Mitsubishi ASX Suv araç hakkında

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
arkadaşlar selamlar..

yakın çevresinde veyahut önceden bu aracı kullanmış, bilgi sahibi arkadaşlarımız varsa bu araç hakkında bilgi almak isterim. sanırım artık bir SUV araca geçme vakti geldi ( bütçe dahilinde ) Mitsubishi de bana uygun gibi. ama bilgi edinmek gerekir tabiki.

Seat Leon artık ufak geliyor malum :kas kamptı doğaydı falandı filandı derken araç değiştirmek şart oldu :hmm

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
2 mi segmente gore 3 🤣 valla kimse almasin araba. Düşsün patlasin elinde. Kimse evde almasın. Firsatcilar hep buna sebep. Tabi bu firsat ortamina cevirende devlet. Herkesi para hirsi bürüdü.
kimse almasın etmesin, fiyatlar çok uçuk. " o ne lan öyle fiyat mı olur " diyoruz biz ama o fiyatları görüpte hala ev araba yat kat alan o kadar çok kişi var ki. piyasa ölmüyor kimseninde elinde patlamıyor maalesef :durt

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “İkinci el araç piyasasında fahiş fiyat artışlarına ve kayıtdışı ekonomi oluşmasına sebebiyet veren 100 bin mükellef bakanlığımızın RADAR'ına takıldı” dedi.

16 ağustos haberi. Adamlar bitcoinden kazanıp arabaya girmiş. Bitcoin mercedes bmw, honda filan etherium diğerleri de alt coin olmuş gibi.

100bin kişi yeter de artar bile bu fiyatlar için. Durum buyken bizim elimizden ne gelir. Devletin denetimine bunları durdurmasına ihtiyacımız var.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Sıfır araç alırken 2 tane daha alıyorsunuz. :hihi

Devlet istese bugün doları 8 e indirir. Papua Yeni Gine kinası 5.15 lira. Bu gerçekte olabilecek bir olay mı. TL çok bariz şekilde belli ki değerinin çok altında tutuluyor. Bu da bazı göstergeleri iyi gibi gösterse de vatandaşın alım gücünü düşürüyor. Yatırımını kesiyor. Üreticinin gücünü baltalıyor. Dövizle işi olmayan herkes kendi ölçeğinde fakirleşiyor. Üstüne döviz sahiplerinin TL de kalma lütfunun ceremesini de vatandaş çekiyor. İki sene önce 300 bin olan araç bugün 1.5 milyon. Gıdada geçen yıl, 25 lira olan sucuk 100 lira, üreticide 5 lira olan domates 15 lira. Peynir i şekeri her şey böyle. Adama soruyorsun niye 3 kat zam yaptın diye, geçen sene 5 liraya sattığımda yaptıklarımı yapabilmem için 22,5 a satmam lazım, 15 e satılsın diye veriyorum. Yoksa tümden batarım diyor. Yani gerçek değer üzerinden hesap edersek 2 araç almıyorsun. En az 5 araç alıyorsun.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
ÖTV indirimi gelir mi hocam sen onu söyle bize :deli1

Gelse ne olacak ki. Fiyatlar nereye inecek. İndiği yer kaç kişiyi memnun edecek. Son bir senedeki araç fiyatlarını inceleyin. Kademe kademe yükseliyor. Doların 20 seviyesinden sonra bile artış devam etmiş. Sebep ne. Gerçek bir sebep yok. Çip krizi falan dünyayı kekleme. Dünya cendere içinde. Biz cenderenin içindeki cenderedeyiz.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
kimse almasın etmesin, fiyatlar çok uçuk. " o ne lan öyle fiyat mı olur " diyoruz biz ama o fiyatları görüpte hala ev araba yat kat alan o kadar çok kişi var ki. piyasa ölmüyor kimseninde elinde patlamıyor maalesef :durt
Aynen öyle. Her geçen gün fiyatlar yükseliyor. Ama bunu halk yapıyor. Sokakta yüzlerce araba görüyorum. Her birinin suanki ederi belli. Sifir araclar. Ama ben alamıyorum. Şuan tek kullandığım taşıma ya taksi ya da ayaklarım. Ancak arac kiralaybiliyorum. O da malum.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Dacia duster/sandero nasıldır hocam? Tavsiye eder misin? Artısı eksisi nelerdir. Biraz daha yüksek araba ihtiyacımız doğdu. Lpg takılır mı bunların turbo benzinlilerine. Duster sanderodan daha mı yüksek. Biri crossover biri suv sınıfı sanırım.

Bagaj ve iç hacminden ötürü duster bize daha uygun gibi
Beklenti meselesi. Corolla 2019 otomatikten geçtim ben 2017 sandero stepwaye. Ev aldığım için düşürdüm ama hiç pişman olmadım. Araç yüksekliği ile özgürleştirdi bizi. Eşim daha rahat öğrendi küçük olduğu için vs bir çok artısı oldu bana.
Sanderolarda lpg sıkıntısı yok. Duster'da da 1.0lar uyumlu fakat 1.3'te sıkıntılı diye duydum.
Sandero 17cm B segment. Duster ise 21cm ile en yüksek araç C segment. İmkan varsa Suzuki Vitara 1.4 turbo da güzel gayet.

Bunu konuşuyor olmak bile saçma. Barınma, ulaşım, gıda temel ihtiyaç ve bunların ulaşımının zor olmaması lazım. Buna ihtiyaç duyanlara sitem yerine neden ve kim tarafından bu duruma getirildi onlara karşı sitem edilse ülkece daha iyi noktada oluruz.
Enflasyon ortamında çekilen krediler (hele de şimdiki yaşadığımız) taş çatlası 2 senede kredi taksitleri aşırı uygun fiyata iniyor. Kira fiyatlarından da ucuza geliyor hem de.
Araba da temel ihtiyaç, eğer büyükşehirde ulaşımın güzel olduğu yerde yaşanmıyorsa taksi, yürüme, toplu taşıma da bir yere kadar maalesef. Otobüs fiyatları da malum, 2 otobüs bileti ile lpg ile gidilen fiyat başabaş oluyor. Klasik 4 kişilik bir aileyi düşünürsek....

Herşeyi geçtim bu ülkede neyin fiyatının düştüğünü gördük daha önce? Ancak birkaç aylık gazı alınıyor.

Son düzenleme:
catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bunu konuşuyor olmak bile saçma. Barınma, ulaşım, gıda temel ihtiyaç ve bunların ulaşımının zor olmaması lazım. Buna ihtiyaç duyanlara sitem yerine neden ve kim tarafından bu duruma getirildi onlara karşı sitem edilse ülkece daha iyi noktada oluruz.
Enflasyon ortamında çekilen krediler (hele de şimdiki yaşadığımız) taş çatlası 2 senede kredi taksitleri aşırı uygun fiyata iniyor. Kira fiyatlarından da ucuza geliyor hem de.
Araba da temel ihtiyaç, eğer büyükşehirde ulaşımın güzel olduğu yerde yaşanmıyorsa taksi, yürüme, toplu taşıma da bir yere kadar maalesef. Otobüs fiyatları da malum, 2 otobüs bileti ile lpg ile gidilen fiyat başabaş oluyor. Klasik 4 kişilik bir aileyi düşünürsek....

Herşeyi geçtim bu ülkede neyin fiyatının düştüğünü gördük daha önce? Ancak birkaç aylık gazı alınıyor.

valla herşeye "anına" göre zam ( cık ) yapılıyor. yazın meyve sebze bol olur deniliyor ama orta gelirli bir aile doğru düzgün meyve sebze yiyemiyor. her butçeye uygun bir tavuk vardı, tavuk göğüsünün kg 60-80 tl arasında. dar gelirli bir aile nasıl alıpta yiyebilir.
araba piyasası ikinci elde bile sıfırından yuksek satış yapan sarı sitedeki kişiler yuzunden wuaaw duruma geliyor.
istanbuldayım, iş yerime metrobus ile gidiyorum. sabah saat 07:00.. fakat E5 full trafik. eski model araç görmek neredeyse imkansız ve insanlar hala araç alıyorlar ki bu araçlar icerisinde 1 milyon üzeri yüzlerce araç var :)
bu adamlar bu paraları nereden buluyorrrrr agaa :bilmiyom
ahh ahh
yazacak çok şey varda işte

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
valla herşeye "anına" göre zam ( cık ) yapılıyor. yazın meyve sebze bol olur deniliyor ama orta gelirli bir aile doğru düzgün meyve sebze yiyemiyor. her butçeye uygun bir tavuk vardı, tavuk göğüsünün kg 60-80 tl arasında. dar gelirli bir aile nasıl alıpta yiyebilir.
araba piyasası ikinci elde bile sıfırından yuksek satış yapan sarı sitedeki kişiler yuzunden wuaaw duruma geliyor.
istanbuldayım, iş yerime metrobus ile gidiyorum. sabah saat 07:00.. fakat E5 full trafik. eski model araç görmek neredeyse imkansız ve insanlar hala araç alıyorlar ki bu araçlar icerisinde 1 milyon üzeri yüzlerce araç var :)
bu adamlar bu paraları nereden buluyorrrrr agaa :bilmiyom
ahh ahh
yazacak çok şey varda işte

Herkes imkanı olunca yeni araca geçmek ister. Sanayide bakıma para vermektense yeni araca geçmenin en azından getirisi var. Öteki türlü bakıma giden paraların sattığınızda getirisi yok.

Keşke ekonomiyi sınırlı sayıdaki insanın avm, araba, otoban çıkarımlarında görmektense; ekonomiyi bu hale getirenlerde arasak sıkıntıyı... Herkesin aracı olsa diyebilsek... değil mi? Bu adamlar nasıl paraları buluyor müteahhitlerdir. Devletin desteğini alan şirketler uçuyor. Milletin kısıtlı bir kesiminin nasıl para bulduğunu anlamak zor olmasa gerek. Ortadoğu ülkesinde her iktidar döneminde birilerinin dönemi yaşanıyor maalesef.
Zengin her yerde var, fakirlikten kırılan Latin Amerika ülkelerinde de Afrika ülkelerinde de var. Genel bakmak yerine kısıtlı bir bakış açısıyla bakmamak lazım.

İstanbul 20 milyon da hadi resmi rakam diyelim 12milyon nüfusa sahip olsun. Yüzlerce araç dediniz 1milyon TL üstü, hadi 10bin diyelim. 10bin/12milyon=%0.0833

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Herkes imkanı olunca yeni araca geçmek ister. Sanayide bakıma para vermektense yeni araca geçmenin en azından getirisi var. Öteki türlü bakıma giden paraların sattığınızda getirisi yok.

Keşke ekonomiyi sınırlı sayıdaki insanın avm, araba, otoban çıkarımlarında görmektense; ekonomiyi bu hale getirenlerde arasak sıkıntıyı... Herkesin aracı olsa diyebilsek... değil mi? Bu adamlar nasıl paraları buluyor müteahhitlerdir. Devletin desteğini alan şirketler uçuyor. Milletin kısıtlı bir kesiminin nasıl para bulduğunu anlamak zor olmasa gerek. Ortadoğu ülkesinde her iktidar döneminde birilerinin dönemi yaşanıyor maalesef.
Zengin her yerde var, fakirlikten kırılan Latin Amerika ülkelerinde de Afrika ülkelerinde de var. Genel bakmak yerine kısıtlı bir bakış açısıyla bakmamak lazım.

İstanbul 20 milyon da hadi resmi rakam diyelim 12milyon nüfusa sahip olsun. Yüzlerce araç dediniz 1milyon TL üstü, hadi 10bin diyelim. 10bin/12milyon=%0.0833
dediğiniz gibi imkanı olunca yeni araca geçmek ister insanlar.. benim imkanım olmamasına rağmen kendi aracımla eş değer bir SUV araç aramak. kendi binek aracım artık ufak gelmeye başladı cocuklar buyuduğu icin.
zaten zamanında severek aldığım ve kullandığım araç ( halende severek kullanıyorum ) daha bir sanayi yüzü göstermedi ( bakımları saymazsak tabi )

evet 100 lerce araç 1milyon Tl üzeri. ben binemem açıkcası o fiyatta bir araca şuan :)
ama loto toto moto çıkarsa :hoba1
hiç oynamadım ki nasıl çıksın :hihi:hihi

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Memur ya da standart maaşlı çalışan ya da ufak esnafsanız ve kurallara kanunlara uyarak yaşadıysanız TRdeki bu aşırı para bolluğunu anlayamazsınız benim gibi.

Paradan para kazanılan acayip bi ülke burası. Düzene sisteme uyan iyi zengin oldu. KKMye yatırılan para 1 trilyon lira deniyor. Bu kadar TL bolluğu nerden geliyor?

Sahi aranızda 0.64e ev kredisi kullanan yok mu? Para basıp bedava dağıtmanın bi tık üstü 0.64tü zaten.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Beklenti meselesi. Corolla 2019 otomatikten geçtim ben 2017 sandero stepwaye. Ev aldığım için düşürdüm ama hiç pişman olmadım. Araç yüksekliği ile özgürleştirdi bizi. Eşim daha rahat öğrendi küçük olduğu için vs bir çok artısı oldu bana.
Sanderolarda lpg sıkıntısı yok. Duster'da da 1.0lar uyumlu fakat 1.3'te sıkıntılı diye duydum.
Sandero 17cm B segment. Duster ise 21cm ile en yüksek araç C segment. İmkan varsa Suzuki Vitara 1.4 turbo da güzel gayet.

Ahh şu suzuki vitaralar. Çok beğeniyorum aslında ama işte yok japon yok parçası pahalı olur derken cesaret edemiyorum :(

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Ahh şu suzuki vitaralar. Çok beğeniyorum aslında ama işte yok japon yok parçası pahalı olur derken cesaret edemiyorum :(
Tam tersine Japondan şaşmamak lazım aslında. Parçası ucuz hiçbir araç kalmadı ki. Bendeki sandero stepwayin orjinal yağ filtresini almaya gittim yetkili servise. 185tl. Hava filtresi sordum 450 tl civarı dediler. Arkadaşım yeni aldı 1.4 turbo 4x4. Çok memnun. Siz de imkan varsa düşük km bulursanız düşünmeyin derim. Mazda ve Suzuki en az arıza veren araçlardan.

Duster da güzel f/p aracı sonuçta.

Geri
Üst Alt