Su arıtma cihazı tavsiye

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yazmiyor. Satici hic yardimci olmadi. Ben kendim sorunu bulmaya calisiyorum. Cok az damla damla akiyor membrandan sonra sanki tikaniklik var bir yerde. Atık su normal atiyor diger cikistan çıkip musluga giden daha az çıkıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG-001f1c866fc03a4b00c492d4750267bf-V.jpg

Yakinlastirinca daha iyi anlasiliyor

sistemi niçin açtınız ki?

Hazır set halinde gelmedimi ?Son karbondan önce bioserayı ekleyecektiniz sadece.

Mebran bir ucu atık diğer ucu dediğiniz gibi filtrelere giden saf su çıkışıdır.Mebran suyu süzdüğü için çok az su gelir normaldir metal tank bunun için kullanıyor zaten.

önemli olan atık çıkışından tank dolduğunda suyun kesilmesidir. shut on walf tank dolunca suyu kesmeye yarıyor.

membran-housing-cdf8a37095.jpg

sistemi niçin açtınız ki?

Hazır set halinde gelmedimi ?Son karbondan önce bioserayı ekleyecektiniz sadece.

Mebran bir ucu atık diğer ucu dediğiniz gibi filtrelere giden saf su çıkışıdır.Mebran suyu süzdüğü için çok az su gelir normaldir metal tank bunun için kullanıyor zaten.

önemli olan atık çıkışından tank dolduğunda suyun kesilmesidir. shut on walf tank dolunca suyu kesmeye yarıyor.

membran-housing-cdf8a37095.jpg

waste olan kirli yani atık su çıkışı oluyor.

sanırsam sizin dediğiniz az kapalı olan.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Tam hazir set degildi sadece shut on walf baglatilari yapilmisti. Memran housing icindeydi ama ses yapiyordu calisirken. Satıcı cok sasirtti beni tek kelime yardimci olmadi zaten kendim kurdum ona sadece sorunu soyledim. Bende sinirlendim actim membran hosingini inceledim.

ATik su kesilmedi hic 2 saattir. tank dolunca kesmesi lazım degil mi? TAnkin doldugunu nasil anlayabiliriz

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Tam hazir set degildi sadece shut on walf baglatilari yapilmisti. Memran housing icindeydi ama ses yapiyordu calisirken. Satıcı cok sasirtti beni tek kelime yardimci olmadi zaten kendim kurdum ona sadece sorunu soyledim. Bende sinirlendim actim membran hosingini inceledim.

ATik su kesilmedi hic 2 saattir. tank dolunca kesmesi lazım degil mi? TAnkin doldugunu nasil anlayabiliriz

keşke yazsaydınız ses gelmesi normal.1 hafta kadar sonra geçiyor.

Murat bey ilgilidir telefonda görüşürün kendisiyle.

keşke yazsaydınız ses gelmesi normal.1 hafta kadar sonra geçiyor.

Murat bey ilgilidir telefonda görüşürün kendisiyle.

2 saatii geçer tam dolması.

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
tam detaylı youtube siz ne buluyorsanız bende başka bulamadım hocam.Hatta 4 yıl önce ilk arkadaşın tavsiyesi üzerine sistemorganizyondan aldım , montaja alan arkadaşım gelmişti oda bildiği kadar yardım etti sorunsuz takmıştık.Haftaya dayıma montaja gideceğim ancak video çekmeyi pek sevmiyorum .

Biosera bağlantı konusunda tam fiktim yok.Bildiğim tek şey T parça sonrası takılırsa suyun akışı hızlı olacağına ph 7.5 falan çıkıyormuş.

çok güzel değerlermiş.Model bilgisi veya link verebilirseniz alacak arkadaşlara fikir olur.Birde alkali filtre dahil diğer filtrelerin markası modeli hatta resimi varsa iyi olur.Böyle kaliteli cihazlar alacak arkadaşlara güzel referans olacaktır.

Web adresi yukarda, bayi fiyatları değişkendir, almak isteyenler bana özelden mesaj atabilir uygun fiyat alırım Ankara içinde tanıdık bayim var. Ürün ve filtreleri onaylı ve kore üretimi olduğunu biliyorum bir de Hacettepe üniversitesi yeni doğan çocuk yoğun bakım bölümünde hyundai su arıtma cihazlarının kullanıldığını biliyorum, biraz reklam yaparmış gibi oldum ama 30 gün ücretsiz kullanım şansı var zaten para falan almıyorlar sıfır ürün açıp takıyorlar beğenmeyen çıkartır geri iade eder, bende o şekilde taktırdım beğenip parasını verdim.

Bir akrabam evine su arıtma taktırmış, kapıya gelmiş adamlar salça olmuşlar, neticesinde baya yüklü bir para verip taktırmışlar, suyun tadı berbat ve su ilk aktığında sıcak geliyor, tds testi yaptım 580 çıktı, markası yanlış hatırlamıyorsam lifeflo muydu neydi, aman alacak arkadaşlar dikkat etsinler, testlerini falan yapsınlar bağlatmadan önce.

Y Çevrimdışı

yeerken

Yeni Üye
13 May 2018
39
55
hocam yıllardır rainbow marka su arıtma kullanıyorum tavsiye ederim servis ve flitre fiatları uygun

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
SUyun geçtiği beyaz hortumlarin ustunde damla damla su oluyor sizde de oluyor mu? Herhangi bir sizma vs yok acaba su soguk dolap sıcak terleme mi yapiyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
SUyun geçtiği beyaz hortumlarin ustunde damla damla su oluyor sizde de oluyor mu? Herhangi bir sizma vs yok acaba su soguk dolap sıcak terleme mi yapiyor

benim dolap içi sıcak olduğuna olmuyor.sizdeki terlemedir.

diğer mebran kılıfı sorunu falan ne yaptınız?Son halinin resimlerini atarsanız alacak arkadaşlara fikir verecektir.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
MEmbran kilifini söküp memrani cikarip tekrar yerine taktım. Tank 3 saatte doluyor sanirim bu normal dediginize gore . su da normal akiyor şuan. Tds dun 25 bugun 45 cikti musluktan

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
MEmbran kilifini söküp memrani cikarip tekrar yerine taktım. Tank 3 saatte doluyor sanirim bu normal dediginize gore . su da normal akiyor şuan. Tds dun 25 bugun 45 cikti musluktan

ses kesildimi?Lezzet nasıl?

tds suyun basıncına göre ön filtrelerin kirlilik durumuna göre artabilir.Misal benimde 6 aylık ön filtreler çamur kaplanmış suyun akışını yavaşlattığı için tds 68 çıkıyordu değiştirince 25 e düştü.Su akışı yavaşlatıkça tds artar.Resim koyabilecekmisiniz?

güle güle sağlıklı günlerde kullanın.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Ses kesildi tat ise metal gibi geliyor ama 1 haftada duzelecekmiș sanirim. Resim koyamıyorum suan telefondan girdigim icin ekleyemedim.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Bir haftanin sonunda tds metre ile ölçüde membran çıkışı 14, musluk çıkışı 35 çıktı. Musluk cikisindaki Ph ise bazen 7 cikiyor bazen 8.5 civarı neye göre değişiyor bilmiyorum

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

mebranın suyu yüzde 10 civarlarında artması bekleniyor.14 gayet yerinde bir değer sonrasında 30 a yükselmesi filtrelerin işllevselliğini gösteriyor.

biosera t parçadan önce mi takılıydı size?

Lezzet olarak nasıl memnun musunuz?

tatlandırıcı filtre takılı mı birde?

fazla soru sordum ancak bugece dayıma sistem organizasyon lotus water 8 aşamalı kurduk suyun lezzetini berraklığını çok beğendiler.Sonraki değişimde biosera alacaktı dayım böyle güzel boşver dedi.?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt