Techwood 43U902

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
96
37
Tv biraz önce geldi kurulum da yapıldı. Kafama takılan bir durum oldu ekranın sol üst köşesinde bazen bir karaltı görüyor gibiyim. Tv darbe mi aldı diye düşündüm. Kutuda da birkaç darbe izi vardı, kutu içine geçmiş olabilir mi acaba? Kurulum yapan arkadaş darbe boyutu yüksek olsa tamamiyle paneli etkilerdi şu hâliyle sorunu yok diyor. İçiniz rahat etmediyse tekrar geleyim dedi ben de ne yapsam bilemedim. Kanal bilgileri çıkıyor ya o bölgede de görülüyor , arkadaş menünün renk durumu o şekilde ondan kaynaklı da dedi.

IMG_7110.jpg
IMG_7111.jpg
IMG_7112.jpg
IMG_7113.jpg
IMG_7114.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yapmam gereken testler varsa onları da yapayım içim rahat etmedi bir türlü.

IMG_7116824e1e45205caa4f.jpg
IMG_7117fd355d49495a00c2.jpg
IMG_71189beef5520c6427db.jpg

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Croesus

Yeni Üye
14 Eyl 2020
16
34
Tv biraz önce geldi kurulum da yapıldı. Kafama takılan bir durum oldu ekranın sol üst köşesinde bazen bir karaltı görüyor gibiyim. Tv darbe mi aldı diye düşündüm. Kutuda da birkaç darbe izi vardı, kutu içine geçmiş olabilir mi acaba? Kurulum yapan arkadaş darbe boyutu yüksek olsa tamamiyle paneli etkilerdi şu hâliyle sorunu yok diyor. İçiniz rahat etmediyse tekrar geleyim dedi ben de ne yapsam bilemedim. Kanal bilgileri çıkıyor ya o bölgede de görülüyor , arkadaş menünün renk durumu o şekilde ondan kaynaklı da dedi.

IMG_7110.jpg
IMG_7111.jpg
IMG_7112.jpg
IMG_7113.jpg
IMG_7114.jpg

Hocam bu tv'nin hdr da dolby vision'da desteği yok deniliyordu kutuda yazıyor, dobly vision ve hdr desteği var mı acaba ?

C Çevrimdışı

Croesus

Yeni Üye
14 Eyl 2020
16
34

IMG_7110.jpg
IMG_7111.jpg
IMG_7112.jpg
IMG_7113.jpg
IMG_7114.jpg

Hocam be satın almayı düşünoyurm da size zahmet biraz daha görüntü belki video atabilir misiniz tam benim aradığım televizyon sanırım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

IMG_7110.jpg
IMG_7111.jpg
IMG_7112.jpg
IMG_7113.jpg
IMG_7114.jpg

Darbe kaynaklı böyle bir durum soz konusu değildir. Ekran kırıldı ....
Menü 4725 yapıp diagnostic içinde test patern yazar ona gelip renk fonlarına bakarmisiniz

Not; panel yapı , LED yapı gereği 4 köşede biraz karartı normaldir

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
96
37
Darbe kaynaklı böyle bir durum soz konusu değildir. Ekran kırıldı ....
Menü 4725 yapıp diagnostic içinde test patern yazar ona gelip renk fonlarına bakarmisiniz

Not; panel yapı , LED yapı gereği 4 köşede biraz karartı normaldir
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz kısma girip renk formatlarını inceledim. Sol üst kısımda karartı var diyordum ama diğer renklere baktığımda dediğiniz gibi her köşede bu karartı çıkıyor gibi hissettim. Bazen de kendiliğinden geçiyor gibi. :) Normal diyorsanız kafaya takmayacağım. Bu arada televizyonun renkleri çok canlı değil gibi dinamik moddayken de. Ayarlardan açıp kapatmam gereken bir şeyler var mı acaba?

IMG_7123.jpg

Hocam bu tv'nin hdr da dolby vision'da desteği yok deniliyordu kutuda yazıyor, dobly vision ve hdr desteği var mı acaba ?
Hocam ekran ayarlarında dolby vision bildirimi seçeneği var sadece bildirim galiba bu açıp kapayınca bir şey olmuyor. bahsettiğiniz özellikleri test edebileceğim bir ayar varsa bakayım. Görüntü kalitesi çok canlı gelmedi açıkçası belki ayar yapılınca kendisine gelir. Müsait zamanda ekran görüntüsü atayım hocam işten geldim test seçeneğine baktım şimdi çıkacağım yine. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz kısma girip renk formatlarını inceledim. Sol üst kısımda karartı var diyordum ama diğer renklere baktığımda dediğiniz gibi her köşede bu karartı çıkıyor gibi hissettim. Bazen de kendiliğinden geçiyor gibi. :) Normal diyorsanız kafaya takmayacağım. Bu arada televizyonun renkleri çok canlı değil gibi dinamik moddayken de. Ayarlardan açıp kapatmam gereken bir şeyler var mı acaba?

IMG_7123.jpg

Hocam ekran ayarlarında dolby vision bildirimi seçeneği var sadece bildirim galiba bu açıp kapayınca bir şey olmuyor. bahsettiğiniz özellikleri test edebileceğim bir ayar varsa bakayım. Görüntü kalitesi çok canlı gelmedi açıkçası belki ayar yapılınca kendisine gelir. Müsait zamanda ekran görüntüsü atayım hocam işten geldim test seçeneğine baktım şimdi çıkacağım yine. :)
Böyle bir test ne yazikki yok, TV renk ayarları kendi göz zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

C Çevrimdışı

Croesus

Yeni Üye
14 Eyl 2020
16
34

IMG_7123.jpg

Çok teşekkürler hocam, siz ne zaman müsait olursanız. Bir de genel memnuniyetinizi yazarsanız çok sevinirim iyi günler :)

S Çevrimdışı

santra

Yeni Üye
22 Ocak 2020
45
47
HAYIRLI OLSUN... BİRKAÇ GÜNDÜR KULLANIYORUM... ÇOK MEMNUNUM.. KALİTELİ BİR TELEVİZYON....

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
96
37
Çok teşekkürler hocam, siz ne zaman müsait olursanız. Bir de genel memnuniyetinizi yazarsanız çok sevinirim iyi günler :)
Hocam ayaküstü birkaç fotoğraf çektim. Tv ünitem gelmediği için cihaz yerde /: Bugün çok tecrübe edemedim ama şunları söyleyebilirim : kanal geçiş hızı çok iyi değil dahili uydulu cihaza göre idare eder gibi. Cihazı internete bağlayınca cihaz resmen yavaşlıyor. Görüntü kalitesi önceden de dediğim gibi bana çok canlı gelmedi ayarları da tek kurcalayamadım kendimce bir ayar yapmaya çalışacağım. Tv izlerken herhangi bir takılma yok, hareketli yayınlarda yağ gibi kayıyor. Yarın konsolu bağlayacağım onu da deneyimlerim:)

IMG_7125.jpg
IMG_7126.jpg
IMG_7127.jpg
IMG_7128.jpg
IMG_7129.jpg
IMG_7130.jpg
IMG_7131.jpg
IMG_7133999ed0073d7ce426.jpg

Hocam ayaküstü birkaç fotoğraf çektim. Tv ünitem gelmediği için cihaz yerde /: Bugün çok tecrübe edemedim ama şunları söyleyebilirim : kanal geçiş hızı çok iyi değil dahili uydulu cihaza göre idare eder gibi. Cihazı internete bağlayınca cihaz resmen yavaşlıyor. Görüntü kalitesi önceden de dediğim gibi bana çok canlı gelmedi ayarları da tek kurcalayamadım kendimce bir ayar yapmaya çalışacağım. Tv izlerken herhangi bir takılma yok, hareketli yayınlarda yağ gibi kayıyor. Yarın konsolu bağlayacağım onu da deneyimlerim:)

IMG_7125.jpg
IMG_7126.jpg
IMG_7127.jpg
IMG_7128.jpg
IMG_7129.jpg
IMG_7130.jpg
IMG_7131.jpg
IMG_7133999ed0073d7ce426.jpg

Ayarlar da bu şekilde. Neyi açıp neyi kapatsam bilemedim :)
IMG_7135.jpg
IMG_7137.jpg
IMG_7138.jpg
IMG_7139.jpg
IMG_7140.jpg

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

ridvan1973 

Aktif Üye
22 Kas 2019
54
51

IMG_7123.jpg

Panel bilgisine baktınız mı, BOE panel olmasın sizinki.menu 4725 yapıp çıkangörüntüyü buraya gönderir misiniz? Bir de menüde enerji tasarrufu Orta diyor ya onu kapatınca belki görüntü daha canlı olur.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
96
37
Panel bilgisine baktınız mı, BOE panel olmasın sizinki.menu 4725 yapıp çıkangörüntüyü buraya gönderir misiniz? Bir de menüde enerji tasarrufu Orta diyor ya onu kapatınca belki görüntü daha canlı olur.
IMG_7141d9d858aebb920b55.jpg

Şu da ilginç geldi güç tüketimi 78w yazıyor yapıştırma oluyor ya stikır gibi. Kullanım kılavuzunda 120w diyor hangisine inanacağız anlamadım. 120 ise aşırı yüksek değil mi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri