Su arıtma cihazı tavsiye

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
mebranın suyu yüzde 10 civarlarında artması bekleniyor.14 gayet yerinde bir değer sonrasında 30 a yükselmesi filtrelerin işllevselliğini gösteriyor.

biosera t parçadan önce mi takılıydı size?

Lezzet olarak nasıl memnun musunuz?

tatlandırıcı filtre takılı mı birde?

fazla soru sordum ancak bugece dayıma sistem organizasyon lotus water 8 aşamalı kurduk suyun lezzetini berraklığını çok beğendiler.Sonraki değişimde biosera alacaktı dayım böyle güzel boşver dedi.?
Yok membrandan sonra tatlandirici ondan sonra biocera. Yani t parca tatlandiricinin girisinde.
Yeni kuracak olan kisi icin ben artik sistem organizasyinu asla tavsiye etmem satıcı davranışı yüzünden.
Galip byin demesi uzerine o 8 asamali urunlerin son 3 ucuz filtreleri bir kac ay sonra işlevselliği yitiriyormus. Suan begenirler ama 2 ay sonra tadı değişir saglik onemli bence siz gene de degistirttirin derim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tadi guzel ilk baslarda metal gibi bir tat geliyordu 1 hafta sonra o da duzeldi. En onemlisi capcanlı oksijenli su yani damacanadaki durgun su degil bu bile cok fark ettiriyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yok membrandan sonra tatlandirici ondan sonra biocera. Yani t parca tatlandiricinin girisinde.
Yeni kuracak olan kisi icin ben artik sistem organizasyinu asla tavsiye etmem satıcı davranışı yüzünden.
Galip byin demesi uzerine o 8 asamali urunlerin son 3 ucuz filtreleri bir kac ay sonra işlevselliği yitiriyormus. Suan begenirler ama 2 ay sonra tadı değişir saglik onemli bence siz gene de degistirttirin derim

Tadi guzel ilk baslarda metal gibi bir tat geliyordu 1 hafta sonra o da duzeldi. En onemlisi capcanlı oksijenli su yani damacanadaki durgun su degil bu bile cok fark ettiriyor

bu şekilde bağlantıyı Galip bey mi önerdi yani tanka saf su depoluyorsunuz.

bu şekilde biosera dan akış hızlı olacağı için ph 8 i geçmez deniliyordu .Gerçi 8 görmesi yeterli ancak ara sıra ph düşmesi görülebiliyormuş tank tam dolu olduğunda.

Murat beyden abartmıyorum 15 tane cihaz aldırmışımdır eş dosta ürünler güzel ancak sorun olduğunda yalan değil garanti olayı yok.Ancak kendisi çoğu konuda yardımcı oluyor.Zaten ucuz olmasın nedeni servis olayının olmayışı.

kendim 1.5 yıl boyunca kendi ucuz filtreleri ile kullandım günlük 5 litreyi geçmez kullanımımız yalan değil 9. aya kadar aynı lezzet ve temizlikte su içtik .Tam anlamı ile 11. aydan sonra tadı değişmeye başlamıştı yine de 1.5 yıl kullandık.Neticede 10 liralık filtreler tabi ph 7 nin üstünde değildi.

birde tatlandırıcı olarak kendi ucuz filtresini mi kullanıyorsunuz şuan?

M Çevrimdışı

maxiimuss

Yeni Üye
21 Ocak 2019
8
32
Arkadaşlar ben de bu konua araştırma halindeyim. Su arıtma cihazı alacağız artık bu kesin kaçınılmaz oldu artık. İnternetten araştırdığım kadarı ile mayer isimli firma biraz ön planda gibi. Bu firmadan daha önce ürün alan ya da bilgisi olan var mı ? Sitesini aşağıya bırakıyorum bir incelermisiniz.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
bu şekilde bağlantıyı Galip bey mi önerdi yani tanka saf su depoluyorsunuz.

bu şekilde biosera dan akış hızlı olacağı için ph 8 i geçmez deniliyordu .Gerçi 8 görmesi yeterli ancak ara sıra ph düşmesi görülebiliyormuş tank tam dolu olduğunda.

Murat beyden abartmıyorum 15 tane cihaz aldırmışımdır eş dosta ürünler güzel ancak sorun olduğunda yalan değil garanti olayı yok.Ancak kendisi çoğu konuda yardımcı oluyor.Zaten ucuz olmasın nedeni servis olayının olmayışı.

kendim 1.5 yıl boyunca kendi ucuz filtreleri ile kullandım günlük 5 litreyi geçmez kullanımımız yalan değil 9. aya kadar aynı lezzet ve temizlikte su içtik .Tam anlamı ile 11. aydan sonra tadı değişmeye başlamıştı yine de 1.5 yıl kullandık.Neticede 10 liralık filtreler tabi ph 7 nin üstünde değildi.

birde tatlandırıcı olarak kendi ucuz filtresini mi kullanıyorsunuz şuan?
Evet tatlandirici olarak kendi filtresi var.
BAglanti icin en son bioceranin ureticisiyle görüşmüş onlarda alkali suyun tankta beklerse antioksidan özelliğini yitirebilecegini soylemisler bana da boyle mantikli geldi zaten

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Evet tatlandirici olarak kendi filtresi var.
BAglanti icin en son bioceranin ureticisiyle görüşmüş onlarda alkali suyun tankta beklerse antioksidan özelliğini yitirebilecegini soylemisler bana da boyle mantikli geldi zaten

Bu konuda Galip beyde henüz karara varmış değil sanırsam baştan tankta alkali suyu depeolamak bakteri vs. önleyeceğini söylemişti.

Birde post karbonun biosera sonrasında olmasının ph ı düşebileceğini söylemişti.

bu durumda sizinki gibi sanırsam mebrandan sonra t parça ve sonra tatlandırıcı + biosera kullanmak en doğrusu.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Sabah flowun oraya baktim atik su atmaya devam ediyordu. Aksamdan sabaha bitirmis olmasi lazimdi. Tankin vanasini kapattim gene atik su hareketi vardi niye boyle oluyor acaba?

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
1 ay sonunda seffaf kutudaki filtre koyu kahverengi oldu ne yiyip içiyormusuz biz?! Ayrica su faturasi da geldi gecmis aydan 1mt3 fark var o da 4 tl ediyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
1 ay sonunda seffaf kutudaki filtre koyu kahverengi oldu ne yiyip içiyormusuz biz?! Ayrica su faturasi da geldi gecmis aydan 1mt3 fark var o da 4 tl ediyor.
hangi il ilçe? malesef ülkece şebeke sularımız Avrupa ve gelişmiş ülkelerden kirli.

tavsiyem mebran ömrü açısından ön üçlü 6 yerine 4 ayda bir değiştirin.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
hangi il ilçe? malesef ülkece şebeke sularımız Avrupa ve gelişmiş ülkelerden kirli.

tavsiyem mebran ömrü açısından ön üçlü 6 yerine 4 ayda bir değiştirin.
Istanbul umraniye.
Tds değerleri ise tank cikisindan 40, tanktaki su bittikten sonraki gelen cılız su da 17 tds cikti.
Bu biocera islevini goruyor mu acaba suyun tadi genel olarak guzel ama 1 aydır ph hic 7 nin ustune cikmadi aldigim yere sordum o da 1 haftadir cevap yazmadi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Istanbul umraniye.
Tds değerleri ise tank cikisindan 40, tanktaki su bittikten sonraki gelen cılız su da 17 tds cikti.
Bu biocera islevini goruyor mu acaba suyun tadi genel olarak guzel ama 1 aydır ph hic 7 nin ustune cikmadi aldigim yere sordum o da 1 haftadir cevap yazmadi
bioserayı t parçadan önce ekleyin hocam akışın yavaş olması gerek.T parçadan sonra su tanktan hızlı basınç ile geçiyor.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
bioserayı t parçadan önce ekleyin hocam akışın yavaş olması gerek.T parçadan sonra su tanktan hızlı basınç ile geçiyor.
öbür türlü de post carbon bioceradan gelen mineralleri tutuyor. Hem biocera firmasi da tanktan sonraya baglayin demis galip in dedigine göre.

Bugun şu tankı bosaltip siselere doldurayim bakayim dedim kac litre cikacak diye. 3 litre su çıktı sonra suyun akışı durdu. Broşür de 12litre yaziyordu hadi buna brüt diyelim neti de enaz 8 olmali degil mi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
öbür türlü de post carbon bioceradan gelen mineralleri tutuyor. Hem biocera firmasi da tanktan sonraya baglayin demis galip in dedigine göre.

Bugun şu tankı bosaltip siselere doldurayim bakayim dedim kac litre cikacak diye. 3 litre su çıktı sonra suyun akışı durdu. Broşür de 12litre yaziyordu hadi buna brüt diyelim neti de enaz 8 olmali degil mi
post karbon mineralleri tutmaz deniliyordu.

12 litre tankı içinde yaklaşık 4 litre hacim kadar balon şambrel var.şebeke basınçına göre en az 6 en fazla 8 litre kadar su alınması gerek

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt