Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntüde yatay çizgi arızası

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kimse yok mu yardimci olacak yatay cizgi sorunu ile ilgili
COF arızası var son kullanıcıyı aşar risk alırım dersen TV'yi açıp COF'lara tek tek dokunup hangi cofta sorun varsa
bastırıp yada gerdirip üzerine bir bant yapıştırıp sabitleyince cizgi kayboluyor Laptop panellerinde öyle çözüyorduk
Bu sorunu TV olunca son kullanıcıyı aşar ara P PANELCİ HAYDAR ara tel:0542 122 25 22 fiyat al

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
COF arızası var son kullanıcıyı aşar risk alırım dersen TV'yi açıp COF'lara tek tek dokunup hangi cofta sorun varsa
bastırıp yada gerdirip üzerine bir bant yapıştırıp sabitleyince cizgi kayboluyor Laptop panellerinde öyle çözüyorduk
Bu sorunu TV olunca son kullanıcıyı aşar ara P PANELCİ HAYDAR ara tel:0542 122 25 22 fiyat al
Hocam cevap icin tesekkur ederim.haydar ustaya whatsapp dan yazdim reism video attim geri donus yapmadi döner muhetemelen.yanliz ben istanbuldayim kendisi ankarada bu baglamdada tv yi kargolama v.s cok zahmetli olacak benim icin. Ben kendim anahtarciyim sökme takma yapabilirim. Netten biraz video izledim mesela adam acio tv yi tmm. 2 tane cof var biri ekranın sagina digerine soluna goruntu verir diyo. Cofun birini söküyo hangi cof cizgiye neden oldu bulmak icin. Neyse buldu soldaki cof dedi. Bu sefer deneme yanilma ile bant atti.cofa sirayla. Bu bantın mantigi nedir iptal ettigi cofun dişinde hareket yokmudur kafama takildi?‍♂️.
bahsettigim video burada

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam cevap icin tesekkur ederim.haydar ustaya whatsapp dan yazdim reism video attim geri donus yapmadi döner muhetemelen.yanliz ben istanbuldayim kendisi ankarada bu baglamdada tv yi kargolama v.s cok zahmetli olacak benim icin. Ben kendim anahtarciyim sökme takma yapabilirim. Netten biraz video izledim mesela adam acio tv yi tmm. 2 tane cof var biri ekranın sagina digerine soluna goruntu verir diyo. Cofun birini söküyo hangi cof cizgiye neden oldu bulmak icin. Neyse buldu soldaki cof dedi. Bu sefer deneme yanilma ile bant atti.cofa sirayla. Bu bantın mantigi nedir iptal ettigi cofun dişinde hareket yokmudur kafama takildi?‍♂️.
bahsettigim video burada

Cof'lar çok hassas elinde kalma ihtimali yüksek risk alacaksan dene panel de yapışık olan coflara tek tek Dokunursan çizginin kaybolduğunu göreceksin yada arttığını o cof u gerdirip yada üstüne ne bant çekersen Düzeliyor benim yöntem farklı diş iptal etmiyorum ama doğru cof'u deneme yanılma ile bulunuyor ufak bir baskı Dokunuş ile devreyi tamamlıyor bant ile yerine sabitliyorum cofu diş iptali yok orijinal gibi oluyor
Tek çizgi de işe yarıyor çizgi kayboluyor Laptop panelleri monitör panellerinde sıkıntı olmadan çözdüm
Ama 49 inç tv sıkıntılı Panel tamiri yapılan yer istanbul da vardır araştırsan bulursun adamlarda makinası var ters bir durum oldumu gerekirse diğer coflara müdahale edip çözüyorlar sen yanlışlıkla 1-2 cof koparsan 400 TL verip olacak tv Belki hiç olmayacak yada masraf artacak masraf arttığı için tamirden vaz geçeceksin 2. sorun

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Ön bilgi icin soruyorum hocam cihazin icini acinca en azindan ne nerde onu bilmek icin. Bu cihazin ekran coflari alttami yanlardami

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sagol hocam ya batacaz ya cıkacaz
işaretli yerler cof panele yapışık tek tek onlara zarar vermeden dokun sorunlu çof'a dokunduğunda farkı göreceksin olumlu yada olumsuz değişim olur
3e1373c2f89113d1e1c2f152cc38c0ba2a4d19f8bbf54636.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Allah razi olsun senden zamani ayirip cevap verdigin icin. Bu kısıma arka kapagi acinca direk ulasirim heralde dimi paneli komple ledlerine kadar ayirmaya gerek yok
Uzun iş panel cıtasını sökmen lazım coflara ulaşman için asıl panele yapışık olan yerde sıkıntı var arka kapağı sökerek olacak iş değil arka kapağı sökerek pin diş bantlama deneyebilirsin iş cof olunca çıtalar sökülecek başka türlü olmaz böyle kullan bence yada destek al göründüğü gibi değil riskli

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Uzun iş panel cıtasını sökmen lazım coflara ulaşman için asıl panele yapışık olan yerde sıkıntı var arka kapağı sökerek olacak iş değil arka kapağı sökerek pin diş bantlama deneyebilirsin iş cof olunca çıtalar sökülecek başka türlü olmaz böyle kullan bence yada destek al göründüğü gibi değil riskli
Anladim bazen kurcalamamak en iyisi galiba. Teknowest hocamin dedigi firmalara whatsapp dan goruntu attim bakalim ne diyecek onlar
Hocam bu tv isi sans isimi yoksa vestel ucuz yollu malzeme mi kullanio. 4 sene once 3.000 lira vermistim tv ye ne bilim 5 6 versem dahami dayanikli olurdu

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

KlausLevi

Yeni Üye
24 Eyl 2021
2
Merhabalar. Geçen Hafta A101'den Nordmende nm58350 model bir televizyon aldım. Ürünün kurulumunu yaptıktan sonra fark ettim ki bazen TV açıldığında tam sol üst köşeden ekranın ortasına kadar beyaz bir çizgi geliyor. Televizyonu açıp kapattığımda yok oluyor, bir daha görünmüyor. Sebebi ne olabilir acaba panelde mi sorun var? Daha önce açılmış konuları inceledim fakat benimkine benzer bir problem yaşayan görmedim.

K Çevrimdışı

KlausLevi

Yeni Üye
24 Eyl 2021
2
Fark ettim ki bu çizgi belirli bir sırayla çıkıyor. Televizyonun her 3. açılışında bu çizgi çıkıyor. Yazılımsal olabilir mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt