Mitsubishi ASX Suv araç hakkında

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
arkadaşlar selamlar..

yakın çevresinde veyahut önceden bu aracı kullanmış, bilgi sahibi arkadaşlarımız varsa bu araç hakkında bilgi almak isterim. sanırım artık bir SUV araca geçme vakti geldi ( bütçe dahilinde ) Mitsubishi de bana uygun gibi. ama bilgi edinmek gerekir tabiki.

Seat Leon artık ufak geliyor malum :kas kamptı doğaydı falandı filandı derken araç değiştirmek şart oldu :hmm

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Asx güzel araç tavsiye ederim. Cüssesine oranla az da yakıyor b segment kadar. İç hacim de geniş baya. Bütçeniz nedir? Vitara, duster da bakabilirsiniz ilk aklıma gelenler şimdi.

Kendim sandero stepway kullanıyorum. Yerden yüksek aracın kullanım kolaylığı, rahatlığı bir başka gerçekten.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Asx güzel araç tavsiye ederim. Cüssesine oranla az da yakıyor b segment kadar. İç hacim de geniş baya. Bütçeniz nedir? Vitara, duster da bakabilirsiniz ilk aklıma gelenler şimdi.

Kendim sandero stepway kullanıyorum. Yerden yüksek aracın kullanım kolaylığı, rahatlığı bir başka gerçekten.
Kendi aracım 350 bin civarında bütçe Yaratıyor bana. Bende o rakama uyan bir araç Bakınıyorum. Kışa doğru inşallah almış olmayı planlıyorum

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Asx'in 4x2 önden çekiş olduğunu biliyorsunuzdur. İçi de komple sert plastik. Duster'dan bir farkı yok iç kalite anlamında benim izlenimim. Duster 4x4 dizel de düşünebilirsiniz belki. ya da sorento. Farklı seçeneklere de bakmak ihtiyaca yönelik aracı belirlemede faydalı olacaktır.
Kendi aracım 350 bin civarında bütçe Yaratıyor bana. Bende o rakama uyan bir araç Bakınıyorum. Kışa doğru inşallah almış olmayı planlıyorum

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Asx'in 4x2 önden çekiş olduğunu biliyorsunuzdur. İçi de komple sert plastik. Duster'dan bir farkı yok iç kalite anlamında benim izlenimim. Duster 4x4 dizel de düşünebilirsiniz belki. ya da sorento. Farklı seçeneklere de bakmak ihtiyaca yönelik aracı belirlemede faydalı olacaktır.
Farklı seçenek olarak Kia Sportage 1.6 ya bakınıyodum ama onunda rampalarda yığıldığını kullanan arkadaşlarımdan öğrendim :) ve yakıt olarak fazla olduğunu. Duster bi sinmiyor içime nedense

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Segmentine göre zayıf motorlara sahip C segment suvların hepsi ortalama aynı yakıtı tüketiyor yakıt tüketimi bekliyosanız PSA gruba bakın

2. eli hareketli değil uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız olabilir fakat kısa süre binerim sonra satarım diyorsanız sıkıntı yaratır zarar edebilirsiniz

Mitsubishi tarafında satış sonrası destek çok iyi değil yaygın modeller olmadığı için yedek parça konusunda muadil parça sıkıntısı çekebilirsiniz

Model yılı ve bütçe paylaşırsanız belki daha iyi alternatifler bulunabilir

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Segmentine göre zayıf motorlara sahip C segment suvların hepsi ortalama aynı yakıtı tüketiyor yakıt tüketimi bekliyosanız PSA gruba bakın

2. eli hareketli değil uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız olabilir fakat kısa süre binerim sonra satarım diyorsanız sıkıntı yaratır zarar edebilirsiniz

Mitsubishi tarafında satış sonrası destek çok iyi değil yaygın modeller olmadığı için yedek parça konusunda muadil parça sıkıntısı çekebilirsiniz

Model yılı ve bütçe paylaşırsanız belki daha iyi alternatifler bulunabilir
Ya aslında Allahtan aksi bir durum gelmez ise uzun yıllar binmeyi düşünüyorum alacağım araca. Şimdiki araçtanda memnunum aslında ama 2 çocuk olunca ve doğayı ve doğayla iç içe olduğumuz için bu araç bize ufak kaldı. ( yıllardır kahrımızı çekiyor kerata )
Butçe 350.000 bandında.

Yaygınlık önemli Leon parçaları aslında o kadar çok pahalı değil leon tarafınad size en pahalı gelebilecek parça far ve stoplar yürüyen ve motor parçaları aslında uygun yaygın bir grup
Yedek parça servis konusunda biraz uçuk aslında. Dikiz aynası dediğiniz gibi farlar ve stoplar...

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Tercih edilen bir araç değil. Yedek parça bulunabilirliği, fiyatları sıkıntı çıkarabilir. Hele uzun yıllar binmeyi düşünüyorsanız muhtemelen son sahibi olacaksınız. Ama içinize sinmişse gerisi teferruat. 🙂
Açıkçası yedek parça ve servis durumunu araştırmadım. İçime sinme olayı “yani” durumundayım 😀😀 ama bir suv araç almak istiyorum. Nasipte varsa 1-2 aya almayı düşünüyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt