Mitsubishi ASX Suv araç hakkında

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
arkadaşlar selamlar..

yakın çevresinde veyahut önceden bu aracı kullanmış, bilgi sahibi arkadaşlarımız varsa bu araç hakkında bilgi almak isterim. sanırım artık bir SUV araca geçme vakti geldi ( bütçe dahilinde ) Mitsubishi de bana uygun gibi. ama bilgi edinmek gerekir tabiki.

Seat Leon artık ufak geliyor malum :kas kamptı doğaydı falandı filandı derken araç değiştirmek şart oldu :hmm

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ya aslında Allahtan aksi bir durum gelmez ise uzun yıllar binmeyi düşünüyorum alacağım araca. Şimdiki araçtanda memnunum aslında ama 2 çocuk olunca ve doğayı ve doğayla iç içe olduğumuz için bu araç bize ufak kaldı. ( yıllardır kahrımızı çekiyor kerata )
Butçe 350.000 bandında.

Yedek parça servis konusunda biraz uçuk aslında. Dikiz aynası dediğiniz gibi farlar ve stoplar...

Bende Leon kullanıyordum hiç üzmedi pert olana kadar :) sonra Tiguan geçtim arada tabiki hem segment hem hacim olarak bariz fark var

Şöyle bir durum var vag grup araçlara alışan insanlar japon Kore üretim araçlara geçişte hüsran yaşayabiliyor

Bir iki ay önce satıp araç değiştirelim dedim fakat buna alıştıktan sonra lüks markalar dışındaki araçlar pek tatmin etmedi yukarıya gidince de bütçe beni aşıyordu o yüzden erteledim

Asx yerine benim alternatifim Nissan Qashqai olurdu

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
600 den de yukarıda olabilir. Bütçe biraz daha fazla olsa X Trail e gözüm kapalı dalardımda işte

İkinci nesil xtrail aslında olması gereken araç

Ne zaman hisseler Renault tarafından satın alındı xtrail de o zaman bitti bizdeki mevcut jenerasyonu bence para etmez özellikle ilk üretimde ki EDC arızaları satın alanların baya bir başını ağrıttı

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bende Leon kullanıyordum hiç üzmedi pert olana kadar :) sonra Tiguan geçtim arada tabiki hem segment hem hacim olarak bariz fark var

Şöyle bir durum var vag grup araçlara alışan insanlar japon Kore üretim araçlara geçişte hüsran yaşayabiliyor

Bir iki ay önce satıp araç değiştirelim dedim fakat buna alıştıktan sonra lüks markalar dışındaki araçlar pek tatmin etmedi yukarıya gidince de bütçe beni aşıyordu o yüzden erteledim

Asx yerine benim alternatifim Nissan Qashqai olurdu
Pert mi oldu 😱 rabbim yaşatmasın bir daha. Buda benım ıkıncı Leon. İlkini bende pert etmiştim 😀😀
Hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Ama dediğim gibi ufak geliyor artık. Suv düşüncem var hep. Arkadaşla birlikte geçen sene Qashqai almadığma çok pişmanım. 180.000 e aldı arkadaş. Şimdi temizi 400.000
En olmadı diğer bir alternatif port bagaj alıp biraz daha idare etmek olucak

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Pert mi oldu 😱 rabbim yaşatmasın bir daha. Buda benım ıkıncı Leon. İlkini bende pert etmiştim 😀😀
Hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Ama dediğim gibi ufak geliyor artık. Suv düşüncem var hep. Arkadaşla birlikte geçen sene Qashqai almadığma çok pişmanım. 180.000 e aldı arkadaş. Şimdi temizi 400.000
En olmadı diğer bir alternatif port bagaj alıp biraz daha idare etmek olucak

0 almıştım 35 bin km de pert oldu u dönüşü yapılmayacak yerden dönüş yapan bir arkadaş yüzünden

Düşük km arıyorsanız 2011 2013 arası Tiguan bakın fakat yakıt masrafı üzer

Benim aracım şehir içi ortalama trafikte 10-11 lt yakıyor dur kalk yoğun trafikte bu 12 13 lt çıktigi oluyor sizin kullanımınıza bağlı olarak düz viteste bu değerler biraz daha düşük olabilir ben otomatik vites kullanıyorum alıcı olarak gittiğinizde az yakıyor diyenlere aldanmayın :)

Dizeller de düşük km zor benzinde asx avantajlı km olarak

C segment suvlar ortalama 10 12 lt tüketim de gezer dizeller hariç

En az yakanı bildigim kadarıyla 1.3 tce Duster şehir içi 8 lt yakıttan bahsediyor kullanıcılar

Dayım da 1.6 atmosferik Tucson var yakıt rakiplerine göre fazla

Zor seçenekler sizi bekliyor işin açıkçası konu sonunda aslan besleyen yemini esirgemeze dönüyor

Geri
Üst Alt