Panel Tozlanması Nedir? Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Cvp: Panel Tozlanması Nedir? Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

Apollon07' Alıntı:
Hocam Süper Anlatmışsınız Ama Ben Şahsen 2,3 Bin TL Verdiğimiz tv yi Göze Alıp Yapamam Garanti Zaten Geçersiz Kalır Garantıden Sonrada İşin Ehli Kişilerin Yapmasında Fayda Var

Öncelikle anlatımınız için teşekkür ederim. Ben yaparım bunu hatta buraya yszıcam bittiği zaman

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Panel Tozlanması Nedir? Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

tkartal' Alıntı:
Apollon07' Alıntı:
Hocam Süper Anlatmışsınız Ama Ben Şahsen 2,3 Bin TL Verdiğimiz tv yi Göze Alıp Yapamam Garanti Zaten Geçersiz Kalır Garantıden Sonrada İşin Ehli Kişilerin Yapmasında Fayda Var

Öncelikle anlatımınız için teşekkür ederim. Ben yaparım bunu hatta buraya yszıcam bittiği zaman

Bekleriz mutlaka :ok:

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Polarizer katmanlar sabit çıkıyor mu yoksa yapışkan mı ado hocam?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
A Ado Ustam 1,5 sene önce aldığım Hi-Level TV' nin sağ alt ve sol alt köşesinde böyle sorun mevcut. Yeni aldığım 49UB8300 cihazını kuruluma gelen servis yetkililerine Hi-Level ı duvardan indirmeden önce bunu gösterdim, gölge değil, toz girmiş dediler. Müdahale etmediler, o şekilde Anneme verdik. Merak ettiğim bu toz olayının ilerlememesi için hem Hi-Level, hemde yeni Vestel TV' nin kenar çıtalarındaki ek yerlerine siyah elektrik bandı çeksek bunu önleyebilirmiyiz. Ayrıca geçmiş olsun, rahatsız olduğunuzu yeni okudum. Acil Şifalar diliyorum.
Saygılar..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado Ustam 1,5 sene önce aldığım Hi-Level TV' nin sağ alt ve sol alt köşesinde böyle sorun mevcut. Yeni aldığım 49UB8300 cihazını kuruluma gelen servis yetkililerine Hi-Level ı duvardan indirmeden önce bunu gösterdim, gölge değil, toz girmiş dediler. Müdahale etmediler, o şekilde Anneme verdik. Merak ettiğim bu toz olayının ilerlememesi için hem Hi-Level, hemde yeni Vestel TV' nin kenar çıtalarındaki ek yerlerine siyah elektrik bandı çeksek bunu önleyebilirmiyiz. Ayrıca geçmiş olsun, rahatsız olduğunuzu yeni okudum. Acil Şifalar diliyorum.
Saygılar..

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim azizim.

Estetik olmaz düşüncesindeyim. Ayrıca arka kapaktaki havalandırma kanallarından da toz girişi olacağını gözardı edemeyiz.

Siz yazınca aklıma geldi de, bu neticede partikül partikül biriken ve ortaya bu sorunu çıkartan durum olduğuna göre şu an aklıma negatif iyonizerler geldi acaba işe yarar mı diye bir araştırmak lazım. maliyetleri 15-20TL dolayında ve 12 volt ile çalışan bu unsurlar yanlış hatırlamıyoram çalıştıkları alanda çok kısa bir menzil de olsa toz partiküllerini itiyordu diye hatırlıyorum.

Hatta yine yanlış hatırlamıyorsam lcd ekran temizleyicilerdeki solüsyon dahi elektrostatik özelliğe sahipti ve kısa süre de olsa havadaki toz partiküllerini panelden uzak tutuyordu ancak tabi ki uzun vadede işe yarayan bir şey değildi bu solüsyonlar, günde kaç kere silersiniz ki ekranı ?

İşte bu prensipten hareketle TV ninn arkasına yerleştirilecek bu ucuz ve ufak aygıtın işe yarayıp yaramayacağını test etmek lazım.

En önemlisi ise tabi ki TV lerimizin bulunduğu ortamın mümkün olduğunca tozdan uzak olması :)

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
A Ado hocam sizden güzel haberler bekliyorum. Ev bahçe katı olması nedeniyle tozdan kurtulma imkansız. Toz için bir yöntem buldum ama bur da çok pahalı, Çin den getirtmenin yollarını arıyorum.
Cihaz "Xiaomi Mi Air Purifier 2"

Saygılar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Deimos goqhan06 klima cross fan mantalitesi ile vakum seviyesini oldukça yksek tutmayı başarmışlar.

Daha detaylı inceleyeceğim ama yine de bana gereksiz yüksek bütçe gibi geldi. :alala

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
A Ado , abicim resimlerin öngörüntüleri uçmuş, hızlı resimde açıyor :uzgun

Hızlı Resım Yurtdısını Komple Engelledı, Bızım Sunucumuzun Yurtdısı Olması Sebebıyle

Resım Onızlemelerı Gozukmemekte

Sızlerden Rıca Dosyalarınızı Ya Bızım Sunucularımıza yada Hızlı Resım yada Imgur Harıcı Bıryere Yukleyın

Tercıhen Imgbb.

Önemli Konuların Resımlerını Tektek Duzenlıyorum :ok

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

deta53

Yeni Üye
3 Haz 2018
21
43
A Ado hocam panellerin iç kısmına toz nerden giriyor?. tv nin ön tarafında çerçevenin köşelerinden falan mı giriyor. en az 8 senelik samsung monitörüm var sobalı evde yaşıyorum inanılmaz toz oluyor ev ama monitörümün iç kısmına en ufak bir toz kaçmamış beyaz renklerde nokta toz yok içinde. fakat daha yeni aldığım awox marka led tv de çerçevenin içindeki ekran sabit değil hafiften kımıldıyor ve çerçeve ile ekran arasında özellikle üst kısmında boşluk var burdan toz rahatlıkla girebilir tozu geçtim o kısımda sivri sinek bile geçer. tv iyi montajlanmamış mı sizce içindeki ekran sabit olması gerekmezmı ekrana hafif bastırdığımda ileri geri oynuyor. şimdiden içinde dikkatli bakınca çok küçük bir kaç leke oluştuğunu gördüm. kullanmadığım zaman üstünü örtüyorum başka ne önerebilirsin. çerçeve ile ekranın boşluk kısmına siyah bandmı çeksem faydası olurmu ne dersin? teşekkürler.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt