Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
hocam açıkçası evde hasta olduğu için klima acil lazımdı o yüzden çok ses etmedim . şimdi yapacak bişey kaldı mı. dış cephedeki deliği de kapatmamışlar
Hocam klimayı vakum yapmadan takmışlar sen hala duvardaki deliktesin. O dış ünitenin değiştirilmesi şart, müşteri hizmetlerini arayıp uyarmama rağmen klimayı vakumlamadan montajını yaptılar, dış ünitenin değişimini talep ediyorum deyin. Vakumlama olmadan klima montajı yapılmaz, vakumlama olmazsa borunun içindeki hava ve nem alınamaz, klimanın performansı düşer ve kompresöre de zarar verir.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Arcelik'e şikayet etseniz de birşey degismez, zaten musteri hizmetleri bile fabrikadan vakumlu geldigini söylüyor :) muhtemelen o klimanin montaj kiti de aluminyumdur.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Arcelik'e şikayet etseniz de birşey degismez, zaten musteri hizmetleri bile fabrikadan vakumlu geldigini söylüyor :) muhtemelen o klimanin montaj kiti de aluminyumdur.
Değişmez olur mu hocam dış üniteyi hemen değiştirirler, müşteri hizmetleri bu konularda bilgili olmazlar her hangi bir cevapta vermezler, sadece şikayeti alıp gerekli yerlere bildirirler.

Arçelik vakumlamanın klima montajında yapılması gerektiği söylüyor.

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35
Hocam klimayı vakum yapmadan takmışlar sen hala duvardaki deliktesin. O dış ünitenin değiştirilmesi şart, müşteri hizmetlerini arayıp uyarmama rağmen klimayı vakumlamadan montajını yaptılar, dış ünitenin değişimini talep ediyorum deyin. Vakumlama olmadan klima montajı yapılmaz, vakumlama olmazsa borunun içindeki hava ve nem alınamaz, klimanın performansı düşer ve kompresöre de zarar verir.
anladım kardeşim. dediğiniizi yapacağım. nasılsa artık klimasız kalmam gelir eskiyi götürür yeniyi takarlar. zaten su tahliye borusunu da ek yaptıkları yerden çıkmış motorun altından akıyordu

peki böyle yapıp da dış üniteyi değiştirten var mı burda sorun çıkarmıyorlarmı

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
anladım kardeşim. dediğiniizi yapacağım. nasılsa artık klimasız kalmam gelir eskiyi götürür yeniyi takarlar. zaten su tahliye borusunu da ek yaptıkları yerden çıkmış motorun altından akıyordu

2 -3 yıl önce fujıplus klima almıştım onlarda fabrikadan vakumlu geliyor yalanı ile vakum yapmadılar o zamanlar pek bilgili değildim klima kısa süre sonra sorun çıkardı tekrar gaz basıp bu sefer vakum yaptılar fakar dış ünite değişmedi fujıplus klişmadan servisinden müşteri hizmetlerinden nefret ettiğim için uğraşmadım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265

Sorun çıkaracaklarını sanmıyorum, montajda vakumlama yapılmadığı için dış ünite değişim kararı çıkacaktır. Bunun aksi olamaz, çünkü montajda vakumla şarttır, yani gerekirse yapılır, uygun görülürse yapılır gibi birşey değil. Ayrıca yapılmazsa da ortaya çıkacak sorunlar da bellidir. Klimanın performansı düşer ve ömrüde azalır. Siz klimayı tepe tepe kullanın, her türlü o dış ünite değişecek. Yazık günah o kadar para veriyorsunuz, ihmal etmeyin biran önce arayın.

Ayrıca montajı yapan servisi istemediğinizide belirtin başka servis göndersinler. Yok gelelim şimdi vakumlama yapalım derlerse felan sakın kabul etmeyin, vakumlama olmadığı için çalıştır düğmesine basıldığı an o dış üniteden hayır gelmez. Klima çalıştırılmadan vakum işleminin yapılması gerekiyor.

Şunuda buraya ekleyeyim

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
2 -3 yıl önce fujıplus klima almıştım onlarda fabrikadan vakumlu geliyor yalanı ile vakum yapmadılar o zamanlar pek bilgili değildim klima kısa süre sonra sorun çıkardı tekrar gaz basıp bu sefer vakum yaptılar fakar dış ünite değişmedi fujıplus klişmadan servisinden müşteri hizmetlerinden nefret ettiğim için uğraşmadım.
Şu meşhur KURLUK kliması bunlar. yıllar öncenin spotçu kafası ile yapılan ithalat ve satış sonrası hizmet ancak bu oluyor demek ki.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Şu meşhur KURLUK kliması bunlar. yıllar öncenin spotçu kafası ile yapılan ithalat ve satış sonrası hizmet ancak bu oluyor demek ki.
Kurluk ismi komik geldi nedir bir bakayım dedim. Web sitelerinde 30 saniye gezince ne pok oldukları anlaşıldı. Totodan Japon marka uydurup Japon model adı ile ürün gaskillemeye çalışan üçkağıtçılar olduğu bariz ortada.

Bir de sayfaya sohbet robotu ekleyip "fujiplus türkiye" ile iletişim imkanı sağlamışlar, güleceğim geldi. Abuzer Kadayıf filminde vardı, birisi hava atıyordu şu kadar metre yat aldım diye. Abuzer Kadayıf da karşılık veriyor "lan senin yat neyine, sen yüzme biliin mi?" Kurlukçulara sormak lazım, lan topraam sen hiç yurtdışına çıktın mı diye. :)

Aklıma geldi, bir de "*** Turkiye garantili" muhabbeti sarmış tüm alışveriş sitelerini. Samsung, LG, Apple falan anladık da Reeder Türkiye garantili yazmışlar utanmadan. :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kurluk ismi komik geldi nedir bir bakayım dedim. Web sitelerinde 30 saniye gezince ne pok oldukları anlaşıldı. Totodan Japon marka uydurup Japon model adı ile ürün gaskillemeye çalışan üçkağıtçılar olduğu bariz ortada.

Bir de sayfaya sohbet robotu ekleyip "fujiplus türkiye" ile iletişim imkanı sağlamışlar, güleceğim geldi. Abuzer Kadayıf filminde vardı, birisi hava atıyordu şu kadar metre yat aldım diye. Abuzer Kadayıf da karşılık veriyor "lan senin yat neyine, sen yüzme biliin mi?" Kurlukçulara sormak lazım, lan topraam sen hiç yurtdışına çıktın mı diye. :)

Aklıma geldi, bir de "*** Turkiye garantili" muhabbeti sarmış tüm alışveriş sitelerini. Samsung, LG, Apple falan anladık da Reeder Türkiye garantili yazmışlar utanmadan. :)
Kim oldukları, nasıl para kazandıkları, kökenleri ve gelişim süreçleri bilinse de şimdi burada olmayan şahıslar için itibar karalaması yapacak karakterde olmadığımız için biz bir şey yazmasak da anlamak isteyen kimin ne olduğunu anlıyor.

YU-MA-TU markasının yıllarca JAPON MALI diye satıldığı güzel ülkemde içinde Fuji-kyoto-yamamoto-kujika vs vs gibi isimler geçen her ürün capon zaten malum :kiskis

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Merhaba abiler kardeşler uzun zamandır klima arayışındayım birkaç modelde karar kıldım öncelikle istanbuldayım giriş kat tek odada kullanılcak 16 metrekare tavan yüksekliği 3m civarı yalıtım var ama güneş alan bir oda güneydoğu cephesi genel olarak soğutma amaçlı kullanılcak nadir olsa da ısıtma içinde kullanılır aklımda 9 bin btu var ama 12de olabilir mi acaba lg dual eco 12lik daıkın sensira 9 binlik yada mitsubishi heavy 9 binlik yada 12 binlik cihazlardan hangisini önerirsiniz şimdiden teşekkürler herkese

Son düzenleme:
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Merhaba abiler kardeşler uzun zamandır klima arayışındayım birkaç modelde karar kıldım öncelikle istanbuldayım giriş kat tek odada kullanılcak 16 metrekare tavan yüksekliği 3m civarı yalıtım var ama güneş alan bir oda güneydoğu cephesi genel olarak soğutma amaçlı kullanılcak nadir olsa da ısıtma içinde kullanılır aklımda 9 bin btu var ama 12de olabilir mi acaba lg dual eco 12lik daıkın sensira 9 binlik yada mitsubishi heavy 9 binlik yada 12 binlik cihazlardan hangisini önerirsiniz şimdiden teşekkürler herkese
Forumda Bu Markaların üst segmentlerine kötü laf söyleyen olmadı ama, alt segmente hiç bulaşmamak lazım. Ancak bu markaların dedim segmentte 12 BTU için 10 bin tl üzeri fiyatları var. Forumda ki Midea kullananlar sayfasına ve Adem beyin testlerini inceledikten sonra karar vermeniz faydalı olacaktır sizin için. Midea klima nın foruma özel indirimi ile birlikte size ulaşmasını isterseniz sonrasında erincmark@gmail.com kendinizi hatırlatarak iletişim bilgileri ile adresinizi benle paylaşabilirsiniz. İyi bayramlar dilerim

A Çevrimdışı

Avengement

Yeni Üye
21 Tem 2021
1
29
Arkadaşlar merhaba, Google'da arama yaptıktan sonra 1-2 forumu inceledikten sonra burası daha samimi geldi bana, sizlere sormak istedim kafam artık çok karıştı...

Kocaelide, 23 m2 arakat 6m2 lik boydan camları bulunan güney-doğu cephe yalıtımlı bir evde oturuyorum. Hayatımda ilk defa klima alacağım. Almışken iyisi olsun istedim 9 bine kadar bütçe belirledim ama sonrasında da tek amacımız soğutmak olan bir cihaza bu kadar para vermekle doğru mu yapıyorum emin olamadım.
Me hare 12 binlik
ME enviro 12 binlik
Daikin Shira eco 12binlik
Gree gtech(forumda önerilmemiş)

Bu cihazlara bakıyorum ama ömrümde klima sahibi olmadığım için açıkçası bunların artılarını ve eksilerini farkedebileceğimden de emin değilim. Yani bu fiyatları verene kadar bir Arçelik veya Beko klima alıp devam mı etsem emin değilim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt