Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
572
Yazın 3 aylık dönemde günde en az 10 saat aralıksız kullanırım diye düşünüyorum aylık faturaya ne kadar yansır acaba bide ısıtma performansı nasıl?

ne kadar uzun süre çalışırsa o kadar tüketim az olur

ben evde 9,000 btu klima kullanıyorum günde 15 saat 25 derecede çalışıyor 80 / 110 tl fark ediyor zam geldi 130 tl far eder +++ olarak

S Çevrimdışı

skywalkermrt

Yeni Üye
18 Haz 2021
27
Yazın 3 aylık dönemde günde en az 10 saat aralıksız kullanırım diye düşünüyorum aylık faturaya ne kadar yansır acaba bide ısıtma performansı nasıl?
Isıtma ihtiyacı olmadığı için hiç denemedim soğutmada oldukça başarılı 26 ya ayarladığı zaman 0.2kwh tüketimde sabit kalıyor 27 yaparsam 0.1kwh e düşüyor ortalama en fazla 0.3kwh tabi ki benim klima yatak odasında ve bölge Mersin daha zor koşullarda ortalama artabilir benim faturaya yansıması 90-120₺ civarı oluyor

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
980
29
Drenaj piposu yanlış yere takılmış olabilir.
Dış ünite eğiminde hata olabilir.
Nadiren bazı modellerde pipo hangi deliğe takıldı ise diğerlerinin kapatılması gerekir vs.
Gelen daikin servisiydi ve hizalama konusunda geometri öğretmeni edasında inanılmaz titizdi. Drenajı yanındaki değişik çocuk bağladı. Yarın pipo deliğine benzer delikleri inceleyeyim.

Teşekkür ederim

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Lg dual eco 9luk ve daıkın sensira 9luk arasına sıkıştım kaldım arada Bin liralık fark var Lg malzeme ve servis kalitesi hakkında bazı olumsuz yorumlar okudum Daıkın sensira için de alt segmentler alınmaz dedi bazı arkadaşlar beni bu sarmaldan kurtaracak bilge insanlar arıyorum ?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
980
29
Drenaj piposu yanlış yere takılmış olabilir.
Dış ünite eğiminde hata olabilir.
Nadiren bazı modellerde pipo hangi deliğe takıldı ise diğerlerinin kapatılması gerekir vs.

7FE8B9AB-99E2-492E-8FB9-1B612965AD62.jpg
E19AC766-A605-490E-B5E5-3D8EC8ACCEFD.jpg

Adem hocam damlamanın sebebi borular gözüküyor. İyi yalıtılmamış mı yoksa bu kadarı da normal mi ilk klima tecrübem olduğu için bilemedim.

Ek olarak drenajda su temas eden yerlerin 2 ayda sararması da çok hoş gözükmüyor. Hava kirliliğinden midir nedir merak ettim doğrusu.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Lg dual eco 9luk ve daıkın sensira 9luk arasına sıkıştım kaldım arada Bin liralık fark var Lg malzeme ve servis kalitesi hakkında bazı olumsuz yorumlar okudum Daıkın sensira için de alt segmentler alınmaz dedi bazı arkadaşlar beni bu sarmaldan kurtaracak bilge insanlar arıyorum ?
daıkın alt seri alacağına midea al

M Çevrimdışı

masterxolos

Yeni Üye
18 Tem 2021
11
24
Bugün montaj için geldiler fakat r32 gazlar için vakumlamaya gerek olmadığını söyleyip gittiler ve dedikleri gibi kullanma kılavuzunda bununla ilgili bir şey göremedim. Bu bilgi doğru mudur? Değil ise ne yapmalıyım?
Ayrıca ilçemde (Bakırköy) wifi sorunu varmış ondan dolayı geçici süreliğine kullanamıyormuşum. Bu da bana ilginç geldi açıkcası

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,491
Bugün montaj için geldiler fakat r32 gazlar için vakumlamaya gerek olmadığını söyleyip gittiler ve dedikleri gibi kullanma kılavuzunda bununla ilgili bir şey göremedim. Bu bilgi doğru mudur? Değil ise ne yapmalıyım?
Ayrıca ilçemde (Bakırköy) wifi sorunu varmış ondan dolayı geçici süreliğine kullanamıyormuşum. Bu da bana ilginç geldi açıkcası
Bunu söyleyen hangi servis.?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
r32 gazlar için vakumlamaya gerek olmadığını söyleyip gittiler .(şota hocam bu bilgi doğrumu yoksa servisin büyük bir yalanımı )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt