Mb120 root

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Arkadaşlar gerekli bilgisi olmayan arkadaşlar kesinlikle denemesinler bu konu açma sebebim bilgi alış verişi içindir.Bu aşamadan sonra neler yapılabilir tartışmak içindir

DSC_001721d07611dad1f8ee.jpg
DSC_0015.jpg
DSC_0014e1235d3a5f4d24c0.jpg
DSC_001845202dfe654d8ebe.jpg
DSC_001659f8796f64561fd4.jpg

root şifresi değiştirildi ftpden giriş yapıyor tty5 minicom defulttan root çekildi

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
currenthashkey , passwd passwd1, minicomusers yazıyor sayın hosbulduk hosbulduk
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şimdi console yolu gerekiyor tv de ayarlar kısmına kısayol atmayı planlıyorum direk terminal açılsın oradan geldiğimizde

sayın teraspy teraspy Konuyu gördüğünde fikir vere bilir sanırım. root tamam peki php server apachi kurulu unix sistemelre kurula biliyor.ee bizim tvlerde apache zaten kurulu mıuhtemel sürümü 2.x.x.x sürüm çünkü apache olamnzsa netflix çalışamz php kurarak herhangi bir php wso veya fso shell çalıştıra bilirmiyiz ?

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Home klasör ün yolu değiştirilebiliyor ise depolama ve uygulama alanı büyültülebilir

Tabi içinde ki sistem neyi ne kadar destekliyor o da önemli

Yükleme paketleri destekleniyor mu

apt-get update
apt-get upgrade

bu iki komuta tepki veriyor mu putty ile gidince

bunlar çalışır ise tepki vermeyi de kesebilir hepsi bir risk sonuçta yeterli alan kalmaz ise donma vs olabilir olaki güncelleme yaptı sisteme tv açılmayabilirde

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Home klasör ün yolu değiştirilebiliyor ise depolama ve uygulama alanı büyültülebilir

Tabi içinde ki sistem neyi ne kadar destekliyor o da önemli

Yükleme paketleri destekleniyor mu

apt-get update
apt-get upgrade

bu iki komuta tepki veriyor mu putty ile gidince
bin de apt yok şimdi arm v7 için linuxçekiyorum binden oraya atacağım wget nusyboz vskomutşarı çalıştı

bin de apt yok şimdi arm v7 için linuxçekiyorum binden oraya atacağım wget nusyboz VS komutlar çalıştı cat passwd sudo yok su var depolama alanı sıkıntısı var usb taktım şimdi oradan olacak sanırım

DSC_0025c1212bf9c0429ce0.jpg
DSC_0027478c31fb34672239.jpg
DSC_0022e37255ea6efcecce.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
usb swapp aktif edilebiliyordu ama sistem kullanamiyordu sanirim,1gb usb yi aktif etmistik teraspy teraspy nin yönlendirmesiyle

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
bin de apt yok şimdi arm v7 için linuxçekiyorum binden oraya atacağım wget nusyboz vskomutşarı çalıştı

aslında önce home klasörüne odaklansan usb bir belleğe yeniden yol verip program kurmak için vs denemeler yapmak içinde olabilir di yada bir flash bellek mount edip opt klasörü gibide kullanabilirsin tabi orda da conf ve ini leri iyi düzenlemek gerekebilir hani bi ubuntu vs olsa daha fazla şeyler yapabiliriz ama tv içindeki oss ile hiç deneyimim yok

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
usb klasörü vardı bende diyorum neden mnt ye hd0a koyılmuşta birde usb klasörü var diye demekki swap içisindede bazı dosyalar var değil mi?

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
aslında önce home klasörüne odaklansan usb bir belleğe yeniden yol verip program kurmak için vs denemeler yapmak içinde olabilir di yada bir flash bellek mount edip opt klasörü gibide kullanabilirsin tabi orda da conf ve ini leri iyi düzenlemek gerekebilir hani bi ubuntu vs olsa daha fazla şeyler yapabiliriz ama tv içindeki oss ile hiç deneyimim yok
home klasörünü değişmişler sanırım vendor galiba klasör ismi denedim dediğinizi boş içi kurulum yapmak için choromium denedim yeterli alan hatası aldım, usb yolu gösterdim ondanda lib hatası verdi acaba dosya sisteminden mi fat32 de şuan usb

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt