Panel Tozlanması Nedir? Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Sanki son fotoda komple kapatmışlar gibi ama emin olamadım.
Aslında siyah filtreler takılıyordu görmüştüm ben birkaç kere. Kürdan gibi bir şey ile deliklerden içeri doğru hamle yapın bakalım önünüze bir engel çıkacak mı? (File filtre vs)
A Adem Helvacı Usta bu modelin filtre takılacak bölümü kapalı olduğu tahmin ediyorum filtreye gerek yok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Sanırım hiçbir şey yapılmamış hocam kürdanda rahat rahat hareket ediyor içinde cevap için teşekkürler
IMG_20220427_125533.jpg
IMG_20220427_125505.jpg
IMG_20220427_125451.jpg
IMG_20220427_125449.jpg
Üst bölüme müdahale edilmez.

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
Böyle çektim ama bahsedilen hava kanalı gözükmeyecek bir yerde mi? Çünkü fotosunu çektiğim yerlerde herhangi bir tozluk falan yok tozu boşverdim sinek bile rahatlıkla yuva yapabilir

IMG_20220427_154857_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154827_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154927_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154913_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154903_BLACKSON-5-NIGHT.jpg

Evet ne yazık ki literatürde buna ''Gaz alma operasyonu'' deniyor.

Hiçbirşey yapmayan yetkili servisin YAPTIK beyanı şaşırtıcı olmakla birlikte bunu Vestel markası altında yapmaları üzücü olduç

İthal grupların hizmetlerinde bu neredeyse kanıksanan durumu yerli servislerde görmek neden üzücü biliyor musunuz?

''İthal ürünlerin donanım kalitesini yerli ürünlerde göremiyoruz AMA en azından servis hizmetleri konusunda iyiler'' tezimizi sabote etmiş oluyorlar da ondan :(
Hocam yapılamaz bir şeyse eyvallah ama baştan yaparız dedi alt kapaklara sonradan evde onun hakkında bilgi bile vermedi kendim bakınca fark ettim. Neyse tam belli olsun da yapılabilir yapılamaz ona göre süreci iletleteyim, boşuna yüklenmiş olmayayım ama 1 sene için de aşırı toz alması çok garip aşırı kalitesiz ürün o zaman bir daha asla tercih etmem. Şikayetvara yazarım ister çözülsün ister çözülmesin sorunum arayıp dururlar artık beni :))

Son olarak bu ortadaki gölde normal mi bariz dikey herkes farketmez büyük ihtimal eşimde fark etti gerçi ben gelen beyfendiye söyledim ama o hepsinde var normal dedi ilk geldiğinde böyle bir şey olduğunu sanmıyorum olsa fark ederdim

IMG_20220427_121953.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Böyle çektim ama bahsedilen hava kanalı gözükmeyecek bir yerde mi? Çünkü fotosunu çektiğim yerlerde herhangi bir tozluk falan yok tozu boşverdim sinek bile rahatlıkla yuva yapabilir

Hocam yapılamaz bir şeyse eyvallah ama baştan yaparız dedi alt kapaklara sonradan evde onun hakkında bilgi bile vermedi kendim bakınca fark ettim. Neyse tam belli olsun da yapılabilir yapılamaz ona göre süreci iletleteyim, boşuna yüklenmiş olmayayım ama 1 sene için de aşırı toz alması çok garip aşırı kalitesiz ürün o zaman bir daha asla tercih etmem. Şikayetvara yazarım ister çözülsün ister çözülmesin sorunum arayıp dururlar artık beni :))

Son olarak bu ortadaki gölde normal mi bariz dikey herkes farketmez büyük ihtimal eşimde fark etti gerçi ben gelen beyfendiye söyledim ama o hepsinde var normal dedi ilk geldiğinde böyle bir şey olduğunu sanmıyorum olsa fark ederdim
İşaretlediğim kısıma içeriden filtre takılıyor. Kürdan ile burayı kontrol edin veya ışık tutun tv nin içi görünmüyorsa filtre takılmıştır.

hlvl.jpg

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
İşaretlediğim kısıma içeriden filtre takılıyor. Kürdan ile burayı kontrol edin veya ışık tutun tv nin içi görünmüyorsa filtre takılmıştır.

hlvl.jpg
Yok hocam buraya da bir şey takılmamış bom boş resmen kapalı model diye yalan söylüyorlar ilk gelen adam zaten sizin gösterdiğiniz yerlere bir şeyler yaparız tarzı kendi aralarında konuşuyorlardı ama yapmamışlar detaylı ışık tutacağım şimdi

IMG_20220427_192138.jpg

SİNEKLİK yapan yerden böyle bir şey istedim bunu oraya dıştan yapıştırsam faydası olur mu servisle durumu çözemezsek? Utanmadan Servisimiz den memnun musunuz diye anket göndermişler yazalım bakalım bir şeyler :))

Hocam gösterdiğini kısımın videosunu çektim buyurun

Yok hocam buraya da bir şey takılmamış bom boş resmen kapalı model diye yalan söylüyorlar ilk gelen adam zaten sizin gösterdiğiniz yerlere bir şeyler yaparız tarzı kendi aralarında konuşuyorlardı ama yapmamışlar detaylı ışık tutacağım şimdi

IMG_20220427_192138.jpg

SİNEKLİK yapan yerden böyle bir şey istedim bunu oraya dıştan yapıştırsam faydası olur mu servisle durumu çözemezsek? Utanmadan Servisimiz den memnun musunuz diye anket göndermişler yazalım bakalım bir şeyler :))

Bahsettiğiniz tozluk tarzı olan parçanın fotoğrafını benzerini atma şansınız var mı en kötü alt kısıma kendim yapayım her sene temizletemeyiz Vestel'den memnun kalmadım gerçekten mail ile genel merkeze yazacağım, şikayetvar'a falan yazacağım ama çözülmesi için değil sırf insanlar görsün diye.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592

IMG_20220427_192138.jpg

Bahsettiğiniz tozluk tarzı olan parçanın fotoğrafını benzerini atma şansınız var mı en kötü alt kısıma kendim yapayım her sene temizletemeyiz Vestel'den memnun kalmadım gerçekten mail ile genel merkeze yazacağım, şikayetvar'a falan yazacağım ama çözülmesi için değil sırf insanlar görsün diye.

Maalesef filtre takılmamış. Dıştan veya içten koli bandı ile kapatabilirsiniz. Kapalı diye tabir edilen modellerde orası tamamen kapalı

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
Maalesef filtre takılmamış. Dıştan veya içten koli bandı ile kapatabilirsiniz. Kapalı diye tabir edilen modellerde orası tamamen kapalı

IMG_20220427_204448.jpg

Cevap için teşekkürler hocam
Yeşil ile çizdiğim yerler bazı modellerde kapalı oluyor bunu sünger veya benzeri bişş ile kapatacağım. Turuncu ile işaretlediğim yerler tamamen açık kalması gerekiyor değil mi hava sıcak havanın dışarı çıkması için sanırım bunlara ince filtre gibi bir şey yapsam zararı olur mu? Pc kasalarındaki tozluk gibi.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
IMG_20220427_204448.jpg

Cevap için teşekkürler hocam
Yeşil ile çizdiğim yerler bazı modellerde kapalı oluyor bunu sünger veya benzeri bişş ile kapatacağım. Turuncu ile işaretlediğim yerler tamamen açık kalması gerekiyor değil mi hava sıcak havanın dışarı çıkması için sanırım bunlara ince filtre gibi bir şey yapsam zararı olur mu? Pc kasalarındaki tozluk gibi.
Rica ederim. Üstleri ellemeyin ısı yukarı gider yukarı kapanırsa ısıyı hapis etmiş olursunuz. Yeşilleri tamamen kapatabilirsiniz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592

IMG_20220427_154857_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154927_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154913_BLACKSON-5-NIGHT.jpg
IMG_20220427_154903_BLACKSON-5-NIGHT.jpg

IMG_20220427_121953.jpg
Farklı açılardan bakıldığında başkalarını da görebilirsin maalesef o kadarlık olur. Görüntüde belli olmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt