Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

tosunpasha26' Alıntı:
Aynen. Forum Istanbul Koçtaş. Ne yapmaliyim simdi ben. Iade mi etmeliyim. Bu sekilde montaj olmaz sanirim. Hay allah ya. Rahatsizim zaten. Seker hastasiyim. Sicaklar bunaltti iyice. Neden isler hep ters gider ki...

@tosunpaşa arkadaşım selam, bende video yüklemey çalışıyorum temzilikle alaklaı yazınızı görünce yazayım dedim. bu parayı verebiliyorsanıaz siz sf alsanız daha iyi arada çok fark kalmamış bakın imzamdaki ikinci forumda Osman isiml üyen var baya uygun almış klimayı. oraya üye olun özelden sorun arkadaşa. ben özelden forum adresini atayım gene size özelmesajınıza bakınız.

bu arada çok geçmiş olsun Allah şifa versin.

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16

9köy' Alıntı:
tosunpasha26' Alıntı:
Aynen. Forum Istanbul Koçtaş. Ne yapmaliyim simdi ben. Iade mi etmeliyim. Bu sekilde montaj olmaz sanirim. Hay allah ya. Rahatsizim zaten. Seker hastasiyim. Sicaklar bunaltti iyice. Neden isler hep ters gider ki...

@tosunpaşa arkadaşım selam, bende video yüklemey çalışıyorum temzilikle alaklaı yazınızı görünce yazayım dedim. bu parayı verebiliyorsanıaz siz sf alsanız daha iyi arada çok fark kalmamış bakın imzamdaki ikinci forumda Osman isiml üyen var baya uygun almış klimayı. oraya üye olun özelden sorun arkadaşa. ben özelden forum adresini atayım gene size özelmesajınıza bakınız.

Aradaki fiyat farkı yaklaşık 800 TL. Bilemedim şimdi değer mi acaba. Kafamdaki her şey altüst oldu şu an. Ne yapacağımı bilemedim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

tosunpasha26' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Aradaki fiyat farkı yaklaşık 800 TL. Bilemedim şimdi değer mi acaba. Kafamdaki her şey altüst oldu şu an. Ne yapacağımı bilemedim.

kışında kullanacaksanız değer. ayırca pazarlık olayı var. izmirde falan olsanız zaten çok daha avantajlı alırdınız ama istanbulda klima işinde rekabet yok. daha çok yeni binalar için vrf sistemlere dayalı piyasa.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

bu arada çok pardon unuttum.  özel mesajım kapalı olduğu için bana cevap veremezsiniz mailimi göndereyim size tekrar bakın özel mesajınıza.

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16

Kışın kullanmayı planlamıyorum. Kalorifer yeterli gelir zaten sıcağı hiç sevmem. Koçtaş gibi kurumsal firmayla nasıl pazarlık edilir onu da bilmiyorum. Ayrıca kurumsallığa önem veririm. Bayiden ziyade büyük tedarikçilerden mal almayı yeğlerim. Ben sanırım iç üniteyi iade edip doğrusunu alacağım. Çok fazla kafamı bu konuya takıp iyice şekerimi yükseltmek istemiyorum. Neyse ne artık. Serinlemeye ihtiyacım var acilen...

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

tosunpasha26' Alıntı:
Kışın kullanmayı planlamıyorum. Kalorifer yeterli gelir zaten sıcağı hiç sevmem. Koçtaş gibi kurumsal firmayla nasıl pazarlık edilir onu da bilmiyorum. Ayrıca kurumsallığa önem veririm. Bayiden ziyade büyük tedarikçilerden mal almayı yeğlerim. Ben sanırım iç üniteyi iade edip doğrusunu alacağım. Çok fazla kafamı bu konuya takıp iyice şekerimi yükseltmek istemiyorum. Neyse ne artık. Serinlemeye ihtiyacım var acilen...

koçtaş değişim yapar onda sorun olmaz güle güle kullanın şimdiden.

yanlız ben size koçtaşla pazarlık edin falan demedimki sizin tercihiniz.. bunu açmanızada gerek yoktu.

madem açmışsınız bende fikrimi söyleyeyim. konuşmam gerekirse ben onların kurumsallığına falan güvenmem şahsen bu tür şeylerede takmam. yaptııkları möecburi şaşkınlık ortadayken. zira quantanamo (telafuzu yanlış olabilir) kampı gibidir bu tür yerlerin çoğu. ve onların nekadar kurumsal olduğunu (kendi bünyelerindeki müsteri hizmetleri çalışanı iş arkadaşımdan biliyorum optimum koçtaş müsteri hizmetleri çalışanıydı bizim firmay agelmeden önce uzun süre aynı masayı paylaştık bu arkadaşımdan biliyorum) kurumsallık denen mesele Türk e Türk gibi davranabiliyormu bence önemli olan o.. mesela örnek Bosch firması davranmazken Arçelik davranıyor ürün kalitesi düşükte olsa daha çok tutuluyor. ama ben aynı şeyi koçtaşta görmedim. (grup olarak koç olsalarda)1 hafta izin alamadım bir fatura bulma meselesinde. nedendir bilmem çalışanlardanmı sistemdenmidir bilmem.

bende 3 adet me var gene satınalacak olsam bayiden alırım zira  bayi sayesinde müşteri menuniyetinin nedemek olduğunu öğrenmiş birisiyim me de çok farklı bu durum çünkü..  ben buna krumsallık derim.

şayet 400 tl fazlasına alabilirsenizde bir kaç günede değer. korkmayın okadar.. bendede gizli şeker var bulamıyorlar şişmanım aşırı kabul dayanmak zor ama...

800 fazla diye bir şart yok robotla pazarlık etmeyeceksiniz ama tabi seçim sizin ben sadece segment açısından yardımcı olmak istemiştim.

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16
Yardiminiz icin tesekkur ederim. Sanirim cumlem farkli anlasildi. Saldırı amaci falan gütmedim onu belirteyim. Sanirim gece saati biraz da sıcağın etkisi :)
Ben evimi yeni aldim ve inanin cok fazla masraflarim oldu. Gönül ister kirigamine serisi almak ama mumkun gozukmuyor. 800 tl bana su an icin fazla. Ileride belki yenisini alirken degistiririm. Ayrica pesin alamam. Malum pesin alsam indirim zorlanir ama zaten 9 taksitle aliyorum. Her sey nasip. Iyi niyetiniz icin tesekkur ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Ise Karismak Gibi Olmasin Bayiler Bu Konuda Daha Esnek

Forumuzda Tavsiye Uzerine ME SF Alanlar Oldu Liste Fiyati 3900lira

Izmirde ME SF35 Ozel Fiyat Alan Oldu 3500lira 9taksit

Urfada ME SF35 için 3650lira 9 Taksit Yapildi

Sunu Demek Istiyorum ME SF Yonlendirme Gayretinde Degilim

Bayiyle Pazarlik Yapar Gene Taksit Yapilabilirdi

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16
Kendim Istanbul'da ikamet ediyorum. Az önce birkaç bayii aradım. Buradaki mevzuyu kısaca anlattım. Bana 3500 civarlarında bir fiyatın İstanbul'da mümkün olamayacağını söylediler. Liste fiyatinin 3900 lira civarinda olduğunu söylediler. Dediğiniz gibi İzmir ortamında rekabetten dolayı belki bu fiyatları görmek mümkün ama burada değil. Söylediklerinizi değerlendirdim ama sanırım bu modelle devam edeceğim öyle görünüyor. Internet sitesinde modeli inceledim evet aralarında gerçekten siklet farkı var. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Istanbul'da yaşamanın da bir bedeli var sanırım. :(

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

tosunpasha26' Alıntı:
Yardiminiz icin tesekkur ederim. Sanirim cumlem farkli anlasildi. Saldırı amaci falan gütmedim onu belirteyim. Sanirim gece saati biraz da sıcağın etkisi :)
Ben evimi yeni aldim ve inanin cok fazla masraflarim oldu. Gönül ister  kirigamine serisi almak ama mumkun gozukmuyor. 800 tl bana su an icin fazla. Ileride belki yenisini alirken degistiririm.  Ayrica pesin alamam. Malum pesin alsam indirim zorlanir ama zaten 9 taksitle aliyorum. Her sey nasip. Iyi niyetiniz icin tesekkur ederim.

hocam benim ev 22d erecede çalışıyor klima sıcak değildi =) Allah kolaylık versin altta birmesaj dah avar onada ayrıc yazayım.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

tosunpasha26Kendim Istanbul'da ikamet ediyorum. Az önce birkaç bayii aradım. Buradaki mevzuyu kısaca anlattım. Bana 3500 civarlarında bir fiyatın İstanbul'da mümkün olamayacağını söylediler. Liste fiyatinin 3900 lira civarinda olduğunu söylediler. Dediğiniz gibi İzmir ortamında rekabetten dolayı belki bu fiyatları görmek mümkün ama burada değil. Söylediklerinizi değerlendirdim ama sanırım bu modelle devam edeceğim öyle görünüyor. Internet sitesinde modeli inceledim evet aralarında gerçekten siklet farkı var. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Istanbul'da yaşamanın da bir bedeli var sanırım. :(

hocam benim dediğim arkadaşta istanbul avrupa yakasındaydı..  ama birözel mesajınıza bile bakmadınız artık nasıl sıcaksa hocam benim açımdanmı bilmem :) bazan Türk filmi gibi oluyor bu olaylar. (koçtaşta eski chc ler vardı 9 luk1900 küsüra satıyorlarda kaç kişiye demiştim bir cevap verme zahmetinde bile bulunmadılar. insanı satıcı sanıyorlar. yakın zamanda birisi arıyor abi orda yok diyor dedim ben sana nezaman dedim onu :=)

aradaki farkı ben şahsen 630 tl ye kadar bir yakınım sorduğunda düşürmüştüm 3750 rakam almıştım gene taksitle ama yakınımada fazla geldi almadı ayrı mesele.

evet dediğiniz doğru istanbulda yaşamanın farkı bzı şeylede gerçekten var. köfte ekmek zaten belli bir konu.  hayırlısı neyse o olsun sizin açınızdan ve herkes için.

A Çevrimdışı

aydın42

Yeni Üye
1 Ağu 2016
6

Sota' Alıntı:
@aydın42 Forumumuza Hosgeldiniz
Dogru Yapmissiniz Tum Tavsiyler Tek Baslik Altindan
Ilerletiyoruz

Butcenizi Kullanilacagi Alan
Yogun Kullanim Hangi Isitmami Sogutmami Olacak Belirtirseniz Daha Fazla Yardimci Olabiliriz

Teşekkür ederim sağolun, şimdi ben bunu aydın ilinde evin salonunda kullanacağım, aydın da olacağımız için daha çok sogutmada kullanacağız.Şu anda kiradayız ev son katta ilerde değişebilir tabi, bazı yorumları okudum ısıtmada daikin zayıfmış gibilerinden ama elektrik tüketimine baktıgım zaman da baymak daha önde gibi, işin içinde olmadıgım için bilemedim.bunlardan bir sıralama yapabilirseniz memnun olurum yada bu fiyata yakın başka ürün de tavsiye edebilirsiniz.

S Çevrimdışı

sado_07

Yeni Üye
2 Ağu 2016
1

herkese merhaba
bu kadar klima kalabalığının olduğu bir piyasada böyle bir forum olduğu için çok şanslıyız
yatak odama 9000 btu klima alacağım araştırıyorum kararsız kaldım daikin düşünüyorum
[font='Roboto Condensed', sans-serif]  bu model 2460,00 lira
[font='Roboto Condensed', sans-serif][size=large][font='Roboto Condensed', sans-serif]    bu modelde 2170,00 lira
[font='Roboto Condensed', sans-serif][size=large][font='Roboto Condensed', sans-serif]bu modeller sizce nasıl yada beko inverter 12btu falan mı alsam 2150 lira civarı.bütçem en fazla 2400 2500 gibi ama daha ucuza bu ayarda klima önerilerinizi alabilirmiyim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sado_07' Alıntı:
herkese merhaba
bu kadar klima kalabalığının olduğu bir piyasada böyle bir forum olduğu için çok şanslıyız
yatak odama 9000 btu klima alacağım araştırıyorum kararsız kaldım daikin düşünüyorum
[font='Roboto Condensed', sans-serif]  bu model 2460,00 lira
[font='Roboto Condensed', sans-serif][size=large][font='Roboto Condensed', sans-serif]    bu modelde 2170,00 lira
[font='Roboto Condensed', sans-serif][size=large][font='Roboto Condensed', sans-serif]bu modeller sizce nasıl yada beko inverter 12btu falan mı alsam 2150 lira civarı.bütçem en fazla 2400 2500 gibi ama daha ucuza bu ayarda klima önerilerinizi alabilirmiyim

forumumuza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim.güzel düşünceniz için forum adına teşekkür ederim.bizim amacımız sizlere gerçek yardımcı olabilmek o yüzden kafanız rahat olsun elimizden geleni yaparız.

işin gerçeğini konuşacağımız için sizin listenizdeki klimalar gerçek daıkın kalitesinin bulunmadığı vasat seriler.piyasayla rekabet için çıkarılmış çakma daıkın.ama tabiki genede bir bekodan,arçelikten,vestelden,baymaktan,samsungtan.lg den .......çok ama çok iyidir.mukayese edilemez bile.

size öncelikle heranlamda güvendğimiz MSZ-HJ25VA  modelini öneririm.liste fiyatı 2630 gibi gözüksede güzel bir pazarlıkla sizin bütçenize indirilebilir.bu klima gerçekten kalitesi bir yana sahada çalışmasıda bu gün klima adı altında satılan çöpün toplanmış hali klimalara on basar.bunu bir değerlendirin.

gene bütçeniz nezdinde:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

en son seçenek:

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE09RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-64.html

linkleri anlamanız açısından veriyorum.daha ucuz sitede bulabilirsiniz.öncelik herzaman bayiden almak olsun.tabi fiyat farkları çok olmuyorsa.50-100 tl için netden almaya değmez klima.bayilere de ucuz bulduğunuz birkaç siteyi örnek gösterin ister istemez fiyatları aşşa çekebilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt