PC'de DVR kaydını izleyebilme

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Ben teşekkür ederim.. kaydetmek istediğim kanaldaki programın ne kadar yayın süresi kaldıysa kayıt tuşuna basıldığında ekranın sağ üst köşesinde o programın kalan süresi yazıyor.. (örneğin kalan süre15 dakika..) aynı yayındayken kayıt tuşuna tekrar basıldığında (yani kayda girince sonraki programın ismi de ekranda çıkması suretiyle) kanaldaki program yayını sona erse bile daha sonraki programı otomatik olarak kayda almaya başlıyor..
Bununla beraber EPG sistemi olmayan kanallarda kayıt süresi en az 30 dakikadır.. Kayda girdiğimde aynı kayıt tuşuna birkaç defa basmak suretiyle o yayını istediğimiz kadar kaydetme seçeneğimiz var.. zaten yayının kalan süresi ve daha sonra yayına girecek olan program ekran sağ üst köşede belirmektedir.. istersek hiç durdurmadan sonraki programı da kaydedebiliriz.. Ancak daha önce de belirttiğim üzere totalde yayın kaydetme seçeneğimiz maalesef 2 saat ile limitlenmiştir.. Ve zaten bu konu başka forumlarda da tartışma konusu olmuştur.. Kayıt tuşuna ardarda basılması çok önemlidir..

3039308b43c95f6cc.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tamam sonuç olarak benim kaydetmeye çalıştıklarım 30 yazanlar normal olarak anlıyorum ozaman ve bunu kırma şansımız yok sanırım.
Kullanım kılavuzuna baktığımda sanırım EPG üzerinden ilerlemek lazım. kılavuz şöyle demiş. (f32PF7050 kılavuzu)
Not : Lip Sync gecikmesi zaman değişmesi sırasında meydana gelebilir. Radyo kaydı desteklenmez. TV on saate kadar program kaydı yapabilir.
Demek ki bu on saat dediği sanırım epg ile ilgili.

Neyse 30 dakika kayıt bir filmi bile yetmez :confused: ama en azından kafam rahatladı çözemediğim bir sorun olacak kafama takılmıştı.

Teşekkürler H hkn40 ve D Labnet

Buarada H hkn40 MB140 olan modelde yine pcde izlemek için timeshift yaparak sonuca ulaşabiliyorsun dimi ve EPG si olmayan bir kanal kaydetmek istersen yine sendede 30 yazıyor dimi ayrıca MB140 olandada ayarlar bölümünde kayıt yapılandırma yok dimi :)

MB140 olan TV'de kayıt yapılandırma yok ancak mükemmel derecede kayıt yapılabiliyor.. Kayıt süresi kayıt tuşuyla uzatılabiliyor..

51d47e6ba39caa5e4.jpg

Tamam sonuç olarak benim kaydetmeye çalıştıklarım 30 yazanlar normal olarak anlıyorum ozaman ve bunu kırma şansımız yok sanırım.
Kullanım kılavuzuna baktığımda sanırım EPG üzerinden ilerlemek lazım. kılavuz şöyle demiş. (f32PF7050 kılavuzu)
Not : Lip Sync gecikmesi zaman değişmesi sırasında meydana gelebilir. Radyo kaydı desteklenmez. TV on saate kadar program kaydı yapabilir.
Demek ki bu on saat dediği sanırım epg ile ilgili.

Neyse 30 dakika kayıt bir filmi bile yetmez :confused: ama en azından kafam rahatladı çözemediğim bir sorun olacak kafama takılmıştı.

Teşekkürler H hkn40 ve D Labnet

Buarada H hkn40 MB140 olan modelde yine pcde izlemek için timeshift yaparak sonuca ulaşabiliyorsun dimi ve EPG si olmayan bir kanal kaydetmek istersen yine sendede 30 yazıyor dimi ayrıca MB140 olandada ayarlar bölümünde kayıt yapılandırma yok dimi :)

Tabi ki bir nevi timeshift oluyor ancak buradaki önemli nokta 5 - 6 veya daha fazla saniye durdurduğumuz yayını hızlıca ileri sarmamız lazım ki TV deki PVR ready tetiklensin.. işte o zaman TV de kaydedilen yayını bilgisayarda izleme şansına kavuşuyoruz..

uydudan yayın yapan kanalların EPG sistemi için sayılı birkaç kanal haricinde maalesef hiçbir girişimi şu an için yok gibi.. çok şey söylenebilirdi bu konuda dünya yükü para kazanan TV kanallarının bu sistemi oluşturmaması hakkında..

Son düzenleme:
geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba,

Pvr kayıt sisteminde 30 dakikalık bir kayıt 1920x1080 / yer kapladığı alan 1.99 gb olarak görünüyor, uzun kayıt yaptığında ise sistem gördüğüm kadarı ile 30 dakikalık parçalara bölüyor en azından bende öyle oldu 2 saatlik kayıt yanılmıyorsam 4 yada 5 parçaya her parçada 30 dakikalık bölümlere bölünmüş yani 30 dakikada bir yeni bir kayıt başlatmış. 32PH5045 kılavuzunda yazan bir not TV on saate kadar program kaydı yapabilir. Kaydedilen programlar 4 GB boyutundaki bölümlere ayrılır. Bendeki bölünmelerde bu mantıkta o zaman.

Merak ettiğim iki şey var;

1) yanılmıyorsam MKV bir film 2 gb tan az yer kaplarken (yanlışım varsa düzeltin lütfen :unsure:) bu 30 daikalık 2 gb lık TS uzantılı videoyu görüntü kalitesinden fazla kayıp vermeden TS formatına en yakın ve daha az yer kaplayan format tipi olarak bu kayıtları hangi formata dönüştürmeliyim. Çünkü 30 dakika için 2 gb çok benim için :redface:

2) kaydı izlerken bazı kareleri bazen nadir bazen ise sık sık atlamalı gibi ve sanki sinyal kalitesi yetmemiş mozaikleşerek bir anda düzelmiş olarak kayıt etmiş bunun sebebi ne olabilir? Mozaik yada atlamalı hatalar 2 saniyelik falan. Acaba takılı olan usb belleğin yazma hızı yada bad sector hatalarından dolayı olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Merhaba,

Pvr kayıt sisteminde 30 dakikalık bir kayıt 1920x1080 / yer kapladığı alan 1.99 gb olarak görünüyor, uzun kayıt yaptığında ise sistem gördüğüm kadarı ile 30 dakikalık parçalara bölüyor en azından bende öyle oldu 2 saatlik kayıt yanılmıyorsam 4 yada 5 parçaya her parçada 30 dakikalık bölümlere bölünmüş yani 30 dakikada bir yeni bir kayıt başlatmış. 32PH5045 kılavuzunda yazan bir not TV on saate kadar program kaydı yapabilir. Kaydedilen programlar 4 GB boyutundaki bölümlere ayrılır. Bendeki bölünmelerde bu mantıkta o zaman.

1) yanılmıyorsam MKV bir film 2 gb tan az yer kaplarken (yanlışım varsa düzeltin lütfen :unsure:) bu 30 daikalık 2 gb lık TS uzantılı videoyu görüntü kalitesinden fazla kayıp vermeden TS formatına en yakın ve daha az yer kaplayan format tipi olarak bu kayıtları hangi formata dönüştürmeliyim. Çünkü 30 dakika için 2 gb çok benim için :redface:

2) kaydı izlerken bazı kareleri bazen nadir bazen ise sık sık atlamalı gibi ve sanki sinyal kalitesi yetmemiş mozaikleşerek bir anda düzelmiş olarak kayıt etmiş bunun sebebi ne olabilir? Mozaik yada atlamalı hatalar 2 saniyelik falan. Acaba takılı olan usb belleğin yazma hızı yada bad sector hatalarından dolayı olabilir mi?

Bende 32GB kingston flash bellek var..30 dakikalık bir kayıt yapacağım.. Sonucu bildiririm.. Siz yine de bad sector olma ihtimaline karşı flash diskinizi low level format programıyla formatlayabilirsiniz.. Ancak bunun da belleği tamamen kullanılmaz duruma getireceği gibi bir riski de olduğunu unutmamak lazım..

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Merhaba,

Hocam mkv 2 gb dan az da olabilir çok da bunun nedeni video en boy oranı ve bitrate oranıdır mp4 formatına çevirebilirsin bunun içinde handbrake kullanabilirsin önemli olan format değil bitrate oranıdır 30 dk için size uygun boyut ne ise 6500 bitrate yerine örnek veriyorum 30 dk 2 gb yerine 1 gb istiyorsanız 3250 bitrate yaparak tekrar renderlamalısınız kullanım kılavuzunda yazan 4gb sınırı fat32 formatlı bir diske tek bir dosya halinde en fazla 4gb kopyalama yapabildiği icindir partları birleştirmek için mkvtoolnix programı kullanabilirsiniz 2 sorunuzun cevabı ise kendiniz cevaplamışsınız

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
31 dakikalık bir kayıt flash diskde 1.30 GB yer kapladı..

Ekran-Alintisi9a930a1438810794.jpg
Ekran-Alintisi-251a5856ccf34f298.jpg

Kayıtları PC de izlemek için ya VLC ya da GOM player kullanın.. Güncel version olması gerekmektedir. ve PC de k-lite mega codec paketinin yüklü olması da iyi sonuç almamızı sağlar.. Gerek görüntü ve gerek ses olarak..

Moo0 Video Minimizer 1.24 programı ile 1.50 GB lık bir TS video kaydı 500 MB civarında görüntü ve ses kaybı olmadan convert edilebiliyor..

Ekran-Alintisi4.jpg
Ekran-Alintisi5.jpg

Bu da 1.30 GB dan 500 MB 'a convert edilmiş görüntü..

Ekran-Alintisi6.jpg

Son düzenleme:

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
H hkn40 ve D Labnet acaba şu epg olmayan kanallardan yapılan 30 dakikalık sınırlamayı Hex editör ile, ilgili satırı değiştirip süreyi sınırsız yada daha uzun yapamazmıyız.
Sonuçta bu parametre bir satırda 30 olarak belirtilmiştir diye düşünüyorum. :unsure:

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
H hkn40 ve D Labnet acaba şu epg olmayan kanallardan yapılan 30 dakikalık sınırlamayı Hex editör ile, ilgili satırı değiştirip süreyi sınırsız yada daha uzun yapamazmıyız.
Sonuçta bu parametre bir satırda 30 olarak belirtilmiştir diye düşünüyorum. :unsure:

Kayıt tuşuna arka arkaya basınca 30 dakikadan fazla kayıt yapılabiliyor (24 saat'e kadar) .. Hex editör konusunu bilemeyeceğim ama bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler..

Ekran-Alintisi0285cf2c1a60516a.jpg

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Kayıt tuşuna arka arkaya basınca 30 dakikadan fazla kayıt yapılabiliyor (24 saat'e kadar) .. Hex editör konusunu bilemeyeceğim ama bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler..

Ekran-Alintisi0285cf2c1a60516a.jpg

Aslında tamda istediğim bu sizin resimdeki gibi olması, ama denedim maselef bende olmuyor. Kumandadan REC tuşuna bastığımda sizin paylaşmış olduğunuz resimdeki görüntü geliyor ve hemen karşısında eğer epg li değilse 30 dakika sabit kalıyor. Arka arka bastığımda rakamda bir değişiklik olmuyor.
Zaten sizin resimdeki alt yazıda kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın demiş, Bende ise Lütfen bekleniyor yazıyor orada ve sonra hemen sol üstte kırmızı nokta beliriyor ve kayıt başlıyor. Attığınız resimdeki şase hangisi acaba sizde MB130 da vardı sanırım birde onda deneme şansınız olabilir mi? Ben yazılımsal olarak düşünmüştüm ama sanırım şase ile ilgili gibi geliyor bana. HW profilide kontrol ettim belki oradan açılacak bir şeyler vardır diye ama bulamadım.

Şaun sizin resimdeki tv nin pvr ayarları şu şekilde dimi.

789.jpg

Ben de ise;

9991.jpg

1 ve 2 şuan açık, daha önce ise 1-2-3-4-5 açık / 1-2-3 açık / 1-2-4-5 açık / 1-2-5 açık olarak da yaptım yine aynı.

Sayın rfve rfve ve D Labnet F fikoloji sizin de fikrinizi almak isterim, bu sorunu çözmek istiyorum :unsure:

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Aslında tamda istediğim bu sizin resimdeki gibi olması, ama denedim maselef bende olmuyor. Kumandadan REC tuşuna bastığımda sizin paylaşmış olduğunuz resimdeki görüntü geliyor ve hemen karşısında eğer epg li değilse 30 dakika sabit kalıyor. Arka arka bastığımda rakamda bir değişiklik olmuyor.
Zaten sizin resimdeki alt yazıda kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın demiş, Bende ise Lütfen bekleniyor yazıyor orada ve sonra hemen sol üstte kırmızı nokta beliriyor ve kayıt başlıyor. Attığınız resimdeki şase hangisi acaba sizde MB130 da vardı sanırım birde onda deneme şansınız olabilir mi? Ben yazılımsal olarak düşünmüştüm ama sanırım şase ile ilgili gibi geliyor bana. HW profilide kontrol ettim belki oradan açılacak bir şeyler vardır diye ama bulamadım.

Şaun sizin resimdeki tv nin pvr ayarları şu şekilde dimi.

789.jpg

Ben de ise;

9991.jpg

1 ve 2 şuan açık, daha önce ise 1-2-3-4-5 açık / 1-2-3 açık / 1-2-4-5 açık / 1-2-5 açık olarak da yaptım yine aynı.

Sayın rfve rfve ve D Labnet F fikoloji sizin de fikrinizi almak isterim, bu sorunu çözmek istiyorum :unsure:

Bendeki TV ler MB96 ve MB140 anakarta sahip olup attığım resim MB96 olandır.. Ancak 140 olanda da aynı durum söz konusudur..Yani kayıt süresi uzatılabiliyor..

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Bendeki TV ler MB96 ve MB140 anakarta sahip olup attığım resim MB96 olandır.. Ancak 140 olanda da aynı durum söz konusudur..Yani kayıt süresi uzatılabiliyor..

Anlıyorum yapacak bir şey yok böyle kullanıcaz artık :cool: PVR bölümünde oynanması gereken her kutucuk ile oynadım demek ki şase ile ilgili başka bir şey aklıma gelmiyor :sneaky: Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Anlıyorum yapacak bir şey yok böyle kullanıcaz artık :cool: PVR bölümünde oynanması gereken her kutucuk ile oynadım demek ki şase ile ilgili başka bir şey aklıma gelmiyor :sneaky: Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Kayıt yaparken flash bellek mi takılı yoksa harici disk mi ?

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Kayıt yaparken flash bellek mi takılı yoksa harici disk mi ?

Hocam ben inanıyorum ki bu sorunu sayende çözeceğiz :giggle:

2 tb hard disk var onu denemedim içinde önemli dosyalarım var riske atmak istemedim, 4 gb ve 32 gb flash bellek denedim aynı olumsuz sonuç yani REC tuşuna arka arka bassamda ekranda kanal ismi ve 30 dakika görünüyor ve altta Lütfen bekleyin yazıyor ve sonra sol üstte kırmızı simge görünüyor ve kayıt başlıyor.
Zaten Rec tuşuna arka arkaya bastığımda hiç bir işlem yapmadan 30 un değişmesi gerekir diye düşünüyorum ve yine görüyorum ki kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın ifadesi bende yok ilginç :unsure: ve o ibare bende çıkmadığı için REC tuşuna nekadar bassamda algılamıyor.

Bugün sadece şu kutucuğu açık yapıp yükleyeceğim bakalım ne olacak ki bence yine olmayacak gibi geliyor. Ben çözümü RETENTİON LİMİT kutucuğu ile çözeriz diye düşünmüştüm oda olmadı :giggle:

55555.jpg

Çünkü sende MB140 da resimdeki gibi olmasına rağmen REC tuşuna arka arkaya basında 30 dakika katlamalı devam ediyorsa artık tek cevap kalıyor oda şase kaynaklı ama işte acaba şasede bunu tetikleyen şey ne acaba RAM mi? Yine bana yazılımsal geliyor mantık olarak ama yazılımda da yapılacak herşeyi yaptık gibi :giggle:
66666.jpg

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Hocam ben inanıyorum ki bu sorunu sayende çözeceğiz :giggle:

2 tb hard disk var onu denemedim içinde önemli dosyalarım var riske atmak istemedim, 4 gb ve 32 gb flash bellek denedim aynı olumsuz sonuç yani REC tuşuna arka arka bassamda ekranda kanal ismi ve 30 dakika görünüyor ve altta Lütfen bekleyin yazıyor ve sonra sol üstte kırmızı simge görünüyor ve kayıt başlıyor.
Zaten Rec tuşuna arka arkaya bastığımda hiç bir işlem yapmadan 30 un değişmesi gerekir diye düşünüyorum ve yine görüyorum ki kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın ifadesi bende yok ilginç :unsure: ve o ibare bende çıkmadığı için REC tuşuna nekadar bassamda algılamıyor.

Bugün sadece şu kutucuğu açık yapıp yükleyeceğim bakalım ne olacak ki bence yine olmayacak gibi geliyor. Ben çözümü RETENTİON LİMİT kutucuğu ile çözeriz diye düşünmüştüm oda olmadı :giggle:

55555.jpg

Çünkü sende MB140 da resimdeki gibi olmasına rağmen REC tuşuna arka arkaya basında 30 dakika katlamalı devam ediyorsa artık tek cevap kalıyor oda şase kaynaklı ama işte acaba şasede bunu tetikleyen şey ne acaba RAM mi? Yine bana yazılımsal geliyor mantık olarak ama yazılımda da yapılacak herşeyi yaptık gibi :giggle:
66666.jpg
SW profili gönderme şansınız var mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri