Mitsubishi ASX Suv araç hakkında

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
arkadaşlar selamlar..

yakın çevresinde veyahut önceden bu aracı kullanmış, bilgi sahibi arkadaşlarımız varsa bu araç hakkında bilgi almak isterim. sanırım artık bir SUV araca geçme vakti geldi ( bütçe dahilinde ) Mitsubishi de bana uygun gibi. ama bilgi edinmek gerekir tabiki.

Seat Leon artık ufak geliyor malum :kas kamptı doğaydı falandı filandı derken araç değiştirmek şart oldu :hmm

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Ortada hiçbir sebep yokken araç fiyatları sürekli yükseliyor. Parası olan da alıyor, hem rant hem bindiği yanına kâr düşüncesi. Başka anlamı yok bu işin.
Sıfır fiyatları artıyor ki dövizden ve enflasyondan dolayı. Çip krizinden midir stokçuluktan mıdır bilinmez sıfır araçlar da bulunmuyor. Haliyle 2. eli yükseltiyor bunlar. Ama çok saçma bir model-fiyat grafiği var. Yaşı olan araçların daha düşük olması gerekirken daha yüksek. Geçenlerde dolaşırken malum sitede, 0 gibi düşük km transitler 330-400 aralığına bulunabiliyorken, 2005 model 200bin km.dekine 250 fiyat isteyenleri gördüm. Bunu da daha ulaşılabilir araçların talep sebebiyle fiyat yükseltmelerine bağlıyorum.

maalesef kredi çekmek şuan için ayrı bir külfet haline geliyor.
aracın masraflarına + birde kredi faizi neredeyse 2 katı fiyat cıkıyor.
kışa doğru düşe bilir diyeceğimde piyasa bu durumdayken biraz zor gibi. Allah yardımcımız olsun.
Düşmez neyin fiyatı düştü ki. Ama durgunluğun olduğu kesin. Araçlar satılmıyor fiyatlar da inmiyor.
Zaten şuan için uzak duruyorum. Ama benim için araba şart. Her ne kadar şimdi taksi vs kullansamda gece acil vakalar oluyor ameliyat vs oluyor benim gitmem gerekiyor ama araba yok. Taksi gelsinde etsinde vs vs. İstanbulda yaşıyorum bu arada. Suv arabalara bakıp duruyorum. Gerçekten çok uzucu ve sinir bozucu bir durum. kredi çekince arabanin fiyati zaten daha da artıyor.
Bu nedenle ulaşabileceğinizi alın geçin.
Benim kararsız bir arkadaşım tam bu saçma piyasa yükselmesi başladığında mondeo beğendi, adamla telefonda anlaştı ve lafına güvenerek aracı görmeden krediye başvurdu. Kredi onaylanıp hesabına yatırıldı, sonrasında da adam aracı satmaktan vazgeçti. Sonra istediği gibi mondeo bulamadı, fiyatlar yükseldi. Çok söyledim 0 corolla megane yeter ki paran değerini kaybetmesin diye ama yok. 5-6 ay sonra sıfır 1.0 clio otomatik alabildi.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Valla renault hic guvenmiyorum. O yüzden alamıyorum. Paramın yettiğince alayim diyorum arkadaş arabaya yüzüne bakmazsin ederi böbreğim kadar. Bir inattır gidiyoruz. Deneme tahtasi gibi. Hayir fiyatlarıda öyle ahım şahım indirmiyorlar. Satanlarda da bir insafsizlik var. Adama ödeme seçeneği soruyorum. Yazmis oraya senetli kredili bilmem neyli diye. Detayini soruyorum. Bana gelmis diyor ilanda yazan. Ben pesinatina bakarim. Bana pesin ver gerisini nerden hallediyorsan hallet. Şok oldum resmen. Sanırsın lansman ozel tek seri araç satıyor.
Sonra dedim banka kredisine bakayim. Banka sıfır araca %80 e kadar taşıt kredisi veriyor. Sallamasyon 1.000.000 tl lik araç gonderdim. 800.000 tl kredi veriyor. 36 ayda geri alacağı rakam 1.340.000. gülsem mi ağlasam mı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yakıt ve vergi gözümü korkutmuyor. Şirketim adına fatura ettiricem ve sirket uzerinden yürüyeceğim için bazi avantajlari oluyor. Fakat benim bu araci satın almam için kredi çekmem lazım. Yani baktigimda ilanlara bu fiyatların altina yok. Misal 250.000 km buldum birtane. Ama km si çok düşündürüyor.
Türkiye'de milletin bakım diye bir kavramdan haberi yok.
Aslında var da yok. Külfet olarak görüyorlar.
O yüzden yüksek km sıkıntı bizde.
Yoksa milyon km deviren motorlar da var.
Önemli olan doğru kullanım, doğru bakım yapmak.
Uygun olmayan yağ kullanan bile çok.
Ki yetkili servislerin bile katologda belirtilen yağı kullanmadığını gördük bazı markalarda. :kiskis

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Valla o fiyatlari 2013 model bir arabaya vermektense benzeri fiyatlara suv hayalimden vazgecip peugeot 208, opel corsa gibi fibi araçlara yöneldim

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Valla peugeot rifter prestige paket alacagim. Gt diye geciyor sanirim. Uzerine de klinigin logosunu bastiricam. İlerleyen zamanda ambulans gibi hizmet verdiricem. Ama ilk zamanlar kendim kullanicam. Marka basarakta reklam yapmis olucam.🤣🤣🤣

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Valla peugeot rifter prestige paket alacagim. Gt diye geciyor sanirim. Uzerine de klinigin logosunu bastiricam. İlerleyen zamanda ambulans gibi hizmet verdiricem. Ama ilk zamanlar kendim kullanicam. Marka basarakta reklam yapmis olucam.🤣🤣🤣

Rifter güzel araç gerçekten. Suv olmasa da, ucundan bir suv havası da var. Kardeşi Proace City'yi gördüm de yerden yüksekte duran bir görüntüsü var.

Bu arada araç satışları yüksek değil. Nüfusa oranla 0 araç satışında Avrupa'da sonlardayız maalesef. Zaten bu nedenle otomobil üreticileri Türkiye piyasasını sallamıyor.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Rifter güzel araç gerçekten. Suv olmasa da, ucundan bir suv havası da var. Kardeşi Proace City'yi gördüm de yerden yüksekte duran bir görüntüsü var.

Bu arada araç satışları yüksek değil. Nüfusa oranla 0 araç satışında Avrupa'da sonlardayız maalesef. Zaten bu nedenle otomobil üreticileri Türkiye piyasasını sallamıyor.

Adamın tüm teknolojisiyle argesiyle emeğiyle ürettiği son teknoloji ürününü 10 birime göndersin devlet 17 birim üzerinden para kazansın. (Rakamlar temsili)

Ben olsam araba göndermem bokunda boğul derim. Hatta teknolojik ürün göndermem.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Adamın tüm teknolojisiyle argesiyle emeğiyle ürettiği son teknoloji ürününü 10 birime göndersin devlet 17 birim üzerinden para kazansın. (Rakamlar temsili)

Ben olsam araba göndermem bokunda boğul derim. Hatta teknolojik ürün göndermem.
Zaten yollamiyorlar. Ya da en düşük segmenti gonderiyorlar. Mesela 208 en dolu ve bur alt dolu totalde turkiyeye 1 yılda 4 adet gelmis.
Opel citroen kia hepsi öyle. En basitinden stonic full paket 1 tane gelmiş 1 yılda

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Paket konusunda en acı deneyimi ben ispanyadaki arkadaşımın opel astrasında gördüm. Her yerden park sensörlü, 5 emniyet kemeri de ötüyor takmayınca (benim egeada sadece şöförde var emniyet kemer sensörü) daha böyle ıvır zıvır bir sürü şey.

Abimin highline 2017 model yeni kasa polosunda cruise kontrol yok filan. Saçma sapan hareketler ya 3. Dünya ülkesiyiz işte bize de ona göre muamele yapıyorlar.

Hayır ispanyada arkadaş diyor ki aman ha arkada takın emniyet kemerini burda cezası çok yüksek diyor. Araba da ona göre ötüyor heralde.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Paket konusunda en acı deneyimi ben ispanyadaki arkadaşımın opel astrasında gördüm. Her yerden park sensörlü, 5 emniyet kemeri de ötüyor takmayınca (benim egeada sadece şöförde var emniyet kemer sensörü) daha böyle ıvır zıvır bir sürü şey.

Abimin highline 2017 model yeni kasa polosunda cruise kontrol yok filan. Saçma sapan hareketler ya 3. Dünya ülkesiyiz işte bize de ona göre muamele yapıyorlar.

Hayır ispanyada arkadaş diyor ki aman ha arkada takın emniyet kemerini burda cezası çok yüksek diyor. Araba da ona göre ötüyor heralde.
Aynen öyle. Artintilardan bile yapildigini düşünüyorum. Ama benim tek atımlık kursunum varm tek problem hiz seven birisiyim. Bu kamyonet belirli bir hizda gitmem gerekiyor. Her yil muayenesi nefret getirir mi? Yükseklik itibariyle suv edası var. İç kokpiti çok seviyorum. Yani bu fiyat skalasinda alirsam ya 208 alicam. Küçük ise yarama noktasi düşük dar ve basık. Bu cam tavan. 7 kisilik. İleride kullanim olanağı. Yani satmayı düşünmemek lazım. Yahut satışı zor olacak bir araç. + Ve - lerini iyi düşünmem lazım. Şuan 1 tane 1 bayide buldum ust paketini ve bakicaz bakalım. Alırsam Allah in izniyle bir hayrli olsun alırım.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Aynen öyle. Artintilardan bile yapildigini düşünüyorum. Ama benim tek atımlık kursunum varm tek problem hiz seven birisiyim. Bu kamyonet belirli bir hizda gitmem gerekiyor. Her yil muayenesi nefret getirir mi? Yükseklik itibariyle suv edası var. İç kokpiti çok seviyorum. Yani bu fiyat skalasinda alirsam ya 208 alicam. Küçük ise yarama noktasi düşük dar ve basık. Bu cam tavan. 7 kisilik. İleride kullanim olanağı. Yani satmayı düşünmemek lazım. Yahut satışı zor olacak bir araç. + Ve - lerini iyi düşünmem lazım. Şuan 1 tane 1 bayide buldum ust paketini ve bakicaz bakalım. Alırsam Allah in izniyle bir hayrli olsun alırım.

Her yıl muayene bir şekilde çekilir de, hız sınırlarının düşük olması sizi düşündürebilir hız seven biriyseniz. Ayrıca hafif ticari olması sebebiyle b c segment araçlar gibi yol tutuş iyi olmaz. Tabi at sahibine göre kişner ama yatması yolcuları çok tedirgin eder. İhtiyaç beklenti meselesi tamamen. Şu şartlarda 208 gibi b segment yerine hafif ticari daha iyi olur. B suvlar olsa içleri yine geniş oluyor bir nebze de, b segment basık sedanlar falan beni basıyor fena.
Bu arada otomobil ruhsatlı ford courier tourneo da önerebilirim.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Her yıl muayene bir şekilde çekilir de, hız sınırlarının düşük olması sizi düşündürebilir hız seven biriyseniz. Ayrıca hafif ticari olması sebebiyle b c segment araçlar gibi yol tutuş iyi olmaz. Tabi at sahibine göre kişner ama yatması yolcuları çok tedirgin eder. İhtiyaç beklenti meselesi tamamen. Şu şartlarda 208 gibi b segment yerine hafif ticari daha iyi olur. B suvlar olsa içleri yine geniş oluyor bir nebze de, b segment basık sedanlar falan beni basıyor fena.
Bu arada otomobil ruhsatlı ford courier tourneo da önerebilirim.
Onlari da çok severim ama böyle keyf alayim istiyorum araçtan bakalım. Daha kredi onaylanirsam hayaller

Geri
Üst Alt