Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,149

Sağlık Bakanlığı Pfizer-BioNTech aşısı kılavuzunu yayımladı!

Pfizer-BioNTech aşılarında çok önemli detay... Sağlık Bakanlığı COVID-19 mRNA aşısı olan BioNTech-Pfizer aşısının kullanımına ilişkin kılavuz yayımladı. Kılavuza göre, aşı içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı anafilaksi (alerjik şok) öyküsü varlığında kişiye aşı uygulanmayacak. Öte yandan aşının ilk dozunun sonrasında anafilaksi öyküsü varlığında da ikinci dozun uygulanmayacağı bildirildi.

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu, İngiltere'de 7 kişinin Oxford ve AstraZeneca tarafından geliştirilen corona virüsü aşısını olduktan sonra oluşan kan pıhtısından hayatını kaybettiğini doğruladı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Değerli forumdaşlar. Bizde bu gün sağlık ocağında Sinovac aşımızı olduk. Sağlık ocaklarından alerjileri olanlara aşı yapılmıyormuş. Sağlık ocaklarından alınan randevularda Sinovac aşı olunuyormuş. Hastahane'lerden alınan randevularda Biontech aşı yapılıyormuş. 2. faz aşıyı 28 gün sonra olacak şekilde tekrar randevu almamız söylendi. Aşı olduğumuz yaklaşık 2 saat oldu bir sıkıntı yok. Saygılarımla.
Günaydın. Nasılsınız şu an?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adamların derdi kaliteli yaşam. İşçi sınıfı da bürokrat sınıfı da, hatta başbakanları bile aynı kalitede yaşıyor... Kabul edelim etmeyelim bu bir gerçek.
İşte bizim kültür bunu anlayamıyor bana göre.

Bize göre kaliteli yaşam demek 200 makam aracı, 5 helikopter, 27 uçak, 3000 koruma, 1100 odalı ev (Konuklar nerede kalacak sonra?) ejder meyveli kokteyller demek.

Mesela eskiden Cumhuriyet bayramı resepsiyonlarında şampanya ikram edilirdi yabancı bürokratlara, Hamdolsun artık kaliteli yaşam sürdüğümüz için ejder meyvesi ikram ediyoruz zira alkol haram ama servet dökmek mübah.

Kaliteli yaşam dediğin şey İNSAN gibi yaşayabilmek, bir yerden bir yere İNSAN gibi ulaşabilmek, İNSAN gibi sağlıklı şekilde karnını doyurabilmek, İNSAN gibi bir evde yaşamak, İNSAN gibi doğup, İNSAN gibi yaşayıp ADAM gibi ölmektir yahu tevazu sahibi İNSNALARIN bundan başka beklentisi yoktur ki hayattan.

Haaa bu hayatı yaşarken İneğe tap, Öküze tap, Allah'a inan, İsa ya inan, Muhammet'e inan, ne yapıyorsan yap ama İNSAN gibi yaşa ve öl, bu kadar basit aslında hayat denen şu illet..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Almanya'da doğup büyüyen 43 yaşındaki akrabama "Almanlar dürüst ve işin en kalitelisini yapıyorlar "dedim. Doğru kaliteli yapıyorlar ama dürüst oldukları için değil. Almanlarda kibir ve hırs var var. En iyisini yapmak istiyorlar ama sebebi kibir. Ve dürüst değiller. Şu an bir çok alanda en iyisi oldukları için hileye başvurmuyorlar. Yetersiz kaldıklarında başvururlar. Bunu söyledi . Aradan bir süre geçti vw emisyon skandalı patladı. Tam ikna oldum. Hatta futbolda karşı takımlara karşı insafsızca gol atmalarının da sebebini kibire bağlıyorum. Hazırlık maçında 22 gol atmak nedir :hihi Her takım çok gol atmak ister ama bunların mantığı bence farklı.
Bu mantığı fazla yerde anlatmasın gülerler ona.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,149
Onlarda, gülündüğünün farkında olacak idrak kapasitesi yok maalesef... Gerçi, benim de kazandığım para, Edirne'den geçince 9 ile çarpılsa aynı çarpık düşüncelerin 9 katına sahip olurdum... :coskun
Almanya'dan emekli ol yerleş Türkiye'ye , 1000 euro emekli maaşı oldu sana 9600 TL , euro Türkiye'de her yükseldiğinde 50 takla atıyor sevinçten bizim gurberçiler artık. Hani Almanya'da insanlar aç diyor yaa gurbetçilerimiz , tabi aç adamın 1000 euro su Türkiye'de 9600 TL oluyor , adam burada paşalar gibi.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Almanya'dan emekli ol yerleş Türkiye'ye , 1000 euro emekli maaşı oldu sana 9600 TL , euro Türkiye'de her yükseldiğinde 50 takla atıyor sevinçten bizim gurberçiler artık. Hani Almanya'da insanlar aç diyor yaa gurbetçilerimiz , tabi aç adamın 1000 euro su Türkiye'de 9600 TL oluyor , adam burada paşalar gibi.
Orayı beğenmiyor, "e gel buraya, canım memleketimize, taşı toprağı altın, hem asgari ücret orada 1400 birim, burada
2800 birim" diyorum... Anında R yapıyor gafiller... Çünkü burada tavuğun kilosu 1 lira, mazotun benzinin litresi 1 lira, zıkkımlandıkları alkol 50 kuruş değil... :alsana

Son düzenleme:
Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Onlarda, gülündüğünün farkında olacak idrak kapasitesi yok maalesef... Gerçi, benim de kazandığım para, Edirne'den geçince 9 ile çarpılsa aynı çarpık düşüncelerin 9 katına sahip olurdum...
Konuyu nasıl anladınız?? Akrabam Almanya kötü Türkiye iyi demedi ki. Adam Almanya'da yaşam kalitesi çok iyi. Memnunum diyor . Türkiye Almanya'dan 50 yıl geride diyor.Bahsettiği konu Almanların kibirli olması. Hitler'in ,Yahudilerin kendini üstün görmesi gibi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu mantığı fazla yerde anlatmasın gülerler ona.
Hocam seni mantıklı birine benziyordun. Söylediğimi anlamak zor değil. Yahudiler de kendini üstün görürler . En rahat hayat onlarda,para onlarda.

Hepinize tek tek açıklama yapayım mı? Konu Almanya Türkiye değil.Gurbetcilerin parasi degil. Turkiye çok iyi deyip Eurolarla keyif çatma degil. Konumuz kaliteli ürün.Kaliteli ürün ürettikleri konusunda hemfikiriz. Kimisi hırstan kibirden en iyisini üretmeye çalışır kimisi farklı bir nedenden. Mesela Japonlar Onurlu insanlardır derler.

Onlarda, gülündüğünün farkında olacak idrak kapasitesi yok maalesef... Gerçi, benim de kazandığım para, Edirne'den geçince 9 ile çarpılsa aynı çarpık düşüncelerin 9 katına sahip olurdum... :coskun
Neyseki sen her şeyi idrak edebiliyorsun. Mükemmel insan.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,149
Konuyu nasıl anladınız?? Akrabam Almanya kötü Türkiye iyi demedi ki. Adam Almanya'da yaşam kalitesi çok iyi. Memnunum diyor . Türkiye Almanya'dan 50 yıl geride diyor.Bahsettiği konu Almanların kibirli olması. Hitler'in ,Yahudilerin kendini üstün görmesi gibi.

Hocam seni mantıklı birine benziyordun. Söylediğimi anlamak zor değil. Yahudiler de kendini üstün görürler . En rahat hayat onlarda,para onlarda.

Hepinize tek tek açıklama yapayım mı? Konu Almanya Türkiye değil.Gurbetcilerin parasi degil. Turkiye çok iyi deyip Eurolarla keyif çatma degil. Konumuz kaliteli ürün.Kaliteli ürün ürettikleri konusunda hemfikiriz. Kimisi hırstan kibirden en iyisini üretmeye çalışır kimisi farklı bir nedenden. Mesela Japonlar Onurlu insanlardır derler.

Neyseki sen her şeyi idrak edebiliyorsun. Mükemmel insan.
Beni niye alıntılayıp cevap verdin ki , ben senin yazdığınla alakalı bir yorumda bulunmadım ? ben Domestos Domestos un yazdığına cevap verdim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt