Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Istanbul,Izmir,Ankara,Konya Uzun Sure Kaldim
Klimayi Hic Aramadim

Ama Adana Bir Baska Arkadas

Adana gibi Memlekette
Klima 22 Al Bakim Ne Oluyor Gorursun
Ertesin Diyare,Bel Boyun Tutulmasi Bas gosterir

Dis Ortamla Ic Ortam Isi Farki
10-12 Dereceyi Gecmemeli

Isyerinde Bunun Ceremesi Cekiyoruz
Disirisi 45-50 Derece %90 nem
Kontrol Odasi 24 Derece

Disari Gir Cik Artik Eklemlerimiz Agrir Oldu

SM-N900

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
Istanbul,Izmir,Ankara,Konya Uzun Sure Kaldim
Klimayi Hic Aramadim

Ama Adana Bir Baska Arkadas

Adana gibi Memlekette
Klima 22 Al Bakim Ne Oluyor Gorursun
Ertesin Diyare,Bel Boyun Tutulmasi Bas gosterir

Dis Ortamla Ic Ortam Isi Farki
10-12 Dereceyi Gecmemeli

Isyerinde Bunun Ceremesi Cekiyoruz
Disirisi 45-50 Derece %90 nem
Kontrol Odasi 24 Derece

Disari Gir Cik Artik Eklemlerimiz Agrir Oldu

SM-N900

yandın sen klimalrda 35 ve 40 derece soğuk ayarı yok. :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
Sana Bahsetmistim Daha Once
Yururken Daralmaya Basliyorsun
Ozellikle Esmedigi Zamanlarda

biliyorum canım makara yapıyorumda klimaların  derecesini ince yerden yakaladım. 50 derece hava varsa 40 derece varmı klimalarda yada 45 derece havada 35 derece :)

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
Yardimci olan herkese tesekkurler peki cariermi mideami olmali secimimim servis sıkıntısı yasamiycagam kalite olarak

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Yardimci olan herkese tesekkurler peki cariermi mideami olmali secimimim servis sıkıntısı yasamiycagam kalite olarak

ben üstet yazılanları okumadım. carrirer xpowermi yoksa xpowergoldmu?

xpowergold daha güçlüdür ama biraz seslidir dış ünitesi. thailand üretimidir. diğeri midea üretimi gerçi carierle midea baya benzerdir ama tamamen aynıdır diyemeyiz. mideanın babası carrierdir. teknoloji ordan geliyor.

arkadaşlar size yardımcı olurlar.  ben şuan çıkıcam gider ayak yazıyorum. zaten pek tavsiye işinede girmiyorum kusuruma bakmazsanız.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:

Carrier XPower Gold  serisi alarkoda  alınabilecek klima.fiyat olarak yüksek tutuluyor bu marka.o yüzdende öneremiyoruz.midea mission modeli daha verimli carrierden.kalite olarak birbirini aratmaz.servis olayına bakarsak bu şans işi .hermarkada sorun oluyor olmayan marka yok.

ama alarko firma olarak genel anlamda modern klimadan iyidir müşteri hizmetlerinde.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

ghostkiller1' Alıntı:
sawash35' Alıntı:

Carrier XPower Gold  serisi alarkoda  alınabilecek klima.fiyat olarak yüksek tutuluyor bu marka.o yüzdende öneremiyoruz.midea mission modeli daha verimli carrierden.kalite olarak birbirini aratmaz.servis olayına bakarsak bu şans işi .hermarkada sorun oluyor olmayan marka yok.

ama alarko firma olarak genel anlamda modern klimadan iyidir müşteri hizmetlerinde.

tesekkur ederim onceliğim alarko olucak ozaman satıs sonrası hizmet onemli cunki

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

arkadaslar multi klima nasıl olur linkteki gibi http://www.toshibacim.com/multi-klimalar/salona-sizden-diger-oda-bizden-kampanyasi/-1-oda---1-salon-toshiba-multi-inverter-klima-paketi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
arkadaslar multi klima nasıl olur linkteki gibi http://www.toshibacim.com/multi-klimalar/salona-sizden-diger-oda-bizden-kampanyasi/-1-oda---1-salon-toshiba-multi-inverter-klima-paketi

öncelikle ev için multi hiç önermiyorum.linkteki klimaya gelirsek toshibanın en alt seviyesi bir multi.çok verimli performanslı bir klima değil.plastik çatırtı sesleri duymanız sürekli cabası olabilir.ama fiyat olarak iyi fiyat.iş yapmazmı yapar ısıtırda soğuturda .en azından piyasada klima adı altında satılan,baymak,airfel ,arçelik ,beko,vestel,samsung,lg.........gibi çöplük naylon klimalardan çok ama çok iyidir.önerirmisiniz derseniz ben bu model için ve multi sistem için riske girmem şahsen.

splitte en alt serisi suzimi toshibanın onuda asla önermem.yukarıdaki multide o zaten.suzimiler çok sorunlu olabiliyor.ama bu multi olurmu onu bilemiyorum.

R Çevrimdışı

Rapega

Yeni Üye
31 Tem 2016
2

Merhaba Ustalar,
Forumunuz gayet başarılı. Sizden fikir almak istiyorum.

Gaziantep'te yaşıyorum sadece soğutma amaçlı kullanılmak üzere 18 m2'lik kuzey-batı yönlü oturma odama
klima arayışı içindeyim. 5 katlı yeni binanın 4. katı, kuzey-güney-batı cepheli
Binanın klima tesisatının hazır olduğu söyleniyor
Tesisatı Daikin'in Gaziantep bayiisi yapmış bu durumda illa Daikin mi almalıyım?

Klima tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Rapega' Alıntı:
Merhaba Ustalar,
Forumunuz gayet başarılı. Sizden fikir almak istiyorum.

Gaziantep'te yaşıyorum sadece soğutma amaçlı kullanılmak üzere 18 m2'lik kuzey-batı yönlü oturma odama
klima arayışı içindeyim. 5 katlı yeni binanın 4. katı, kuzey-güney-batı cepheli
Binanın klima tesisatının hazır olduğu söyleniyor
Tesisatı Daikin'in Gaziantep bayiisi yapmış bu durumda illa Daikin mi almalıyım?

Klima tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.bütçeniz ne kadar acaba ona göre seçim yaparsak iyi olacaktır.binanızdaki hazır tesisatı kimin yapmış olduğu önemli değil.önemli olan boru çapları.bunuda anlamanız için bir keşif ekibi çağırın ücretsiz yada alacağınız yere önce bu durumu bildirin ona göre değerlendirirler.normal şatrlarda m2 nize 9000 btu klima yeterli olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@Rapega Forumunuza Hosgeldiniz

Yeni Binalarda Neredeyse Tumunde Altyapi Hazirlanir

Borusundan Tut,Elektrik Tesisatindan,Giderine Kadar

Müteahhitiniz O firmayla Sadece Altyapisini Yapmak Icin Anlasmistir

O Firmadan Urun Alacaksiniz Diye Bir Dayatma Olamaz

Istediginiz Marka Modeli Alirsiniz
Aldiginiz Firmada Gelir Kurulumu Yapar

9.000btu Isini Rahatlikla Gorecektir

Butcede Belirtirseniz Marka Ve Model Tavsiyesi Yapariz

R Çevrimdışı

Rapega

Yeni Üye
31 Tem 2016
2

Hoşbulduk @ghostkiller1 @Sota
Allah nasip ederse bu evde uzun süre oturacağımı düşünerek bütçe sınırlaması yapmak içimden gelmese 2500 civarı bir şeyler düşünüyorum
düşük elektrik kullanımı öncelikli tercihimdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt