Mb120 root

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
1612571538333557345176.jpg

Tamamdir bu is ,siradaki gelsin ..kodi kork benden :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Aha,benden alıp başkalarına ders mi vereceksin, :haha1
Önce derle bakalım,onu da usbden link verip açarsın ,oscam tuxbox gibi :ok
ayri ayari var yani,dün anlamaya calistigim konu buydu.Neyse hedefim oscamin calismasiydi 1 aylik linux bilgimle iyi basardigimi düsünüyorum,bundan sonrasi benim ilgi alanimda degil zaten..bu arada teraspy teraspy destekleriniz icin tesekkür ederim..

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
Rica ederim ,bir şey yapmadım ki , bence kesinlikle kodiyi de çalıştırırsın ,eminim :ok
Hocam 30 sayfanın hepsini üşenmeden okudum, acaba android konusunda gelişme var mı? Soluksuz okudum, yemin ediyorum :) Ve hocam oscam tam olarak ne işe yarıyor? Şifreli yayınları falan mı çözüyor? Eğer öyleyse bende kurmaya çalışırım. Benim kart da 120. Eğer android kurabilirsek yiğit abimizin hayal ettiği gibi muhteşem olur, o dediğiniz cihaz gerekebilir ama bence kendi imkanlarımız ile de kurmamız mümkün olacağı kanısındayım. Cevaplarınız bekliyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba arkadaşlar, elimde Mb120 bir vestel türevi bir TV mevcut. Profile çekmeyi, editlemeyi, toolbox kullanımını vs biliyorum. Anladığım kadarı ile bu tvler linux altyapısına sahip. Ve benim TVmde miracast vs yok. Scrcpy diye bir araç mevcut. USB kablosu bağlı iken adb sayesinde telefon ekranını görebiliyoruz. Yani gayet akıcı 60 fps ekran paylaşımı dahi rahat sağlıyor. Windows ve linux içinde scrcpy desteği mevcut. Bunu bir şekilde bizim TV ye yükleme şansımız mevcut mu? Bu arada scrcpy ses aktarmıyor, lakin hoparlör ile kullanmayı düşünüyorum. teraspy teraspy ve A Adem Helvacı abilerimiz de yardımcı olursa sevinirim. Bu yöntem bir devrim niteliğinde olabilir onu söylemek isterim. Cevaplarınızı beklemekteyim.

Hocam 30 sayfanın hepsini üşenmeden okudum, acaba android konusunda gelişme var mı? Soluksuz okudum, yemin ediyorum :) Ve hocam oscam tam olarak ne işe yarıyor? Şifreli yayınları falan mı çözüyor? Eğer öyleyse bende kurmaya çalışırım. Benim kart da 120. Eğer android kurabilirsek yiğit abimizin hayal ettiği gibi muhteşem olur, o dediğiniz cihaz gerekebilir ama bence kendi imkanlarımız ile de kurmamız mümkün olacağı kanısındayım. Cevaplarınız bekliyorum.
Yukardaki mesajını daha yeni gördüm ,yaşlılık işte...
Bizim tvlere şimdilik program yüklenemiyor maalesef, ama bu iş ile uğraşacaksan elinde spi programlama cihazı olacak ki ,tv çökerse kendin tekrar programlayabilesin ,çünkü bazı durumlarda cihaz boot olamadığından(öyle yazayım) "usb + kumanda" dediğimiz full yöntem de işe yaramıyor ve tekrar spilerin yazılması gerekiyor.
Android kurulacağını ben şahsen sanmıyorum ,çünkü android çok bilmesem de ayrıca fazladan alan istiyor,ram gibi.Gerçi tvlerde bu var ama işe yarar mı bilmiyorum doğrusu :)
Ben daha ziyade donanımın yetersiz gelebileceğini düşünüyorum naçizane,olmamasının tek nedeni de bu yetersizlik olacaktır ,tabii bunun için "kesin olmaz" da demeyeyim,nihayetinde x86 laptoplarda android olduğuna göre ,ki diğer harddiskimde hala duruyor x86 android,sessiz sessiz :)
ytigi ytigi ,beni de solladı ,hadi ben de arada sırada uzaklaşıyorum forumdan ama hiç değilse arada girip neler oluyor diyorum,o girmiyor da artık ,tabii buna hosbulduk hosbulduk dostumu da eklemeliyim :ok

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
Yukardaki mesajını daha yeni gördüm ,yaşlılık işte...
Bizim tvlere şimdilik program yüklenemiyor maalesef, ama bu iş ile uğraşacaksan elinde spi programlama cihazı olacak ki ,tv çökerse kendin tekrar programlayabilesin ,çünkü bazı durumlarda cihaz boot olamadığından(öyle yazayım) "usb + kumanda" dediğimiz full yöntem de işe yaramıyor ve tekrar spilerin yazılması gerekiyor.
Android kurulacağını ben şahsen sanmıyorum ,çünkü android çok bilmesem de ayrıca fazladan alan istiyor,ram gibi.Gerçi tvlerde bu var ama işe yarar mı bilmiyorum doğrusu :)
Ben daha ziyade donanımın yetersiz gelebileceğini düşünüyorum naçizane,olmamasının tek nedeni de bu yetersizlik olacaktır ,tabii bunun için "kesin olmaz" da demeyeyim,nihayetinde x86 laptoplarda android olduğuna göre ,ki diğer harddiskimde hala duruyor x86 android,sessiz sessiz :)
ytigi ytigi ,beni de solladı ,hadi ben de arada sırada uzaklaşıyorum forumdan ama hiç değilse arada girip neler oluyor diyorum,o girmiyor da artık ,tabii buna hosbulduk hosbulduk dostumu da eklemeliyim :ok
Ah be abi :)
Abicim ben de yurtdışı update kurdum ve gayet akıcı bir deneyim vardı. Özellikle portalda geçişler 60fps akıcılığını hissettiriyordu. Ama lakin smart remote uygulaması nedense görmedi bende vazgeçip 2.20 (sanırım) sürümünü kurdum. TV çöktü sonrasında :). Ben de teknowest abim sayesinde full yazılım bulup yazdırdım. Neyse, android x86, kötü bir işlemcide bile iyi bir deneyim veriyor, lakin uygulama desteği fazla değil. Yani illa android değil hayalimiz, temel gereksinimlerimizi yerine getiren bir TV OS vs de olur ya da değişik portallar üreterek güzel içerikler yapabiliriz? (Mesela), bugün TV nin çökmesi deneyimini yaşadım. Yemin ederim çok korktum. Yaş daha 17 ya :). Neyseki full yazılım vardı.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ah be abi :)
Abicim ben de yurtdışı update kurdum ve gayet akıcı bir deneyim vardı. Özellikle portalda geçişler 60fps akıcılığını hissettiriyordu. Ama lakin smart remote uygulaması nedense görmedi bende vazgeçip 2.20 (sanırım) sürümünü kurdum. TV çöktü sonrasında :). Ben de teknowest abim sayesinde full yazılım bulup yazdırdım. Neyse, android x86, kötü bir işlemcide bile iyi bir deneyim veriyor, lakin uygulama desteği fazla değil. Yani illa android değil hayalimiz, temel gereksinimlerimizi yerine getiren bir TV OS vs de olur ya da değişik portallar üreterek güzel içerikler yapabiliriz? (Mesela), bugün TV nin çökmesi deneyimini yaşadım. Yemin ederim çok korktum. Yaş daha 17 ya :). Neyseki full yazılım vardı.
Burada cevap verdim ,aynısını yazmamayım.

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
htmlde terminali açmayı başardım arkadaşlar şuan itibari ile :)

bizim için küçük ama smart tvler için çok büyük bir adım bu ??

Hocam nasıl yaptınız açıklar mısınız? Starturl falan ok ama komut istemi kısmını kendi sunucunuzdan mı çektiniz starturl ile? Yoksa TV üzerinden bir server mı oluşturdunuz? 1 yıl önceki konu ama inşallah pas tutmamışsınızdır ytigi ytigi :)

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Araya pandemi falan girince tabii iyice uzaklamıştım, neler olmuş buralarda 🧐 Herkesin eline sağlık, başarılı bir root olmuş :) Çok şey de kaçırmışım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt