Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Merhaba Adem Bey,
Airfel, Arçelik ve lg dual eco markalarında kararsız kaldık aralarında toplam neredeyse bin tl fark var uygunluk olarak airfel<lg dual eco<arcelik (5.400 TL ile 6800 TL arasinda) sizin bir öneriniz var mi bunlarin arasında. Az elektrik harcaması, daha çok soğuk olmak üzere bazen sicak modunu da kullanacağımız(özellikle bebek geldikten sonra) sessiz olmasi önceliklerimiz arasında. Yeni bina cati kati icin (salon 45m) 18 BTU dusunuyordum fakat saticilar 24 olanin uygun olacagini soyleyip ona yonlendiriyorlar fakat yuksek BTU olmasindan dolayi hem ses hem de daha fazla elektrik harcama ihtimalinden dolayi cekincelerimiz var. Ev cok sicak oldugundan ve esim de hamile oldugundan dolayi dayanamiyoruz, kesif icin ise en az 15 gun sure veriyorlar bundan dolayi dogrudan montaji öneriyorlar ve ona yönlendiriyorlar . Sizin önerilerinize çok ihtiyacım var Allah kısmet ederse bugün karar verecegiz.
Sizin koşullarrınız için gerçekten en doğru yorumu Adem abi yapabilir, fiziki koşullar dışında , sosyal koşullarda ağırlaşacakmış, şuan çatı katı olmasada Antalya koşullarında midea üretim 24 lük bosch ve iki adet 9000 binlik midea var. Ve çoğunlukla 24 Lük Midea üretim Bosch tüm eve yetiyor. Ses sorunuda yok. Tabi sizin bebekten dolayı sessiz olduğu kadar en ekonomikte cihazı seçme zorunluluğunuz var, dilerim seçiminiz sizin için hayırlı olur.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Merhaba arkadaşlar. Ankara'da cehennem sıcakları görülmesi ve 1,5 aylık bebeğimin sıcaktan ne yapacağını şaşırması nedeniyle klima almayı düşünüyorum (kesin karar veremedim) aklımda sorular var. Salon 6*4 metre odaları ölçmedim ama baya küçükler. Salona en uzak odada yatıyoruz bebek de bizimle yatıyor. Arada 7-8 metre mesafe var. Şimdi klima alıp salona mı taktırmak mantıklı odaya mı taktırmak mantıklı? Salona taktırsak bizim odaya kadar serinletir mi? Montajda yalıtım malzemesi sorun yaratır mı? 1-2 yıl sonra taşınma ihtimali var ve çocuk da bir kaç ay sonra odasında yatmaya başlar. Bu şartları göz önüne alınca duvar tipi değil de başka bir tipte klima almak uygun olur mu? Son olarak ben 3 bin civarı bütçe ayırmıştım bu paraya klima var mı?
Evin tamamini serinletmek istiyorsaniz koridora 12 bin lik takip koridorun uzun kismina dogru uflemek sartiyla 24 saat calistiracaksiniz. Oturdugnuz odaya da bir klima alip kombinlerseniz tum ev serinler. Bir odaya takip diger odalarin serinlemesini beklemek hayal olur.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Evin tamamini serinletmek istiyorsaniz koridora 12 bin lik takip koridorun uzun kismina dogru uflemek sartiyla 24 saat calistiracaksiniz. Oturdugnuz odaya da bir klima alip kombinlerseniz tum ev serinler. Bir odaya takip diger odalarin serinlemesini beklemek hayal olur.
Serinliyor ama ideal seviyede değil. Yinede dışarısı 40 dereceyse 29’un üzerine çıkması engellenebiliyor ve nem düşük tutulabiliyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem Bey,
Airfel, Arçelik ve lg dual eco markalarında kararsız kaldık aralarında toplam neredeyse bin tl fark var uygunluk olarak airfel<lg dual eco<arcelik (5.400 TL ile 6800 TL arasinda) sizin bir öneriniz var mi bunlarin arasında. Az elektrik harcaması, daha çok soğuk olmak üzere bazen sicak modunu da kullanacağımız(özellikle bebek geldikten sonra) sessiz olmasi önceliklerimiz arasında. Yeni bina cati kati icin (salon 45m) 18 BTU dusunuyordum fakat saticilar 24 olanin uygun olacagini soyleyip ona yonlendiriyorlar fakat yuksek BTU olmasindan dolayi hem ses hem de daha fazla elektrik harcama ihtimalinden dolayi cekincelerimiz var. Ev cok sicak oldugundan ve esim de hamile oldugundan dolayi dayanamiyoruz, kesif icin ise en az 15 gun sure veriyorlar bundan dolayi dogrudan montaji öneriyorlar ve ona yönlendiriyorlar . Sizin önerilerinize çok ihtiyacım var Allah kısmet ederse bugün karar verecegiz.

Merhaba; Öncelikle çocuğunuzun sağlık sıhhat ile doğmasını temenni ederim ?
Normal insan için dahi zor olan bu dönem, hamile bir insan için tam bir eziyet olur.
Size soğutmadan ziyade evin genel anlamda serinlemesi ve hafif iklimlenmesi lazım zira malumunuz yapay soutmalar insan sağlığı için önerilen bir durum değil.

Sinsidir ve tehlikelidir o nedenle biz yıllardır klimalarımızı 28 dolaylarında kullanırız. Bu gün dahi mutfak hariç (Oradaki klima testte olduğu için 27 de çalışıyor) diğer 3 klima 28 e setli halde çalışır.

Temel olarak bize ihtiyaç olan durum evdeki ağır nemin dışarı atılması, ev içerisinde hafif bir serinlik ve doğal olarak bir esinti olmasıdır.

Koşullar bu ise ve ğer kendinize bir yaşam alanı oluşturursanız 18 lik klima ilk 2 gün isteneni vermese de 24 saat esasına göre çalışırsa devam eden günlerde (Konumlandırma çok önemli bu nedenle evin genel kroki durumunu da bilmek lazım) evi rahatlıkla iklimlendirecektir. Sadece 45m2 salondan bahsediyorsak tartışmıyorum dahi 18 lik klima alın yeterli olur.

Tamam kabul ediyorum elbette ki 45m2 salın için gerekli btu 45 / 2.2. x 1000 = 20454BTU yani teknik olarak yuvarlama her zaman yukarı yapılır klima dünyasına lakin ETKİLİ bir klima alırsanız KESİNLİKLE ve RAHATLIKLA o alanı 18 lik olanı doyuracaktır.

Tercih ettiğiniz markalar arasında benim tercihim LG DUAL klimadan yana olur. Yalnız ses basıncı yönünden baktığımızda sizi ne derece tatmin eder o konuda çok emin değilim.

Listenizin dışında öneri isterseniz;

Listenizde tercih ettiğim LG Dual Eco 18 lik klimayı örneğin ses konusunda çok başarılı bulduğum Midea Prime ile karşılaştırdığımızda bazı teknik verilerde LG üstün görülse de, (Seer gibi) tüketici için anlam ifade etmese de teknik sınıf için önemli olan mesela kondanser yüzey alanı genişliği konusunda midea prime daha başarılıdır. ses basıncı yönünden daha başarılıdır. Sizin işinize yaramayacak gibi görünüyor lakin Scop yönden çok çok daha başarılıdır. Biliyorsunuz serpantin ve kondanser ne kadar yüzey alanı geniş ise o derece olumlu karşılanır (Elbette bunun altının doldurulması gerekir)

Fakat konuya rakamsal olarak bakarsak yine dönüp dolaşıp LG DUAL klimada buluşuruz diye düşünüyorum.

Ya da sevgili Erinç Erinç kardeşimize soralım, ''LG Dual eco neden Midea Prime klimadan daha ucuz?'' diye

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Ben de dün gece 12000 BTU LG Dual Eco siparişi verdim. HB kampanyası ile 9 taksit 3968 TL'ye geldi. Ayrıca 100 TL WP hediyesi oldu.

Edremit'te ve yazlıkta kullanılacağı için daha üstünü düşünmedim.

Bu konu başlığı altında tüm paylaşımda bulunan arkadaşlara teşekkürler.

Sota Sota Son mesajdaki bilgi için de teşekkürler. Dün son dakika sipariş verdiğim için Dual Cool serisi daha yeni seri olduğu için acaba dedim. Böylece aklımdaki şüphe de ortadan kalktı :)
HB üzerinden Ege Ticaret'ten aldığım LG klima teslim edildi. Herhalde acaba mı duyup Dual Eco serisi yerine Dual Cool serisi göndermişler.

Annemler için fark etmeyeceği için problem yok ama illa da Dual Eco serisi isteyip de Ege Ticaret'ten sipariş edecekler için paylaşmak istedim.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
HB üzerinden Ege Ticaret'ten aldığım LG klima teslim edildi. Herhalde acaba mı duyup Dual Eco serisi yerine Dual Cool serisi göndermişler.

Annemler için fark etmeyeceği için problem yok ama illa da Dual Eco serisi isteyip de Ege Ticaret'ten sipariş edecekler için paylaşmak istedim.
Satisa dual eco yazip dual cool gondermek sahtekarliktir, istediklerini desinler. Ben dual cool alcak olsam dual cool yazani alirdim.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba; Öncelikle çocuğunuzun sağlık sıhhat ile doğmasını temenni ederim ?
Normal insan için dahi zor olan bu dönem, hamile bir insan için tam bir eziyet olur.
Size soğutmadan ziyade evin genel anlamda serinlemesi ve hafif iklimlenmesi lazım zira malumunuz yapay soutmalar insan sağlığı için önerilen bir durum değil.

Sinsidir ve tehlikelidir o nedenle biz yıllardır klimalarımızı 28 dolaylarında kullanırız. Bu gün dahi mutfak hariç (Oradaki klima testte olduğu için 27 de çalışıyor) diğer 3 klima 28 e setli halde çalışır.

Temel olarak bize ihtiyaç olan durum evdeki ağır nemin dışarı atılması, ev içerisinde hafif bir serinlik ve doğal olarak bir esinti olmasıdır.

Koşullar bu ise ve ğer kendinize bir yaşam alanı oluşturursanız 18 lik klima ilk 2 gün isteneni vermese de 24 saat esasına göre çalışırsa devam eden günlerde (Konumlandırma çok önemli bu nedenle evin genel kroki durumunu da bilmek lazım) evi rahatlıkla iklimlendirecektir. Sadece 45m2 salondan bahsediyorsak tartışmıyorum dahi 18 lik klima alın yeterli olur.

Tamam kabul ediyorum elbette ki 45m2 salın için gerekli btu 45 / 2.2. x 1000 = 20454BTU yani teknik olarak yuvarlama her zaman yukarı yapılır klima dünyasına lakin ETKİLİ bir klima alırsanız KESİNLİKLE ve RAHATLIKLA o alanı 18 lik olanı doyuracaktır.

Tercih ettiğiniz markalar arasında benim tercihim LG DUAL klimadan yana olur. Yalnız ses basıncı yönünden baktığımızda sizi ne derece tatmin eder o konuda çok emin değilim.

Listenizin dışında öneri isterseniz;

Listenizde tercih ettiğim LG Dual Eco 18 lik klimayı örneğin ses konusunda çok başarılı bulduğum Midea Prime ile karşılaştırdığımızda bazı teknik verilerde LG üstün görülse de, (Seer gibi) tüketici için anlam ifade etmese de teknik sınıf için önemli olan mesela kondanser yüzey alanı genişliği konusunda midea prime daha başarılıdır. ses basıncı yönünden daha başarılıdır. Sizin işinize yaramayacak gibi görünüyor lakin Scop yönden çok çok daha başarılıdır. Biliyorsunuz serpantin ve kondanser ne kadar yüzey alanı geniş ise o derece olumlu karşılanır (Elbette bunun altının doldurulması gerekir)

Fakat konuya rakamsal olarak bakarsak yine dönüp dolaşıp LG DUAL klimada buluşuruz diye düşünüyorum.

Ya da sevgili Erinç Erinç kardeşimize soralım, ''LG Dual eco neden Midea Prime klimadan daha ucuz?'' diye
Merhaba Adem Hocam,
İş yerimizde iki adet 18 lik Beko Ekolojik klima var. Yaklaşık 9x10 m çalışma alanımız.

15 masa var bu alanda.
Odanın ortasında küçük evrak dolapları var 13 tane.
Güneş görmüyor. Havalandırma yetersiz.
Oda binanın köşesinde ve her açıdan tam bir kör nokta.
Bu sebeple Yalıtımın iyi üdzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Bu durumda klimaları hangi sıcaklıkta setlememiz sağlıklı olur?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Teknik anlamda sizi üzecek bir durum yok ortada zira iki ürün arasında dikkate değer fark yok lakin iki model arasında fiyat farkı var ise size o kısmı kadar bedel iadesi talep etmelisiniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem Hocam,
İş yerimizde iki adet 18 lik Beko Ekolojik klima var. Yaklaşık 9x10 m çalışma alanımız.

15 masa var bu alanda.
Odanın ortasında küçük evrak dolapları var 13 tane.
Güneş görmüyor. Havalandırma yetersiz.
Oda binanın köşesinde ve her açıdan tam bir kör nokta.
Bu sebeple Yalıtımın iyi üdzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Bu durumda klimaları hangi sıcaklıkta setlememiz sağlıklı olur?
Hadi Hocam Merhaba;

Bazı sorular sormam gerekecek ister istemez.

O masalarda oturan kişi sayısı? (İnsan vücudu sıcaklık üretir malum)
İki klimanın konumlandırma şekli? (Alana ne derece hakimiyet kurulabiliyor)
Tavan Yüksekliği? (M3 olayını göz önünde bulundurmak lazım)

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Teknik anlamda sizi üzecek bir durum yok ortada zira iki ürün arasında dikkate değer fark yok lakin iki model arasında fiyat farkı var ise size o kısmı kadar bedel iadesi talep etmelisiniz.
Sağolun. Ben de aynı fikirde olduğum için uğraşmayı düşünmedim. Fiyat olarak da bir fark yoktu.

Degerli Sota'nin belirttiği bir ikili üretim konusu söz konusu olabilir. Fakat yazlıkta kullanım süresi, bizimkilerin son 20 yıldaki klima kullanım sayısı ve daha sonra evdekileri söktürdükleri düşünülünce fark olmayacaktır

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Hadi Hocam Merhaba;

Bazı sorular sormam gerekecek ister istemez.

O masalarda oturan kişi sayısı? (İnsan vücudu sıcaklık üretir malum)
İki klimanın konumlandırma şekli? (Alana ne derece hakimiyet kurulabiliyor)
Tavan Yüksekliği? (M3 olayını göz önünde bulundurmak lazım)
15 kişi var masaları kullanan. Aynı anda en az 8-10 kişi vardır her daim.
Klimalar
tavan yüksekliği 2,80m civarı
Adem Helvacı Adem Helvacı

WhatsApp-Image-2021-07-19-at-14.30.564497d15806bee5a0.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
38
bu konu dahilinde mi bilmiyorum ama sadece yazmak istedim;

lg dual eco 18000btu klima aldım ve otomatik yana salınım mevcut cihazda. normalde dual eco serisinde yok biliyordum ancak şaşırdım buna. 12000 lik te aldım aynı dönemde odaya takmak için, onda yok mesela.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
bu konu dahilinde mi bilmiyorum ama sadece yazmak istedim;

lg dual eco 18000btu klima aldım ve otomatik yana salınım mevcut cihazda. normalde dual eco serisinde yok biliyordum ancak şaşırdım buna. 12000 lik te aldım aynı dönemde odaya takmak için, onda yok mesela.
cihazın model numaralarının birebir aynı olduğuna emin misiniz

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35
BEKO EKOLOJİK KLİMAMI Takmaya geldiler. aluminyum boru takıldı ve vakumlama yapılmadı. söylediğiimde klasik fabrikadan vakumlu geliyor dendi. takıp gittiler. sonlara doğru işe gitmem gerektiği için başlarında duramadım ama geldiğğimde oda içinde açtıkları deliği kapaattıklarını ama dış cephedeki deliği kapatmadıklarını gördüm.
şu an borular dış cephe kaplamasının deliğinden geçip gider vaziyette ve orayı birşeyle doldurmamışlar muhtemelen yetişebilecekleri yerde değildi.

ne önerirsiniz bunları arayıp söyleyeyim mi bekoya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt