Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ya da biz gariban forum olduğumuz için belki o ürünleri kullananlar yoktur içimizde :)
mahallede 3-4 yıl önce 2 adet m.e klima takıldı fakat o zamanlar bu konuyla pek ilgilenmediğimden gidip bakmadım .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ya da biz gariban forum olduğumuz için belki o ürünleri kullananlar yoktur içimizde :)
ben m.e servisini keşif için eve kadar çağırdım hatta alacağım klimaya bile karar kıldım fakat peder illa arkadaştan al deyince fujıplus denilen dandik klimayı aldım.şimdi ise korona ve iktidar yüzünden cepte para kalmadı bu nedenle bu markalar hayal oldu.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Bu vakum işini kanırtmadan 50 kere söyletmeden efendi gibi yapan marka (servis) yok mudur memleket meselesi oldu resmen bu iş ?
Forum ve forum dışında Midea alan kimsenin bu vb. konularda şikayet okumadım görmedim, 2 yıldır bu çalışmayı yapıp, müşteri geri dönüşlerini takip ediyorum. Biliyorum bazı ürünlerin yanında Midea ucuz değil ama, benzeri değerde ME ve ya Daiken istediğinizde fiyat farkı uçuruma gidiyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Forum ve forum dışında Midea alan kimsenin bu vb. konularda şikayet okumadım görmedim, 2 yıldır bu çalışmayı yapıp, müşteri geri dönüşlerini takip ediyorum. Biliyorum bazı ürünlerin yanında Midea ucuz değil ama, benzeri değerde ME ve ya Daiken istediğinizde fiyat farkı uçuruma gidiyor.
Bu gün bende bir gariplik var sanırım. Az önce bir mesaj attım, geldim bir baktım sevgili A ataseven benim yazdıklarımı yazmış.

Şimdi bir mesaj attım sayfayı yeniledim geldim bir baktım sanki yazdıklarımı bilmişsin gibi fiyat konusuna değinmişsin.

Allah'ım, vadem doluyor galiba. :alala

Erinç yukarıdaki mesajımda ciddiyim. Seni etiketledim.

Gerekirse Yurt dışından kaynaklardan bununla ilgili bilgi talep edelim vatandaşı bu konuda bilgiye doyuralım.

Teknik dokümanların bize ulaştırılması da kabulümdür. Biz inceler ve uygun dil ile gerekli açıklamayı yaparız.

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Bütçe doğrultusunda 18 lik klima için önerilecekler belli.

Vestel Mestel bulaşmayın sakın da, bana göre yine Midea üretimi olan Airfel 18 lik alınabilir, fiyatı da bütçenize uygun.

Yahu arkadaş;

Mideanın 18 lik kliması 7790tl
Mideanın ürettiği Airfel 18 lik klima 5999tl

Haydi birine 6000 diğerine 7800tl diyelim rakam oyunlarına gelmeyelim.

Kardeşim Bu klimayı Midea üretiyorsa, Midea kendisi 7800e satarken Airfel nasıl 6000 e satıyor? Midea bizi kazıklıyor mu yoksa?

Nerede benim isyan bayrağım? :rant

Erinç Erinç bey sizi açıklama yapmaya davet ediyorum.

Biz halkız kardeşim. Sorgularız, sorularımıza makul mantıklı cevap isteriz. Öyle dolar kuru pandemi vs de kabul etmeyiz zira aynı koşullar airfel için de geçerli değil mi?

Eğer üretimlerde teknik farklılıklar var ise o zaman bunları ortaya serelim.

''Evet Airfel klimaları midea üretiyor ama airfel de kullanılanlar xzy123 kodlu kompresör, Midea olanlarda ABC456 kodlu kompresör'' desin birisi. Veya ''airfel olanda şu çap ve kesit, mideada bu çap ve kesit boru kullanıyoruz, eşanjör kondanser farklı vs'' desin.

Bu böyle olmaz.. Makul mantıklı açıklama isteriz. :dry

Halkmodeis/on

Sevgili Erinç, vatandaşın aklındaki soruların dile gelmiş hali yukarıda yazanlar. :ok
Airfeli daikin almamış mıydı abi midea parçaları mı kullanıyomuş ? yada airfelin parçalarını mideadan alıp ana marka daikin parçalarını mı kendi üretiyo yoksa ??

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
980
29
forumda m.e-daıkın-panasonıc gibi kaliteli markalardan klima almış arkadaşlar montaj aşamasında söylemeden vakum yaptılarmı acaba.
Ben Airfel aldım ancak kurulumu Daikin servisi yapıyordu. Hatta satış danışmanı klimayı da Daikin'in ürettiğini söyledi (ki tabiki doğru değil, doğrusu Midea olmalıydı :) ).
Velhasıl, hiç araştırma yapmamıştım. O makinenin ne olduğunu bile anlamamıştım, gaz basıyorlar sanmıştım. Neticede yaklaşık 15 dakika kadar vakum yapıldı ve en son makine garip bir ses çıkarınca kapattılar. Montajdan fazlasıyla memnun kaldım, hatta yeni taşındığım için asılması gereken şeyler vardı.

Diğer çalışan alçıyla uğraşırken montajdaki arkadaş asılacaklar için gerekli delme ve monte işlemlerini de halletti evdeki. Karşılığında cüzdanımda bulabildiğim 20 lirayı da zorla verebildim.

Satın alım sırasında montaj yapılan servisi de öğrenmekte fayda var herhalde. Ben biraz şanslıymışım.

Bu arada Airfel klimam aldığım evrensel wifi rc kumandada Midea seçtiğimde çalıştırabiliyorum. Daikin seçince tepki vermiyor.

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Açıkçası olaya sadece marka üstünden bakarsak midea ürünlerini pahalı satıyor kanımca çünkü daikin sensira 9luk modeli ve midea premium 9luk arasında 500 lira civarı fark var (özellik farkı var tabiki) insanlar ister istemez bilinen ve güvenilen markalara yöneliyor midea TR pazarına tam anlamıyla girecekse biraz daha fiyatlarını düşürüp tanınırlığını arttırdıktan sonra bu fiyatlara çıkmalı diye düşünüyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Airfeli daikin almamış mıydı abi midea parçaları mı kullanıyomuş ? yada airfelin parçalarını mideadan alıp ana marka daikin parçalarını mı kendi üretiyo yoksa ??
Abi Airfel markasını Daıkın satın aldı, Airfelin sahibini de Türkiye Ceo su yaptılar ve Airfel klimayı bildiğin airfel kalitesi ile ama yıllarca DAIKIN GÜVENCESİNDE diye pompaladılar.

Benim airfel ile bir derdim yok, arçelik veya vestel efendi ile kıyaslayınca kraldır hatta gözümde ancak bir pompalama yapıldığı da kesin.

Şimdi ülkemizde SUNNY markasını SONY GÜVENCESİNDE diye satarlarsa sizce ne olur?

Yılların alt markası SUNNY, sizce olur mu SONY?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben Airfel aldım ancak kurulumu Daikin servisi yapıyordu. Hatta satış danışmanı klimayı da Daikin'in ürettiğini söyledi (ki tabiki doğru değil, doğrusu Midea olmalıydı :) ).
Velhasıl, hiç araştırma yapmamıştım. O makinenin ne olduğunu bile anlamamıştım, gaz basıyorlar sanmıştım. Neticede yaklaşık 15 dakika kadar vakum yapıldı ve en son makine garip bir ses çıkarınca kapattılar. Montajdan fazlasıyla memnun kaldım, hatta yeni taşındığım için asılması gereken şeyler vardı.

Diğer çalışan alçıyla uğraşırken montajdaki arkadaş asılacaklar için gerekli delme ve monte işlemlerini de halletti evdeki. Karşılığında cüzdanımda bulabildiğim 20 lirayı da zorla verebildim.

Satın alım sırasında montaj yapılan servisi de öğrenmekte fayda var herhalde. Ben biraz şanslıymışım.

Bu arada Airfel klimam aldığım evrensel wifi rc kumandada Midea seçtiğimde çalıştırabiliyorum. Daikin seçince tepki vermiyor.
Değerli emekçi kardeşlerimin ellerine ve yüreklerine sağlık.
Saygı ile eğiliyorum önlerinde ?

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Abi Airfel markasını Daıkın satın aldı, Airfelin sahibini de Türkiye Ceo su yaptılar ve Airfel klimayı bildiğin airfel kalitesi ile ama yıllarca DAIKIN GÜVENCESİNDE diye pompaladılar.

Benim airfel ile bir derdim yok, arçelik veya vestel efendi ile kıyaslayınca kraldır hatta gözümde ancak bir pompalama yapıldığı da kesin.

Şimdi ülkemizde SUNNY markasını SONY GÜVENCESİNDE diye satarlarsa sizce ne olur?

Yılların SUNNY si sizce SONY olur mu?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Açıkçası olaya sadece marka üstünden bakarsak midea ürünlerini pahalı satıyor kanımca çünkü daikin sensira 9luk modeli ve midea premium 9luk arasında 500 lira civarı fark var (özellik farkı var tabiki) insanlar ister istemez bilinen ve güvenilen markalara yöneliyor midea TR pazarına tam anlamıyla girecekse biraz daha fiyatlarını düşürüp tanınırlığını arttırdıktan sonra bu fiyatlara çıkmalı diye düşünüyorum
Marka farkı kavramını sanırım en çok dile getirenlerden birisi oldum ülkemizde zira Donanımhaberde yönetici olduğum yıllardan beri bunun art niyetli kullanılmasına hep karşı oldum.

Fark alınmasına halen karşıyım lakin bunun makul açıklaması OLMAMASINA daha çok karşıyım.

Bir de şu var;

gerçekten etken bir fark var ve seçim tüketiciye bırakılıp tüketici alt segmenti kabul etmişse buna lafım yok lakin tüm donanımın aynı olduğu ve KASITLI olarak yazılımda bir kod değişikliği ile 15 olan programı 14 e indirip bunun adına FARK deyip ZESTEL diye 5000 e, ZEGAL diye 4500 e satıyorlarsa da buna fark diyenin... demek lazım.

Benim verdiğim örnek ise çok ciddi anlamda açıklamaya muhtaç yahu biraz daha zorlasak araya 9binlik klima sığdıracağız neredeyse o fark ile.

Açıklaması nedir bunun?

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Marka farkı kavramını sanırım en çok dile getirenlerden birisi oldum ülkemizde zira Donanımhaberde yönetici olduğum yıllardan beri bunun art niyetli kullanılmasına hep karşı oldum.

Fark alınmasına halen karşıyım lakin bunun makul açıklaması OLMAMASINA daha çok karşıyım.

Bir de şu var;

gerçekten etken bir fark var ve seçim tüketiciye bırakılıp tüketici alt segmenti kabul etmişse buna lafım yok lakin tüm donanımın aynı olduğu ve KASITLI olarak yazılımda bir kod değişikliği ile 15 olan programı 14 e indirip bunun adına FARK deyip ZESTEL diye 5000 e, ZEGAL diye 4500 e satıyorlarsa da buna fark diyenin... demek lazım.

Benim verdiğim örnek ise çok ciddi anlamda açıklamaya muhtaç yahu biraz daha zorlasak araya 9binlik klima sığdıracağız neredeyse o fark ile.

Açıklaması nedir bunun

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
980
29
---

Bir de şu var;

Açıklaması nedir bunun?
Eğer dediğiniz gibi program sayısı veya özellik azaltıp aynı fiyata satıyorsa bence fırsattır. Otomobil alırken bile örneğin navigasyon olmayan modeli alıp navigasyon kilidini yazılımla açtıranlar var. Klimada da mümkün müdür acaba böyle bir şey?

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gunners

Yeni Üye
26 Eki 2020
16
28

Yılların SUNNY si sizce SONY olur mu?

Yılların alt markası SUNNY, sizce olur mu SONY?
Hocam geçenlerde de yazmıştım. Geçen yıl 9k airfel'i daikin bayiine sordum 3000 lira demişlerdi. modern klimanin bayiine gittim midea prime için 3200 lira fiyat verdiler (montaj dahil). satıcısına sorduğumda 200 liralık farkın r32 gaz ve yeni olmasından dolayı olduğunu söylemişti. Sanırım fg europe fiyatlarını bir tık üstte konumlandırıyor. Düzgün hizmet veriyorlarsa en doğal haklarıdır tabii, top onların saha onların :)

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
980
29
Hocam geçenlerde de yazmıştım. Geçen yıl 9k airfel'i daikin bayiine sordum 3000 lira demişlerdi. modern klimanin bayiine gittim midea prime için 3200 lira fiyat verdiler (montaj dahil). satıcısına sorduğumda 200 liralık farkın r32 gaz ve yeni olmasından dolayı olduğunu söylemişti. Sanırım fg europe fiyatlarını bir tık üstte konumlandırıyor. Düzgün hizmet veriyorlarsa en doğal haklarıdır tabii, top onların saha onların :)
Midea aradığında 3500 liraya 9000 veren Airfelden çok yüksek fiyat söylemezse ben de Midea alacağım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt