Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Aynen öyle abi, mesela biliyosun geçen Keysmart bir klima taktırdım, montaja gelen servis ekibi İzmir'de yoğunluk olduğundan taa Nevşehir'den gelen Arçelik servisiydi, adama dedim ki bu vakum işinden neden kaçıyor servisler, abi neden olacak güya zamandan kazanıyorlar, ben şimdi bu klimanın elektrik aksamını bağlarken bir yandan vakum makinesini takacağım hiç bir vakit kaybım olmayacak dedi, dediği gibide yaptı sağolsun ?
Hay canını yerim ben öyle servis elemanının.

Anasından emdiği süt helaldir bu gardaşımıza.

Rabbim işlerini kolaylaştırsın, Meslek hayatında yar ve yardımcısı olsun inşallah.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,245
62
Klima işinde bu vakumlama işinin standart bir şekilde,mecburi yapılması gerektiğini,olmazsa olmaz olduğunu bu servislere nasıl kabul ettireceğiz bilmiyorum?Kimisi kendiliğinden yapıyor,kimisi isteğe göre yapıyor,kimisi de yapmamak için binbir dereden su getiriyor.Biz tüketicilerin işi zor ülkemizde.

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
963
29
Rica ederim :)

Ben de senden bir ricada bulunayım.

Şu benim yazılımı güncellesen de diyorum, benim 48 olan yaş 28 yapıp fabrika ayarlarına dönsek nasıl olur? :kiskis

Aslında tam da benim alanıma giriyor :mutlu

Ekran-goruntusu-2021-07-24-153733.png

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bu vakum işini kanırtmadan 50 kere söyletmeden efendi gibi yapan marka (servis) yok mudur memleket meselesi oldu resmen bu iş ?
aynı markanın kimi servisi yapıyor kimisi yapmıyor.belki m.e -daıkın -panasonıc vs gibi araba parasına klima satan markaların bütün servisleri yapıyor olabilir.bu markalara benim ve çevremde kimsenin gücü yetmediği için montaj aşamasını görme şansım hiç olmadı.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Klima işinde bu vakumlama işinin standart bir şekilde,mecburi yapılması gerektiğini,olmazsa olmaz olduğunu bu servislere nasıl kabul ettireceğiz bilmiyorum?Kimisi kendiliğinden yapıyor,kimisi isteğe göre yapıyor,kimisi de yapmamak için binbir dereden su getiriyor.Biz tüketicilerin işi zor ülkemizde.
Vallahi zor, Billahi zor.

Bu Yönetim anlayışı ile bu zorluklar da ortadan kalkmaz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu vakum işini kanırtmadan 50 kere söyletmeden efendi gibi yapan marka (servis) yok mudur memleket meselesi oldu resmen bu iş ?
Vallahi benim eve gelen Mideacı çocuklar yaptılar, hem de benim ben olduğumu ve başlarına ne geleceğini bilmeden montaja gelirken motorlarını yanlarında getirmişlerdi.

Yanlış bilmiyorsam bu tartışma genelde tenekevari üreticilerde çok oluyor mesela bir Daıkın servisin, ME nin, MHE nin Panasonic servisinin vs vakum yapmadığına dair bizim forumda veya başka yerlerde bir söylem gördünüz duydunuz mu ?

:alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
aynı markanın kimi servisi yapıyor kimisi yapmıyor.belki m.e -daıkın -panasonıc vs gibi araba parasına klima satan markaların bütün servisleri yapıyor olabilir.bu markalara benim ve çevremde kimsenin gücü yetmediği için montaj aşamasını görme şansım hiç olmadı.
Vaayyy aklın yolu bir derler, tesadüf son mesajımda ben de bu konuya değinmiştim tebrik ediyorum sizi.

İlginç olanı ne biliyor musunuz?

Hani TANK GİBİ ifadesi vardır ya, yahu yapılmayacak olsa adamlar yapmaz herifler TANK GİBİ klima üretiyor sonuçta :kiskis

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
forumda m.e-daıkın-panasonıc gibi kaliteli markalardan klima almış arkadaşlar montaj aşamasında söylemeden vakum yaptılarmı acaba.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba, 18.000 btu 5-6 bin TL bandında öneriniz ne olur? Teşekkürler...
Bütçe doğrultusunda 18 lik klima için önerilecekler belli.

Vestel Mestel bulaşmayın sakın da, bana göre yine Midea üretimi olan Airfel 18 lik alınabilir, fiyatı da bütçenize uygun.

Yahu arkadaş;

Mideanın 18 lik kliması 7790tl
Mideanın ürettiği Airfel 18 lik klima 5999tl

Haydi birine 6000 diğerine 7800tl diyelim rakam oyunlarına gelmeyelim.

Kardeşim Bu klimayı Midea üretiyorsa, Midea kendisi 7800e satarken Airfel nasıl 6000 e satıyor? Midea bizi kazıklıyor mu yoksa?

Nerede benim isyan bayrağım? :rant

Erinç Erinç bey sizi açıklama yapmaya davet ediyorum.

Biz halkız kardeşim. Sorgularız, sorularımıza makul mantıklı cevap isteriz. Öyle dolar kuru pandemi vs de kabul etmeyiz zira aynı koşullar airfel için de geçerli değil mi?

Eğer üretimlerde teknik farklılıklar var ise o zaman bunları ortaya serelim.

''Evet Airfel klimaları midea üretiyor ama airfel de kullanılanlar xzy123 kodlu kompresör, Midea olanlarda ABC456 kodlu kompresör'' desin birisi. Veya ''airfel olanda şu çap ve kesit, mideada bu çap ve kesit boru kullanıyoruz, eşanjör kondanser farklı vs'' desin.

Bu böyle olmaz.. Makul mantıklı açıklama isteriz. :dry

Halkmodeis/on

Sevgili Erinç, vatandaşın aklındaki soruların dile gelmiş hali yukarıda yazanlar. :ok

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt