Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntüde yatay çizgi arızası

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
20210624_203403.jpg

20210624_203428.jpg

20210624_203410.jpg

20210624_203000.jpg

20210624_202956.jpg

20210624_203340.jpg

Buyurun.
Tv nin yanında olmadığımız için tahmini teşhis yazıyorum sıvı teması arızasına benziyor bir ihtimal de tcon arızası gibi panel arızası konusunda uzman olan A Adem Helvacı ustanın da cevabını bekleyelim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Peki Coflarda elektroliz oluşmuşsa Cofları temizlenebilir mi? Elektroliz temizlenebilir mi? Özel temizleyicisi var mı?

By_Trol By_Trol
Temizlenebilir lakin buradaki temel sorun, Elektrolizin masaya dökülen yemek lekesi gibi temizlenemeyecek olması.
Elektroliz oluştu ise kesinlikle yaygınlaşıyor, dolayısı ile COF yerinden sökülecek, karbon hatlar temizlenecek ve cof yenisi ile değişecek.

Eski cof kullananlar var temizleyerek, ben hiç kullanmadım hep değiştirdim o nedenle bir şey diyemem.

Zaten sizden aldıkları bedel COF ile ilgili değil, yapılan işlemle ilgili olduğu için çok da önemi olmuyor.

Yani tüm bu işlemler için o panel o makineye girecek düzeye geldi ise, cof değişse de değişmese de sizden aynı parayı zaten alıyorlar.

Kendiniz yapabileceğiniz bir şey kesinlikle değil.

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Merhabalar,
Bu sabah TV'yi izlerken kanal geçişi sırasında birden ekran ortan ikiye çizgi şeklinde bölündü ve sağ alt kısım yoğunluk olmak suretiyle diger kanalın izleri kaldı, hemen TV'yi kapatıp açtım düzeldi, 5dk sonra yine aynı şeyi yapınca kısa bir video kaydı alıp sonrasında fabrika ayarlarına döndürüp kurulumu tamamladım fakat sorun devam ediyordu.
Ekranın o bölümü sürekli bir önceki görüntünün izlerini bırakıyor. Kesinlikle bir darbe vs söz konusu değil, gayet düzgün çalışırken TV geçişleri sırasında böyle oldu. TV'yi tamamen kapatıp arıza kaydı oluşturdum yarın servis gelecek. İnşallah çözülemeyecek bir sorun değildir.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Panel bozulmuş gibi görünüyor geçmiş olsun. Ya panel değiştirilir ya da değişim ürünü teklif edilir. Tamir olmaz.

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
TV'yi alalı tam 1 yıl oldu. İnşallah garanti kapsamı dışında diye ters yapmaz servis. TV'yi ilk kapatıp biraz bekledikten sonra açtığımda düzelmişti sorundan eser yoktu 5-10dk içinde tekrar belirdi aynı şekilde, inşallah servis gelip açtığında düzelmiş olur ve çektiğim videoyu arıza kanıtı olarak gösteririm.

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Teknik servis TV'yi alıp gitti. Bakalım ne olacak, bu adamların iş bilmezliği ve tüketiciyi aptal yerine koymaları beni çileden çıkarıyor. Gelen görevli panel arızası olan tv için bana "hangi uygulamarı yükledin, bu Tv'de maç izliyor musunuz, IPTV yükledin mi" gibi saçma sapan sorular soruyor ya, IPTV yüklediysem garanti dışı kalıyormuş cihaz, virus bozarmış ekranı. 7 metre uzaktan çalışan klima için klima çalışıyor ondan "olmuştur" dedi ya, hava sıcak adamlar gelince bunalmasın diye klima açıverdim adam klima soğuk üfürdüğü için cihaz garanti dışı olabilir diyecek seviyede.
Neyse, inşallah teknik ekip daha profesyoneldir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Teknik servis TV'yi alıp gitti. Bakalım ne olacak, bu adamların iş bilmezliği ve tüketiciyi aptal yerine koymaları beni çileden çıkarıyor. Gelen görevli panel arızası olan tv için bana "hangi uygulamarı yükledin, bu Tv'de maç izliyor musunuz, IPTV yükledin mi" gibi saçma sapan sorular soruyor ya, IPTV yüklediysem garanti dışı kalıyormuş cihaz, virus bozarmış ekranı. 7 metre uzaktan çalışan klima için klima çalışıyor ondan "olmuştur" dedi ya, hava sıcak adamlar gelince bunalmasın diye klima açıverdim adam klima soğuk üfürdüğü için cihaz garanti dışı olabilir diyecek seviyede.
Neyse, inşallah teknik ekip daha profesyoneldir.
Alakasız gibi görünecek ama ,keşke sorsaydın "covid" mi diye :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt