Spam Numaralardan Gelen Aramalar Hakkında

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Öyle veya böyle güzel ülkemde bu konuda da SORUN olmasına ve vatandaş şikayetçi olmasına rağmen her zaman olduğu gibi ÇÖZÜM yok ne yazık ki.

Yine de burada birkaç sayfa daha ilerledikten sonra referans alıp bir yazı yazacağım üst birimlere bakalım ne cevap gelecek.

E.G.M ne şikayet ettiğimiz delilli ispatlı trafik suçları dahi ''Sen vatandaşsın, şikayet edemezsin'' cevabı ile reddediliyor ise bundan da bir sonuç çıkmaz ama olsun..
evet bende birkaç yıl önce öyle şikayet edeyim trafikte hatalı davrananları diye kahramanlık yapmak istedim ama Polis olmaz dedi, haklı bir yerde Vatandaş herkesi ihbar ederse Polis ne iş Yapacak, Aç mı kalsınlar?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
evet bende birkaç yıl önce öyle şikayet edeyim trafikte hatalı davrananları diye kahramanlık yapmak istedim ama Polis olmaz dedi, haklı bir yerde Vatandaş herkesi ihbar ederse Polis ne iş Yapacak, Aç mı kalsınlar?
Ftm ler var, onlar ediyorlar günde yüzlerce şikayet polisin makul davrandığı kısa süreli duraklamalarda bile hemen yazıyorlar cezayı, polis arkadaşlar da bıkmış durumda bundan.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Uygulamaların kişisel veri toplamasını hafife alan arkadaşlar için:

Vakit gelince armut gibi toplarız diye mi almışlar acaba? :kas
Her zaman söylerim, tarayıcıdan girilen şeylerin uygulamasını indirmem.

Ftm ler var, onlar ediyorlar günde yüzlerce şikayet polisin makul davrandığı kısa süreli duraklamalarda bile hemen yazıyorlar cezayı, polis arkadaşlar da bıkmış durumda bundan.
Bizim ülkemizde, ihbar olayının gerektiği gibi olmasına imkan yok maalesef.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Vakit gelince armut gibi toplarız diye mi almışlar acaba? :kas
Her zaman söylerim, tarayıcıdan girilen şeylerin uygulamasını indirmem.

Bizim ülkemizde, ihbar olayının gerektiği gibi olmasına imkan yok maalesef.
Bir dakika durmuştum sadece bir bankamatiğin önünde, araç çalışır halde, trafik yoğunluğu yoktu, ve kimseye engel değildi duraklama ama iki hafta sonra ceza makbuzu geldi şu işsiz zamanda, polis arkadaşlarla konuştum biz bile önce uyarıyoruz ikinci turda hala oradaysa ceza kesiyoruz ama bunlar işgüzarlık yapıyor dediler. Maalesef keşke her şey liyakatle olsa ülkemizde.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bir dakika durmuştum sadece bir bankamatiğin önünde, araç çalışır halde, trafik yoğunluğu yoktu, ve kimseye engel değildi duraklama ama iki hafta sonra ceza makbuzu geldi şu işsiz zamanda, polis arkadaşlarla konuştum biz bile önce uyarıyoruz ikinci turda hala oradaysa ceza kesiyoruz ama bunlar işgüzarlık yapıyor dediler. Maalesef keşke her şey liyakatle olsa ülkemizde.
Farklı bir konuya dikkat çekeyim, aracınızı on saniyeliğine de olsa çalışır vaziyette veya anahtarı üzerinde kesinlikle bırakmayın. Toplum içinde insan gibi yaşayan hırkız beylere denk gelirseniz Allah korusun... :sopa1

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
Ben şikayet ettim hocam birşey çıkmadı maalesef.
Şöyle ki öyle yabancı ipsiz sapsız numaraları da değil , yerli firmalardan gelen ama iptal seçeneği bile sunmayan, benimle hiç alakası olmayan SMS'ler için Ticaret Bakanlığı'na bildirdim. 1.5 sene boyunca şikayetim "İnceleniyor" olarak kalınca Cimer'e yazdım.
Gelen cevapta bir sayfa boyu ağdalı cümlelerle anlatmışlar ama özeti bir cümle "Bunu engelleyecek bir sistemimiz bulunmamaktadır" idi.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben şikayet ettim hocam birşey çıkmadı maalesef.
Şöyle ki öyle yabancı ipsiz sapsız numaraları da değil , yerli firmalardan gelen ama iptal seçeneği bile sunmayan, benimle hiç alakası olmayan SMS'ler için Ticaret Bakanlığı'na bildirdim. 1.5 sene boyunca şikayetim "İnceleniyor" olarak kalınca Cimer'e yazdım.
Gelen cevapta bir sayfa boyu ağdalı cümlelerle anlatmışlar ama özeti bir cümle "Bunu engelleyecek bir sistemimiz bulunmamaktadır" idi.
Ülkenin genel olarak durumu böyle... Arsız güçlü olunca, haklı çıkarmış...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Farklı bir konuya dikkat çekeyim, aracınızı on saniyeliğine de olsa çalışır vaziyette veya anahtarı üzerinde kesinlikle bırakmayın. Toplum içinde insan gibi yaşayan hırkız beylere denk gelirseniz Allah korusun... :sopa1
Eşim içindeydi aracın hocam ? ama haklısın onun dışında mutlaka kontağı yanıma alırım ben

S Çevrimdışı

Senel34

Yeni Üye
14 Ara 2019
1
49
Screenshot_2020-11-20-14-21-49-449_com.android.server.telecom.jpg
buradan ifşa ediyorum bunları

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Bir sürü çağrı engelleme programları var ( tabii android cihazlar için) ben onlardan birini kullanıyorum. Hiç sorun yaşamıyorum tavsiye ederim. Örneğin truecaller Ücretsiz versiyonları var.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
SMS'ler için Ticaret Bakanlığı'na bildirdim. 1.5 sene boyunca şikayetim "İnceleniyor" olarak kalınca Cimer'e yazdım.
Ticaret bakanlığına yaptığım izinsiz sms gönderimi şikayetlerimden dört sene sonra şirkete ceza kesilenler olduğu gibi zaman aşımı bahanesiyle dosyaların kapatıldığı da oldu. Evet süreç çok uzun kesinlikle. Halen savunması istendi şeklinde bilgilerin yer aldığı şikayetlerim var.
Forumda başlığı görünce girip sonuçlanan var mı bakayım dedim önce bilgi ekranı açılmıyordu şimdi siteye girilmiyor.

M Çevrimdışı

motionpicture

Yeni Üye
20 Kas 2020
2
47
Abi ben TrueCaller diye bir kim arıyor programı kullanıyorum. Hem bilmediğim numaraların kime ait olduğunu yüksek oranda gösteriyor hem de dolandırıcı, spam, reklam numaralarını direkt meşgule atıyor. Ayrıca dolandırıcının ne dolandırıcısı olduğunu biraz kinayeli de olsa detaylı yazıyor.

Screenshot_2020-11-18-13-45-21-170_com.truecaller.jpg
Bu tarz programlar sizin adres defterinizide karşı tarafa gönderiyor diye biliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt