Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Rüştünü ispatladıktan sonra hangi ülkeymiş hangi firmaymış önemi yok benim için.
Yeter ki güvenilir olsun.
Sinovac bu konuda sınıfta kalıyor şimdilik. Yeterince şeffaf bir süreç ilerletmiş değiller.
O yüzden Biontech'den yana kullandım oyumu.

AstraZeneca mesela, tam bir felaket şu an için. Pıhtılaşma nedeniyle ölüme neden olmuştu bazı vakalarda.
Her ne kadar üretici bunun için ek bir çözüm ürettiğini söylese de şu an için bu aşıyı alan ülkelerin tamamında çalışmalar durduruldu diye biliyorum.

AstraZeneca'nın adı değişmiş sanırım. Vaxzevria olmuş.
Olur da ülkemize gelirse, temkinli olmakta yarar var, benden söylemesi.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Söylenenler şunlar, Sinovac aşısı virüsün bulaşma riskini %50 engellediği, virüsten dolayı ölüm riskini %100 engellediği. Biontech aşısının ise virüsün bulaşma riskini %90 engellediği , ölüm riskinide %100 engellediği söyleniyor. Tabi bu verilere ne kadar güvenilir bilemem , Norveç'te Biontech aşısı olduktan çok kısa süre sonra ölen 33 yaşlı olmuş , sonra bunu apar topar aşıdan değil zaten yaşlılardı ondan öldüler deyip sümen altımı yapmışlar öyle birşeyler okumuştum. Ben nedenle bu Biontech aşısına bir türlü ısınamıyorum , yani daha önce hiç denenmemiş bir aşı yöntemini ( mnra ) kabul edip yaptırmak ne kadar güvenli. Yani kısa vadede değil de belki uzun vadede , ileride bir aksaklık çıkartacak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
ramchomania ramchomania, çok fazla aşı olup kovide yakalananlar var şuan söylenen hafif atlatmak için işe yaradığı
Evet, kesin önleyiciliği yok şu an için. Tekrar yakalanma ihtimali var.
Bünyeden bünyeye değişen bir durum.
Tedbiri elden bırakmamakta yarar var.
Bu virüs yayılımı durana kadar devam edecek. Gördüğüm tablo bu.
Şu an ülkemizde İngiltere mutasyonu yaygın durumda sanırım ve bulaşıcılığı yüksek bildiğim kadarıyla.
Daha temkinli olmakta yarar var. Ben ilk zamanlar 3 maske üst üste takıyordum, şimdi 2 maske ile devam ediyorum. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Söylenenler şunlar, Sinovac aşısı virüsün bulaşma riskini %50 engellediği, virüsten dolayı ölüm riskini %100 engellediği. Biontech aşısının ise virüsün bulaşma riskini %90 engellediği , ölüm riskinide %100 engellediği söyleniyor. Tabi bu verilere ne kadar güvenilir bilemem , Norveç'te Biontech aşısı olduktan çok kısa süre sonra ölen 33 yaşlı olmuş , sonra bunu apar topar aşıdan değil zaten yaşlılardı ondan öldüler deyip sümen altımı yapmışlar öyle birşeyler okumuştum. Ben nedenle bu Biontech aşısına bir türlü ısınamıyorum , yani daha önce hiç denenmemiş bir aşı yöntemini ( mnra ) kabul edip yaptırmak ne kadar güvenli. Yani kısa vadede değil de belki uzun vadede , ileride bir aksaklık çıkartacak.
Ortada bir sümenaltı durumundan çok yaşlılarda yeteri kadar test edilmemesi ile ilgili bir durum var sanırım.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
ramchomania ramchomania, çok fazla aşı olup kovide yakalananlar var şuan söylenen hafif atlatmak için işe yaradığı

Doğrudur olabilir ben çevremle alakalı bahsettim

Bi şekilde işe yarıyordur

Yakın zamanda hap olarak da üretilecek hem saklama koşulları hem insanlara ulaşması daha kolay olacak

Hap olmadan bu çözülecek gibi de durmuyor

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Yaşlılar için ben Sinovac aşısını yaptırırdım. Ancak aşıdan sonra rahatlamak yok çünkü şuan Sinovac aşısı olanlar da korona olmaya başlamış. Yan etki olarak hiç denecek kadar az ancak koruması da süper değil aşılar çıktıktan sonra bizim ülkemizde de yayılan mutasyon etkinliğini daha da düşürmüş olabilir.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Eskiden "nezle grip olunca, doktora gidersen bir haftada, evde yatarsan yedi günde geçiyor" denilirdi...

Yazıyı okuyunca bu aklıma geldi.
Annem, 70 yaşında ve kronik kalp, damar, şeker, kemik erimesi, rahatsızlıkları var ve 10 gün yoğun bakımdan sonra atlattı çok şükür. Aşı falan yoktu ortada.

Hal böyle olunca, insanın kafası hepten çorba oluyor.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Eskiden "nezle grip olunca, doktora gidersen bir haftada, evde yatarsan yedi günde geçiyor" denilirdi...

Yazıyı okuyunca bu aklıma geldi.
Annem, 70 yaşında ve kronik kalp, damar, şeker, kemik erimesi, rahatsızlıkları var ve 10 gün yoğun bakımdan sonra atlattı çok şükür. Aşı falan yoktu ortada.

Hal böyle olunca, insanın kafası hepten çorba oluyor.
Hocam şöyle bir sıkıntı var şimdi yeni mutasyonlu çeşitleri özellikle ağır geçiren çocuklarda neredeyse kesin kalıcı hasar bırakmaya başlamış. Şuan hastaneye yatırılması gereken 9-14 yaş sayısı artıyor ve durumu kötü olup ölenler var. Kurtulanlar da kalp yetmezliği ile yaşayacaklar maalesef. Zaten şu ana kadar geçirip atlatan insanlarda da seneler sonra kalp sıkıntıları görülmesi muhtemel.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri