Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
V Çevrimdışı

vedat07

Yeni Üye
4 Ağu 2016
1

Merhabalar...
19m2 oturma odasında  14 binlik standart inverter M.E. klima var.Yine 19 m2 yatak odasında da 9000 btu panasonic etheria nke modeli var.Salonda klima yok.

Şöyle bir düşüncem var.28 m2 salona yeni bir klima almaktansa 14 binlik m.e klimayı oraya aktarmak.Oturma odasına da kaliteli bir 9000 btu klima almak.Salonun yalıtımı mükemmel, sadece güney cephede pencere var,oda kışın güneş alıyor.Isınma anlamında herhangi bir cihaz kullanmadan bile oturulabilir düzeyde sıcak oluyor.

Yatak odasında bulunan panasonic etheria modeli ısıtma anlamında çok kuvvetli bir cihaz.Ailemizde bulunan klimalardan M.E deluxe power modeli ile panasonic etheria modellerini karşılaştırdığımda aynı hacimde panasonic daha kuvvetli ısıtma sağlıyor.Yalnız iç ünite malzeme kalitesi olarak kesinlikle M.E daha iyi.

Şimdi 9000 btu panasonic etheria, M.E deluxe power ve Daikın shira modellerinden birini almayı düşünüyorum.Bu modeller veya aynı seviyede başka markalarda tavsiylerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...

B Çevrimdışı

Babaoğlu

Yeni Üye
3 Ağu 2016
7

ghostkiller1' Alıntı:
Babaoğlu' Alıntı:
Teşekkürler. Servisin en az bir buçuk saat daha kalması gerekiyor diye anlıyorum : 1 saat vakumlama + yarım saat test etmek

vakum işleminde ana kıstas manometredeki göstergedir.bu süre vakum motorundan klimanın büyük yada küçük btu olmasına,ara tesisatın uzunluğuna  kadar değişkenlik gösterir.biz vakumun başında olmadığımıza göre ,manometreyi göremediğimize göre,vakum motorunun nasıl olduğunu göremediğimiz için ortalama 15-20 dakika diyoruz.

bazı asalaklar var piyasada pazarlamacılar süre yi kısa tudma derdinde.neden millet aman uyanmasın çünki kurulumu gerçekleştiren ekip için olsun bayi için olsun zaman kaybı.zaten bir müslüman bir müslümana yapmaz bunu ama malesef yapan sahtekarlar var,milletimizi yanlış yönlendiren bu sahtekarlara itibar etmeyin .

vakumun uzun yapılması hiçbirşekilde zararı olmayacağı gibi yararıda vardır.ama atıyorum 1 saat vakumu kolay kolay kimse yapmaz bayi olarak.çok iyi bir ahbabınız olması lağzım,lafınızın ve nazınızın geçtiği.zaten böyle bir zorunlulukları yok servisin.ortalama süre 15-20 dak.insanflı olan bu işe önem veren fazla yapabilir.ama temel olarak zaten bu süredede vakum işlemi gerçekleşmiş olur.test konusu işte onu malesef hiçbir servis kurlumdan sonra adam gibi yapmıyor.olması gerektiği gibi değerleri verileri almıyor.genelde bu işin ortalaması neyse ona göre kafadaki ezber edilen makul görülen verileri yazarlar sizde imzayı çaktırırılar olay bitmiştir.şahsen ben görmedim adam gibi test yapanı.iki dakikada cart curt ölçmeyle bu işlem gerçek anlamda olmuş olmuyor.

Çok teşekkür ederim. Sayenizde bilgi sahibi oldum. Vakum konusuna çok dikkat edeceğim.
Taşındığımda önce salona arkasından yatak odasına naklettiğim 24000 Btu Sharp klimam da yeni evde sayılı gün kullanmama rağmen sizlere ömür. Çünkü montajlarda dış ve iç üniteden çıkan bakır boruların çapı tesisat döşerken azaltılmış , boru kıvrılırken katlanmış. Ben yapılan işi denetlemeyip sitenin yönlendirdiği servise güvenmiştim, bedelini ödedim.
Her işte olduğu gibi işin hakkına uygun parasını ödeyip, ahlaklı ve referanslı insanlarla çalışmak ve yapılacak işi denetleyebilecek kadar bilgi sahibi olmak çok önemli.

B Çevrimdışı

Babaoğlu

Yeni Üye
3 Ağu 2016
7

9köy' Alıntı:
Babaoğlu' Alıntı:
Teşekkürler. Geçiş bölgesi salonun ortasından değil yanında bir önceki mesaja kroki koymaya çalıştım. Bu salona geçiş kapısız ve yemek odasından direk geçiş- tavan yüksekliği 2.8m. Tesisat yeri de tam bu geçiş üstünde yan duvarda- tavan tipi değil. Yani yarısı salona, yarısı yemek odasına.

Salonda tavan tipi klima için tesisat dşemek çok fazla kırma dökme demek olacak- tercih etmeyeceğim. Duvar tipi, salon tipi veya seyyar olanlar arasından seçmek zorundayım. Seyyar tipler herhade etkili soğutma yapamaz, dış üniteleri de yok galiba. Duvar tipi alcak olursamda tesisatın yerini kaydırmam gerekecek herhalde. Salon tipi tamamen seyyar olmasa da mevcut tesisat yerinden kırıp dökmeden bir kaç metre uzağa taşımaya müsait. Doğru mu düşünüyorum?

Birkaç telefon açtım, eskiden servis için kullandığım firma Fujitsu bayii olmuş. Ürünlerini önerir misiniz?

hocam doğru diyorsunuz çok sorun çıkarır dediğim sistem ama ilk baştan işin hakkıda o salonun kaset tipi klimadır.. zira 2ye çarpmak gerekiyor 64m2 salonunuz 32m2 değil.. ve güney camınız çok büyük. ha soğurmu soğur. kafam pek almıyor bu tarz lüx evleri dublex olabilecek bir yeri sanırım komple salona vermişler.

ben bir çizim daha yaptım eski kullanımınızı doğru anlama amacıyla.

screenshot_1899.png

hocam söktürdüğünüz klimanızı alçak olarakmı takmıştınız. normalde serinletme için yukarı takılmalı klima.. birde baya köşe tabi yüksekte olsa koay yere kaçacak yere çöken hava..

bulunan yerden biraz daha ileriye cama yakınlaşılsada bişe olmaz yine duvar tipi 24 lük bir cihaz monte edilebilir. salon tipide çok makbul değildir hocam ben şahsen eve sokmam salon tipi cihaz. diğer ufakları zaten hiç düşünmeyin.

aslında ben o 12lik cihazla bile serinletirdim orayı. (ama çok bilmişlik olarak algılanmasında örenek olarak hep yazarım şuan 55m2 12lik cihazla koridordan serinletiyorum bukada rbüyük beölmel alanı üstelik. ama tabi bu bir kural değildir fakat sizn alanınız tek alan olduğu için daha fazla başarı sağlardı klima düzgün bir yere monte edilse.

bu durumları  servislere vs anlatmakta zor bir çoğu deli eder insanı. ben çok çektim daikin ve özellikle zibro pvg den o yüzden baya tecrübe sahibi oldum ister istemez.
Çok teşekkür ederim. İki ayrı firmadan keşif aldım. İhtimalleri iyice tartıştıktan sonra tavsiyenize uygun bir çözüme yöneldik.

Seyyar klima için bugune kadar olumlu hiçbirşey duymadım.
Salon tipi klimayı da hem yer kaybı, hem fiyat, hem uflemenin yapılacağı yükseklik, hem trifaz gereği hem de gürültü sebepleri ile tercih etmeyeceğim.

Tekrar split klimaya döndüm. Yeni bir 24000 Btu Split klimayı geçiş yerinden sora en yükseğe (5.2 m) monte edip yeni ve uygun kalınlıkta boru ile kalteli bir tesisat döşeteceğim. Karşı duvar daha iyi olurmuş ama kırıp dökme işinden esimi ancak bu kadarına ikna edebildim. Mevcut yüksekliktende zaten geçiş bölümünü aşacak olan hava akımı odayı soğutmaya yetecek gibi gözüküyor- hatta salon tipinden daha bile iyi olacak. Yine de vantilatör ile destekleyeceğim.

Yatak odasına da yine tesisatı yenileterek 9000 BTU bir klima taktıracağım. 

Ne yazık ki yeni klima almak için en kötü dönem- klimalar karaborsada.  Daikin önermediğiniz için, Samsung ve Panasonic de bulamadığım için Mitsubishi, Fujiterma ve Midea dan ürünler arasında tercih yapabileceğim. Sizin tavsiyelerinizin en iyi Mitsubishi, en makul Midea olduğunu biliyorum. Fujitsu ve Fujiterma içinde  görüş belirtir misiniz?

Dış ünitesinin motoru bitmiş olan Sharp klimam ile de daha fazla uğraşmayıp servise teslim edeceğim. Taşındığımızdan beri hiç kullanamadığımız (bozukmuş meğer) bu klimanın da servis ile filtresine de baktık, miğdem bulandı- Allah'tan çalışmıyormuş. Yıllık bakım ve temizliği hiç ihmal etmeyeceğim.

A Çevrimdışı

aydın42

Yeni Üye
1 Ağu 2016
6

aydın42' Alıntı:
Merhaba ayrıca bir konuyu açmak istedim ama yapamadım. Şu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 12000 lik bir klima almak istiyorum.Şu 4 klima içinde alınabilirlik sıralaması yaparsak nasıl olur? 1., 2., 3, 4., sıraya hangilerini koymalıyız? 

lg AS-W126H4A0 
daylux TTXN35U 
Airfel LTXN35U 
Baymak Elegant Plus 12 

Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

şunları ban sıralayabilecek kimse yok mu acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

vedat07' Alıntı:
Merhabalar...
19m2 oturma odasında  14 binlik standart inverter M.E. klima var.Yine 19 m2 yatak odasında da 9000 btu panasonic etheria nke modeli var.Salonda klima yok.

Şöyle bir düşüncem var.28 m2 salona yeni bir klima almaktansa 14 binlik m.e klimayı oraya aktarmak.Oturma odasına da kaliteli bir 9000 btu klima almak.Salonun yalıtımı mükemmel, sadece güney cephede pencere var,oda kışın güneş alıyor.Isınma anlamında herhangi bir cihaz kullanmadan bile oturulabilir düzeyde sıcak oluyor.

Yatak odasında bulunan panasonic etheria modeli ısıtma anlamında çok kuvvetli bir cihaz.Ailemizde bulunan klimalardan M.E deluxe power modeli ile panasonic etheria modellerini karşılaştırdığımda aynı hacimde panasonic daha kuvvetli ısıtma sağlıyor.Yalnız iç ünite malzeme kalitesi olarak kesinlikle M.E daha iyi.

Şimdi 9000 btu panasonic etheria, M.E deluxe power ve Daikın shira modellerinden birini almayı düşünüyorum.Bu modeller veya aynı seviyede başka markalarda tavsiylerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...

Ilk onceligin Herzaman ME Olsun
Ama Panasonic Etherea Yabana Atilir Makina Degil
Bunu Belirtmek Isterim

Daikin Shira Kesinlikle Uzak Dur Gecengun Bombası Patladi Onunda
Icinden Daikin Kompresor Yerine 3. Dunya Ulkeleri icin uretilen Gree Kompresor Cikti

Bunun İlgili Konu Actik Forum Icinde Bulabilirsin
Yaklasik 4000lira Verip Gree Klima Almak Benim Zoruma Giderdi Acikcasi

Servis Konusunda Sikinti Yoksa Bulunduğun Bolgede
Hitachi Super Inverter Gozatmani Tavsiye Ederim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

2400liraya Midea Mission Alabilirsin

Hem Isitma Hemde Sogutmada Oldukca Başarali

O Rakama Cikamam Dersen

Midea Blanc , Uğur U Smart Incele Derim

T Çevrimdışı

tosunpasha26

Yeni Üye
27 Tem 2016
16

Arkadaşlar klimam nihayetinde takıldı. Servis tam anlamıyla profesyoneldi. Çok çok memnun kaldım işçilikten. Vakumlama da yaptılar. Performanstan oldukça memnun kaldım. Şu an 27 derecede çalışıyor içerisi tam istediğim gibi. Ses yok desem yalan söylemiş olmam. Dış ünite de aynı şekilde çok çok sessiz. Öneri yapan arkadaşlardan allah razı olsun. Kalın sağlıcakla. Bu arada me hj35va 12 binlik modelini kullanıyorum. Esen kalın...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

tosunpasha26' Alıntı:
Arkadaşlar klimam nihayetinde takıldı. Servis tam anlamıyla profesyoneldi. Çok çok memnun kaldım işçilikten. Vakumlama da yaptılar. Performanstan oldukça memnun kaldım. Şu an 27 derecede çalışıyor içerisi tam istediğim gibi. Ses yok desem yalan söylemiş olmam. Dış ünite de aynı şekilde çok çok sessiz. Öneri yapan arkadaşlardan allah razı olsun. Kalın sağlıcakla. Bu arada me hj35va 12 binlik modelini kullanıyorum. Esen kalın...

hayırlı uğurlı olsun kardeşim.Allah güle güle kullanmayı uzun yıllar sağlıkla nasip etsin inşalah.klima aldım işim bitti demeyin :)  sizin gibi değerli kardeşlerimizi herzaman bekleriz.sağlıcakla kalın

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

karasukrs' Alıntı:
mrb arkadaslar airfel klimayı tavsiye edermisiniz hiç kimse önermiyo kullanan varmı

merhaba hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim.airfel klimayı önermiyoruz çünki geçmişi problemlerle dolu.bu günüde eskiden çok farkı yok.aynı paraya taş gibi midea varken bence bulaşmayın.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

vedat07' Alıntı:
Merhabalar...

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.  düşüncenizde güzel düşünmüşsünüz.sizdeki deluxe ler atık üretilmiyor.sf serileri aldı onun yerini.ben ikisinide kullanmış biri olarak  sf daha iyi bana göre.me nin kalitesini zaten tartışmaya gerek yok.sizde bu konuya vakıfsınız zaten bizzat.size tavsiyem 200-300 tl için me den vazgeçmeyin.

daıkın shira zaten fos çıktı hep dedim aylarca ama bizim milletimiz kıçından anlıyor lafları.siz siz olun uzak durun güvenin bize.ethera alın ama asla shira almayın paranıza yazık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt