Su arıtma cihazı tavsiye

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Yaklaşık 2 senedir Hyundai su arıtma kullanıyorum, kendimle beraber ailede 3 kişide var, üzerinde her türlü testi yaptım, tds, ph her şey istediğim gibi, lezzetli güzel su içiyoruz, Ankara'da şebeke suyu içilebilir sadece mikrobun önüne geçmek için çok fazla klor basıyorlar hepsi bu. Yanlız bu ürünün fiyatı öyle yukarda bahsedilenler gibi 200-300 lira değil, ben almadan önce çok araştırdım 200-300 liralık olanlar ile kalite farkı oluyor, filtre olayında da ucuz filtreler elbette var ama söz konusu sağlıksa kaliteli ve onaylı olanı almakta fayda var

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yaklaşık 2 senedir Hyundai su arıtma kullanıyorum, kendimle beraber ailede 3 kişide var, üzerinde her türlü testi yaptım, tds, ph her şey istediğim gibi, lezzetli güzel su içiyoruz, Ankara'da şebeke suyu içilebilir sadece mikrobun önüne geçmek için çok fazla klor basıyorlar hepsi bu. Yanlız bu ürünün fiyatı öyle yukarda bahsedilenler gibi 200-300 lira değil, ben almadan önce çok araştırdım 200-300 liralık olanlar ile kalite farkı oluyor, filtre olayında da ucuz filtreler elbette var ama söz konusu sağlıksa kaliteli ve onaylı olanı almakta fayda var

kaça aldınız tds ph kaç çıkıyor?

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
edelim hocam .yazayım kendisine.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tahmin ettiğim gibi 100 lira fark istemişler.Şuan 140 150 civarı filmtec. Vontron da 60 lira sanırsam .Ben artık alamam sanırsam en son 90 liraya almıştım.Lg veya en kötü piyasa mallarından denemeyi düşünüyorum. 40 liraya mebran var ancak markası nedir belli değil.

47 lira olmuş :ara:bilmiyom
Votron Çin malı en kötüsü diyordu Galip. gene lg kore malı enazindan ama 2-3 senede değişeceği icin 100 fark tolere edilebilir bence.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Votron Çin malı en kötüsü diyordu Galip. gene lg kore malı enazindan ama 2-3 senede değişeceği icin 100 fark tolere edilebilir bence.

kimisi tersini söylüyor.şöyle bir şey de var vontron lg den önce mebran üretiyordu ayrıca vontron taiwan malı direk çin malı değilmiş.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Aldığım yerdeki filmtec sadece etiket yapıştırılmış ne bir hologram nebir Qr kod var. acaba orjinali boylemi biraz işkillendim ama gercegini bilmedigim icin birsey diyemiyorum. Biocera da ayni sekilde

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
MOntajini yapabilirim. Bu aritma işinde Benim sacma buldugum 5lt icilebilir su uretmek icin 15 lt suyun çöpe gitmesi. Bilim bu konuda daha gelismemis demek ki:) birde gelen suyun zaten bir ph ı ne biliyim mineralleri vs var bir daha niye nötralize edip sonradan kendimiz birdaha yapay olarak ekliyoruz buna da bir çözüm bulunmalı.

Zamani gelince filtre değişimi haricinde tank temizlenmesi , baska parcalarin dezenfekte edilmesi ayrica gerekiyor mu?
atık kısıcıyı küçülterek artık suyu azaltabilirsiniz. ben öyle yaptım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ornek kurulum videosu var mi bildiginiz meebbe meebbe. Bir de son baglanti sekli nedir son durum bioceranin

tam detaylı youtube siz ne buluyorsanız bende başka bulamadım hocam.Hatta 4 yıl önce ilk arkadaşın tavsiyesi üzerine sistemorganizyondan aldım , montaja alan arkadaşım gelmişti oda bildiği kadar yardım etti sorunsuz takmıştık.Haftaya dayıma montaja gideceğim ancak video çekmeyi pek sevmiyorum .

Biosera bağlantı konusunda tam fiktim yok.Bildiğim tek şey T parça sonrası takılırsa suyun akışı hızlı olacağına ph 7.5 falan çıkıyormuş.

Ben 900'e almıştım ama şuanda 1500 civarında olduğunu biliyorum, TDS 25, ph 8.5 civarında çıkıyor, ph olayı alkali filtre ile alakalı, filtre süre sonuna doğru alkali oranı düşebiliyor.

çok güzel değerlermiş.Model bilgisi veya link verebilirseniz alacak arkadaşlara fikir olur.Birde alkali filtre dahil diğer filtrelerin markası modeli hatta resimi varsa iyi olur.Böyle kaliteli cihazlar alacak arkadaşlara güzel referans olacaktır.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Ben de plastik şişe su kullanmayı bırakıyorum.Arıtma cihazı düşünüyorum.Zaten çeşme suyunun bu doldurma sulardan daha sağlıklı olduğunu düşünüyordum hep ama hanımı ancak ikna ettik.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Membran hosungi icinden bakinca cikis deliklerinden biri tam acik digeri cok az bosluk var bu normal mi lu

Cok acik olan atik suya mi baglanacak

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Yazmiyor. Satici hic yardimci olmadi. Ben kendim sorunu bulmaya calisiyorum. Cok az damla damla akiyor membrandan sonra sanki tikaniklik var bir yerde. Atık su normal atiyor diger cikistan çıkip musluga giden daha az çıkıyor

IMG-001f1c866fc03a4b00c492d4750267bf-V.jpg

Yakinlastirinca daha iyi anlasiliyor

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt