Mitsubishi ASX Suv araç hakkında

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
arkadaşlar selamlar..

yakın çevresinde veyahut önceden bu aracı kullanmış, bilgi sahibi arkadaşlarımız varsa bu araç hakkında bilgi almak isterim. sanırım artık bir SUV araca geçme vakti geldi ( bütçe dahilinde ) Mitsubishi de bana uygun gibi. ama bilgi edinmek gerekir tabiki.

Seat Leon artık ufak geliyor malum :kas kamptı doğaydı falandı filandı derken araç değiştirmek şart oldu :hmm

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Valla ben surerken keyf almak isteyende biriyim. Araştırdım ve rifter hoşuma gitti. Birde siyah rengini buldum. Dediklerinize tamamen katılıyorum. Birkac model daha baktım. Hayrlisi bakalim ne olacak
eger bir model hosuna gittiyse ilk tercihin o olmali daha sonra aklinda kalacagina al kullan ileride satar baska araca gecersin gerekirse fakat sürüs keyfi dedigin motor gücü yüksek araclarda fark yaratiyor o da hem tehlikeli hemde ister istemez cok ceza yiyorsun :durt evde kendime ekstra bir klsaör hazirladim ici radar cezalariyla dolu :fiskos sürüs keyfi ile söylemek istedigin komfor ise de üst seviye araclara kadar limitini cikarmayacaksan bence cok fazla fark yok yani mercedes S serisi bmw 7 serisi audi 8 vs.
kendim bmw 118d sürüyorum bmw 225xe ,435d cabrio, 630d sürdüm ve 750 ile de arka koltukta yolcu olarak gittim kisa mesafede neredeyse hic bir fark yok diyebilirim aracin komforunu etkileyen en önemli sey koltuklar yoksa iceriden ve disaridan baktiginda cok bir fark olmuyor standart donanim iceriden ve disaridan boyut farki ve bazi modellerdek motor farki var hatta cogu modelde ayni motoru kullaniyorlar örnegin bmw de model ismindeki son 2 rakami ayni olan modellerde genelde ayni motor var (1.20-3.20-4.20-5.20) gibi
Kişisel eşyaların taşınmasında src gerekmiyor diye biliyorum. Ama eğer işyerine ait reklamla birlikte eşya taşınırsa sıkıntı olabilir. Araştırmakta fayda var.
tr de src belgesi denilen belge/kart yurt ici ve yurt disi olarak farkli guruplar halinda ticari yolcu ve yük tasimaciligi yapmak icin gerekli
kisisel olarak kullanilan araclar icin de yük tasimaciliginda 3.5 ton üzerinde yolcu tasimak icin tasarlanmis araclarda 8 yolcu koltugundan ( söför haric, söförle 9 ) fazlasi var ise src belgesi gerekli
2003 yilindan önce ehliyet alan kisiler sinavsiz alabiliyor ne alakasi varsa
yurt ici uygulamalari farkli olabilir en garanti bilgi resmi kurumlardan bilgi almak olur

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
eger bir model hosuna gittiyse ilk tercihin o olmali daha sonra aklinda kalacagina al kullan ileride satar baska araca gecersin gerekirse fakat sürüs keyfi dedigin motor gücü yüksek araclarda fark yaratiyor o da hem tehlikeli hemde ister istemez cok ceza yiyorsun :durt evde kendime ekstra bir klsaör hazirladim ici radar cezalariyla dolu :fiskos sürüs keyfi ile söylemek istedigin komfor ise de üst seviye araclara kadar limitini cikarmayacaksan bence cok fazla fark yok yani mercedes S serisi bmw 7 serisi audi 8 vs.
kendim bmw 118d sürüyorum bmw 225xe ,435d cabrio, 630d sürdüm ve 750 ile de arka koltukta yolcu olarak gittim kisa mesafede neredeyse hic bir fark yok diyebilirim aracin komforunu etkileyen en önemli sey koltuklar yoksa iceriden ve disaridan baktiginda cok bir fark olmuyor standart donanim iceriden ve disaridan boyut farki ve bazi modellerdek motor farki var hatta cogu modelde ayni motoru kullaniyorlar örnegin bmw de model ismindeki son 2 rakami ayni olan modellerde genelde ayni motor var (1.20-3.20-4.20-5.20) gibi

tr de src belgesi denilen belge/kart yurt ici ve yurt disi olarak farkli guruplar halinda ticari yolcu ve yük tasimaciligi yapmak icin gerekli
kisisel olarak kullanilan araclar icin de yük tasimaciliginda 3.5 ton üzerinde yolcu tasimak icin tasarlanmis araclarda 8 yolcu koltugundan ( söför haric, söförle 9 ) fazlasi var ise src belgesi gerekli
2003 yilindan önce ehliyet alan kisiler sinavsiz alabiliyor ne alakasi varsa
yurt ici uygulamalari farkli olabilir en garanti bilgi resmi kurumlardan bilgi almak olur
İc tasarım. Heybetli hissi vs. Zaten rifterda öyle yüksek hizlarw cikamazsiniz savurma yapar. Benzeri diğer modellerde de geçerli. C200 2021 ve bmw 5.20 var abimde. O da şimdi bmw satip land rover evocs alicak. Ben peugeot i cockip tasarımını seviyorum. O yüzden. Mesela hep peugeot 3008 vs kiraliyorum lazim oldugunda. Bu araçta beni bu yüzden çekiyor. Yoksa citroen berlingo var daha uygun fiyat. Ayni aile. Ama hoşuma gitmiyor. O yüzden aklımda kalacağına. Zaten satma düşüncem yok. Yani ilerleyen süreçte Allah para kazanmama hayrlisiyla musade ederse ve daha çok param olursa bu aracı tamamen klinikte kedi/köpek ambulansı olarak hazırlayıp kullanmak. Yani sanırım bu araç aksi durum olmazsa baya uzunca süre bizde kalacak gibi duruyor. Bu yüzden hem ileriye dönük kullanmak, hemde keyf aldığım aşina olduğum bir araç, hemde sıfır. Bankasa onay verirse bakalim nasıl bir durum olacak.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Her bayi farkli fiyat politikası araç almak iyice korkutucu hal aldı 685 binden 645 bine kadar bir düşüş skalasi yaşadım araçta. Özellikler ayni. Orjinal bayi bunlar. Para böyle mi kazanılıyor.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Arkadaşlar 680.000 tlye rifter almış bulunmaktayim.Allah kazasiz belasız sürmeyi nasip etsin. İlk aracım. Bakalim neler olacak. 30.000 tl de kasko ve trafik sigortasi odemesi yaptım. 🤣🤣
hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin
30.000 tl kasko ve trafik mi :saskin o nasıl bir rakam öyle ya. o fiyatlara zamanında araç alınıyodu :)
neler görcez daha çok merak edıyom valla

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin
30.000 tl kasko ve trafik mi :saskin o nasıl bir rakam öyle ya. o fiyatlara zamanında araç alınıyodu :)
neler görcez daha çok merak edıyom valla
Valla billa. O biraz sarsti hesap dışı yüksek çıktı. Satici bile şok oldu yani. En uygun bilmem ne kaskoydu 10.000 tl çıkardı. Firmayi aradim ulasilamiyor bile. Hdi kasko yaptirdim.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Valla billa. O biraz sarsti hesap dışı yüksek çıktı. Satici bile şok oldu yani. En uygun bilmem ne kaskoydu 10.000 tl çıkardı. Firmayi aradim ulasilamiyor bile. Hdi kasko yaptirdim.
kasko firmasına ulaşılamıyor :hihi oda iyiymiş yahu.
bılındik firma olsun kafan rahat olsun. ( ama fiyatta tatmin etmeli tabiki )
tekrardan aracınız hayırlı olsun

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
hayırlı olsun, kredi kullandınız mı? Kullanabildiniz mi? Yani daha doğrusu kem küm kım yaptılar mı merak ediyorum. Şu malum kamu bankalarının sitelerinde yazan 1.6 civarı kredilerin verilmediği konuşuluyor. Başvurular hep red cevabı alıyor deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
aracin sifiri burada 35-40 bin euro arasi ikinci el olanlarida 20-30 bin euro arasi kilometre ve üretim yilina göre degisiyor fiyati
umarim sorunsuz kullanirsin
30 bin lira kasko parasida fazlaymis sanki :durt

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Arkadaşlar 680.000 tlye rifter almış bulunmaktayim.Allah kazasiz belasız sürmeyi nasip etsin. İlk aracım. Bakalim neler olacak. 30.000 tl de kasko ve trafik sigortasi odemesi yaptım. 🤣🤣
Allah kaza bela ceza vermesin hayırlı olsun. :) Fiyatları halen kanıksayamadım :(
Kira öder gibi ev sahibi olma hayallerinden
Ev alır gibi kira ödeme döneminin başlaması tüm sektörler için gerçekten doğru bir söylem oldu!

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Allah kaza bela ceza vermesin hayırlı olsun. :) Fiyatları halen kanıksayamadım :(
Kira öder gibi ev sahibi olma hayallerinden
Ev alır gibi kira ödeme döneminin başlaması tüm sektörler için gerçekten doğru bir söylem oldu!
Aynen oyle forumlara bakiyorum 70 bin ldugunda cok pahalandi alınmaz diyenler var🤣🤣

hayırlı olsun, kredi kullandınız mı? Kullanabildiniz mi? Yani daha doğrusu kem küm kım yaptılar mı merak ediyorum. Şu malum kamu bankalarının sitelerinde yazan 1.6 civarı kredilerin verilmediği konuşuluyor. Başvurular hep red cevabı alıyor deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Kredi kullanmadim. O oranlarada asla inanmayin. Ticari oldugu icin bana yuzde 80 e kadar çıkıyor ozel bankalarda. Devlette tirt. Benim abim kredi kullanma dedi ona aylik odeme yapıyorum. O şekilde aldık.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Aynen oyle forumlara bakiyorum 70 bin ldugunda cok pahalandi alınmaz diyenler var🤣🤣

Kredi kullanmadim. O oranlarada asla inanmayin. Ticari oldugu icin bana yuzde 80 e kadar çıkıyor ozel bankalarda. Devlette tirt. Benim abim kredi kullanma dedi ona aylik odeme yapıyorum. O şekilde aldık.
Sene 2018 Mart ayların kuzenime söyledim Haziran ayı için uygun bilet buldum, İspanyaya gidelim dedim, Euro kur 5 civarında bu kurla gidilmez düşer sonra pişman oluruz dedi. Sonradan benimle gelmediği için pişman olmuştu 😂 Bu sebeple maalesef ülkemizde ne aldınız aldınız sonra o fiyata alamıyorsunuz,iyi etmişsiniz hayırlı olsun.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Sene 2018 Mart ayların kuzenime söyledim Haziran ayı için uygun bilet buldum, İspanyaya gidelim dedim, Euro kur 5 civarında bu kurla gidilmez düşer sonra pişman oluruz dedi. Sonradan benimle gelmediği için pişman olmuştu 😂 Bu sebeple maalesef ülkemizde ne aldınız aldınız sonra o fiyata alamıyorsunuz,iyi etmişsiniz hayırlı olsun.
Valla ekimde tekrar zam gelecekmiş araçlara söylenenler o yönde. Bilemiyorum artık. Rabbim kazasiz belasiz surmeyi nasip etsin bakalım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt