Panel Tozlanması Nedir? Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

S Çevrimdışı

serhattin

Yeni Üye
26 Ara 2019
19
43
Ekim ayında aldım televizyonu ve son günlerde lekeler çıkmaya başladı. Servise versem problem çözülür mü? İşlem yapıyorlar mı acaba

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet vestel 43ud8470
test ekranına girip; görsel alabilirmiyiz?

K Çevrimdışı

kallone

Yeni Üye
16 Ocak 2020
17
42
test ekranına girip; görsel alabilirmiyiz?
Benim vestel üretimi hilevel 49UHL650 televizyonuymda da böyle bir sıkıntı var; servis çağırdım bakalım. Şikayet var sitesinde bu panel tozlanması ile ilgili vestelede baya şikayet var, bunları görsem almazdım bu televizyonu. Hatta adamın teki 6 ayda bir servise temizletiyorum demiş, bizde nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Evimde soba vs yok, nasıl böyle tozlanır aklım almıyor.

20200412_223803.jpg
20200412_223815.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
11. yıla girdim,milim böyle saçmalıklar yok panellerimde(diğeri de 8 yıl oldu)

kullanılan katman ve filtre v.s mazlemeleri öyle dandik ki şaşarsınız yaw
"tozlanma" deniyor ama aslında çoğu bu değildir!

abi anladık Çin işi her bir şey ama bari biraz daha kaliteli malzemeler kullansanıza
Samsung böyle Sony de böyle alayı böyle,Vestel filan diye moral bozmaya gerek yok

hatta bir kaç yıl evvel USA dan dan bir siteden video gördüm,şaka gibi yaw,herifler Samsung un
en üst serilerinde birisini açtılar ve tek tek melzemeleri v.s gösterdiler bir de küfür edip alay
ediyorlardı bir de bol bol güldüler,bu mu diye:haha

K Çevrimdışı

kallone

Yeni Üye
16 Ocak 2020
17
42
11. yıla girdim,milim böyle saçmalıklar yok panellerimde(diğeri de 8 yıl oldu)

kullanılan katman ve filtre v.s mazlemeleri öyle dandik ki şaşarsınız yaw
"tozlanma" deniyor ama aslında çoğu bu değildir!

abi anladık Çin işi her bir şey ama bari biraz daha kaliteli malzemeler kullansanıza
Samsung böyle Sony de böyle alayı böyle,Vestel filan diye moral bozmaya gerek yok

hatta bir kaç yıl evvel USA dan dan bir siteden video gördüm,şaka gibi yaw,herifler Samsung un
en üst serilerinde birisini açtılar ve tek tek melzemeleri v.s gösterdiler bir de küfür edip alay
ediyorlardı bir de bol bol güldüler,bu mu diye:haha
Hocam 10 yıllık evimde Samsung 40C650 LCD TV'im var, onun ekranında da ölü pixeller oluştu ama aldıktan 4 yıl sonra, böyle beyaz ekranda leke durumu asla yok. Bu ürün daha 2 aylık, bakalım servis ne diyecek.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Benim vestel üretimi hilevel 49UHL650 televizyonuymda da böyle bir sıkıntı var; servis çağırdım bakalım. Şikayet var sitesinde bu panel tozlanması ile ilgili vestelede baya şikayet var, bunları görsem almazdım bu televizyonu. Hatta adamın teki 6 ayda bir servise temizletiyorum demiş, bizde nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Evimde soba vs yok, nasıl böyle tozlanır aklım almıyor.

20200412_223803.jpg
20200412_223815.jpg
selam, hava akışı var eğer üretimde bu kanalların bazıları kapatılmamışsa temizlenme sonrası servis bunları kapatıyor garantisi varsa ücretsiz temizlenebilir.
not; yeni tip tvlerde bu arka kapaktaki havalandırmaları yok tamamı metaldir, bunlarda bu zamana kadar 1 kere temizlenmesi için geldi

K Çevrimdışı

kallone

Yeni Üye
16 Ocak 2020
17
42
selam, hava akışı var eğer üretimde bu kanalların bazıları kapatılmamışsa temizlenme sonrası servis bunları kapatıyor garantisi varsa ücretsiz temizlenebilir.
not; yeni tip tvlerde bu arka kapaktaki havalandırmaları yok tamamı metaldir, bunlarda bu zamana kadar 1 kere temizlenmesi için geldi
Merhaba hocam, 2 gün önce servisten birisi aradı, tvnin şikayeti ney diye, bende durumu anlattım. Tv kalorifere yakın mı diye sordu, bende hayır dedim, temizleneceğini söyledi. İnş tekrar bu şekilde leke olmaz, servisten gelince haber ederim tekrar, teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri