Su arıtma cihazı tavsiye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben 4-5 senedir yukarıda bahsedilen Berraksu 2 li su arıtma cihazından kullandım,hala da kullanıyorum.2 yılda bir cihaz değiştirdim ama pek sağlıklı olduğu söylenemez.Ayda bir reçine filtrenin tuzla bakım yapılması gerekiyor.Bu günlerde araştırma yapıyorum.Artık ya damacana suya geçiş yapacağım,ya da tezgah altı su arıtma cihazı alacağım.
Sevgili akrep2018 akrep2018 ,ben köyde 10 yıldır kullanıyorum "daire önü arıtma"yı,önceden 3lü idi ,şimdi 4lü oldu(kayınbiraderim verdi birini),gayet memnunum,eğer arıtma tadı iyi olmaz ise,söküp,filtelerin içini kovaya boşaltıp tuzlu suda yıkıyorum,tekrar takıp kullanıyorum,hatta kayınbiraderin attığı tezgah altı temizleme filtrelerini bu yöntem ile temizleyip tekrar kullanıyorum,10 yıldır böyle :)
Yani daha hiç para vermedim filtrelere :)
Unutmaz isem,yarın bir foto çekeyim :ok

M Çevrimdışı

maxiimuss

Yeni Üye
21 Ocak 2019
8
32
Arkadaşlar ben daha önce bu firmadan aldım cihazı açık konuşmak gerekirse memnunum cihazdan. Fakat sonradan araştırdımki çok fazla çeşit varmış bilseydim almadan önce daha fazla araştırırdım.

K Çevrimdışı

Kürşat.Göktürk

Yeni Üye
19 Nis 2021
1
39
Royal green ürünlerinden şaşma, burda önemli olan kullandığı filtre kadar cihazının arkasında duran bir firma olması, bir sorunla karşılaştığında karşında muhattap bulamıyorsun çoğu firmada , ben royal green aldım ve ilk problemimde hemen para iadesi yada yeni ürün yollamayı önerdiler ve bunu yaparken siz ürününümüzü yollayın demediler, biz para iadesi yapalım ondna sonra ürünümüzü yollayın dediler, yada yeni ürün yollayalım ondan sonra elinizdekini geri kargolayın dediler, bu arada şu arıtıcısız iki üç gün bile geçirmemeniz için her kolaylığı sunuyorlar, sizin en ufak mağduriyetinizi bile önemseyip onu bile çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar, arıtıcı almadan önce internette bu işin dolandırıcıların hüküm sürdüğü bir piyasa olduğunu hemen hemen her platformda okudum, endişe duyarak bu firmadan aldım, royal green den almamın en büyük nedeni tek bir şikayet bile olmaması ve türkiyede nsf onaylı bir iki firmadan birisi olması nedeni ileydi, ama karşıma öyle bir firma çıktıki dürüstlüğü ile örnek gösterilecek konumda, inanın belki 3 ay hangi arıtıcı markasını alsam diye araştırıp durdum, artık kafayı yiyecektim o denli yani, evde küçük bebek olunca ve su en büyük besin zinciri olduğu için çok detaya girdim ve en sonunda royal green de karar kıldım iyiki de bu firmayı seçmişim, anlayacağınız boş yere kafa yormayın hangi firmadan alacağım diye, sizin yerinize ben üç ay kafa yordum inanın türkiyede daha iyisi daha sağlamı ve ürününün arkasında duranı yok, bu arada çok övdüm diye satıcı olduğumu düşünenler olabilir, firma ile en ufak bir alakam yok ben Elazığ da yaşayan bir devlet memuruyum, ama bundan sonra bu firmanın fahri reklamını yapan bilinçli bir kullanıcıyım, teşekkürler royal green ailesi

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Ph oranını arttıran içindeki mineraller ile suyu zenginleştirenler var. Bende bakıyorum annemler için kendim için aliexpress de musluğa takılan 8 katmanlı bir arıtma cihazı var ve yorumlar çok iyi. Hangi marka alırsak alalım işi yapan zaten karbon filtre. Musluğa takılan 16 euro civarı.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Ben 20 yıldan fazladır kullandığım tezgah üstü arıtma cihazlarından(tekli,ikili,üçlü) sonra damacana suyuna geçiş yaptım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Yarın Şok markette Aqua Life su arıtma cihazı 499 TL'den satılacakmış, ilgililere duyrulur ? 1000 adetle sınırlıymış satış.

sok-28-nisan-2021-2.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Ben aliexpress den bunu sipariş ettim 8 katmanlı diyor. Karbon katmanı bile yeter ?klor ve kireci temizlesin kafi. Pratik duruyor ve kullananlar çok memnun

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Benim merak ettigim bir konu bu aritma cihazlari sudaki mikrobu yada soyle diyeyim zararli bakterileri yok ediyormu atiyorum belediye klor basmadi zaten eski su sebekesinden gelen suyu (bizim burda oyle En azindan arkadasmin babasi su islerinden emekli 30 yildan fazla oldugunu soyluyor ana sebekenin) boyle olmasa bile ne kadar aritiyor yada sadece icindeki tozu pisligimi aritiyor dinlenme yontemiyle bunun mantigi nedir

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Benim merak ettigim bir konu bu aritma cihazlari sudaki mikrobu yada soyle diyeyim zararli bakterileri yok ediyormu atiyorum belediye klor basmadi zaten eski su sebekesinden gelen suyu (bizim burda oyle En azindan arkadasmin babasi su islerinden emekli 30 yildan fazla oldugunu soyluyor ana sebekenin) boyle olmasa bile ne kadar aritiyor yada sadece icindeki tozu pisligimi aritiyor dinlenme yontemiyle bunun mantigi nedir
Karbon filtre çok güçlü bir filtredir. Bakterileri dahil filtreler. Sadece kaba pislikleri arıtmakla kalmaz

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
Herkese merhaba. BMB RO-10 Su Arıtma Cihazı almayı düşünüyorum onerirmisiniz. Bu fiyat uygun geldi 659 tl.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Herkese merhaba. BMB RO-10 Su Arıtma Cihazı almayı düşünüyorum onerirmisiniz. Bu fiyat uygun geldi 659 tl.
bmb almayın en son filtreleri standart değildi.Sürekli o firmadan fahiş fiyatlarla filtre almak zorunda kalırsınız.

puretron , royal green önceliğiniz olsun.kalite en iyileridir.

bilindik waterbox ihlas servis anlamında üzmez ancak bunlar pahalı markalardı.

ancak iş görsün derseniz geçen komşuya aldım sistemorganizyon.com a bakın.

2 gün önce durumu kötü komşuya taktım fena değil.

satıcı dan rica edin Avrupa tipi aç kapa musluk gönderiyor.

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
bmb almayın en son filtreleri standart değildi.Sürekli o firmadan fahiş fiyatlarla filtre almak zorunda kalırsınız.

puretron , royal green önceliğiniz olsun.kalite en iyileridir.

bilindik waterbox ihlas servis anlamında üzmez ancak bunlar pahalı markalardı.

ancak iş görsün derseniz geçen komşuya aldım sistemorganizyon.com a bakın.

2 gün önce durumu kötü komşuya taktım fena değil.

satıcı dan rica edin Avrupa tipi aç kapa musluk gönderiyor.
Teşekkürler inceliyorum.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Filitreleri cok pahalı uyumlu filtre yok deişimde zorunlu onlardan alıyorsunuz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

N11 de ihlas var 999 lira ara ara indirime giriyor alacaksan acele et fiyatı yükselicek

Screenshot_20210603-221104.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Filitreleri cok pahalı uyumlu filtre yok deişimde zorunlu onlardan alıyorsunuz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

N11 de ihlas var 999 lira ara ara indirime giriyor alacaksan acele et fiyatı yükselicek

Screenshot_20210603-221104.png
Almayın efendim :) n11 gg de bir sürü kalite kalite filtre var.Alın kendiniz değiştirin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt