Regal Pratica 1229t Çamaşır Makinası Reset ve Test Modu

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
presostat kaynaklı olabilir.kesindir demiyorum elinizde parça olsa denerdiniz.
Tüm hortumlar temizlendi, devir daim pompası kontrol edildi, şu atma pompası kontrol edildi, presostat açıldı kontrol edildi.
Arka arkaya 3 deneme yapıldı, sorun çıkmadı. Son olarak şu an çamaşırları yıkıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi 30 dk programda çalıştırdım sıkıntı yapmadı, 2 denemede aynı hata oluştu, suyu aldı ama çevirmedi, sonra da bitti dedi.
Motoru 2 sene oldu değiştireli, kömürleri bitmiş olabilir mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20200225_183633.jpg

Şimdi tekrar kurumaya aldım, tambur yine dönüyor, fakat şimdide durdu ve sıkma tam bitmeden bitti yazısı çıktı.
end hatası için en çok sebepler;
motor en yüksek olasılık
eps yani elektronik prostat 2. çok gözüken arıza

hadi test yapalım.

Adsiz7997e88ac47838e3.png

yukarıda işaretlediğim gibi makineyi açınca ayar tuşuna 5sn basılı tut, servis menüsüne girecek ilk girdiğinde hata gösterebilir bunun resmini çekin, sonrasında ekranda au ve sau yazacak auo basınız. makine boş olması gerekiyor.
ardından 9 sn test yapacak ekranda hatayı takip ediniz e08 hatası varsa motordur.
hatta hata kodlarını da bulayım senin için. karşılaştırırsınız

Adsiz228acb3ba9cbfcd10.png

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
end hatası için en çok sebepler;
motor en yüksek olasılık
eps yani elektronik prostat 2. çok gözüken arıza

hadi test yapalım.

Adsiz7997e88ac47838e3.png

yukarıda işaretlediğim gibi makineyi açınca ayar tuşuna 5sn basılı tut, servis menüsüne girecek ilk girdiğinde hata gösterebilir bunun resmini çekin, sonrasında ekranda au ve sau yazacak auo basınız. makine boş olması gerekiyor.
ardından 9 sn test yapacak ekranda hatayı takip ediniz e08 hatası varsa motordur.
hatta hata kodlarını da bulayım senin için. karşılaştırırsınız

Adsiz228acb3ba9cbfcd10.png
Teşekkür ederim, bu çok iyi oldu, az önce testi yaptırdım, hata çıkmadı. Dün gece tüm hortumları temizledim, devir daim ve su boşaltma pompalarını kontrol ettim, presostat ı açıp kontrol ettim. Dün geceden itibaren 5 başarılı yıkama yaptı makine. Emeğinize sağlık, tekrar teşekkür ederim. Bu bilgi çok önemli ve değerli benim için.

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
Merhabalar, bu arada yeni bir şey fark ettim, makine nin fişini takıldığı prizin faz ve nötr yer değiştirdiğinde her seferinde 08 motor hatası veriyor ve makine çalışmıyor, ters yapınca sorunsuz çalışıyor ve hata vermiyor, bunun sebebi nedir? Bilen var mı?

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
Merhabalar, bu arada yeni bir şey fark ettim, makine nin fişini takıldığı prizin faz ve nötr yer değiştirdiğinde her seferinde 08 motor hatası veriyor ve makine çalışmıyor, ters yapınca sorunsuz çalışıyor ve hata vermiyor, bunun sebebi nedir? Bilen var mı?
Yok mu aklına bir şey gelen?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam , faz yönü değişince temassizlik, motor sargisinin iletişimi, tiryağın hataya düşmesi gibi sebepler olabilir. Yani sebep şu dur demek biraz zor çünkü alternatif akım bu, her iki yönde de çalışması gerekir. Ya piriz hattinizda yada motor sargısı kaynaklı sorun diyebiliriz.

En güzeli seyyar kablo ile başka odadan uzatma çekip iki yönlü de deneyiniz

O Çevrimdışı

obic78

Yeni Üye
25 Şub 2020
10
44
Selam , faz yönü değişince temassizlik, motor sargisinin iletişimi, tiryağın hataya düşmesi gibi sebepler olabilir. Yani sebep şu dur demek biraz zor çünkü alternatif akım bu, her iki yönde de çalışması gerekir. Ya piriz hattinizda yada motor sargısı kaynaklı sorun diyebiliriz.

En güzeli seyyar kablo ile başka odadan uzatma çekip iki yönlü de deneyiniz
Denedim, ters çevirince çalışmıyor.

D Çevrimdışı

Dilek&KayaÜNAL

Yeni Üye
4 Tem 2020
1
50
Kardesim meraba bizim camasir makinesi bozulmustu bizde vestel aldik 1-2 aydir kullaniyoruz resmi de simdi cektim bunu test modu'na almak istiyorum resimli anlatim var mi nasil alabilirim test moduna

3ad25458181ef65774158af38c953dc3.jpg

20200704_204004.png

Kardesim meraba bizim camasir makinesi bozulmustu bizde vestel aldik 1-2 aydir kullaniyoruz resmi de simdi cektim bunu test modu'na almak istiyorum resimli anlatim var mi nasil alabilirim test moduna

E Çevrimdışı

Ekinciberfin18 

Yeni Üye
6 Ara 2019
16
Merhabalar, Regal cm 8102 8 kg çamaşır makinesi aldık. AU test modu yaptım bitirdi End yazdı ama SAU test modunu bilmiyorum bilmediğim için içinde ki suyu boşaltsın diye 17 dak. Sıkma programına alıyorum. SAU bilmediğim için. SAU yapabilmem için bana yardımcı olabilirmisiniz. Şimdi den teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

kral1

Yeni Üye
29 Nis 2021
6
39
F fikoloji By_Trol By_Trol cmı 9710 ürünün servis test kombinasyonu nasıl yapılıyor acaba, sıcaklık tuşuna basıp sağ ilk programa getirip deneme yaptım olmadı.
yıkama esnasında programı durdumuş, içindeki suyu pompa filtresinden boşlattım, içi temiz, sonrasında sıkmaya aldım sıktı fakat şuanda yeni bri program seçiyorum devreye girmiyor su almıyor, son bir kaç yıkamada ara ara takır tukur ses geliyordu pompa filtresinden şüpheleniyorum ama servis gelmeden önce kendimce yapılması gerekenleri yapmak istiyorum açıkcası.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
F fikoloji By_Trol By_Trol cmı 9710 ürünün servis test kombinasyonu nasıl yapılıyor acaba, sıcaklık tuşuna basıp sağ ilk programa getirip deneme yaptım olmadı.
yıkama esnasında programı durdumuş, içindeki suyu pompa filtresinden boşlattım, içi temiz, sonrasında sıkmaya aldım sıktı fakat şuanda yeni bri program seçiyorum devreye girmiyor su almıyor, son bir kaç yıkamada ara ara takır tukur ses geliyordu pompa filtresinden şüpheleniyorum ama servis gelmeden önce kendimce yapılması gerekenleri yapmak istiyorum açıkcası.
Bence servisi çağırın garantisi varsa, uğraşmayın.

K Çevrimdışı

kral1

Yeni Üye
29 Nis 2021
6
39
Bence servisi çağırın garantisi varsa, uğraşmayın.
en azında şu servis modunu denemek istiyorum, sıcaklık ayar tuşuna parmağımı basılı tutup, program tuşunu sağ ilk program olan pamukluya getiriyorum test moduna geçmiyor en azından hangi hayatı verecek onu bir kontrol etmek istiyorum, belki başka bir tuş kombinasyonu vardır bu modelin bakalım fikoloji ne diyecek

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri