Regal Pratica 1229t Çamaşır Makinası Reset ve Test Modu

M Çevrimdışı

Mahfuz

Yeni Üye
19 Ara 2019
9
31
Anlamadığım anakart arızalı isa neden reset yapıyor. peki neden arıza kodu vermiyor

M Çevrimdışı

Mahfuz

Yeni Üye
19 Ara 2019
9
31
Arkadaşlar bana uygun bir fiyata Regal ecojet 1229 t çamaşır makinesi Kart i almam için yardımcı olur musunuz

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
fişe takılı olan makinanın, sıcaklık tuşuna basılı tutulurken program düğmesini sağdaki ilk konuma alınız genelede pamuklu 90 derece oluyor 1.program aut aktif olup 9-10 sn lik test yapacaktır
not içi boş olması gerektiğini unutmayınız. yoksa alimallah evde tutamazsınız makinayı

Merhabalar, benim Vestel CKA-XXL 9614 TE çamaşır makinem var, test yapamıyorum, üsteki şekilde yaptım olmadı. Makinem su alıyor daha sonra 1-2 kez dönüyor, ardından2-3 üç kez hızlı bir şekilde su alıp kapatıyor, ardından bitti deyip programı sonlandırıyor. Bunun sebebini bir türlü bulamadım, hata kodunu da göremiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar, benim Vestel CKA-XXL 9614 TE çamaşır makinem var, test yapamıyorum, üsteki şekilde yaptım olmadı. Makinem su alıyor daha sonra 1-2 kez dönüyor, ardından2-3 üç kez hızlı bir şekilde su alıp kapatıyor, ardından bitti deyip programı sonlandırıyor. Bunun sebebini bir türlü bulamadım, hata kodunu da göremiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?
Makinenize sıkma programı verip motor dönüp sıkma yapacak mı kontrol edermisiniz

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
Evet sıkma yapıyor, dönüyor tambur.
Şimdi 30 dk programda çalıştırdım sıkıntı yapmadı, 2 denemede aynı hata oluştu, suyu aldı ama çevirmedi, sonra da bitti dedi.
Motoru 2 sene oldu değiştireli, kömürleri bitmiş olabilir mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çamaşır makinesinin ön kapağını açınca bir etiket var karşıda onu eklermisiniz

IMG_20200225_183633.jpg

Şimdi 30 dk programda çalıştırdım sıkıntı yapmadı, 2 denemede aynı hata oluştu, suyu aldı ama çevirmedi, sonra da bitti dedi.

IMG_20200225_183633.jpg
Şimdi tekrar kurumaya aldım, tambur yine dönüyor, fakat şimdide durdu ve sıkma tam bitmeden bitti yazısı çıktı.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44

Şimdi tekrar kurumaya aldım, tambur yine dönüyor, fakat şimdide durdu ve sıkma tam bitmeden bitti yazısı çıktı.

Az önce ıslak çamaşırları içine attım ve sıkmaya aldım, makine başarı ile sıkma işlemini bitirdi. Bu sefer hatasız, nedir bu anlayamadım, bir çalışıyor bir çalışmıyor...

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
Az önce ıslak çamaşırları içine attım ve sıkmaya aldım, makine başarı ile sıkma işlemini bitirdi. Bu sefer hatasız, nedir bu anlayamadım, bir çalışıyor bir çalışmıyor...
Yıkamaya alinca
O obic78, presostat borusu (kazan kısmı geniş olan kısım) deterjan kaynaklı tıkanmış olabilir presostat arızalı ise bitti konumuna geçebilir.
Şimdi yıkamada yine hata verdi, sanki içindeki devirdaim pompası çalışıp kapanıyor arka arkaya 3 defa başlayıp çok kısa süreliğine, sonra bitti deyip duruyor. Sora yine sıkmaya aldım yine 1 dk sonra bitti diyor??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt