Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Rapega' Alıntı:
Hoşbulduk @ghostkiller1 @Sota
Allah nasip ederse bu evde uzun süre oturacağımı düşünerek bütçe sınırlaması yapmak içimden gelmese 2500 civarı bir şeyler düşünüyorum
düşük elektrik kullanımı öncelikli tercihimdir.
işin gerçeği kardşeim piyasada birçok marka model ve kirlilik var.inanın bunları gerçek değerlendirmeye alsak çoğu çöpe atılacak marka ve modeldir.herkes kafasına göre biryol tudmuş gidiyor malesef.her klima klima değil kağıt üzerinde verilen değerler şişme değer sahte değer birçok markada.lafı uzatmadan öncelikle ben kesinlikle kalite olsun performans verim olsun ve diğer etkenler olsun kesinlikle mitsubishi elektirik diyorum.

MSZ-HJ25VA   şu anki liste fiyatı 2630 tl görünüyor.güzel bir pazarlıkla bu klimayı bütçenize denk getirebilirsiniz.bu klima ömürlük sizi üzmez heryönden.gene sizi üzmeyecek birkaç model daha belirtirsek:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMAAU-09HFN1-INVERTE-KLIMA,PR-200.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE09RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-64.html

bu üç seçenekten en verimlisi midea missiondur.sonrasında panasonictir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@Rapega kardeşim mideanın resmi türkiye distiribitörü burdan bayi servis ve diğer bilgileri alabilirsiniz.

http://www.modernklima.com.tr/

mitsubishi elektirik:

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-hj-yeni-comfort-inverter-duvar-tipi-split-klim.aspx

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

arkadaslar mideanın blanc serisi ile misson serisi arasındaki fark nedir blanc serisi fiyat olarak makul  ghostkillerin tavsiyesi ile yatak odası ve salona ayrı 2 tane alıcagam   ilerde kiracı olacagımdan oturu ev degişikliği olursa  salon buyuklugu degişebilir 12000 lik yerine 18000 lik alırsam faturada cok fark olurmu ve 25 metrekare salon için18000lik  olması zararı olurmu

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
arkadaslar mideanın blanc serisi ile misson serisi arasındaki fark nedir blanc serisi fiyat olarak makul  ghostkillerin tavsiyesi ile yatak odası ve salona ayrı 2 tane alıcagam   ilerde kiracı olacagımdan oturu ev degişikliği olursa  salon buyuklugu degişebilir 12000 lik yerine 18000 lik alırsam faturada cok fark olurmu ve 25 metrekare salon için18000lik  olması zararı olurmu

sawash35 kardeşim blanc missiondan verim olarak düşük.dış ünite sesi biraz fazla.ama iş yapar kesinlikle.kullanıcıları memnun.ne baymağa benzer nede arçelik gibi yerlilere,nede airfel kumtel dayluğa.onlardan birkaç gömlek üstün klimadır.kiracı olduğunuz için evt sizde haklısıızki ilerisinide düşünmek zorundasınız.büyük olmasının öyle söylendiği kadar bir etkisi zararı olmaz.soğutmada hiç olmaz.ısıtmada odayı çabuk ısıtacağından serin üfleme meselesi olabilir ki flaplarıda ona göre ayarlar üzerinize vurdurmazsınız.fan hızıyla felan bu işi çözersiniz.faturaya hem klimanın büyük olmasından küçük rakamlar eklenebilir ama öyle abartılı asla eklenmez.ben diyeyim 10 siz deyin 15 tl gibi.belki onu bile etmeyebilir.

işin gerçeği tam btu alıp iklimlendirmede farklılklar yaratmadan çalışması ve ona keza yakıtınında düzenli olması iyidir.ama siz sonuçta 15 m2 yere 18 lik almıyorsunuz.25 m2 yere alıyorsunuz.kısacası sizi korkutmasın ilerisi için derseniz alın tabiki.ama bu gün için 12 lik size yeterlidir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

sawash35' Alıntı:

Mıssıon Serısınde Kompresor ve Plastık Kalıtesı Blanc Gore Daha Iyı

Mıssıon Modelınde Wıfı kıt Bulunmakta

25m2 18lık Almanız Faturanızda Cıddı Bır Artısa Neden Olmaz

+ Yon Olarak Icerısı Daha Hızlı Iklımlenır (Gun Icersınde Ac-Kapa Kullanacak Olursanız)

A Çevrimdışı

aydın42

Yeni Üye
1 Ağu 2016
6

Merhaba ayrıca bir konuyu açmak istedim ama yapamadım. Şu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 12000 lik bir klima almak istiyorum. Bütçem sınırlı, şu 4 klima içinde alınabilirlik sıralaması yaparsak nasıl olur? 1., 2., 3, 4., sıraya hangilerini koymalıyız? 

lg AS-W126H4A0 
daylux TTXN35U 
Airfel LTXN35U 
Baymak Elegant Plus 12 

Cevaplarınızı merakla bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@aydın42 Forumumuza Hosgeldiniz
Dogru Yapmissiniz Tum Tavsiyler Tek Baslik Altindan
Ilerletiyoruz

Butcenizi Kullanilacagi Alan
Yogun Kullanim Hangi Isitmami Sogutmami Olacak Belirtirseniz Daha Fazla Yardimci Olabiliriz

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Sota' Alıntı:
@aydın42 Forumumuza Hosgeldiniz
Dogru Yapmissiniz Tum Tavsiyler Tek Baslik Altindan
Ilerletiyoruz

Butcenizi Kullanilacagi Alan
Yogun Kullanim Hangi Isitmami Sogutmami Olacak Belirtirseniz Daha Fazla Yardimci Olabiliriz

s.a sota hocam klimalarda ısıtma mı daha zor ısıtır  soğutma mı daha zor soğutur

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16

Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Malum sizlerden iyi bir cihaz önerisi istemiştim. Sizler de bana yardımcı oldunuz ve önerdiğiniz cihazı bugün gidip satın aldım. Ancak aklımda deli sorular ::)
Ben bu cihazı satın aldım:

4l67pJ.jpg

Ancak eve geldim ve kodlara bakınca bununla karşılaştım:

DJnzWy.jpg

Satın aldığım cihaz ile teslim aldığım cihaz doğru mudur arkadaşlar ??? :( :( :huh: :huh: :huh: :blush:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Alttaki Dis Unite Kutusu Dogru 12lik
Ama Ustteki Yanlis 18lik Ic Unite Vermisler

Tam Dayaklik Bunlar Kim Yapti Bu Hatayi...

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16
Aynen. Forum Istanbul Koçtaş. Ne yapmaliyim simdi ben. Iade mi etmeliyim. Bu sekilde montaj olmaz sanirim. Hay allah ya. Rahatsizim zaten. Seker hastasiyim. Sicaklar bunaltti iyice. Neden isler hep ters gider ki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt