KOMBİ Tavsiyesi

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Eve kombi taktıracağım piyasa zır cahil esnaf kaynıyor.
Evim yalıtımsız 130 metre kare net.
Petek 8 metre yeter diyor.
Eca termostata gerek yok diyor.
Copa dünya markası salla DD Plusı diyor.
Bakır boru diyorum. Salla plastik tak diyor.
DD Nitromix, Eca Proteus Premix diyorum. Salla protherm al diyor.
Yok mu izmirde adam gibi kombici.
Paramızla rezil oluyoruz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
F Fet1735, hocam bakır tesisat döşeyen usta bulmak gerçekten zor . tesisatı mobil yaptırın kombi kolektör hatını 32 lik boru yaptırın . kombi premix yoğuşmalı alırsanız iyiolur. petek hesabı için

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bilgiler için sağolun.
Dediklerimi yapacak usta bulursam.
Hiçbir firma yanaşmıyor.
Ben diretince işimiz var siz başka firma ile görüşün diyorlar. ?

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Demir döküm bır numaradır katve aralıgı ile fark atar

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
petek arkalarına montajdan önce izlasyon tavsiyemdir.ben tekzen den alıp kendim yaptım
Bu petek arkası izolasyon hakkında olumlu olumsuz değişik görüşler mevcut. Kayda değer bir fark oluşturmadığını okumuştum bir yerlerde kafamı karışmıştı. Aslında mantıken ısı kaybını azaltacağından faydalı olur diye düşünüyorum.

Neden yapılmalıdır paylaşabilirmisiniz?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
oXyGeN oXyGeN, aslında şimdiye kadar benimde bildiklerim yanlışmış. ben peteklere gelen yüzeye aleminyum folyolu tarafını çevirmiştim .fakat linkte paylaşacağım yazının 8. sayfasının son paragrafında
Sonuç olarak bu çalışmada, radyatör arkasındaki enerji kayıplarını azaltmak için çeşitli kurum ve firmalarca önerilen, ısı iletim katsayısı düşük yansıtıcı yüzeyli ısı yalıtım levhalarının radyatör yüzeyindeki toplam ısı transferini azalttığı gösterilmiştir. Bundan dolayı radyatör arkası yalıtımı için, mevcut yalıtım plakalarının yansıtıcı yüzeyler (alemin folyolu yüzey) yerine, neşretme katsayıları yüksek siyah cisim özelliklerine yakın yüzeyler ile kaplanması gerektiği ortaya konmuştur

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Premix'ler bence gaz tüketiminde güzel. Daha hassaslar. (Uzaktan davulun sesi öyle geliyor.)
Bakır boru internette okuduğum kadarıyla daha hızlı kireçleniyordu sanırım.

Bu iş bir bütün olduğu için her koşulun ayrı önemi mevcut. (Evdeki ısı kaybı, tesisat projesi vs.)

Demirdöküm'de alsanız ECA'da alsanız içindeki parçalar aşağı yukarı yabancı menşeii olacaktır diye düşünüyorum.
Bence önemli olan kronik sorunu olmayan bir model ve iyi bir yetkili servis.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Bu incelemeyi okuduktan sonra bende izolasyon plakalarını ters çevirdim koyu mat olan kısmını yerleştirdim

petekb6a011c743c02719.jpg

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
oXyGeN oXyGeN, aslında şimdiye kadar benimde bildiklerim yanlışmış. ben peteklere gelen yüzeye aleminyum folyolu tarafını çevirmiştim .fakat linkte paylaşacağım yazının 8. sayfasının son paragrafında
Sonuç olarak bu çalışmada, radyatör arkasındaki enerji kayıplarını azaltmak için çeşitli kurum ve firmalarca önerilen, ısı iletim katsayısı düşük yansıtıcı yüzeyli ısı yalıtım levhalarının radyatör yüzeyindeki toplam ısı transferini azalttığı gösterilmiştir. Bundan dolayı radyatör arkası yalıtımı için, mevcut yalıtım plakalarının yansıtıcı yüzeyler (alemin folyolu yüzey) yerine, neşretme katsayıları yüksek siyah cisim özelliklerine yakın yüzeyler ile kaplanması gerektiği ortaya konmuştur

Bende aynı şeyleri okumuş ve aynen alüminyum folyo yapmıştım duvarın peteğe bakan yüzeyine :hihi

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt