Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Aşı ile ilgili bulaşmayı önlüyor açıklaması yok. Hala önlem almak lazım hem de çok fazla.Hastaneye yatış oranını %100 önlüyor diye açıklama yapıldı.Önemli kısmıda bu.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
mümkün oldugu kadar asi yaptirmamayi düsünüyorum. illa yaptiracaksamda türk asisi olur. asilar hakkinda detayli bilgim yok fakat olayi degerlendirirsek

bu virüs cin de basladi
cin hic bir konuda insanlara güven veren bir ülke degil herseyi dandik cakma vs vs..
asilarin uzun vadeli testleri yapilmadi.

diger taraftan türk/alman- amerika yapimi asi daha güven veren ülkeler kalitesi genel anlamda biliniyor ve isin icinde türk biliminsanlari var cin gibi basina buyruk ülkeler degil en azindan almanya da denetleme yapan birileri oldugunu düsünüyorum. asinin basari orani daha yüksek ve daha da önemli kismi saglik sektöründe calisan ve asi yaptiran bir kac kisi biliyorum yan etkilerini vs filan sordum asi olduklarinda biraz bas agrisi ates filan yapmis fakat ciddi birsey olmamis ve aylar gecmesine ragmen halen sorun yasamadilar.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Değerli forumdaşlar. Bizde bu gün sağlık ocağında Sinovac aşımızı olduk. Sağlık ocaklarından alerjileri olanlara aşı yapılmıyormuş. Sağlık ocaklarından alınan randevularda Sinovac aşı olunuyormuş. Hastahane'lerden alınan randevularda Biontech aşı yapılıyormuş. 2. faz aşıyı 28 gün sonra olacak şekilde tekrar randevu almamız söylendi. Aşı olduğumuz yaklaşık 2 saat oldu bir sıkıntı yok. Saygılarımla.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Değerli forumdaşlar. Bizde bu gün sağlık ocağında Sinovac aşımızı olduk. Sağlık ocaklarından alerjileri olanlara aşı yapılmıyormuş. Sağlık ocaklarından alınan randevularda Sinovac aşı olunuyormuş. Hastahane'lerden alınan randevularda Biontech aşı yapılıyormuş. 2. faz aşıyı 28 gün sonra olacak şekilde tekrar randevu almamız söylendi. Aşı olduğumuz yaklaşık 2 saat oldu bir sıkıntı yok. Saygılarımla.
biontech aşının saklanma koşulları farklı. o nedenle soğuk zinciri bozmayacak tesislerde saklanabiliyor.

ayrıca aşı bulaşmayı , virüs kapmayı önlemiyor diye biliyorum, size antikor avantajı sağlıyor ve hastalığı çok daha hafif atlatıyorsunuz. yanlışsam düzeltsin bilen biri.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,144
Biz bugün gittik İzmir Bozyaka hastanesinde anneme aşıyı yaptırdık , Sinovac aşısını seçtik biz , Biontech olanlar da vardı. Ancak aşı için odaya girdiğimizde şunu gördüm , aşılar içeride bir kutunun içinde açık bir şekilde duruyordu. Ben de sordum aşılar neden açıkta duruyor , soğuk muhafaza edilmesi gerekmiyor mu diye , yok birşey olmaz cevabını aldım. Neyse ilk dozu oldu annem , ikinci doz için MHRS uygulamasında 30.04.2021 - 07.05.2021 tarihleri arasında yeni randevu alabilirsiniz seçeneği çıktı , bizde aldık ikinci doz randevumuzu bekliyoruz artık.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben de sıram gelsin aşımı olacağım tercihim Biontech ama olmazsa Sinovac da olabilir yeter ki aşı olsun.Bu illet ülkemizde kolay kolay bitmeyecek,ilk yakalandığım Corona'yı ağır atlatmış biri olarak hiç olmazsa ikinci seferi hafif atlatırım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,144
İşte enteresan bir mevzu Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier , AstraZeneca aşısı olmuş , başbakan Merkel'de sırası gelince AstraZeneca aşısı olacağını açıkladı.

Şimdi Almanya'da üretilen Biontech aşısı varken , bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı neden başka bir aşı oluyor ?

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
15 tatilden hemen sonra okullarda 8. sınıfa giren öğretmen listeleri verilerek aşıya başvuruldu. Daha hala ses yok. Fakat ilçe köylerinde tam öğretim olduğu için öğretmenlere aşı yapıldı. Eğer aşılama işini hzılandırmazlarsa tekrar okulları kaptmak zorunda kalabilirler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İşte enteresan bir mevzu Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier , AstraZeneca aşısı olmuş , başbakan Merkel'de sırası gelince AstraZeneca aşısı olacağını açıkladı.

Şimdi Almanya'da üretilen Biontech aşısı varken , bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı neden başka bir aşı oluyor ?
Güzel soru :hmm

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Ben aşımı yaptırdım :haha

SAVE_20210402_211136f506a294777fe1bc.jpg

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
236
Biontech Pfizer asisinin yan etkilerini kestirmek zor. Ozellikle yaslilarda kronik rahatsizlik vs var ise dikkatli olmak lazim.Hastanede vurdurmak ve bir surede beklemek lazim. Biontech ile Sinovac arasinda etki olarak %10 fark var . Eski tip asi olan Sinovc daha mantikli gibi geliyor. Etrafimda vurulup yan etki yasiyan kisi olmadi. Ailem ve ben yakalandigimiz icin suan icin muafiz. Sira gelmesine ragmen aileme asi vurulmuyor. Belki seneye olmez kalirsak bakariz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt