Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Merhaba arkadaşlar. 25 Mart'ta Sinovac aşısının 2.dozunu da oldum. 14 gün iyi korunmam lazım. Herhangi bir yan etki yok. Kronik böbrek hastası olduğum için tedavimi yürüten Doktoruma danışmıştım. Hangi aşıyı olayım diye. Oncelikle bana kesinlikle asi olmalisiniz dedi.Sizin için koronayı atlatmak yetmez, bobreklerinizin hasar almadan atlatması önemli dedi.Bana Sinovac önerdi. Biontech aşısının mRNA aşısı olduğu için böbreklerinize zarar verir mi bilmiyoruz( çünkü acil kullanim onayı aldi bütün aşılar.) Sinovac için "Inaktif aşı olduğu için herhangi bir zararı yok " koruyuculuğu %50 fakat en önemlisi ağır geçirmeyi önlüyor. Astrazeneca aşısı için vücut refleks olarak kanı pihtilastiriyor iddiası var. Şu an aşı olanların tercih yapması gerekiyor Sinovac mi yoksa biontech mi ?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
İşte enteresan bir mevzu Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier , AstraZeneca aşısı olmuş , başbakan Merkel'de sırası gelince AstraZeneca aşısı olacağını açıkladı.

Şimdi Almanya'da üretilen Biontech aşısı varken , bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı neden başka bir aşı oluyor ?
haberleri takip etmiyordum fakat mesajini okuyunca bir baktim durum neymis diye, adam o asiyi tercih etmis ve aciklama da yapmis demis ki "almanya da onay alan asilara güveniyorum, bu hastaliktan kurtulmanin tek yolu asi olmak imkanlari kullanin ve sizde yaptirin" yani bu aciklamanin özeti ve anlami
o asiyi yaptirmam illa bunu olacam gerekirse beklerim vs diye beklemeyin bu hastaliktan cikmak icin herkesin asi olmasi lazim devlet onay verdiyse güvenin ve bütün imkanlari degerlendirin en kisa süred asi olun ben de size bu asiyi yaptirarak örnek oluyorum.

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Mümkün olduğu sürece ikisini de almamakta fayda var bu aşıların uzun süreli etkileri henüz tam olarak bilinmiyor veya saklanıyor orasını bilemeyiz

Çin malı maden suyu daha iyi bir seçenek gibi duruyor biontech ile ilgili çok iddia ortaya atıldı ve sanki birşeyler orda sümen altı edildi

Çevremiz de çin aşısı olup covid e yakalanan kimseyi de duymadım henüz
Çin aşısıyla alakalı çok iddia olmamasının sebebi Avrupanın bu aşıyı pek tercih etmiyor olması diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla gelişmiş ülkelerden hiç biri bu aşıyı kullanmıyor. Kullananlar Brezilya,Türkiye,Uruguay gibi gelişmekte olan ülkeler. Ama dediğiniz gibi aşı olup yakalanan kimseyi duymadım tezi doğru olsaydı şuan ölümler ve vakalar bu kadar çok yükselmezdi. Ha vakalar belki yine yükselirdi tamam ama en azından ölümler bu kadar yükselmezdi. Çünkü bilindiği üzere aşı olan kişilerde virüse tekrar yakalanabiliyorlar fakat semptomları az oluyor yada hastalığı ağır geçirmiyorlar.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
  • Çin aşısıyla alakalı çok iddia olmamasının sebebi Avrupanın bu aşıyı pek tercih etmiyor olması diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla gelişmiş ülkelerden hiç biri bu aşıyı kullanmıyor. Kullananlar Brezilya,Türkiye,Uruguay gibi gelişmekte olan ülkeler. Ama dediğiniz gibi aşı olup yakalanan kimseyi duymadım tezi doğru olsaydı şuan ölümler ve vakalar bu kadar çok yükselmezdi. Ha vakalar belki yine yükselirdi tamam ama en azından ölümler bu kadar yükselmezdi. Çünkü bilindiği üzere aşı olan kişilerde virüse tekrar yakalanabiliyorlar fakat semptomları az oluyor yada hastalığı ağır geçirmiyorlar.
    Vakaların bu kadar artma sebebi aşıların kalitesi değil yetersiz sayıda yapılmasına rağmen kontrolsüz bir açılma ile oldu. Lebaleb kongreler tarafına hiç girmiyorum bile.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Asilama bu hizla devam ederse sira biz genclere hic gelmeyecek zaten kafa yormaya cokta gerek yok diye dusunuyorum yaslilara saglik calisanlarina ogretmenlere kronik hastalığı olanlara politikacilara yapılan asinin etkisi gecicek tekrar basa dönülebilir

Tabi siralamayi salladim dogrusunu herkez biliyor zaten

Olurda sira gelirse Çin mali tabikide✌️?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Çin aşısıyla alakalı çok iddia olmamasının sebebi Avrupanın bu aşıyı pek tercih etmiyor olması diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla gelişmiş ülkelerden hiç biri bu aşıyı kullanmıyor. Kullananlar Brezilya,Türkiye,Uruguay gibi gelişmekte olan ülkeler. Ama dediğiniz gibi aşı olup yakalanan kimseyi duymadım tezi doğru olsaydı şuan ölümler ve vakalar bu kadar çok yükselmezdi. Ha vakalar belki yine yükselirdi tamam ama en azından ölümler bu kadar yükselmezdi. Çünkü bilindiği üzere aşı olan kişilerde virüse tekrar yakalanabiliyorlar fakat semptomları az oluyor yada hastalığı ağır geçirmiyorlar.
Aslında parada dönüyor bu işi içinde , hemde öyle az buz para değil. Avrupa'nın Almanya öncülüğünde Çin aşısını yasaklaması tamamem duygusal ? kendi aşısı satılsın istiyor. Hatta Çin aşısı olanları Avrupa'ya sokmayacağız diyorlar , ne para dönüyor düşünün artık. Tabi Almanya satacağını sattığı zaman , parayı cukkaladığı zaman Çin aşısı yasağını kaldıracak ama daha zamanı var.

Dediğin gibi hiç bir aşının %100 koruyuculuğu yok bulaş konusunda , ama bütün aşılar %100 olarak bu hastalığa karşı ölümü koruyor.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,848
İşte enteresan bir mevzu Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier , AstraZeneca aşısı olmuş , başbakan Merkel'de sırası gelince AstraZeneca aşısı olacağını açıkladı.

Şimdi Almanya'da üretilen Biontech aşısı varken , bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı neden başka bir aşı oluyor ?

Almanya Daimi Aşı Komisyonu (STIKO), hakkında özellikle genç kadınlarda tromboz vakalarına yol açtığı şüphesi bulunan AstraZeneca koronavirüs aşısı hakkındaki tavsiyesini 30 Mart'ta güncellemiş ve sadece 60 yaş üzerindekilere yapılmasını tavsiye etmişti. Bu tavsiye 60-69 yaş grubunun aşı kampanyasında bu aşıyı olabileceği anlamına geliyor.

Sağlık Bakanı Jens Spahn bu yaş grubunda bulunanlara aşıyı olmaları çağrısı yaptı. Spahn, Cumhurbaşkanı'nın da aşılanarak örnek olmasını memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,848
Aslında parada dönüyor bu işi içinde , hemde öyle az buz para değil. Avrupa'nın Almanya öncülüğünde Çin aşısını yasaklaması tamamem duygusal ? kendi aşısı satılsın istiyor. Hatta Çin aşısı olanları Avrupa'ya sokmayacağız diyorlar , ne para dönüyor düşünün artık. Tabi Almanya satacağını sattığı zaman , parayı cukkaladığı zaman Çin aşısı yasağını kaldıracak ama daha zamanı var.

Dediğin gibi hiç bir aşının %100 koruyuculuğu yok bulaş konusunda , ama bütün aşılar %100 olarak bu hastalığa karşı ölümü koruyor.
Avrupa'nın o paraya ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsun cidden?

Çin gibi totaliter rejimler hangi konuda şeffaf olmuş ki bu konuda olsun?

Hem Avrupa birliği aynı zamanda ekonomik bir birlik, böyle bir tavır takınmaları da saçma olmaz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51

Umut'un yazdığı gibi bu iş parayla ilgili değil... Almanya'da en küçük bir şey (tükenmez kalem vs) alın ve etiketine bakın Almanya adresi olduğunu görürsünüz... Parasal kaygıları olsaydı bazı gelişmemek için ısrar eden ülkeler gibi üretim yapma yerine ithal ederdi.

Adamların derdi kaliteli yaşam. İşçi sınıfı da bürokrat sınıfı da, hatta başbakanları bile aynı kalitede yaşıyor... Kabul edelim etmeyelim bu bir gerçek.

bilge Çevrimdışı

bilge

Aktif Üye
24 Şub 2021
211
Ailemdeki aşı önceliği olan kişilere Sinovac aşısı yapıldı.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Bu kadar kısa sürede bir aşının üretilmesi İnsanı düşündüren ayrı bir etmen, aşıyı yaptırmayıp (aşı olup olmanın bireysel özgürlük olduguna inanıyorum) önümüzde ki 5 sene maske mesafe zart zurt ile yaşama düşüncesi ayrı bir etmen.

Önümüzdeki bir kaç yıl daha insanoğlu yakışıklılığımdan mahrum kalacak en çok ona yanıyorum

Her türlü yoruldum :uzgun

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Umut'un yazdığı gibi bu iş parayla ilgili değil... Almanya'da en küçük bir şey (tükenmez kalem vs) alın ve etiketine bakın Almanya adresi olduğunu görürsünüz... Parasal kaygıları olsaydı bazı gelişmemek için ısrar eden ülkeler gibi üretim yapma yerine ithal ederdi.

Adamların derdi kaliteli yaşam. İşçi sınıfı da bürokrat sınıfı da, hatta başbakanları bile aynı kalitede yaşıyor... Kabul edelim etmeyelim bu bir gerçek.
Almanya'da doğup büyüyen 43 yaşındaki akrabama "Almanlar dürüst ve işin en kalitelisini yapıyorlar "dedim. Doğru kaliteli yapıyorlar ama dürüst oldukları için değil. Almanlarda kibir ve hırs var var. En iyisini yapmak istiyorlar ama sebebi kibir. Ve dürüst değiller. Şu an bir çok alanda en iyisi oldukları için hileye başvurmuyorlar. Yetersiz kaldıklarında başvururlar. Bunu söyledi . Aradan bir süre geçti vw emisyon skandalı patladı. Tam ikna oldum. Hatta futbolda karşı takımlara karşı insafsızca gol atmalarının da sebebini kibire bağlıyorum. Hazırlık maçında 22 gol atmak nedir :hihi Her takım çok gol atmak ister ama bunların mantığı bence farklı.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Almanya'da doğup büyüyen 43 yaşındaki akrabama "Almanlar dürüst ve işin en kalitelisini yapıyorlar "dedim. Doğru kaliteli yapıyorlar ama dürüst oldukları için değil. Almanlarda kibir ve hırs var var. En iyisini yapmak istiyorlar ama sebebi kibir. Ve dürüst değiller. Şu an bir çok alanda en iyisi oldukları için hileye başvurmuyorlar. Yetersiz kaldıklarında başvururlar. Bunu söyledi . Aradan bir süre geçti vw emisyon skandalı patladı. Tam ikna oldum. Hatta futbolda karşı takımlara karşı insafsızca gol atmalarının da sebebini kibire bağlıyorum. Hazırlık maçında 22 gol atmak nedir :hihi Her takım çok gol atmak ister ama bunların mantığı bence farklı.
Aşırı mükemmelliği seviyorlar e buda iyi bir şey aslinda :).

En azından çinlilerin hatta tüm dogu medeniyetinin copy paste tasarım ile uretim yapmasindan iyidir. Ama şuda var heriflerin yaşam tarzı böyle, bilerek yada kasten yaptıkları bir sey degil buna alışmışlar artik.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Keşke, üretimde, insanlıkta, vicdanlı olmakta onlar kadar kibirli olsaydık... Bu Yazdıklarınız ile var olan gerçeği gördüğünüzü varsayıyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt