Regal Pratica 1229t Çamaşır Makinası Reset ve Test Modu

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Merhaba Değerli Arkadaşalar;

Bu güzel forum sayfasını,youtube gezer iken tesadüfen buldum çok ta güzel konular açılmış ve forum sahibi faydalı bilğiler vermekte başta tüm forum sakinlerine teşekkür ederim.

Ben kendimi bildim bileli elektronik sevdalısı biriyimdir.Sabah akşam nette elektronik ile araştırma yaparım az çok elektronik bilğim vardır.Evde ufak tefek beyaz eşya tamirlerini kendim yaparım.

Sorunum ise kullanmakta olduğum regal pratica 1229t çamaşır makinam program seçim anahtarı ile proğram seçer iken proğramlar arasında donup kalması.Mesala ben sentetik 60c yıkama yapmak istiyorum.Program secme anahtarı ile secim yapar iken,bir önceki programda kalmakta.Bende sorunu bulmak için makinayı söküp sağına soluna baktım,kablo soketleri ve motor kömürlerine baktım bir sorun yok.Ama arıza devam etmekte son olarak .Sonra internettede kapak kilidinden olabileçeğini söylediler birde kapak kilidini tutan vidalar çok sıkı olursa da sıkıntı oluyormuş bende kapak kilidini kontrol ettim sorun yok birazçık kapak kilidi vidalarnı gevşettim ve sorun çözüldü.
Birde çok merak ettiğim konu bu makinayı nasıl test moduna alırım.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kardeşim Hoşgeldin Forumumuza :ok

Pratğca 1229 için iki ayrı test modu var, birisi kısa diğeri uzun. Birisi AU yani kısa süren, diğeri de teknisyenlerin kullandığı SR ve/veya modele göre değişken uzun test.

Sizin uygulayacağınız kısa test olur ki onun için yapmanı zgerek şu, Öncelikle makine kapalı durumda olsun yani hiç bir proıgram kademesinde olmasın seçiciniz. O gösterge panelinin üzerinde bulunan ön yıkama butonuna basılı ttarak program seç.iciyi sağa 1 tık yani 90 derece yıkama programına getiriniz ve bu esnada eliniz halen ön yıkama butonuna basılı olsun. Çok kısa süre sonra makine test moduna girecektir. Girmezse bilgi verin lütfen zira neredeyse bir çok makinede kombainasyonlar hep farkoı bazen bizim de aklımızın karıştığı olabiliyor.

ÇOK ÖNEMLİ NOT

Lütfen çamaşır makinelerinizi test moduna alırken içerisinin BOŞ olduğuna dikkat ediniz :ok

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Hoş bulduk abi
Önçelikle bana zaman ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.Kısa test modunu yaptım.İşlem şu şekilde ilerledi ilk önce makinaya su aldı hemen ardından yüksek devirde sıkma yaptı,sonra daha sağa kısa bir dönüş yaptı ve lcd de ön yıkama işiğı yandı ön yıkama tuşuna bastım ve tüm ventillerden su aldı ve bir müddet bekledi ve lcd de end yazısı çıktı bu durumda test modu başarılı bir şekilde tamamlanmışmıdır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hoş bulduk abi
Önçelikle bana zaman ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.Kısa test modunu yaptım.İşlem şu şekilde ilerledi ilk önce makinaya su aldı hemen ardından yüksek devirde sıkma yaptı,sonra daha sağa kısa bir dönüş yaptı ve lcd de ön yıkama işiğı yandı ön yıkama tuşuna bastım ve tüm ventillerden su aldı ve bir müddet bekledi ve lcd de end yazısı çıktı bu durumda test modu başarılı bir şekilde tamamlanmışmıdır.
Kesinlikle tamamlanmıştır azizim zira bu test donanım kontrolüdür, herhangi bir donanımda sorun var ise testi bitirmez, her sorunda takılı kalır ve uyarır.

END yazması testin başarılı olduğu anlamına gelir.

Rica ederim bu arada :ok

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Kesinlikle tamamlanmıştır azizim zira bu test donanım kontrolüdür, herhangi bir donanımda sorun var ise testi bitirmez, her sorunda takılı kalır ve uyarır.

END yazması testin başarılı olduğu anlamına gelir.

Rica ederim bu arada :ok
İçinde su kalması normal bir durum mu.Birde deneme yanılma yöntemiyle kolay ütü ve gecikmeli başlatma tuşlarına bastım lcd sau yazdı buda uzun olan test modu galiba her test sonrası proğram seçim anahtarı ile bir sonraki teste geçti.Birde ön yıkama ile hızlı yıkama tuşlarına bastım ve lcd lf yazdı bu nedir peki.Kusura bakmayın çok soru soruyorum,bu konulara meraklı olduğum için.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İçinde su kalması normal bir durum mu.Birde deneme yanılma yöntemiyle kolay ütü ve gecikmeli başlatma tuşlarına bastım lcd sau yazdı buda uzun olan test modu galiba her test sonrası proğram seçim anahtarı ile bir sonraki teste geçti.Birde ön yıkama ile hızlı yıkama tuşlarına bastım ve lcd lf yazdı bu nedir peki.Kusura bakmayın çok soru soruyorum,bu konulara meraklı olduğum için.
Birisi auoto test, diğeri servis auto test.

Tavsiyem daha fazla modlara girmemeniz yöndedir zira TV lerde olduğu gibi bir yazılım yükleyerek kurtarma olanağımız yok :ok

H Çevrimdışı

Hamza Uysal

Yeni Üye
2 Mar 2019
3
39
Kardeşim Hoşgeldin Forumumuza :ok

Pratğca 1229 için iki ayrı test modu var, birisi kısa diğeri uzun. Birisi AU yani kısa süren, diğeri de teknisyenlerin kullandığı SR ve/veya modele göre değişken uzun test.

Sizin uygulayacağınız kısa test olur ki onun için yapmanı zgerek şu, Öncelikle makine kapalı durumda olsun yani hiç bir proıgram kademesinde olmasın seçiciniz. O gösterge panelinin üzerinde bulunan ön yıkama butonuna basılı ttarak program seç.iciyi sağa 1 tık yani 90 derece yıkama programına getiriniz ve bu esnada eliniz halen ön yıkama butonuna basılı olsun. Çok kısa süre sonra makine test moduna girecektir. Girmezse bilgi verin lütfen zira neredeyse bir çok makinede kombainasyonlar hep farkoı bazen bizim de aklımızın karıştığı olabiliyor.

ÇOK ÖNEMLİ NOT

Lütfen çamaşır makinelerinizi test moduna alırken içerisinin BOŞ olduğuna dikkat ediniz :ok

As selamu aleykum kardeşim

Benim evde Regal 1050 W model camasir makinesi var.

Çamaşır makinesi şu alıyor ve veriyor ama dönmüyor. Ya su aldıktan sonra durup kalıyor yada hemen END yazıyor.

Senin dediğin gibi testi yaptim ve şu aldıktan sonra dönmeden E06 hata gösterdi.

Abi ne yapmam lazim? Makine 2 sene bile olmadı.

Kömürleri ve kayışını kontroll etdim ve problem yok.

Allah razı olsun sizden

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
As selamu aleykum kardeşim

Benim evde Regal 1050 W model camasir makinesi var.

Çamaşır makinesi şu alıyor ve veriyor ama dönmüyor. Ya su aldıktan sonra durup kalıyor yada hemen END yazıyor.

Senin dediğin gibi testi yaptim ve şu aldıktan sonra dönmeden E06 hata gösterdi.

Abi ne yapmam lazim? Makine 2 sene bile olmadı.

Kömürleri ve kayışını kontroll etdim ve problem yok.

Allah razı olsun sizden
selam, sadece sıkma programı ver motor yine dönmesse motor arızalı olabilir

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A Ado

Hocam selamlar, Vestel hızlı 9812TE için test modu kombinasyonu nedir?
fişe takılı olan makinanın, sıcaklık tuşuna basılı tutulurken program düğmesini sağdaki ilk konuma alınız genelede pamuklu 90 derece oluyor 1.program aut aktif olup 9-10 sn lik test yapacaktır
not içi boş olması gerektiğini unutmayınız. yoksa alimallah evde tutamazsınız makinayı

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hamza Uysal

Yeni Üye
2 Mar 2019
3
39
tamirciye götürdüm ve motoru değiştirdi. Vestel makinasının motorunu taktı. Şimdi elhamdülillah gine çalışıyor. Maşaallah. Allah bereketlendirsin amin.

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Merhaba aynı makineyi uzun zamandır kullanıyorum kendi yaptığım müdahale sonrası e10 hatası verdi buda su seviye ölçme sensörü arızası nedeniyle oldu prosestat değişimi sonrası bu hatadan kurtuldum ancak dediğiniz test sonrası end alıyorum içinde su kalıyor ve kapı kilitli kalıyor bu normal mi farklı bir arıza damı var sizce? Ayrıca kazan içinde ki iki su musluğu (plastik düz) ilk zamanlar çalışıyordu şimdi çalışmıyor hangi parçayı değişmem gerekiyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt