Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Copa klima diye bir markayı bugün duydum.bursa üretimmis.aslen nerelidir kütüğü?? deneyimleyeniz var mı arkadaşlar? İyi bayramlar...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

. Ürün fiyatı yanlış mı yazılmış acaba? 9000 BTU daha pahalıya
İki sene once baska forumda taktiran arkadas cok memnundu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
HB üzerinden Ege Ticaret'ten aldığım LG klima teslim edildi. Herhalde acaba mı duyup Dual Eco serisi yerine Dual Cool serisi göndermişler.

Annemler için fark etmeyeceği için problem yok ama illa da Dual Eco serisi isteyip de Ege Ticaret'ten sipariş edecekler için paylaşmak istedim.
Dual eco - Dual cool kompresör vb donanım olarak tamamen aynı.
Kondeser ve evap bakır olduğunun teyidini alırsak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
BEKO EKOLOJİK KLİMAMI Takmaya geldiler. aluminyum boru takıldı ve vakumlama yapılmadı. söylediğiimde klasik fabrikadan vakumlu geliyor dendi. takıp gittiler. sonlara doğru işe gitmem gerektiği için başlarında duramadım ama geldiğğimde oda içinde açtıkları deliği kapaattıklarını ama dış cephedeki deliği kapatmadıklarını gördüm.
şu an borular dış cephe kaplamasının deliğinden geçip gider vaziyette ve orayı birşeyle doldurmamışlar muhtemelen yetişebilecekleri yerde değildi.

ne önerirsiniz bunları arayıp söyleyeyim mi bekoya
Hocam neden elinizdeki kozu bırakıyorsunuz.
Bunlar vakumlu mu geliyor dedi. Soracaksın YAPIYORMUSUN YAPMIYORMUSUN
Yapmayacaksan işi bırak Müsteri Hizmetleriyle görüşeceğim demen yeterli bak ozaman nasıl tutuşuyorlar.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Açık mutfak etkisini de göze alarak (Videoyu sizin için yayınladım) genel anlamda 40m2 üzerinden hesaplama yapmak yanlış olmaz diye düşünüyorum.
İnsan faktörü de malum.

Her şekilde 18000btu ETKİLİ kaliteye sahip bir klima yeterli olur o alan için. Market ürünlerinden düşüneceksek 24000btu tercih etmekte fayda var malum bahsi geçen klimaların genelde adı var kendi yok tarzı bir durum oluyor.

24 saat kullanım esasına göre etkili kaliteye sahip bir klimada genel iklimlendirme de rahatlıkla yapabilirsiniz bu konuyu defalarca test ettik.

Boru mesafesi ve tesisatta kullanılan boru çapları önemli tabi.

Klasik 1/2 1/4 mü çektiler yoksa ''12 lik yeni nesil üretim takılır nasılsa'' diye düşünüp 1/4 3/8 mi çektiler o da takılacak klima için önemli bir durum.

Görsel indirdim ancak büyütünce hiç bir şey belli olmadı ne yazık ki.

açık mutfak çatı katta benim klima yemek pişirmeye başlamadan önce 0,3 kw tüketiyor anlık 0,8 çıkıyor yemek kaymaya başlayınca

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Yapmayacaksan işi bırak Müsteri Hizmetleriyle görüşeceğim demen yeterli bak ozaman nasıl tutuşuyorlar.
Açıkçası bu vb. markaları seçenler için başa sabitlememiz gereken güzel bir mesaj. Ürünü dilerim sorunsuz kullanırsınız ancak. Beko bir Arçelik servisinde iki yıl önce nasıl delirtildiysem aynı düzen devam ediyor demek. Bir de bu vb. klimalar neden Midea dan ucuz , bu vb. Nedenlerle ucuz.

Sadece kendim dahil herkesten ufak bir ricam olacak, amacım tartışma yaratmak değil. Ricam, benim gibi ister ister istemez bağımsız olamayacak herkes , markası ile birlikte kurumsal üye olarak gözükürse daha samimi olacaktır. sanırım bu konuda Sota Sota arkadaşlarımıza yardımcı olabilir. Ben Midea klimaların temsilcisi konumunda gibi gözüksemde önce sizlerin yanındayım, forumda Midea tercih edenlerden bir kazancım olmadığını yazmıştım. Yeniden yazma ihtiyacı hissettim. Yeniden herkese iyi bayramlar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Erinç Erinç Adem Helvacı Adem Helvacı
Verdiğiniz bilgiler için sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca detaylıca anlatımlarınız olduğunu biliyorum. YouTube da Adem Beyin klima analizi içeren bazı videolarını izledim. Fakat yakın zamanda almam gereken 4 farklı beyaz eşya var ve ben araştırmaktan yoruldum inanın. O yüzden armut piş ağzıma düş tarzı sorular sorduğum için özür diliyorum :). Aslında araştırmayı seviyorum fakat edindiğim kağıt üzerinde yazan bilgiler ile kullanıcı yorumlarını karşılaştırdığımda çok fazla çelişki görüyorum ve işin içinden çıkamıyorum. Takdir edersiniz ki fiyatlar da çok yüksek malum piyasada. O yüzden bu tarz alışverişler şansa bırakılacak türden değil. Mecburen hiç anlamadığımız konuları öğrenmeye çalışıyoruz ancak tutarsızlıklar yüzünden işin içinden çıkamıyoruz. Maalesef paramızla rezil olma ihtimaliz çok yüksek ve yine takdir edersiniz ki para kolay kazanılmıyor özellikle bu dönemde. Velhasıl kelam kılı kırk yaracak sorular sormak zorunda kalıyoruz. Ben şahsen bu zor süreçte insanlara yardımcı olup bilinçlendirdiğiniz için size çok teşekkür ederim. Umarım sıkılıp vazgeçmezsiniz sizin gibi insanlara her daim ihtiyacımız var. Maalesef ülke yöneticilerimiz tüketicilerin yeteri kadar yanında değiller. Sonuç olarak Sota Sota 'nın 9luk tavsiyesine rağmen yalıtımsız bir evim olduğu için, Erinç Erinç ve Adem Helvacı Adem Helvacı 'nın 9luk ile 12lik midea klimanın ortama göre çalıştığı yorumlarını dikkate alarak ve yakın dönemde ev değiştirme ihtimalimi göz önünde tutarak 12'lik midea tercih edeceğim. Erinç Erinç bey size mail gönderdim yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar teşekkür ederim.
Evinizin tavanı yüksek, soğutma için avantaj oluşturur tavanın sıcağı içeriyi çok etkilemez.

evinizi yalıtım anlamın çok kötü olduğunu varsayarak yapılan hesapta
ihtiyacınızın 9000btu olduğu çıkıyor.

Bu sebeple size 9luk tavsiye ettim lakin ev kiraysa 12lik daha doğru olur çünkü ev değişiminde klimanız yetersiz kalabilir.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Açık mutfak etkisini de göze alarak (Videoyu sizin için yayınladım) genel anlamda 40m2 üzerinden hesaplama yapmak yanlış olmaz diye düşünüyorum.
İnsan faktörü de malum.

Her şekilde 18000btu ETKİLİ kaliteye sahip bir klima yeterli olur o alan için. Market ürünlerinden düşüneceksek 24000btu tercih etmekte fayda var malum bahsi geçen klimaların genelde adı var kendi yok tarzı bir durum oluyor.

24 saat kullanım esasına göre etkili kaliteye sahip bir klimada genel iklimlendirme de rahatlıkla yapabilirsiniz bu konuyu defalarca test ettik.

Boru mesafesi ve tesisatta kullanılan boru çapları önemli tabi.

Klasik 1/2 1/4 mü çektiler yoksa ''12 lik yeni nesil üretim takılır nasılsa'' diye düşünüp 1/4 3/8 mi çektiler o da takılacak klima için önemli bir durum.

Görsel indirdim ancak büyütünce hiç bir şey belli olmadı ne yazık ki.

Adem Bey video için teşekkür ederim. Aslında proje en doğru şekilde dwg formatında değerlendirilir fakat temin edemedim. Pdf formatında bulabildim. Fakat forumda da pdf paylaşılamıyor sanırım. Pdf formatından detay gözükebiliyor. E-posta hesabınızı paylaşabilirseniz göndereyim veya mcdogan@hotmail.com.tr hesabıma boş e-posta atabilirsiniz.
Cümlemizin kurban bayramının mubarek olması dileğiyle,
MuratCan

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Adem Bey video için teşekkür ederim. Aslında proje en doğru şekilde dwg formatında değerlendirilir fakat temin edemedim. Pdf formatında bulabildim. Fakat forumda da pdf paylaşılamıyor sanırım. Pdf formatından detay gözükebiliyor. E-posta hesabınızı paylaşabilirseniz göndereyim veya mcdogan@hotmail.com.tr hesabıma boş e-posta atabilirsiniz.
MuratCan
Dosyaupload'a pdf dosyanızı yükleyip linki burada paylaşabilirsiniz.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263

MuratCan
Adem Helvacı Adem Helvacı projeyi yükledim:

R Çevrimdışı

regalo

Yeni Üye
17 Tem 2021
20
34
Evinizin tavanı yüksek, soğutma için avantaj oluşturur tavanın sıcağı içeriyi çok etkilemez.

evinizi yalıtım anlamın çok kötü olduğunu varsayarak yapılan hesapta
ihtiyacınızın 9000btu olduğu çıkıyor.

Bu sebeple size 9luk tavsiye ettim lakin ev kiraysa 12lik daha doğru olur çünkü ev değişiminde klimanız yetersiz kalabilir.
Ev kira değil 9luğun yeteceği mantıklı fakat 9'luk ile 12'lik arasında çok fazla fiyat farkı yok. Almışken 12'lik alalım diye düşündüm. Ancak bu durumda enerji verimliliği aklıma takılmıştı. Erinç Bey ve Adem Bey de bahsi geçen Midea klimada bunun sorun olmayacağını, anladığım kadarıyla klimanın zaten ortama göre çalışma gücünü düşürüp kapasite sınırı içerisinde arttırabileceğini söylediler (umarım yanlış anlamamışımdır :)). O yüzden 12lik tercih edeceğim. Aslında aynı ölçülerde 1 odamız daha var çocuk odası olarak kullanıyoruz acaba 2 tane 9 Luk mu alsam diye de düşünmüyor değilim. 2 oda arasında uzun ve geniş bir koridor var. 2 klimayı çalıştırıp koridorun havasını da değiştirmek mümkün olur mu acaba? Evin planını atıyorım daha ideal bir öneri de bulunabilir misiniz 2 klima ile daha fazla alanı serinletmek için.

20210720_135850.jpg

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35
hocam açıkçası evde hasta olduğu için klima acil lazımdı o yüzden çok ses etmedim . şimdi yapacak bişey kaldı mı. dış cephedeki deliği de kapatmamışlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt