Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Arkadaşlar merhaba, Google'da arama yaptıktan sonra 1-2 forumu inceledikten sonra burası daha samimi geldi bana, sizlere sormak istedim kafam artık çok karıştı...

Kocaelide, 23 m2 arakat 6m2 lik boydan camları bulunan güney-doğu cephe yalıtımlı bir evde oturuyorum. Hayatımda ilk defa klima alacağım. Almışken iyisi olsun istedim 9 bine kadar bütçe belirledim ama sonrasında da tek amacımız soğutmak olan bir cihaza bu kadar para vermekle doğru mu yapıyorum emin olamadım.
Me hare 12 binlik
ME enviro 12 binlik
Daikin Shira eco 12binlik
Gree gtech(forumda önerilmemiş)

Bu cihazlara bakıyorum ama ömrümde klima sahibi olmadığım için açıkçası bunların artılarını ve eksilerini farkedebileceğimden de emin değilim. Yani bu fiyatları verene kadar bir Arçelik veya Beko klima alıp devam mı etsem emin değilim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, teşekkürler

bence bu ortamda pandemi krizde 9,000 tl para vermeye gerek yok 23 m2 arakat için 12,000 btu klima yeterli soğutma için kullanacaksınız sadece

lg beko arçelik işiniz görür

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Arkadaşlar merhaba, Google'da arama yaptıktan sonra 1-2 forumu inceledikten sonra burası daha samimi geldi bana, sizlere sormak istedim kafam artık çok karıştı...

Kocaelide, 23 m2 arakat 6m2 lik boydan camları bulunan güney-doğu cephe yalıtımlı bir evde oturuyorum. Hayatımda ilk defa klima alacağım. Almışken iyisi olsun istedim 9 bine kadar bütçe belirledim ama sonrasında da tek amacımız soğutmak olan bir cihaza bu kadar para vermekle doğru mu yapıyorum emin olamadım.
Me hare 12 binlik
ME enviro 12 binlik
Daikin Shira eco 12binlik
Gree gtech(forumda önerilmemiş)

Bu cihazlara bakıyorum ama ömrümde klima sahibi olmadığım için açıkçası bunların artılarını ve eksilerini farkedebileceğimden de emin değilim. Yani bu fiyatları verene kadar bir Arçelik veya Beko klima alıp devam mı etsem emin değilim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, teşekkürler
Size dm paylaştım ama, Forumun tamamı ve Adem abinin videoları incelerseniz sağlıklı bir karar ortaya çıkar. Bazılarında ucuz ettin yahnisi durumu sıkıntı oluyor

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39

Forumda Bu Markaların üst segmentlerine kötü laf söyleyen olmadı ama, alt segmente hiç bulaşmamak lazım. Ancak bu markaların dedim segmentte 12 BTU için 10 bin tl üzeri fiyatları var. Forumda ki Midea kullananlar sayfasına ve Adem beyin testlerini inceledikten sonra karar vermeniz faydalı olacaktır sizin için. Midea klima nın foruma özel indirimi ile birlikte size ulaşmasını isterseniz sonrasında erincmark@gmail.com kendinizi hatırlatarak iletişim bilgileri ile adresinizi benle paylaşabilirsiniz. İyi bayramlar dilerim
Dediğim markaların 9-12 binlik türlerine bulaşmamak lazım mı dediniz pek anlayamadım eğer öyleyse sebebi nedir acaba?

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Açık mutfak etkisini de göze alarak (Videoyu sizin için yayınladım) genel anlamda 40m2 üzerinden hesaplama yapmak yanlış olmaz diye düşünüyorum.
İnsan faktörü de malum.

Her şekilde 18000btu ETKİLİ kaliteye sahip bir klima yeterli olur o alan için. Market ürünlerinden düşüneceksek 24000btu tercih etmekte fayda var malum bahsi geçen klimaların genelde adı var kendi yok tarzı bir durum oluyor.

24 saat kullanım esasına göre etkili kaliteye sahip bir klimada genel iklimlendirme de rahatlıkla yapabilirsiniz bu konuyu defalarca test ettik.

Boru mesafesi ve tesisatta kullanılan boru çapları önemli tabi.

Klasik 1/2 1/4 mü çektiler yoksa ''12 lik yeni nesil üretim takılır nasılsa'' diye düşünüp 1/4 3/8 mi çektiler o da takılacak klima için önemli bir durum.

Görsel indirdim ancak büyütünce hiç bir şey belli olmadı ne yazık ki.

Maalesef; projede 1/4''-3/8'' gözüküyor boru çapları.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Adem Helvacı projeyi yükledim:
Adem Helvacı Adem Helvacı projeyi yükledim. Pdf formatında ama detay yazılar gözüküyor.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Forumda Bu Markaların üst segmentlerine kötü laf söyleyen olmadı ama, alt segmente hiç bulaşmamak lazım. Ancak bu markaların dedim segmentte 12 BTU için 10 bin tl üzeri fiyatları var. Forumda ki Midea kullananlar sayfasına ve Adem beyin testlerini inceledikten sonra karar vermeniz faydalı olacaktır sizin için. Midea klima nın foruma özel indirimi ile birlikte size ulaşmasını isterseniz sonrasında erincmark@gmail.com kendinizi hatırlatarak iletişim bilgileri ile adresinizi benle paylaşabilirsiniz. İyi bayramlar dilerim
Sevgili Erinç Erinç Merhaba;

Henüz bilgiyi teyit edemedim zira güvendiğim ve direkt kontrol sağlayabilecek olan arkadaşım şu an bayram tatilinde lakin LG ile ilgili olarak bizim kitlenin yani klima konusunda bilinçli hareket eden insanların hoşuna gitmeyecek bir durum söz konusu olabilir.

Tekrar ediyorum bilgi halen teyite muhtaç durumda ancak ilgileneceğim konuyla.

Özellikle KONDANSER bölümünün ALÜMİNYUM olduğu ile ilgili söylemler mevcut. Hatta cümle aynen şu şekilde kuruldu. ''Nereye bakması gerektiğini bilen, Kondanserin ana unsurunun Alüminyum olduğunu görür''

Bu demek oluyor ki aynen bir zamanlar veysel efendide eleştirdiğimiz hani şu ucu 10cm bakır sonra gerisi alüminyum olan bağlantı borularında olduğu gibi, burada da görünen kısımları yani dönüş noktaları vs bakır olup da ana geçiş unsurlarının tamamen alüminyum olma durumu söz konusu olabilir.

Bunu anlamanın yolları var ve bayram tatili bittikten sonra bununla mutlaka ilgileneceğim.

Umuyorum ki bilgi hatalıdır veya kasıtlı olarak sahaya sürülmüş bir pazarlama taktiğidir lakin ne olursa olsun biz bu konuyu doğrudan teyit etmek zorundayız.

Eğer kondanser alm ise o durumda serpantin de alm olabilir mi? :alala

Yani Kondanseri alm yapan düşünce serpantini neden bakır yapsın? Hmmm o daha kolay ulaşılabilir bir noktada olduğu için mi acaba? :alala

Kafada deli sorular.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Maalesef; projede 1/4''-3/8'' gözüküyor boru çapları.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Adem Helvacı projeyi yükledim. Pdf formatında ama detay yazılar gözüküyor.
Hmmmmm tahminim doğru çıktı o halde. Lokal düşünmüşler ve ''genel ağırlıklı takılabilecek klima şu olur'' fikrinden hareketle 1/4 3/8 boru çekmişler.

İşte bu çok önemli bir husus, klima tercihi mutlaka bu etken çerçevesinde olmalı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Sevgili Erinç Erinç Merhaba;

Henüz bilgiyi teyit edemedim zira güvendiğim ve direkt kontrol sağlayabilecek olan arkadaşım şu an bayram tatilinde lakin LG ile ilgili olarak bizim kitlenin yani klima konusunda bilinçli hareket eden insanların hoşuna gitmeyecek bir durum söz konusu olabilir.

Tekrar ediyorum bilgi halen teyite muhtaç durumda ancak ilgileneceğim konuyla.

Özellikle KONDANSER bölümünün ALÜMİNYUM olduğu ile ilgili söylemler mevcut. Hatta cümle aynen şu şekilde kuruldu. ''Nereye bakması gerektiğini bilen, Kondanserin ana unsurunun Alüminyum olduğunu görür''

Bu demek oluyor ki aynen bir zamanlar veysel efendide eleştirdiğimiz hani şu ucu 10cm bakır sonra gerisi alüminyum olan bağlantı borularında olduğu gibi, burada da görünen kısımları yani dönüş noktaları vs bakır olup da ana geçiş unsurlarının tamamen alüminyum olma durumu söz konusu olabilir.

Bunu anlamanın yolları var ve bayram tatili bittikten sonra bununla mutlaka ilgileneceğim.

Umuyorum ki bilgi hatalıdır veya kasıtlı olarak sahaya sürülmüş bir pazarlama taktiğidir lakin ne olursa olsun biz bu konuyu doğrudan teyit etmek zorundayız.

Eğer kondanser alm ise o durumda serpantin de alm olabilir mi? :alala

Yani Kondanseri alm yapan düşünce serpantini neden bakır yapsın? Hmmm o daha kolay ulaşılabilir bir noktada olduğu için mi acaba? :alala

Kafada deli sorular.
Finlerin arasındaki boruyu ince bıçak yardımıyla kazımak gerekir.
dönüşler bakır düz çubuklar alüminyum yapma gibi saçma imza atacaklarını sanmiyorum ama
ama işte....

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Nasıl bir yol izlemeliyim?
Sizin bölge neresiydi bir daha yazarmısınız rica etsem.
Ya da şöyle yapalım. Siz bana ademhelvaci_ instagram adresime iletişim bilginizi ve bölgenizi yazın, ben o bölgeye bakan arkadaşın sizi aramasını sağlayayım.
Bundan sonrası proje ilerlemesi olacağından dolayı yazılı olarak ancak bir yere kadar destek olunabiliyor malum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Finlerin arasındaki boruyu ince bıçak yardımıyla kazımak gerekir.
dönüşler bakır düz çubuklar alüminyum yapma gibi saçma imza atacaklarını sanmiyorum ama
ama işte....
Abi işte muhtemelen anlatan kişinin ''Nereye bakacaklarını bilirlerse'' sözünden kastettiği o olabilir bilemiyorum. Ben de zaten dönüşlerin bakır olduğunu biliyorum da ondan şaşırdım.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Sizin bölge neresiydi bir daha yazarmısınız rica etsem.
Ya da şöyle yapalım. Siz bana ademhelvaci_ instagram adresime iletişim bilginizi ve bölgenizi yazın, ben o bölgeye bakan arkadaşın sizi aramasını sağlayayım.
Bundan sonrası proje ilerlemesi olacağından dolayı yazılı olarak ancak bir yere kadar destek olunabiliyor malum.
İnstagram kullanmamaktayım. mcdogan@hotmail.com.tr hesabıma boş e-posta bırakabilir misiniz? Lokasyon; Yakacık Mah Kartal/İst

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba abiler kardeşler uzun zamandır klima arayışındayım birkaç modelde karar kıldım öncelikle istanbuldayım giriş kat tek odada kullanılcak 16 metrekare tavan yüksekliği 3m civarı yalıtım var ama güneş alan bir oda güneydoğu cephesi genel olarak soğutma amaçlı kullanılcak nadir olsa da ısıtma içinde kullanılır aklımda 9 bin btu var ama 12de olabilir mi acaba lg dual eco 12lik daıkın sensira 9 binlik yada mitsubishi heavy 9 binlik yada 12 binlik cihazlardan hangisini önerirsiniz şimdiden teşekkürler herkese
Abi DAIKIN veya ME alabilecek birisinin LG den bahsetmesine dahi gerek yok.
Kaldı ki koşullarınız hiç zorlu değil, siz gidip market kliması alsanız dahi işinizi görür zira dünyadan bu günün koşullarında üretilen klimaların artık soğutmama gibi bir derdi yok, tabi ki uygun kapasite keşfi doğrultusunda.

16m2 odada 12 lik klima kullanıyorum, ucuz üretim olduğu için kısmayı beceremediğinden dolayı dur kalk yapıyor rahatsız ediyor veya durmuyor sürekli çalışıyor ayaklarım donuyor bu sefer. O nedenle market klimasında 9 luk tercih etmeniz daha makul olur.

Tabi market kliması dediğime bakmayın utanmasalar onu da araba parasına satacaklar yakında. Sadece bu üretimlerde hem enerji verimliliği tartışılır hem de konfor koşulları konusunda yetersizler.

Soğutma kesinlikle yapar
Isıtma da kesinlikle yapar ama konfor koşulları dediğimiz durumda becerileri kısıtlıdır.

Ekonomik durum müsait ise market klimalarını geçelim.

Peki bu derece üst segment klima lazım mı size derseniz o da tartışılır bana göre zira aşırı zorlu koşullar yok ise satın alım maliyetini yüksek tutmanın da anlamı yok diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Abi DAIKIN veya ME alabilecek birisinin LG den bahsetmesine dahi gerek yok.
Kaldı ki koşullarınız hiç zorlu değil, siz gidip market kliması alsanız dahi işinizi görür zira dünyadan bu günün koşullarında üretilen klimaların artık soğutmama gibi bir derdi yok, tabi ki uygun kapasite keşfi doğrultusunda.

16m2 odada 12 lik klima kullanıyorum, ucuz üretim olduğu için kısmayı beceremediğinden dolayı dur kalk yapıyor rahatsız ediyor veya durmuyor sürekli çalışıyor ayaklarım donuyor bu sefer. O nedenle market klimasında 9 luk tercih etmeniz daha makul olur.

Tabi market kliması dediğime bakmayın utanmasalar onu da araba parasına satacaklar yakında. Sadece bu üretimlerde hem enerji verimliliği tartışılır hem de konfor koşulları konusunda yetersizler.

Soğutma kesinlikle yapar
Isıtma da kesinlikle yapar ama konfor koşulları dediğimiz durumda becerileri kısıtlıdır.

Ekonomik durum müsait ise market klimalarını geçelim.

Peki bu derece üst segment klima lazım mı size derseniz o da tartışılır bana göre zira aşırı zorlu koşullar yok ise satın alım maliyetini yüksek tutmanın da anlamı yok diye düşünüyorum.
Tamamen kişisel fikrim olmakla beraber
ME, MHI, DAIKIN. TOS, PAN
Alınacaksa Ust segmentte- Premium serisi alınmalı.

alt segmentlerin bizim tavsiye ettiğimiz ürünlerden verilen parası hariç hiçbir fazlası yok.

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Tamamen kişisel fikrim olmakla beraber
ME, MHI, DAIKIN. TOS, PAN
Alınacaksa Ust segmentte- Premium serisi alınmalı.

alt segmentlerin bizim tavsiye ettiğimiz ürünlerden verilen parası hariç hiçbir fazlası yok.
Almışken kaliteli bişey olsun istiyorum sonraki süreçte servis şu bu uğraşmak istemiyorum daıkın sensira 9000 btu şu an kampanyada 5620 lira bu ürün hakkında bilginiz var mıdır arçelik Lg vb. markalar bile 4000 liranın üstünde şu anda bin lira daha fazla verip sorunsuz bi ürün almak istiyorum açıkçası ama tavsiyelerinizde önemli benim için klima konusunda pek bilgim yok çünkü

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt