KOMBİ Tavsiyesi

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
hocam kombi imalatçılarıda örneğin gaz valfini bir firmadan pompayı diğer bir firmadan vs vs yani genelde bir çoğu toplama. genelde kombiler wilo yada graundfos pompa kullanılır. demirdöküm vaillant tarfaından satın alındı .ben dd kombi alırken hem vaillant hemde dd kombiyi inceledim birebir aynı görsel görünüm farkllığı dışında hemen herşey aynı brülör fransız premix firmasından pompa grundfos firmasından yani vaillant a 5000tl vermektense dd ye 3500 vermek daha evla. tabi bütçeniz müsaitse remaha -eca-alarko bakın derim

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bu arada pompa gücü ne çok takılmayın ısıtma işinde suyu nekadar yavaş sirküle ederseniz okadar iyi olur .çünkü hızlı hareket eden sıcaksu üzerindeki harareti atamadan kombiye geri döner buda ısıtma performansını düşürür. kombi pompalarında 3 kademe vardır tesisatın durumuna göre en düşükten yükseğe göre ayarlanması lazım. fabrikasyon genelde 3 tedir yanı hızlı kademede oysa bunu 1 kademede çalıştırıp ısıtma performansına göre ayarlamak gerekir .ama malesef bir çok kombi de 3 kademe dir. ben 1 kademede çalıştırıyorum ve dd nitromix parametrelerine girip brülör söndükten 1 dk sonra kombi pompası stop edicek şekilde ayarladım yani sıcak su peteklerde kalacak şekildi. pompa ayar kademesi linkteki görselde

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
CEvaplariniz icin tesekkurler. Pompa olayini eve gelen bir servis demişti. Surekli pompa post sirkilasyon yaziyordu ekranda ve arka odalara pompanin gucu yetmiyor oyuzden de arka odalar ısıtmıyor demisti. Genusta ki pompada sizin yazdiginiz ayar olayi yokmus frekansli pompaymis kendi kendine ayarliyormus bende baktim resimdeki ayar yeri yok. PEki bu kw olayi nedir ustad yani dublex eve 12metre petek boyuna kac kw almamiz gerek?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
örneğin 28 kw:24000 kcal yani ısıtma gücü 30kw:26000kcal bacanağımda dublexte oturmakta fakat kombi 28kw lık olduğu için üst katlarda ısınma sorunu yaşıyor. iyi araştırın derim kombi sürekli alınan bişey değil.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Eca proteus premix vs Demirdöküm nitromix arasinda kaldim

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Demirdöküm Nitromix'i bizzat görüp kullanıp deneyip söylüyorum kombi güzel çalışıyor. Kışın abimlere gittim çocuklarıyla muhabbet sohbet ediyodum kombinin sesini hiç duymadım hatta kombiye baktım yanmıyomu diye. Ama eca hakkında şöyle bi yorum yapabilirim benim dayımda confeo plus var o da sağlam cihaz. Tercih konusunda bence demirdöküm ama usta felan varsa grupta onlarda yardımcı olabilir

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Dh de #disintegration adlı kullanıcı eca yi cok övmüş. Acaba kendisi pazarlamacisimidir yoksa teknik bilgisiyle mi bunlari söylüyor bilemiyorum. Orasinin bu tarz seylerden mimli oldugu bizce belli ayrica Oraya üye de degilim bu kisiyi taniyan varmi eskiden dh de yazan site adminleri?

Son düzenleme:
hasanemmii Çevrimdışı

hasanemmii

Yeni Üye
29 Ara 2018
26
56
Merhaba Sota Sota
O arkadaşın insanları sadece bir kaç kombiye yönlendirdiğine şahit olmadım.
Aksine çok fazla kombi tavsiyesinde bulunuyor.
Kombi özellikleri hakkında geniş bilgiye sahip.
Bilgisi olmadığı kombilerin kitapçıklarını inceleyip, soru soranlara açıklama yapıyor.
Yani bana göre temiz biri.
Örneğin en sonki yazısında aşağıdaki kombileri tavsiye etmiş.
baymak duo tec compact, airfel digifel premix(siyah yeni kasa), warmhaus enerwa, eca scot, bosch condens 2300

Diğer yazılarında neredeyse tüm kombi markalarının olumlu olumsuz taraflarını anlatıyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt