Mb120 root

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
1610143554664614760242.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
verdim zaten root ta konsol resimden görünüyor
Ben baştaki root görnüyorum ki ,komuttaki sudoyu görüyorum mubarek :kiskis

İndirdiğin klasör yolunu göstereceksin root ile ,root olmadan o indirdiğin klasörü kes kopyala ve home içiine yapıştır ,sonra ,root hakkını al ve konsoldan
Kod:
root&debian # ./s3 /home/hosbulduk/indirdiğin_klasör_ismi/

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Hatta home içinde root olana gerek de yok aslında ,direk o klasöre girip s3 komutunu ver bakalım.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Indirdigim S3 dosya tmp icinde ben tmp e gectikten sonra o komutu veriyorum,resimdeki de sizin dediginiz gibi

1610144743068188022228.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Indirdigim S3 dosya tmp icinde ben tmp e gectikten sonra o komutu veriyorum,resimdeki de sizin dediginiz gibi

1610144743068188022228.jpg

indir bunu ,downloada inecek,oradan alıp home klasörüne kopyala ,ardından konsol açıp ./s3 menu komutunu ver ,indirmeyi virtualboxtaki debianda yapacaksın yani ondaki firefoxta indireceksin ,winde olmaz :ok

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
bende istiyorum :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Oscam açtıysa online key çeken armv7 destekli çalışır kırarda

mb120 dumb :) yokmu sayın teraspy teraspy

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
devam ediyorum =) tv brick oldu geçen anca düzelte bildim şimdi devam ediyorum

sayın teraspy teraspy dump için full yazılımmı gerek ben binwalk ile bişiler denedim ama dosyaları çıakrtırken eksik çıkartıyor sanki

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
devam ediyorum =) tv brick oldu geçen anca düzelte bildim şimdi devam ediyorum

sayın teraspy teraspy dump için full yazılımmı gerek ben binwalk ile bişiler denedim ama dosyaları çıakrtırken eksik çıkartıyor sanki
Cok fazla oscam dosyasi denedim denedim ama sana verdigim oscam haricinde calisan olmadi,kendi derlemem olmadigi icin mimarisini bilmiyorum.Iki tv ye yükledim ikisinde de calisti au=o ve dvbapi uyarisi veriyor.
Forumlarda au=1 olmasi gerektigi yaziyor

Dvbapi ile ilgili fazla yazi yok ama server bilgisi ile ilgili olabilecegi bilgisi var hazirlarken secenegin iptal edilebilecegi bilgisi paylasilmis,kendi derlediklerimde bu bir ise yaramadi

Tvlerin birisinde tv dosyalarindan birisini sildigimde resimdeki sekilde tepki verdi,1 dakika bekledikten sonra önce paylastigim resimdeki sekile geciyor,buradan tuxbox dosyasindaki yollarin ayarlanmasi gerektigi fikrim güclendi oyüzden bin dosyasini acip log dosya yollarini bulup tuxbox u yeniden hazirlanmasi gerek.

tuxbox ve log dosyalarinin kaydedilecegi adres olarak usb yi gösteriyoruz ama usb ye telnet icinde kayit yapamiyoruz permisyon uyarisi veriyor tmp dosyalarinin kayit adresi log adresi usb de olunca zaten problem olacak sanki.. ,permisyon hatasinin fat32 yüzünden olabilecegi uyarisi var..
Son olarak T TommyData paylastigin videonun ne olduğunu soruyor ayrica

16109765415572001357882.jpg

Son düzenleme:
ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Cok fazla oscam dosyasi denedim denedim ama sana verdigim oscam haricinde calisan olmadi,kendi derlemem olmadigi icin mimarisini bilmiyorum.Iki tv ye yükledim ikisinde de calisti au=o ve dvbapi uyarisi veriyor.
Forumlarda au=1 olmasi gerektigi yaziyor

Dvbapi ile ilgili fazla yazi yok ama server bilgisi ile ilgili olabilecegi bilgisi var hazirlarken secenegin iptal edilebilecegi bilgisi paylasilmis,kendi derlediklerimde bu bir ise yaramadi

Tvlerin birisinde tv dosyalarindan birisini sildigimde resimdeki sekilde tepki verdi,1 dakika bekledikten sonra önce paylastigim resimdeki sekile geciyor,buradan tuxbox dosyasindaki yollarin ayarlanmasi gerektigi fikrim güclendi oyüzden bin dosyasini acip log dosya yollarini bulup tuxbox u yeniden hazirlanmasi gerek.

tuxbox ve log dosyalarinin kaydedilecegi adres olarak usb yi gösteriyoruz ama usb ye telnet icinde kayit yapamiyoruz permisyon uyarisi veriyor tmp dosyalarinin kayit adresi log adresi usb de olunca zaten problem olacak sanki.. ,permisyon hatasinin fat32 yüzünden olabilecegi uyarisi var..
Son olarak T TommyData paylastigin videonun ne olduğunu soruyor ayrica

16109765415572001357882.jpg

mb120 imajında sıkıntı var checkdisk yapınca hata veriyor bi bölmünde belki şu şekilde yapa biliriz bizim tvler ext3 ext4 dosya sistemni destekleye bilir usb linux altında gparted ile ext4 olarak biçimlendirelim tvye takalım telnet ile bağlanıp mount edelim permissonları chmod ile değişelim deniyelim

paylaştığım video hanigisi root videosumu benim kendi exploit denmelerimde tv rootlattım ama sonra baktım keyler değişince hiç bişi çalışmadı o yüzden full yazılımdaki binlerin bana çözülmüş halli lazım onalrdada şifre koymuşlar mesela orjinal yazılım mboot bizde mb120boot orjinali pmboot bizde mb120 pm51 orjinali uboot bizde roomboot vestel yazılımla oynarken bomuş muhtemelen biyerlerde yoksa iot sistem sağlam imaj bozuk pemrisson hatası oradan çoğu yerde

#For pure PM.bin upgrade, use below part
fatload usb 0:1 0x24000000 mb120_PM51.bin
spi_wrc 0x24000000 0x00000000 $(filesize) spi adrsinde bak PM.BİN olarak çözüyor

16109957877481834344893.jpg

Hata kodları değişti...tuxbox ta bitiyor olay.
ipv6 ipv4 hatası var muhtemelen internete bağlanmıyor ağ ayarlarından

mb120 imajında sıkıntı var checkdisk yapınca hata veriyor bi bölmünde belki şu şekilde yapa biliriz bizim tvler ext3 ext4 dosya sistemni destekleye bilir usb linux altında gparted ile ext4 olarak biçimlendirelim tvye takalım telnet ile bağlanıp mount edelim permissonları chmod ile değişelim deniyelim

paylaştığım video hanigisi root videosumu benim kendi exploit denmelerimde tv rootlattım ama sonra baktım keyler değişince hiç bişi çalışmadı o yüzden full yazılımdaki binlerin bana çözülmüş halli lazım onalrdada şifre koymuşlar mesela orjinal yazılım mboot bizde mb120boot orjinali pmboot bizde mb120 pm51 orjinali uboot bizde roomboot vestel yazılımla oynarken bomuş muhtemelen biyerlerde yoksa iot sistem sağlam imaj bozuk pemrisson hatası oradan çoğu yerde

spi_wrc 0x24000000 0x00000000 $(filesize) spi adrsinde bak PM.BİN olarak çözüyor

port ayarı sizin modeminize göre ip adrtesi ağ alt adresi gateway ayarlarından olabilir yapılandırırken

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721

port ayarı sizin modeminize göre ip adrtesi ağ alt adresi gateway ayarlarından olabilir yapılandırırken
ben tuxbox da bazi denemeler yaptiktan sonra calisti bu oscam calismiyordu normalde,istersen kullandigim dosyalari paylasayim

Geri
Üst Alt