Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

http://www.momentklima.com.tr/tayosis/images/FiyatListesi/D27.pdf

bu linkte fiyatları var.ne kadar günceldir bilemiyorum.kampanya bitti denilsede fiyatlar gene değişken olacaktır.bütün bayilerden fiyat almak yararınıza olacaktır

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

ghostkiller1' Alıntı:
tosunpasha26' Alıntı:
Ben bu Mitsubishi klimadan bulamadım arkadaşlar.HJ25VA olanından. Koçtaş sitesinde var ama hiçbir yerde stokta yok?

hocam normalde me nin internet satışı yok firma politikası gereği.bir ara koçtaşta hj serisi satılıyordu ama şu an yok

Bu Pazar gunu Gordum Koctaş ME HJ Serısı Satısına Devam Edıyor
ama
Fıyat Bıraz Tuzlu 12lık HJ 3100 Yazmıslardı

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16

Peki bu hb de satılan me klimalar nasıldır arkadaşlar. Şöyle sağlık açısından da bakalım biraz olaya. Mesela samsung klimalar var tam istediğim gibi ama nette herkes ateş püskürmüş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

HepsiBurada Satılan Mitsubishi Electric Degıl Mitsubishi Heavy Industries'dır

Tum Klımalarda Kullanılan Fıltreler Asagı Yukarı Aynıdır ama Samsung Kullanılan Fıltre HD Dıye Gecıyor Oldukca Sık Gozeneklıdır

Gozeneklerı Goremezsın Bıle

Samsung Onermıyoruz Alumınyum Kondenser Olması Sebebıyle

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

Merhaba ustalar izmirdeyim eylulde evleniyorum  eylulun baslarındada 105 metrekare kiralık evime klima taktırmayı dusunuyorum  ısıtma ve sogutma amaclı   salonla yatak odası yanyana sadece ikinin kapısını acık bıraksam  btusu yuksek  tek klimayla  mumkun olurmu ve butcem enfazla 4000 tl olucak klima onerileriniz ne olur

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

sawash35' Alıntı:
Merhaba ustalar izmirdeyim eylulde evleniyorum  eylulun baslarındada 105 metrekare kiralık evime klima taktırmayı dusunuyorum  ısıtma ve sogutma amaclı   salonla yatak odası yanyana sadece ikinin kapısını acık bıraksam  btusu yuksek  tek klimayla  mumkun olurmu ve butcem enfazla 4000 tl olucak klima onerileriniz ne olur

hayırlı olsun öncelikle.

yan yana iki odada soğutma bir nebze olsada olur fakat ısıtma olmaz.

ayrıca yüksek btu klima çabuk duracağı için ısıtmada konfor iyice bozulur. ve kurulu odada soğuktan duramazsınız. ayrınca ik klim alın birini önce alın birni sonra alın.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:

merhaba hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.şimdiden Allah mesut etsin diyelim.basit bir çizim yapabilmne imkanınız varmı.birde bu odaların m2 leri ne kadar.9koy ustadımda olabilecek sorunları yazmış.aynen katılıyorum.bence ayrı ayrı bu bütçeyle iki tane klima almanız olacaktır.siz m2 leri bir yazın ona göre değerlendirelim

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

9köy' Alıntı:
sawash35' Alıntı:

hayırlı olsun öncelikle.

yan yana iki odada soğutma bir nebze olsada olur fakat ısıtma olmaz.

ayrıca yüksek btu klima çabuk duracağı için ısıtmada konfor iyice bozulur. ve kurulu odada soğuktan duramazsınız. ayrınca ik klim alın birini önce alın birni sonra alın.

tesekkurler peki iki klima aynı andamı calıstırıcagam surekli enerjı tasarrufu olurmu

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

ghostkiller1' Alıntı:
sawash35' Alıntı:
Merhaba ustalar izmirdeyim eylulde evleniyorum eylulun baslarındada 105 metrekare kiralık evime klima taktırmayı dusunuyorum ısıtma ve sogutma amaclı salonla yatak odası yanyana sadece ikinin kapısını acık bıraksam btusu yuksek tek klimayla mumkun olurmu ve butcem enfazla 4000 tl olucak klima onerileriniz ne olur

merhaba hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.şimdiden Allah mesut etsin diyelim.basit bir çizim yapabilmne imkanınız varmı.birde bu odaların m2 leri ne kadar.9koy ustadımda olabilecek sorunları yazmış.aynen katılıyorum.bence ayrı ayrı bu bütçeyle iki tane klima almanız olacaktır.siz m2 leri bir yazın ona göre değerlendirelim

hosbulduk hocam tesekkur ederim kabaca kroki salon 25metrekare yatak odası 16 metrekare resim linkide burda

B2pOPVe721d95b80dca373.jpg

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

hosbulduk hocam tesekkur ederim kabaca kroki salon 25metrekare yatak odası 16 metrekare resim linkide burda

bu durumda birde holun m2 si girecek işin içine.orasıda vardır sanırım bi 15 m2 en azından.işin gerçeği bu durumlar hiçbir zaman tam verimli bir iklimlendirme olmaz.mutlaka sorunlar olacaktır.en kötüsüde faturanız kabarık olacaktır.ben sizin yerinizde olsam salon için 12 lik diğer odanız içinde 9 luk klimas alırım bakarım rahatıma.hiç riske girmeye inanın gerek yok.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

salon için:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

y.odası içinde:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMAAU-09HFN1-INVERTE-KLIMA,PR-200.html

böylelikle hiç sorun yaşamadan rahatınıza bakarsınız.ama illa tek klima olacak derseniz:en az 24 lük klima almanız gerekiyor.bu durumda bütçeniz doğrultusunda :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMADU-24HRDN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-203.html  (yakıt fazla ve verim düşük olacaktır)

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

ghostkiller1' Alıntı:
sawash35' Alıntı:

bu durumda birde holun m2 si girecek işin içine.orasıda vardır sanırım bi 15 m2 en azından.işin gerçeği bu durumlar hiçbir zaman tam verimli bir iklimlendirme olmaz.mutlaka sorunlar olacaktır.en kötüsüde faturanız kabarık olacaktır.ben sizin yerinizde olsam salon için 12 lik diğer odanız içinde 9 luk klimas alırım bakarım rahatıma.hiç riske girmeye inanın gerek yok.

peki 2klimayı nasıl calıstırmalıyım nişanlım 8/5 calısıyor bende vardiyalı genellikle evde bulunulan saatler fazla olucak kapıları acıp aynı andamı calıstırmalıyım klimaları 24 saat ?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

peki 2klimayı nasıl calıstırmalıyım nişanlım 8/5 calısıyor bende vardiyalı  genellikle evde bulunulan saatler fazla olucak  kapıları acıp  aynı andamı calıstırmalıyım klimaları 24 saat  ?

öncelikle iki klima aldığınızda bilinki tek klimadan fatura olarak düşük olacaktır.24 saat kullanımı evden eve değişim gösterir.evinizin yalıtım durumu iyidir,iklimlendirmesi çabuk olur o zman evde bulunduğunuz zamanlar içerisinde çalıştırıp kapatın.iklimlendirme geç oluyor yaza zorlanıyorsa 24 saat lik kullanım yararınıza olacaktır.bu kullanım şekillerini siz kendinize göre ayarlarsınız kullandıkça.ama dediğim gibi odalarda birer tane klima olursa iklimlendirme çabuk ve güzel olcağından hertürlü karlı olursunuz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

dersenizki holude ısıtmak yada soğutmak istiyorum o zman sürekli kullanım gerekebilir.en azından salondaki klimayı 24 saat açık bırakmak zorunda kalırsınız ısıtmada .soğutmada çok sorun olmaz kolay kolay.ama ısıtmada işler çok değişir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt