Su arıtma cihazı tavsiye

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
post karbon mineralleri tutmaz deniliyordu.

12 litre tankı içinde yaklaşık 4 litre hacim kadar balon şambrel var.şebeke basınçına göre en az 6 en fazla 8 litre kadar su alınması gerek
Bunu nasil deneyebiliriz acaba yani şöyle ki sabah gider suyuna bakiyorum atik atmiyor tank dolmus diye dusunerek bidona dolduruyorum yaklasik 3 litre dolduktan sonra bakiyorum su artik ip gibi akmaya basliyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bunu nasil deneyebiliriz acaba yani şöyle ki sabah gider suyuna bakiyorum atik atmiyor tank dolmus diye dusunerek bidona dolduruyorum yaklasik 3 litre dolduktan sonra bakiyorum su artik ip gibi akmaya basliyor
tank içindeki hava fazla olabilir.Bir lastikçi ye gidip tank içindeki havayı tank değerlerine göre bastırın.Tank dışında yazıyor.

Y Çevrimdışı

ynkzrl

Yeni Üye
4 May 2019
1
38
Hocam Size Tavsiyem NSF onaylı Filtre kullanan bir su arıtma cihazı satın almanız. NSF onayı olmayan filtreler Sağlığa zararlıdır. Aynı zamanda ürettiği su da aynı şekilde. Ülkemizde NSF onaylı Filtre kullanan bir kaç firma mevcut. Bunları Fiyatlarına göre kıyaslayarak tercih edebilirsiniz. Water Life ve Spring Water bu iki firmadan Su arıtma cihazlarını inceleyerek satın alabilirsiniz. tabii ki karar sizin Water Life 2200 tl civarında satış yaparken Spring Water 1500 tl civarında satış yapmaktadır. her iki firmanın kullandığı filtre kalitesi aynıdır.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Bugun filtreleri degistireyim dedim alalı 5 ay oldu cikan filtre resimdeki gibi.. Yaninda olan yeni filtre aradaki farka bakin. Yillarca yemekte çayda kullandigimiz şebeke suyu durum boyle. Böbreklerimizin durumu nasil oluyor kimbilir

20190606_142827.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
F Murat3310, kartuslarin onune kirlenmeyi geciktirmek icin
1 yada 2 adet kaba partikul filtresi atabilirsin.

camur,tas,topragin kartusa ulasmasini engeller.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
meebbe meebbe detayli bilgi verebilir

bende diyorum buralar epey sessiz kaldı mecbur dh ta takılıyoruz arıtma konusunda .Başta Galip hocamı buralara getiremedik malasef.

konumuza gelirsek daire girişine konulan filtreler benimde ilgimi çekiyor özellikle bulaşık makinasında ki başedemediğimiz lekeler , çamaşır detarjanlarının kireçten dolayı köpürmemesi canımızı sıkıyor.İçme suyunda arıtma ile çözüm üretiyoruz ancak şebeke suyundaki başta kireç ağır metaller en basitinden saçımıza vucudumuza bile zarar veriyor beyaz eşyaları geçtim sağlık çok önemli.

Şimdi daire girişine konulan bu kaba filtreler faydalı ancak araştırdım ki sürekli bakım gerektiriyor.Özellikle o şeffaf filtre içindeki silifoz filtrelerin sürekli doldurulması reçineli filtrelerin ise sürekli tuzla yıkanıp reçinenin tazelenmesi gerekliymiş.Ve bu işlem neredeyse her hafta yapılması gerekliymiş.Sadece sediment kullanırsa ki yine aynı o kaba filtreler 10 gündr çamur kaplanacak bu seferde şebekedeki klor bile dezenfeyeye yetmeyecek bakteri oluşturacaktır .Hadi arıtmada amaç zaten ön süzgeç mantığında , membran filtre olduğuna filtreler çamurla bile kaplansa membran suya bakteri bulaşmasını bir şekilde engelliyor.

Bu bakımı otomatik yapan elektrikli sistemler varmış ancak fiyatları oldukça pahalıymış.

Kendiniz yaparım derseniz alın derim.Zira firma ile anlaşmak vs. biraz maliyetli olacaktır .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bugun filtreleri degistireyim dedim alalı 5 ay oldu cikan filtre resimdeki gibi.. Yaninda olan yeni filtre aradaki farka bakin. Yillarca yemekte çayda kullandigimiz şebeke suyu durum boyle. Böbreklerimizin durumu nasil oluyor kimbilir

20190606_142827.jpg
hocam yanlış hatırlamıyorsam siz sistemorganizasyondan 5 aşama alıp üzerine biocera eklemiştiniz.Nasıl memnun kaldınız mı lezzet kalite olarak?

Dh ta epey konuştuk ki alt üçlü olarak da kaliteli kullanılması konusunda bende karar verdim.Özellikle yaz aylarında suda koku olursa alt üçlüyü mümkünse çift karbonlu olarak kaliteli almanız gerek.

şu sıralar pae tank üreticisinin global water solutions un purefer marka filtreleri epey beğeniliyor bende aldım ama henüz değişim yapmadım.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20190606_142827.jpg
hocam yanlış hatırlamıyorsam siz sistemorganizasyondan 5 aşama alıp üzerine biocera eklemiştiniz.Nasıl memnun kaldınız mı lezzet kalite olarak?

Dh ta epey konuştuk ki alt üçlü olarak da kaliteli kullanılması konusunda bende karar verdim.Özellikle yaz aylarında suda koku olursa alt üçlüyü mümkünse çift karbonlu olarak kaliteli almanız gerek.

şu sıralar pae tank üreticisinin global water solutions un purefer marka filtreleri epey beğeniliyor bende aldım ama henüz değişim yapmadım.

3 filtre yide koyarmısınız hocam? zira benim 3. filtre bile çamur lu çıkıyor.İlk etapta purefer filtreleri 8 ay deneyeceğim.Tabi ilk sedimenti 4 ayda bir değiştirmeyi düşünüyorum birde ilk sediment filtrenin kapaklı çontalı olması da önemli böyle çontasız sedimentler bencr bir şekilde karbonlara çamur kaçırıyorlar.

purefer gibi marka nedense henüz çontalı üretmiyor.Pureferin ağırlıklı olarak karbon , son tatlandırıcı karbon filtreleri epey kaliteli zaten.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337

3.filtreyi attim ama hafif krem rengiydi.
biocera takilmasini nasil yaptiniz enson t parcadan once mi sonra mi?
3 lu filtre kac tl ye mal oldu sizE ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
3.filtreyi attim ama hafif krem rengiydi.
biocera takilmasini nasil yaptiniz enson t parcadan once mi sonra mi?
3 lu filtre kac tl ye mal oldu sizE ?

bioceraya geçmedim henüz şuan ki filtreler 1 ay sonra 2. yılını dolduracak orijinal usa malı olunca hala işlevlerini koruyorlar .Mebran 6.4 ph , 24 tds çıkan su arıtıcı musluğundan 9.4 ph , 60 tds olarak çıkıyor.Tabi membran ömrünü doldurmaya başladı.Ay sonunda değiştireceğim.

Biocera bağlantı şekli olarak Galip beyin firması royal green ürünlerinde membran dan hemen sonra eklenip çıkışına t parça eklenip bir ucu tanka diğer ucu da post karbon tatlandırıcı ya ekleniyor.Ancak Galip bey post karbonun mineralleri tutabileceğini en sona eklenmesini söylüyor.

Biocera ise tankta 1 hafta kadar bekletilen suyun ph nı kaybedeğini söylüyor.Tabi hergün su kullanan aileler için bu sorun değil.

Ancak dh ta kerimcan isimli arkadaş memrandan hemen sonra tatlandırıcı ardına biocera şeklinde bağlamış.Biocera çıkışına T parça bir ucu musluğa bir ucuda tanka vermiş.

Bu sayede hem tatlandırıcı hemde bioceradan suyun akışı yavaş olduğu için maximum mineral ve lezzet elde ettiğini söylüyor.Tank tan sonra eklenirse akış hızlı oluyor ve ph çok yüksek çıkmayabiliyormuş.

Bende membran + tatlandırıcı + biocera + T parça olarak bağlayacağım.Aslında ilk etapta tatlandırıcı bile kullanmayacağım bir hafta kadar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt