Panel Tozlanması Nedir? Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam panellerin iç kısmına toz nerden giriyor?. tv nin ön tarafında çerçevenin köşelerinden falan mı giriyor. en az 8 senelik samsung monitörüm var sobalı evde yaşıyorum inanılmaz toz oluyor ev ama monitörümün iç kısmına en ufak bir toz kaçmamış beyaz renklerde nokta toz yok içinde. fakat daha yeni aldığım awox marka led tv de çerçevenin içindeki ekran sabit değil hafiften kımıldıyor ve çerçeve ile ekran arasında özellikle üst kısmında boşluk var burdan toz rahatlıkla girebilir tozu geçtim o kısımda sivri sinek bile geçer. tv iyi montajlanmamış mı sizce içindeki ekran sabit olması gerekmezmı ekrana hafif bastırdığımda ileri geri oynuyor. şimdiden içinde dikkatli bakınca çok küçük bir kaç leke oluştuğunu gördüm. kullanmadığım zaman üstünü örtüyorum başka ne önerebilirsin. çerçeve ile ekranın boşluk kısmına siyah bandmı çeksem faydası olurmu ne dersin? teşekkürler.

Azizim üretim kalitelerinin düşmesi ve üretim koşullarının basitleştirilmesi nedeniyle (AWOX markasına özel değil genel üretim kalitesi) artık o eski sağlam ve kaliteli ürünler de yok bunu çok defa yazdım forumlarda.

Buna paralel polarizer katmanların kırılgan ve esnek yapısı nedeniyle bir yere monte edilebilme, sabitlenme durumları yok maalsef. Polarizer katman ve en önde bulunan hücre katman maalesef herhangi bir yere vidalanamaz, sabitlenemez. ancak siz isterseniz bazı uygulamalar yapabilirsiniz. Yine de bu toz denilen şeyin girişini ne derece engelleyebilirsiniz o biraz tartışiılır. :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
işaretli alanlar morluk gibi olan yerler mi?video eklense dah ayi olurdu..çok zahmetli işe benzıyor.yarıdan sonra bakmaya bıraktım

ozan elevli Çevrimdışı

ozan elevli

Yeni Üye
4 Haz 2018
28
A Ado hocam selamlar saygılar anlatımınız için çok çok teşekkür ederim çok detaylı ve ayrıntılı olarak anlatmışsınız emeğinize sağlık bu şekilde işlem yapan tamircinin aldığı para helal hoş olsun bende bu konudan muzdariptim sağolsun yeni konu açmıştım sağolsun yönetici arkadaşlar bu sayfaya yönlendirdi detaylı şekilde okudum inceledim çok çok teşekkürler saygılar sevgiler başarılar kolay gelsin

yuksek Çevrimdışı

yuksek

Aktif Üye
16 Mar 2018
51
A Ado, hocam, emeğine sağlık.

Kömür sobası ile aynı odada kullandığım malum Hi-level televizyonumun köşelerinde bu kirlenme olayı başladı. Televizyonun garanti süresinin dolmasına birkaç ay daha var. Bu temizleme işi garanti kapsamsamına girer mi? Ne yapayım, ne tavsiye edersiniz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A Ado, hocam, emeğine sağlık.

Kömür sobası ile aynı odada kullandığım malum Hi-level televizyonumun köşelerinde bu kirlenme olayı başladı. Televizyonun garanti süresinin dolmasına birkaç ay daha var. Bu temizleme işi garanti kapsamsamına girer mi? Ne yapayım, ne tavsiye edersiniz?
Evet garantiye girer. Servisten destek alabilirsin.

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
bu aşamaya gelmeden TV'nin arka kapağını açıp temizlesek yada belli aralikla elektrik süpürgesini tv nin hava deliklerine tutsak yararı olur mu.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
statik tozu süpürgeile temizlemek zor panel altındaki lgp ye yapıştığı için sökülüp temizlenmesi lazım

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Selamlar formun değerli üyeleri adem hocam 3 aylık vestel 55ud8400 televizyonumun üst köşelerinde siyah toz lekeleri sanki tv ye parmak basilmis gibi panel tozlanmasi meydana geldi evim çok tozlu bir ortamda değil vestel markasını severim 4 yılda 10 adet tv lerini aldım 4 yaşında olan vestel 40pf7070 de ve 43fa7500 tvlerimde yıllar geçmesine rağmen ekranda leke yok gozlemledigim onların kasa yapıları ve silim ve çerçeve kenarları kapalı idi son yıllarda vestel kasa yapısını basitleştirdi şu an bir tek 9 serisinde kasa dediğim gibi bunlar benim görüşüm benim sizden ricam bu tv nin paneli servis tarafından temizlendi diyelim yeniden bu durumu yasamamak için toz önleyici tv içine ne konulabilir servis tarafından soba ile igili desem beyaz mobilyalarda is lekesi yok klimanın içinde dışında is lekesi yok 3 aylık tv oldukça memnunum ama önümüzdeki aylarda mecbur ici açılacak ve panel temizlenecek

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar formun değerli üyeleri adem hocam 3 aylık vestel 55ud8400 televizyonumun üst köşelerinde siyah toz lekeleri sanki tv ye parmak basilmis gibi panel tozlanmasi meydana geldi evim çok tozlu bir ortamda değil vestel markasını severim 4 yılda 10 adet tv lerini aldım 4 yaşında olan vestel 40pf7070 de ve 43fa7500 tvlerimde yıllar geçmesine rağmen ekranda leke yok gozlemledigim onların kasa yapıları ve silim ve çerçeve kenarları kapalı idi son yıllarda vestel kasa yapısını basitleştirdi şu an bir tek 9 serisinde kasa dediğim gibi bunlar benim görüşüm benim sizden ricam bu tv nin paneli servis tarafından temizlendi diyelim yeniden bu durumu yasamamak için toz önleyici tv içine ne konulabilir servis tarafından soba ile igili desem beyaz mobilyalarda is lekesi yok klimanın içinde dışında is lekesi yok 3 aylık tv oldukça memnunum ama önümüzdeki aylarda mecbur ici açılacak ve panel temizlenecek

VESTEL bu konularda ilk panel temizliğini ücretsiz yapmakla birlikte, ürün içerisine tedbir yöntemleri de uyguluyor.
İlerleyen zamanda servisten hizmet isteyeceğiniz zaman sadece temizlik değil, önleyici tedbir yöntemlerinin de uygulanmasını talep ettiğinizi müşteri hizmetlerine belirtin lütfen :ok (Servisin pas geçme olasılığını ekarte etmek adına)

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
VESTEL bu konularda ilk panel temizliğini ücretsiz yapmakla birlikte, ürün içerisine tedbir yöntemleri de uyguluyor.
İlerleyen zamanda servisten hizmet isteyeceğiniz zaman sadece temizlik değil, önleyici tedbir yöntemlerinin de uygulanmasını talep ettiğinizi müşteri hizmetlerine belirtin lütfen :ok (Servisin pas geçme olasılığını ekarte etmek adına)
Tesekkűrler hocam

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hava toz perdesi uygulanıyor. Sobalı evdeki his ve kurum bidahakine zor etkiliyor ? verdigim örnektir. Illa sobadan olur anlamını tasimiyor ?

C Çevrimdışı

copyhaluk

Yeni Üye
7 Şub 2019
2
38
B89301AF-7679-4BDD-8617-BD9CB5C70570.jpg
042F29C7-0E3C-492C-943A-047460F64E0C.jpg

Öncelikle aileye yeni katıldım, Herkese merhaba. Soruna gelecek olursak 2015 model lg 43lf650v model tvnin ekranında böyle bir karartı oluştu. Bu toz mudur? Biraz dikkatli bakıldığında beyaz yuvarlaklar var yan yana bunlar nedir onu merak ettim. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt