Regal Pratica 1229t Çamaşır Makinası Reset ve Test Modu

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Çok teşekkür ederim,, kargo ücretsiz ve garantili (arızalı ise çoğu dış satıcı para iadesi yapıyor) ise şu makul geldi bana

Onun haricinde yarın bi servisi arayayım bakalım ne fiyat çıkaracak

Birde neredeyse bir kaç senedir twin jet özelliği çalışmıyor ama maime ne error veriyor nede yıkamamazlık yapmıyor sadece yıkama performansı biraz azaldığını gördük, vestel bu özelliğin sorun yaratacağını ön görüp makineye etkisiz bir halde dahil etmiş sanırım, siz ne diyorsunuz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kargo ücretsiz bu güzel

Screenshot_20190328-190729_Opera65f838f3a902e89c.jpg

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çok teşekkür ederim,, kargo ücretsiz ve garantili (arızalı ise çoğu dış satıcı para iadesi yapıyor) ise şu makul geldi bana

Onun haricinde yarın bi servisi arayayım bakalım ne fiyat çıkaracak

Birde neredeyse bir kaç senedir twin jet özelliği çalışmıyor ama maime ne error veriyor nede yıkamamazlık yapmıyor sadece yıkama performansı biraz azaldığını gördük, vestel bu özelliğin sorun yaratacağını ön görüp makineye etkisiz bir halde dahil etmiş sanırım, siz ne diyorsunuz?

Kargo ücretsiz bu güzel

Screenshot_20190328-190729_Opera65f838f3a902e89c.jpg
Bana özelden ulaş bakalım ne yapabilirim bakalım

R Çevrimdışı

reyerci

Yeni Üye
30 May 2019
1
41
fişe takılı olan makinanın, sıcaklık tuşuna basılı tutulurken program düğmesini sağdaki ilk konuma alınız genelede pamuklu 90 derece oluyor 1.program aut aktif olup 9-10 sn lik test yapacaktır
not içi boş olması gerektiğini unutmayınız. yoksa alimallah evde tutamazsınız makinayı
Hocam selamlar. Benim vestel Hızlı 9812 TKE çamaşır makinem var. Herhangi bir programı seçtikten sonra led ekrandaki sıcaklık ayarı, devir ayarı ve bunlara bağlı olarak ta kalan süre devamlı kendi kendine değişiyor. bazen normal çalışırken genelde bu anlattığım şekilde çalışıyor. sorun ne olabilir ve çözümü varsa anlatır mısınız?

fişe takılı olan makinanın, sıcaklık tuşuna basılı tutulurken program düğmesini sağdaki ilk konuma alınız genelede pamuklu 90 derece oluyor 1.program aut aktif olup 9-10 sn lik test yapacaktır
not içi boş olması gerektiğini unutmayınız. yoksa alimallah evde tutamazsınız makinayı
Hocam selamlar. Benim vestel Hızlı 9812 TKE çamaşır makinem var. Herhangi bir programı seçtikten sonra led ekrandaki sıcaklık ayarı, devir ayarı ve bunlara bağlı olarak ta kalan süre devamlı kendi kendine değişiyor. bazen normal çalışırken genelde bu anlattığım şekilde çalışıyor. sorun ne olabilir ve çözümü varsa anlatır mısınız?

Hocam selamlar. Benim vestel Hızlı 9812 TKE çamaşır makinem var. Herhangi bir programı seçtikten sonra led ekrandaki sıcaklık ayarı, devir ayarı ve bunlara bağlı olarak ta kalan süre devamlı kendi kendine değişiyor. Dokunmatik düğmeler de kafalarına göre bazen çalışıyo bazen çalışmıyo. denk getirebildiğim sıcaklık ve devirde çalıştırıyorum hep. bazen normal çalışırken genelde bu anlattığım şekilde çalışıyor. sorun ne olabilir ve çözümü varsa anlatır mısınız?

Kardeşim Hoşgeldin Forumumuza :ok

Pratğca 1229 için iki ayrı test modu var, birisi kısa diğeri uzun. Birisi AU yani kısa süren, diğeri de teknisyenlerin kullandığı SR ve/veya modele göre değişken uzun test.

Sizin uygulayacağınız kısa test olur ki onun için yapmanı zgerek şu, Öncelikle makine kapalı durumda olsun yani hiç bir proıgram kademesinde olmasın seçiciniz. O gösterge panelinin üzerinde bulunan ön yıkama butonuna basılı ttarak program seç.iciyi sağa 1 tık yani 90 derece yıkama programına getiriniz ve bu esnada eliniz halen ön yıkama butonuna basılı olsun. Çok kısa süre sonra makine test moduna girecektir. Girmezse bilgi verin lütfen zira neredeyse bir çok makinede kombainasyonlar hep farkoı bazen bizim de aklımızın karıştığı olabiliyor.

ÇOK ÖNEMLİ NOT

Lütfen çamaşır makinelerinizi test moduna alırken içerisinin BOŞ olduğuna dikkat ediniz :ok
Hocam selamlar. Benim vestel Hızlı 9812 TKE çamaşır makinem var. Herhangi bir programı seçtikten sonra led ekrandaki sıcaklık ayarı, devir ayarı ve bunlara bağlı olarak ta kalan süre devamlı kendi kendine değişiyor. Dokunmatik düğmeler de kafalarına göre bazen çalışıyo bazen çalışmıyo. denk getirebildiğim sıcaklık ve devirde çalıştırıyorum hep. bazen normal çalışırken genelde bu anlattığım şekilde çalışıyor. sorun ne olabilir ve çözümü varsa anlatır mısınız?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

selam,
bu kadar ayarın birden değişmesi anormal durumdur, süre değişebilir ama derece ve devir değişmemelidir.
eğer makine banyoda ise, duş almadan önce veye duşun hemen ardından program veriyorsanız nem kaynaklı tuşlar kendiliğinden basıyor olarak algılıyabilir. eğer bu konuda olmayacağını düşünüyorsanız servisten destek alın elektronik kartında(display) problem olabilir.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140

bu test modunun Vestel'in her modelin de uygulanışı aynı mıdır?

E Çevrimdışı

Ekinciberfin18 

Yeni Üye
6 Ara 2019
16
Merhabalar, Vestel Hızlı 9812 TGE için test modu kombinasyonu nasıl yapılır. yardımcı olabilirmisiniz.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt