Kılavuz Mert Temizer'e Sorun ( Android Tv Box Hakkında Herşey )

N Çevrimdışı

Nahita

Yeni Üye
11 Kas 2022
38
37
Hoş geldin @Mert kardeşim. Tavsiyelerin üzerine bir yakınıma Botech Wzone 4K siparişi verdim. Siparişten sonra gözüm soru cevaplara takıldı sonra kafamda soru işareti oluştu :) Bende bu hususta bir kaç şey sormak istiyorum. Cevaplandıra bilirsen senirim. Sorularım şu şekilde

1. Bu ürüne istenilen bir apk dosyası yüklenilen biliyor mu?

2. Bu üründe eski versiyon yeni versiyon cihaz ayrımı var mı Acaba? Yanlış ya da eski bir ürün almayayım.

3. Bu ürünün tunerli versiyonu varmış sanki? Uydu alıcısı yerine de kullanmak için tunerli version önerir misiniz?

4. Yaklaşık 10 yıllık bir tvyi akıllandırmam için kullanacağız hdmi 1.4 var sanırım. Çözünürlükte bir sıkıntı yaşama ihtimalimiz var mı?

Mert Temizer Çevrimdışı

Mert Temizer 

Süper Üye
30 Eyl 2022
140
43
Hoş geldin @Mert kardeşim. Tavsiyelerin üzerine bir yakınıma Botech Wzone 4K siparişi verdim. Siparişten sonra gözüm soru cevaplara takıldı sonra kafamda soru işareti oluştu :) Bende bu hususta bir kaç şey sormak istiyorum. Cevaplandıra bilirsen senirim. Sorularım şu şekilde

1. Bu ürüne istenilen bir apk dosyası yüklenilen biliyor mu?

2. Bu üründe eski versiyon yeni versiyon cihaz ayrımı var mı Acaba? Yanlış ya da eski bir ürün almayayım.

3. Bu ürünün tunerli versiyonu varmış sanki? Uydu alıcısı yerine de kullanmak için tunerli version önerir misiniz?

4. Yaklaşık 10 yıllık bir tvyi akıllandırmam için kullanacağız hdmi 1.4 var sanırım. Çözünürlükte bir sıkıntı yaşama ihtimalimiz var mı?
1 Her ürüne apk yüklenir
2 Yok ama muadili Homatics Box Q tavsiye ederim
3 Hepsinde tuner girişi yani usb c slotu var
4 Sıkıntı olmaz

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Sn. mert bey
2017 yılında ali Express ten getirttiğim T95ZPLUS 2gb 16 gb tv box android 7.1.1 sürümü ile kullanıyorum. Ancak son zamanlarda açılışta ip almakta zorlanıyor bu durumda modemi tekrar başlatmak gerekiyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu, bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

tv-box.jpg

M Çevrimdışı

metuva

Yeni Üye
4 Kas 2019
14
44
Merhaba…Homatics box R 4 K Plus siparişi verdim. Siparişi verirken yanlışlıkla fiş tipini EU seçmem gerekirken US seçtim. Bununla ilgili olarak support@homatics.com’a yanlış fiş tipi seçtiğimi EU tipi fiş ve fatura istediğimi belirten mail attım. Başka yapmam gereken birşey var mı? Veya buna benzer bir durum ile karşılaşan oldu mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Merhaba

Bende de Dark Evo 4K diye eski bir model var buna güncelleme de çıkmıyor

Farklı bir yazılım ile cihazı değerlendirme imkanımız olur mu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba

Bende de Dark Evo 4K diye eski bir model var buna güncelleme de çıkmıyor

Farklı bir yazılım ile cihazı değerlendirme imkanımız olur mu
S912 ile ilgili şu anda aosp üzerinden 11 firmware' leri var. Ancak cihaz uyumluluğu, çıkabilecek hatalar, çalışmayan donanımlar (Firmware değişikliklerinde olası bt çalışmaması, gigabit ethernet v.s. problemleri gibi) incelenmeli ve ona göre kullanıcının kendi sorumluluğunda böyle birşey yapılmalı. Cihaz nougat ile geliyor sanırım. Şu anda mevcut android sürümü ile yapamadığınız/yapmak istediğiniz şeyler nedir?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
S912 ile ilgili şu anda aosp üzerinden 11 firmware' leri var. Ancak cihaz uyumluluğu, çıkabilecek hatalar, çalışmayan donanımlar (Firmware değişikliklerinde olası bt çalışmaması, gigabit ethernet v.s. problemleri gibi) incelenmeli ve ona göre kullanıcının kendi sorumluluğunda böyle birşey yapılmalı. Cihaz nougat ile geliyor sanırım. Şu anda mevcut android sürümü ile yapamadığınız/yapmak istediğiniz şeyler nedir?

Güncel uygulamalar yüklenmiyor birde çok ağır çalışıyor

Disney Netflix düzgün çalışsa yeterli aslında

Çok bir beklentim yok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Güncel uygulamalar yüklenmiyor birde çok ağır çalışıyor

Disney Netflix düzgün çalışsa yeterli aslında

Çok bir beklentim yok
Performansla ilgili bir kıyaslama olması açısından şöyle bir sayfa linki bırakıyorum;

Yani aslında performans açısından s905x4' ler teoride çok fazla fark yaratmıyor. Ama cihaz 4 gb ddr4 ram sahibi olursa çoklu uygulamalar konusunda daha yeterli oluyor. Bir de lisans konusu var. Konuya çok hakim değilim ama cihaz disney+ ve netflix lisansına sahip değil. Diğer performans sorunlarını yazılımla çözseniz bile muhtemelen bu servislerin eksiksiz kullanımı için yeni bir cihaz ihtiyacınız yine de olacak.

Örnek olup inceleme açısından şöyle bir link bırakıyorum;

Özellikle bilgilendirmeyi yineleyeyim, firmware güncellemeleri kullanıcı sorumluluğundadır. Cihazın brick olması, uyumsuz yazılım ile hard brick olup hiç açılmaması ihtimalleri her zaman vardır.

Geri
Üst Alt