Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Servis gelmeden aradı gaz değişimi vs yapılmadığı takdirde vakumlamanın yapılmasına gerek olmadığını, zaten makinanın vakumlanmış olduğunu,(hatta yanlış anlamadıysam vakum yapıldığı takdirde içerisindeki gazı vakumlayacağını??) belirtti bende borunun içerisindeki havanın sisteme karıştığını, Vestel çözüm masasının yapılması gerektiğini söylediğini anlatmaya çalıştım fakat anlaşamadık. Hala gerekli olmadığını, tüm klimaları aynı şekilde taktığını söyleyerek randevumu iptal etti.
Klimayı sadece yazları soğutma amaçlı kullanacağım. Uğraşmamak için bu şekilde kullanmaya devam etmeli miyim acaba?

Sevgili dostum.

vestel efendi ile çözemezsin bu işi zira ilgili marka ..ötü sıkışınca kendi müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere kural mural tanımaz.

arayan servis de, sizin aradığınız canlı ölü yaralı destek hatları da aynı şeyleri papağan gibi tekrarlar.

Siz k llimanızı kullanmaya devam edin, ancak işin peşini bırakmayın LÜTFEN.

Neden? işte sizin gibi ''Ya zaten ......'' diye başlayan cümleleri kuran dostlar yüzünden bu servisler bu derece YÜZSÜZ olabiliyor.

Yorulmayacaksınız hocam, yerinizden kalkmanıza dahi gerek yok, sadece internete girip edevlet üzerinden bir başvuru yapacaksınız.

Dilerseniz sunmanız gereken dilekçe metnini dahi ben hazırlarım, siz sadece o canlı destek hattı ve servisin tutumu ile ilgili delilleri ekleyeceksiniz o kadar.

Sonrasında hakem heyeti gerekeni uyapğacak zaten merak etmeyin, o servis de o klimayı PAŞA PAŞA gelip değiştirecek ve yenisini bakın nasıl vakumlama yaparak takacak.

Burada önemli olan konu şu.

Vestel bu değişimin bedelini kendisi karşılamaz, evet değiştirir fakat değişen klimayı yetkili servise faura eder.

Yetkili servis aylık carisinden bu şekilde 2-3 tane klima ödese bitti zaten.

Sonra bakın bakalım bir daha vakumsuz ve wifi bağlantısız eksik hizmet ile iş yapıyor mu?

Vakum gerçeklerini buradan öğrenebilirsiniz.

Dilekçe konusunda ciddiyim.

Siz bana sadece satın aldığınız tarihi, gelen servis bilgilerini, işlem yapılış zamanlarını ve kabaca süreci yazın, ben diplomatik lisan kısmı ile başvuru yazınızı hazırlarım, siz sadece edevlete girer 5 adımda başvurunuzu yaparsınız. Bırakın gerisi ile vestel efendi uğraşsın.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hemen Vestel müşteri hizmetlerini ara, servisin ilgilenmediğini ve arayarak randevunu iptal ettiğini söyle. Vakumlama yapılmadığı için dış ünitenin değişmesini istediğini kesin bir dille söyle, başka hiç bir işlemi kabul etmediğini belirt. Gerekirse bu servisle anlaşamadığını ve başka bir servis yönlendirmelerini söyle.
Abi göreceksin müşteri hizmetleri buna çare olamayacak.

Neden?

Bu adamların dini imanı para da ondan.

Servisler klima montajlarına yetişemediği için MH de buna normal diyecek veya hemen ilgileniyorum diyerek yeniden kayıt açacak, aynı döngü yaşanacak, servisin bu konuda artık yapabileceği hiç ama hiç bir şey yok zira servisin elinde değiştirebilecek klima yok :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
vestel efendi wifi teknolojili ürünler diye beyazı reklamlarda oynatıyor ona dünya para veriyor.servislere bir eğitim bile vermiyormu wifi konusunda bu kadarmı cahil vestel servisleri..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
tüm klimaları aynı şekilde taktığını söyleyerek
Bu var ya öyle bomba bir itiraf ki aslında.

Ben olsam bu servisin yetkisini ANINDA iptal ederdim ama vestel efendide nerede o kafa :)

Aaaaaah Tamer Hocam Ah. görün verdiğiniz emeklerin sonuçlarını.

Bakın dostlar. Aşağıya ekleyeceğim sayfa, VESTEL efendinin servislerine yayınladığı Split Klima Montaj Prosedürü bilgilerini içeren TL YS 16 sayılı bültendir.

Gizli bilgi değildir zira zamanında yetkili servis olduğumda ezberlemiştim bu bülteni neredeyse. Bu gün halen geçerli olduğunu düşünüyorum, vestel yetkili servisi dostlar bilgiyi teyit edebilir.

Kendi bültenlerinde dahi ne diyorlar?

VAKUM ZORUNLUDUR diyorlar

Olmazsa neler olacağını da yazıyorlar.

Buyurun.

tl.jpg

Yahu Vestel efendinde ADAM GİBİ çalışan tek birimdir neredeyse Servis Eğitim Müdürlüğü

Çok değerli hocalar, çok değerli çalışmalar yapar teknik müdürlük ile senkronize çalışarak. Bu bülteni de onlar hazırladı bakın adamlar bir kablonun nasıl çekileceğinden, borunun nasıl sarılması gerektiğinden, açılan deliğin NE İLE kapatılması gerektiğine kadar her şeyi adım adım anlatıyorlar.

PDF Formatında 30 sayfalık bültende daha ne bilgiler var inanamazsınız.

Fakat sonuç ne? ''Bunlar fabrikadan vakumlu geliyor''

Yalancının...???

Rica ediyorum lütfen işin peşini bırakmayın.

Vakumsuz montaj yapılan hangi marka olursa olsun işin peşini bırakmayın dostlar.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
vestel efendi wifi teknolojili ürünler diye beyazı reklamlarda oynatıyor ona dünya para veriyor.servislere bir eğitim bile vermiyormu wifi konusunda bu kadarmı cahil vestel servisleri..
Eğitim veriliyor verilmesinede wifi adam gibi çalışsa modeme bağlansa adam gibi test edilmeden ürün sahaya sürülürse çok sıkıntılar oluşuyor.Haliyle teknisyenlerde ne yapacağını bilemiyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Valla yalan değil, çok çok çok ciddi eğitimler veriliyor servislere.

Tamam eleştirir ve hatta yerden yere vururum birçok konuda bu markayı ama özellikle EĞİTİM konusunda inanılmaz bir bütçe ayırıyor ve emek sarfediyorlar.

Hem Vallahi hem de Billahi diyorum ki insanımız nankör. Verilen bu kadar emeğin karşılığında halka sundukları bu hizmetin karşılığı bu servise yazılan okkalı bir ceza olmalıdır.

Tesadüfen yukarıdaki mesajı sizden sonra atmışım, demek ki siz mesajı attığınızda ben daha yazıyormuşum.

Orada da belirttiğim üzere vestel de en kaliteli birim eğitim müdürlüğüdür. çok emek var orada çoook.

Ama nankör işgüzar da çok.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
572
Ahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahhahahahhahahahahhahahahahahahhaaa

Daha ne derece büyük kahkaha atsam bilemedim.

Direkt olarak ürün değişimi talep edin, yapmıyorlarsa hakem heyetine verin, o ensada klimayı tepe tepe kullanmaya devam edin.

Wifi bağlantısı yapmayı bilmeyen, işinin gereğini yerine getirmeyen bu işgüzar servisleri Vestel efendi kendi bünyesinden temizlemedikçe bu millete rahat yüzü yok.

O zaman onlara da rahat yüzü yok.

O klimayı değişim yapıp servise fatura etsin vestel efendi bak gör nasıl 2 saatte öğreniyor servis wifi bağlayıp vakum yapmayı.

adem helvacı hocam herkes işini neden sağlam yapmıyor bu işler neden böyle vakum yapmak çok mu zor ki 15 dk 30 dk sürüyor toplamda

balıkesir arçelik servisi vakum yapmıyor canları istemiyor ısrar ederse zoraki yapıyor

izmir de ki arçelik servisi olurmu öyle vakum yapmadan klima olmaz diyip kendileri 25 dk vakum yaptı ısrar etmeden üstelik

her yerde arçelik servisi standart değilmi biyerde yaparken diğper yer yapmıyor

M Çevrimdışı

masterxolos

Yeni Üye
18 Tem 2021
11
24
Konu ile ilgili çok fazla mesaj geldiği için hepsine alıntı yapamıyorum fakat herkese teşekkür ederim.

Servis tekrardan randevu verdi ve pazartesi günü uzman ekibin geleceğini söyledi. Değişim talep ettiğimi belirttim sonrasında gerekirse gaz boşaltma doldurma vs yapacağını söyledi.

Dediğiniz gibi değişim hariç hiçbir şeyi kabul etmeyeceğim gerekirse Adem Bey'in de yardımıyla hakem heyetine başvuruda bulunacağım.

Ek olarak canlı desteğe sorduğumda servisler için herhangi bir farklı montaj kılavuzu olmadıklarını belirttiler.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,204
adem helvacı hocam herkes işini neden sağlam yapmıyor bu işler neden böyle vakum yapmak çok mu zor ki 15 dk 30 dk sürüyor toplamda

balıkesir arçelik servisi vakum yapmıyor canları istemiyor ısrar ederse zoraki yapıyor

izmir de ki arçelik servisi olurmu öyle vakum yapmadan klima olmaz diyip kendileri 25 dk vakum yaptı ısrar etmeden üstelik

her yerde arçelik servisi standart değilmi biyerde yaparken diğper yer yapmıyor
Hocam artık 25 dakikayı, 15 dakikayı geçtik, vakum pompasını gösterip çekse yeter ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt