PC'de DVR kaydını izleyebilme

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
sayın rfve rfve bir başka forumda hex editör kullanıdğınız bilgisini gördüm acaba doğru mu? Bir sorum olacak size belki bir yorumunuz olabilir hatta sayın teraspy teraspy
dende bir yorum alabilirsem sevinirim.

MB211 şasede epg dışında normal bir kanal kaydetmek istediğimizde sıtandart bir 30 dakika sınırlaması var.
Acaba bu 30 dakika sınırlaması değiştirilebiliyor mu ve bir yöntemi var mı?

Sayın H hkn40 dan bazı bilgiler aldım birde sizden yorum alırsam sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

Değişeceğini pek sanmam çünkü anakart yapısal farkları göze çarpıyor..

Bu bendeki MB96 yapı

MB96.jpg

Bu da sizin MB211 yapı

MB211.jpg

MB96 ayarlardaki görüntü

20190126_124557.jpg

Son düzenleme:
geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Değişeceğini pek sanmam çünkü anakart yapısal farkları göze çarpıyor..

Bu bendeki MB96 yapı

MB96.jpg

Bu da sizin MB211 yapı

MB211.jpg

MB96 ayarlardaki görüntü

20190126_124557.jpg

Şimdi ben Follow Tv yi Enable yapsam bile TO DMR o bende çıkmayacak gibi çünkü dosyalardada böyle bir klasör yok.
Belki DLNA dan çözeriz desem ordada açıp kapatacak bir bölüm yok HW profildede Follow Tv ile ilgili bir bölüm göremedim. Enazından biri çıkıp dese arkadaş bu şundan kaynaklı o yüzden buna hiçbir şey yapılamaz. Yapabilenler ise şundan dolayı yapabiliyorlar dese rahatlıcam, aranızdaki fark şu şu şu :sneaky: Ama sizin dediğiniz bu Follow Tv mantıklı geldi belkide sorunun cevabı buydu. Neyse sonuç olarak Rec tuşuna arka arkaya bassamda artık bu saatten sonra bir şeyin değişmeyeceğini bilmek güzel :) ama halen şundan dolayı tam olarak diyemediğimiz için belkide açık kapı bırakılmalı çözüm için :unsure:

5551.jpg

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Follow Tv etkin hale geldi, sadece servis menüsünde etkin yazıyor, normal menüde yer almıyor.
Kayıt konusunda bir etkisi olmadı belki gerçek etklinliği olmadığından bir fayda sağlayamadı.
Buradaki espiri iki üründe aynı ağa bağlı olmasıydı diye biliyorum, denedim tv den telefona yayını almaya çalıştım ama olmadı.
Demek ki, şase donanımsal olarak Follow TV yi desteklemiyor, sadece yazılımsal olarak ekli görünüyor belkide bir çok kapalı özellik açılsada şase yüzünden desteklenmediği için açılmayacak. Şaseye özel yazılım yapılmıyor galiba, demek ki ortak yazılım gibi bir şey neyse bunuda denemiş oldum :thumbsup:

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Ayarlar + Zamanlayıcılar üzerinden yayınlanan programı flash bellek miktarınız kadar kayıt yapabilirsiniz.. Ben şu anda follow olmayan MB140 anakartlı TV de kaydımı 58 dakikaya programladım ve halen 40 dakika üzerinde kayıttadır..
Burada şöyle bir avantajımız oluyor, kayıt esnasında tekrar zamanlayıcılara girdiğimizde azalan ve kayıt yapılan miktarı görebiliyoruz.. ve belleğin sonuna kadar kayıt yapılabiliyor... ayrıca kayıt esnasındayken info tuşuna 2 defa basmak suretiyle kayıt ışığı görülmektedir.... şimdilik en iyi çare bu gibi..

20190129_095633.jpg

20190129_095758.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Follow Tv etkin hale geldi, sadece servis menüsünde etkin yazıyor, normal menüde yer almıyor.
Kayıt konusunda bir etkisi olmadı belki gerçek etklinliği olmadığından bir fayda sağlayamadı.
Buradaki espiri iki üründe aynı ağa bağlı olmasıydı diye biliyorum, denedim tv den telefona yayını almaya çalıştım ama olmadı.
Demek ki, şase donanımsal olarak Follow TV yi desteklemiyor, sadece yazılımsal olarak ekli görünüyor belkide bir çok kapalı özellik açılsada şase yüzünden desteklenmediği için açılmayacak. Şaseye özel yazılım yapılmıyor galiba, demek ki ortak yazılım gibi bir şey neyse bunuda denemiş oldum :thumbsup:

30 dakika üzeri kayıt imkanını zamanlayıcılar üzerinden yapmayı deneyebilirsiniz..

Edit : Şu an tam zamanladığım gibi 58 dakika kayıt yaptım.. Fakat biri 44 dakika diğeri 13 dakika olmak üzere kayıt ikiye bölünmüş durumdadır.. Ve MB96 TV de yaptığım gibi timeshift (zaman kaydırmaya gerek duymadan..) bu yayını kaydettim.. ilginçtir bu kaydı PC de de izleyebiliyorum..

140c4e9cfe719f45b.jpg

217162522f7fd37ea.jpg

Son düzenleme:

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
H hkn40 üstat emeğin için çok teşekkür ederim ayrıca D Labnet ustayada teşekkürler :)
belirtmiş olduğunuz zamanlayıcı bölümünü bunu biliyordum, denemiştim 30 dakikayı geçiyor kayıt doğru ama konu buradan açılmadığı için yazmamıştım.
Benim için varsa yoksa şu kısa yoldan 30 dakikaya şartlanmıştım :deli neden MB96 da süre uzayabiliyor da MB211 de olmaz diye :unsure:
Doğru dediğiniz gibi zamanlayıcıdan uçuk kayıt zamanları seçiliyor bu imkan güzel dezavatajlarından biri REC hızlı kayıt tuşundan kayıt kısa süre içerisinde başlarken, zamanlayıcıdan minimum 1 dakika sonra kayıt başlatılabiliyor ama olsun tabi ki buda iyi bir durum:thumbsup:

Gözüme medya oytatıcısının içerisinde olan Kayıt bölümü takıldı.

Orada, Erken Başlat / Geç Sonlandır / Maks. Öteletme / bunlardan yola çıkarak maksimum 2 saat öteletme seçili yaptım, sandım ki hızlı kayıtta 30 dakika yazsada belki 2 saat daha kayıt devam eder ama malesef birişe yaramadı. Belki o bölümün kullanımı farklıdır çözemedim. 42PF7020 de ayarların içerisinde yapılandırma başlığında görünüyor kılavuzda, bende medya oynatıcısında duruyor.

Benim kayıtlarda Pc de izlenebiliyor fakat şu takılmalara çözüm bulamadım sanırım onuda ilerleyen denemelerde deneme yanılma yapa yapa bulacağım :cool:

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
H hkn40 üstat emeğin için çok teşekkür ederim ayrıca D Labnet ustayada teşekkürler :)
belirtmiş olduğunuz zamanlayıcı bölümünü bunu biliyordum, denemiştim 30 dakikayı geçiyor kayıt doğru ama konu buradan açılmadığı için yazmamıştım.
Benim için varsa yoksa şu kısa yoldan 30 dakikaya şartlanmıştım :deli neden MB96 da süre uzayabiliyor da MB211 de olmaz diye :unsure:
Doğru dediğiniz gibi zamanlayıcıdan uçuk kayıt zamanları seçiliyor bu imkan güzel dezavatajlarından biri REC hızlı kayıt tuşundan kayıt kısa süre içerisinde başlarken, zamanlayıcıdan minimum 1 dakika sonra kayıt başlatılabiliyor ama olsun tabi ki buda iyi bir durum:thumbsup:

Gözüme medya oytatıcısının içerisinde olan Kayıt bölümü takıldı.

Orada, Erken Başlat / Geç Sonlandır / Maks. Öteletme / bunlardan yola çıkarak maksimum 2 saat öteletme seçili yaptım, sandım ki hızlı kayıtta 30 dakika yazsada belki 2 saat daha kayıt devam eder ama malesef birişe yaramadı. Belki o bölümün kullanımı farklıdır çözemedim. 42PF7020 de ayarların içerisinde yapılandırma başlığında görünüyor kılavuzda, bende medya oynatıcısında duruyor.

Benim kayıtlarda Pc de izlenebiliyor fakat şu takılmalara çözüm bulamadım sanırım onuda ilerleyen denemelerde deneme yanılma yapa yapa bulacağım :cool:

Medya oynatıcısının resmini eklemeniz mümkün mü ?.. Bendeki MB96 da kayıt yapılandırması ayarlar içinde bulunuyor..

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Akşam ilgili görüntüyü çekip yüklerim. Buarada kullanım ürün olan 48R6000F ürünün kullanım kılavuzunda Elektronik Program Rehberi (EPG) ilgili konuda şunu belirtmiş NOTLAR: Mevcut kanal üzerinde aktif bir kayıt varsa, her hangi başka bir kanalı veya kaynağı açamazsınız. Normalde PVR ile ilgili bir cümle geçmiyor PVR açılmadan bu kayıt işlemi zamanlayıcıdan yine yapılabiliyor mu? Yoksa pvr aktif olduğunda mı o bölümde aktif oluyor. Yoksa PVR sadece kumandadan REC tuşunumu açıyor :unsure: zaten zamanlayıcılar ekranında türü zamanlayıcı ve kayıt diye iki ye ayrılıyor.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Akşam ilgili görüntüyü çekip yüklerim. Buarada kullanım ürün olan 48R6000F ürünün kullanım kılavuzunda Elektronik Program Rehberi (EPG) ilgili konuda şunu belirtmiş NOTLAR: Mevcut kanal üzerinde aktif bir kayıt varsa, her hangi başka bir kanalı veya kaynağı açamazsınız. Normalde PVR ile ilgili bir cümle geçmiyor PVR açılmadan bu kayıt işlemi zamanlayıcıdan yine yapılabiliyor mu? Yoksa pvr aktif olduğunda mı o bölümde aktif oluyor. Yoksa PVR sadece kumandadan REC tuşunumu açıyor :unsure: zaten zamanlayıcılar ekranında türü zamanlayıcı ve kayıt diye iki ye ayrılıyor.

Doğrudur.. mesela benim TV de aktif kayıt yapıldığında diğer kanallara geçilemiyor ve zamanlayıcıdan herhangi bir programı zamanladıysam hangi kanalda olursam olayım kayıt için zamanladığım kanal otomatik olarak devreye girerek kayda başlıyor.. Bu arada sizin de belirttiğiniz gibi erken başlat geç sonlandır seçenekleri bende 1 değil 0 dır.. ama dileyen o süreyi istediği süre kadar ayarlayabilir... Ben de PVR devamlı açık olduğu için MB140 veya MB96 da başka bir ayarlama yapmıyorum..

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Benim MB140 ile aynı ve 30 dakika kayıt süresiyle kısıtlı ve aynı zamanda herhangi bir işleme tabi tutulmadan (timeshift ya da render) kayıtlar direct olarak PC de sorunsuzca izlenebiliyor .. Ancak dediğim gibi zamanlayıcıdan ayarlanabilirse disk boyutu kadar kayıt yapılabiliyor.. yani 30 dakikanın üzerinde 24 saate kadar..

11293ee2dee8fddc9.jpg

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Benim MB140 ile aynı ve 30 dakika kayıt süresiyle kısıtlı ve aynı zamanda herhangi bir işleme tabi tutulmadan (timeshift ya da render) kayıtlar direct olarak PC de sorunsuzca izlenebiliyor .. Ancak dediğim gibi zamanlayıcıdan ayarlanabilirse disk boyutu kadar kayıt yapılabiliyor.. yani 30 dakikanın üzerinde 24 saate kadar..

11293ee2dee8fddc9.jpg

Gönderdiğim resimdeki ayarlamalar bir işe yarıyor mu? ben anlamadım açıkcası bu ayarları, erken başlat geç sonlandır , öteletme bunlar nedir?
Bende timeshift yapmadan kayıtları pcde izletiyor ama kayıt ara ara takılma yaparak kayıt alıyor ve buda can sıkıyor, bence Hex Editörle bu 30 dakika ile ilgili satır düzeltilerek bu kısıtlama ayarlanabilir diye düşünüyorum tabiki sadece düşünmekle yetiniyorum o programı kullanmayı bilmediğim için :geek: evet dediğinzi gibi zamanlayıcı ile uzatılabiliyor bizde oradan kullanırız :thumbsup:

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Gönderdiğim resimdeki ayarlamalar bir işe yarıyor mu? ben anlamadım açıkcası bu ayarları, erken başlat geç sonlandır , öteletme bunlar nedir?
Bende timeshift yapmadan kayıtları pcde izletiyor ama kayıt ara ara takılma yaparak kayıt alıyor ve buda can sıkıyor, bence Hex Editörle bu 30 dakika ile ilgili satır düzeltilerek bu kısıtlama ayarlanabilir diye düşünüyorum tabiki sadece düşünmekle yetiniyorum o programı kullanmayı bilmediğim için :geek: evet dediğinzi gibi zamanlayıcı ile uzatılabiliyor bizde oradan kullanırız :thumbsup:

Erken başlat geç sonlandır seçenekleri zamanlayıcıdan kayıt yapacağımız kanalda programı erken başlatıp geç sonlandırmaya yarıyor.. Ben o değerleri genellikle sıfır şeklinde ayarlıyorum çünkü program zamanlaması pek kullanmıyorum ..Ancak zamanlama yapanlar bu değerleri programın başlama ve bitiş zamanına göre ayarlayabilirler.. denedim ve olumludur ...( EPG de uydu saati farklıdır onun için süre ayarı yaparken bu husus dikkate alınmalıdır..) Hex kullanarak editleme konusunu araştırmak gerekir.. İlgili arkadaşlar o soruna yardımcı olabilirler umarım, çünkü bu bir yazılımdır en nihayetinde..

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
sayın rfve rfve bir başka forumda hex editör kullanıdğınız bilgisini gördüm acaba doğru mu? Bir sorum olacak size belki bir yorumunuz olabilir hatta sayın teraspy teraspy
dende bir yorum alabilirsem sevinirim.

MB211 şasede epg dışında normal bir kanal kaydetmek istediğimizde sıtandart bir 30 dakika sınırlaması var.
Acaba bu 30 dakika sınırlaması değiştirilebiliyor mu ve bir yöntemi var mı?

Sayın H hkn40 dan bazı bilgiler aldım birde sizden yorum alırsam sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

sayın teraspy teraspy kıyıda köşede kalmış bir konum var :sick: sizden yorum beklen bir konu :) acaba düşüncenizi öğrenebilir miyim ?

Konu özetle şu şekilde mb9x şaselerde hepsinde olmayabilir, REC tuşuna basınca kayıt için zamanlama görünüyor ve hemen alt satırda kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın yazıyor. Yani her rec tuşuna bastığınızda kayıt belirli sürelerde uzuyor. Fakat mb211 ve yanılmıyorsam MB140 modelindede REC tuşuna basınca sadece 30 dakika bir kısıtlama ile kayıt başlıyor alt satırda kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın yazmıyor, lütfen bekleyiniz yazıyor ve ardından 30 dakikalık kayıt başlıyor bu kısıtlama kaldırılabilir mi? Siz okadar yazılımı incelemişsiniz bu sınırlamayı nasıl çözebiliriz acaba :unsure:

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
sayın teraspy teraspy kıyıda köşede kalmış bir konum var :sick: sizden yorum beklen bir konu :) acaba düşüncenizi öğrenebilir miyim ?

Konu özetle şu şekilde mb9x şaselerde hepsinde olmayabilir, REC tuşuna basınca kayıt için zamanlama görünüyor ve hemen alt satırda kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın yazıyor. Yani her rec tuşuna bastığınızda kayıt belirli sürelerde uzuyor. Fakat mb211 ve yanılmıyorsam MB140 modelindede REC tuşuna basınca sadece 30 dakika bir kısıtlama ile kayıt başlıyor alt satırda kaydı uzatmak için kayıt tuşuna basın yazmıyor, lütfen bekleyiniz yazıyor ve ardından 30 dakikalık kayıt başlıyor bu kısıtlama kaldırılabilir mi? Siz okadar yazılımı incelemişsiniz bu sınırlamayı nasıl çözebiliriz acaba :unsure:
çözümü yoksa boşuna pvr aktif etmiş olundu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri