Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

ghostkiller1' Alıntı:
dersenizki holude ısıtmak yada soğutmak istiyorum o zman sürekli kullanım gerekebilir.en azından salondaki klimayı 24 saat açık bırakmak zorunda kalırsınız ısıtmada .soğutmada çok sorun olmaz kolay kolay.ama ısıtmada işler çok değişir.

ev yuksek zemin holde  kısa  çift cam pimapen pencereler  24 luk klima ıkitane ayrı klimadan sarfiyatı fazla olur diyosun  inerter klimalar oldugu için  asckapa yapmak saglık deil diyorlar tasarruf acısından

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
dersenizki holude ısıtmak yada soğutmak istiyorum o zman sürekli kullanım gerekebilir.en azından salondaki klimayı 24 saat açık bırakmak zorunda kalırsınız ısıtmada .soğutmada çok sorun olmaz kolay kolay.ama ısıtmada işler çok değişir.

ev yuksek zemin holde  kısa  çift cam pimapen pencereler  24 luk klima ıkitane ayrı klimadan sarfiyatı fazla olur diyosun  inerter klimalar oldugu için  asckapa yapmak saglık deil diyorlar tasarruf acısından

24 klima orda kendini kısamaz arkadaşım.inverter olmasının hiçbir mantığı kalmaz.fultapa çalışır klima.buda çok yüksek maliyetlere sebebiyet verecektir.iklimlendirme zaafiyetide cabası olur.inverter klima 3 yada 4 saat için kullanırım derseniz yanı kısa zaman kulanımda tüketime faydası çok olmaz.ama gene evinizin iklimlenmesine bağlı bu olay.dediğnize görede sizin kısa süre kullanma şansınız yok zaten.24 saatlik kullanımı bizlere ezberletenler her koşulu göz önüne almadan konuşanlardır.ben kendi yapmış olduğum testlerde bir klimada 2-3 kw fazla yakıyor 24 saatlik kullanımla benim 18 saatlik kullanımımda.

konfor ve iklimlendirme açısınden evt kesinlikle iyi olur  kombi misali gibi kullanmış olursunuz ve konforuda o şekilde olur.düşünüki siz iki klimada en az 5 kw fazla yakacaksınız aya vurun hesabını yapın.dersenizkli konforuma değişmem o parayı ozaman tabiki uygun olur 24 sattlik kullanım.ben şahsen evimde hiçbir zaman kullanmadım kullanmıyorum gereksiz görüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@sawash35 Forumumuza Hosgeldın Sımdıden Mutluluklar Dılerım

Bende Adanada Ikamet Edıyorum Izmırde Uzun Sure Yasadım Bılırım Iklımını Adana Benzer ama Adana Daha Serttır

Sogutma Konusunda Tek Klımayla Idare Edılebılınır ama Isıtma Mumkun Degıl

Isınan Hava Yukselır ve Dıger Odaya Gıtmez

2 Klıma Alırsın Benım Gıbı Yatak Odası Yatmadan Yatmaya Kullanıyorum 12lik
20m2 Oldugu ıcın Cabuk Iklımlenıyor

Salonumdagene 12lik 27m2 Gec Iklımlendıgı ıcın 24 Saat Calıstırırım

Oyle Kabarık Fatura Hıc Odemedım Bu ay 180lıra Geldı Mesala

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
@sawash35 Forumumuza Hosgeldın Sımdıden Mutluluklar Dılerım

Bende Adanada Ikamet Edıyorum Izmırde Uzun Sure Yasadım Bılırım Iklımını Adana Benzer ama Adana Daha Serttır

Sogutma Konusunda Tek Klımayla Idare Edılebılınır ama Isıtma Mumkun Degıl

Isınan Hava Yukselır ve Dıger Odaya Gıtmez

2 Klıma Alırsın Benım Gıbı Yatak Odası Yatmadan Yatmaya Kullanıyorum 12lik
20m2 Oldugu ıcın Cabuk Iklımlenıyor

Salonumdagene 12lik 27m2 Gec Iklımlendıgı ıcın 24 Saat Calıstırırım

Oyle Kabarık Fatura Hıc Odemedım Bu ay 180lıra Geldı Mesala

şşt burda 126 tl üç  klima ve evin elektirği var olan bir fatura varken sota intihar etsen yaw :ohoh: :ohoh:

ben 182 tlyi kışın sadece bir ay ödedim evin elektirği dahil

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
Sızın Oralar Gecelerı Klımasız Pufur Pufur Yatmıstım Gelde Buralarda Yatsana  :kop:
yah püfür püfür kıçımızdan ter akıyor açmada yaşa klimasız.ben ne yaz ne kış evi havalandırmak dışında cam kapı açmam ceyran yapıyor bozuyor beni.klimayla yaşamaya çok pis alışmışız.ne warmış sende kes bi adana karpuzu soğuk soğuk off yemişim sıcağını :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

ghostkiller1' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Sızın Oralar Gecelerı Klımasız Pufur Pufur Yatmıstım Gelde Buralarda Yatsana  :kop:
yah püfür püfür kıçımızdan ter akıyor açmada yaşa klimasız.ben ne yaz ne kış evi havalandırmak dışında cam kapı açmam ceyran yapıyor bozuyor beni.klimayla yaşamaya çok pis alışmışız.ne warmış sende kes bi adana karpuzu soğuk soğuk off yemişim sıcağını :)

Abovv Dolapta Kavun Vardı

Vardıya Bıtmeden Oldureyım :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
Ben Tek Zamanlı Kullanıyorum 39kurustan  :)

3 lü tarife satttende akıllı olmak gerekiyor.ona çok dikkat etmeye kalkarsak kafa gider.çok incelemiyorum sadece çamaşır makinesi gece çalışıyor gerisi veryansın.dikkat edilse gerçekten çok tasarruflu oluyor.robot değilzki kendimizide proğlamlayalaım çok tınlamıyorum yani.tüketimden memnun olduğum için sıkıntı yok şükür.işte bu yüzden me diyorum sotacım :) :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Saat Isıyle Ugrasamayız

Bır Ara Denedık Sabah Ise Uykumuzu Alamadan Gıdıyoruz Bu Sefer

Yav Aksını Mı Iddıa Ettık ME Kotumu Dedık Bazı Kıl Tuy Herıfler Gıbı

Ama Samsung Jangfrau Hakkını Vermek Lazım Fıyat/Performansın Otesınde Cıhaz

Kıme Aldırdıysak Sıkayet Hıc Eden Olmadı Ne Isıtmam Ne Sogutmam Dedı Elektrık Tuketımde Kımseyı Uzmedı

Haıer Gıbı Elektrıgı Icmedı

Enson Haıer Nebulayı
Serhat 20gunluk 19m2 Yalıtımlı Evde Test Yaptı 720wattı Heraldı Ortalama Tuketım Oda 26 Derecede

Saun Adana 25 Derecede 27m2 Ortalama Tuketımım 275watt

Ustune Ustluk Jangfaru Nebula %25 Daha Ucuzdu :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
Saat Isıyle Ugrasamayız

Bır Ara Denedık Sabah Ise Uykumuzu Alamadan Gıdıyoruz Bu Sefer

Yav Aksını Mı Iddıa Ettık ME Kotumu Dedık Bazı Kıl Tuy Herıfler Gıbı

Ama Samsung Jangfrau Hakkını Vermek Lazım Fıyat/Performansın Otesınde Cıhaz

Kıme Aldırdıysak Sıkayet Hıc Eden Olmadı Ne Isıtmam Ne Sogutmam Dedı Elektrık Tuketımde Kımseyı Uzmedı

Haıer Gıbı Elektrıgı Icmedı

Enson Haıer Nebulayı
Serhat 20gunluk 19m2 Yalıtımlı Evde Test Yaptı 720wattı Heraldı Ortalama Tuketım Oda 26 Derecede

Saun Adana 25 Derecede 27m2 Ortalama Tuketımım 275watt

Ustune Ustluk Jangfaru Nebula %25 Daha Ucuzdu :)

ammada az tüketiyormuş ha 26 derecede burada 22 derecde çalışıyor ve 60m2 htab ediyor 12lik yaşlı me 240 watt çekiyor. ulen snele harbi bir klimamı gördünüzde konuşuyonuz hele harbi tam görgüsüzlüğün sembolü oldu çıktı.

hala yok ortada bak finans işlerim var diyrum gene yok ortada Allah bilri finans işlerindede bu olayı klima gibi büyütüyordur. :iih:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

walla ben haticeye bakmıyorum neticeye bakıyorum.şaka gibi fatura ödüyorum.60 tlye üç klima hadi buyrun burdan yakın.klimalarım me tabiki.hatta 60 bile değildir orası kesin çünki baika ağır makinalar çalıştı üst katta inşatt dan dolayı.ama genede 60 olsun. .tek klimanın yaktığını 3 klima yakıyor. me kullanmamayanlar buna inanmaz tabi.neyse gene övmeyim me yi ama bu işin piri arkadaş me

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt