Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntüde yatay çizgi arızası

P Çevrimdışı

Pabloyum

Yeni Üye
8 Nis 2020
3
34
Merhaba 49ub8300 modeli vestel tv ekran pembe oldu darbe v.s yok sadece ekranın üstünde yatay çizgi oluşup sonradan paneldeki renkler değişmeye başladı A Adem Helvacı usta desteğini esirgemezsen sevinirim ve bana masrafı ne kadar olur acaba

E Çevrimdışı

elgado

Yeni Üye
4 Şub 2019
31
42
Merhaba arkadaşlar

1-2 hafta önce televizyonumuzun sol tarafında bir çizgi çıktı, bu çizgi her zaman görünmesede arada sırada karşımıza çıkıyor

Bunun sebebi ne olabilir bilgilerinizden faydalanmak istiyorum, teşekkürler

530B638B-30C9-41E4-B66E-BE0907C78897.jpg

B Çevrimdışı

badel

Yeni Üye
22 Haz 2021
7
Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Benim sorunum LG 42LM640S model televizyonu 2013 yılından beri kullanıyordum. Ama son zamanlarda tüm ekranı kaplayan yatay çok hafif belirtili çizgiler çıktı aynı çizgili defter gibi gözüküyor boylam çizgileri gibi ama çok ince ve saydam ardından da ekran titremeye ve nesneler karakterler gölgelenme ve hayalet efekt yani bir kaç tane gözükmeye başladı. Sorunu ne olabilir? Panel zaman aşımına uğrayıp artık kullanılamaz duruma mı gelmiş olabilir mi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Benim sorunum LG 42LM640S model televizyonu 2013 yılından beri kullanıyordum. Ama son zamanlarda tüm ekranı kaplayan yatay çok hafif belirtili çizgiler çıktı aynı çizgili defter gibi gözüküyor boylam çizgileri gibi ama çok ince ve saydam ardından da ekran titremeye ve nesneler karakterler gölgelenme ve hayalet efekt yani bir kaç tane gözükmeye başladı. Sorunu ne olabilir? Panel zaman aşımına uğrayıp artık kullanılamaz duruma mı gelmiş olabilir mi?
Arızaya ait resim ekleyiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri