Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@Darth Vader Panasonic Aydın Bayileri

KAAN TEKNİK Satış Noktası

Telefon: 256-6146160 Şehir: AYDIN İlçe: KUŞADASI

TUNCAY KLİMA Satış Noktası

Telefon: 2562131999 Şehir: AYDIN İlçe: MERKEZ

MB KLIMA Satış Noktası

Telefon: 2562133689 Şehir: AYDIN İlçe: MERKEZ

NBR KLİMA Satış Noktası

Telefon: 2563156767 Şehir: AYDIN İlçe: NAZİLLİ

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Az önce telefonum çaldı ve En yakın bayiden aradılar(ME). Şans mı desem bilmiyorum belkide takip ediyorlar forumu. sf35ve'ye 3900( bonusa 9 taksit) fiyat verdiler. Liste fiyatı sanırım ama ne diyorsunuz alınır mı ? Missiona da 2900 fiyat aldım Didim'deki Bayiden. Aradaki 1000 liraya değer mi Mitsubishi ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Darth Vader' Alıntı:
Az önce telefonum çaldı ve En yakın bayiden aradılar(ME). Şans mı desem bilmiyorum belkide takip ediyorlar forumu. sf35ve'ye 3900( bonusa 9 taksit) fiyat verdiler. Liste fiyatı sanırım ama ne diyorsunuz alınır mı ? Missiona da 2900 fiyat aldım Didim'deki Bayiden. Aradaki 1000 liraya değer mi Mitsubishi ?

Vallahı Benım Parmagım Yok Bu Iste Keske Olsaydı :siritma:

Neyse Gırgır Bır Yana Cıddı Anlamda Kalıte Farklı Oldugunu Belırtmek Isterım 1000 fark Eger Durumunuz Musaıtse Vermeye Deger

Mıdea Mıssıon Egetıcaretten 2400 Alabılırsınız Bunuda Belırteyım

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Maddi Durum aslında çok iyi değil ama arada aylık 100 lira fark ediyor, o yüzden mitsubishi yi aldım gitti. Çok teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Babaoğlu' Alıntı:
Çok teşekkür ederim. İki ayrı firmadan keşif aldım. İhtimalleri iyice tartıştıktan sonra tavsiyenize uygun bir çözüme yöneldik.

Seyyar klima için bugune kadar olumlu hiçbirşey duymadım.
Salon tipi klimayı da hem yer kaybı, hem fiyat, hem uflemenin yapılacağı yükseklik, hem trifaz gereği hem de gürültü sebepleri ile tercih etmeyeceğim.

Tekrar split klimaya döndüm. Yeni bir 24000 Btu Split klimayı geçiş yerinden sora en yükseğe (5.2 m) monte edip yeni ve uygun kalınlıkta boru ile kalteli bir tesisat döşeteceğim. Karşı duvar daha iyi olurmuş ama kırıp dökme işinden esimi ancak bu kadarına ikna edebildim. Mevcut yüksekliktende zaten geçiş bölümünü aşacak olan hava akımı odayı soğutmaya yetecek gibi gözüküyor- hatta salon tipinden daha bile iyi olacak. Yine de vantilatör ile destekleyeceğim.

Yatak odasına da yine tesisatı yenileterek 9000 BTU bir klima taktıracağım. 

Ne yazık ki yeni klima almak için en kötü dönem- klimalar karaborsada.  Daikin önermediğiniz için, Samsung ve Panasonic de bulamadığım için Mitsubishi, Fujiterma ve Midea dan ürünler arasında tercih yapabileceğim. Sizin tavsiyelerinizin en iyi Mitsubishi, en makul Midea olduğunu biliyorum. Fujitsu ve Fujiterma içinde  görüş belirtir misiniz?

Dış ünitesinin motoru bitmiş olan Sharp klimam ile de daha fazla uğraşmayıp servise teslim edeceğim. Taşındığımızdan beri hiç kullanamadığımız (bozukmuş meğer) bu klimanın da servis ile filtresine de baktık, miğdem bulandı- Allah'tan çalışmıyormuş. Yıllık bakım ve temizliği hiç ihmal etmeyeceğim.

Sayın Babaoğlu özel mesajınıza bakınız.  ;)

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Salı günü gelip kurulacak bakalım hayırlısı. Birde bu arkadaşlar tesisatı çektikten sonra üstünü kapatıyor mu ? Yani bunu talep etmem çok abes olur mu ? Bir diğer sorum da klimanın koltuk üstünde olması çok rahatsız eder mi ?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Darth Vader' Alıntı:
Salı günü gelip kurulacak bakalım hayırlısı. Birde bu arkadaşlar tesisatı çektikten sonra üstünü kapatıyor mu ? Yani bunu talep etmem çok abes olur mu ? Bir diğer sorum da klimanın koltuk üstünde olması çok rahatsız eder mi ?
merhaba kardeşim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.sorunuza ben cvp vereyim neden abes olsunki.normalde bazı servisler kapatıyor siz söylemeden ama bence kapansa tabiki daha şık duruyor.o yüzden siz isteğinizi iletin servise .klimanızın koltuk üstünde olması soğutmada sorun olmaz çünki flaplar yukarı kullanılıyor ama kışın olur.çünki tam tersine kışında flapları aşağıya alarak kullanılması gerekiyor.kendimde aynı hatayı yaptım evin yerleşimi yüzünden.o yüzden kışın flapları tam aşağıya indiremiyorum.tabi başka imkan yoksa mecburen takılır.

O Çevrimdışı

ozyazganm

Yeni Üye
6 Ağu 2016
4

Arkadaslar 100 sayfa kadar okudum, soru sormadan da kendi problemime cevap arayacagimi sandim. Ama bulamadim)) 

Isyerime klima almayi planliyorum, 45metrekare, guney cephesi gibi. Yazin serinlemek, kisin ise isitmak amacli kullanmak istiyorum, kombi tesisati vs ugrasmak istemiyorum. Gaziantep bolgesindeyim, burasi bu kis en soguk -5 dereceyi gordu sehir merkezi, ve bir haftaligina. Dolayisiyla -5 derecede biraz verimi dusecekse de, cok sacmalamayacak bir klima ariyorum. 

Anladigim kadariyla klimalarda yazin cogu klima ayni islevi goruyor, ama kisin sorun cikarabiliyorlar, ben de, butcemi zorlamayacak, ama kisin da beni tasiyacak, f/p i iyi bir klima arayisindayim. 

Dukkan oldugu iicn, isi kayiplari da olabilecegi ihtimaliyle 24000btu ya karar kildim oncelikle. 

Almayi dusundugum secenekler: 

1.Arcelik 24330 inverter klima 24000btu 

2.samsung ar5500 inverter klima 24000btu 

3.baymak elegant plus inverter klima 24000btu 

4. Alarko carrier 53qhf022dst xpower inverter klima 

NOT: Vestel i de tercih edebilirdim, ama urunlerinin ozelliklerini hicbir yerde bulamiyorum, kendi sitesinde bile yok. Bu durumu biraz ciddiyetsiz buldum, yoksa fiyatlari uygun gibi. Ama illa tavsiye ederseniz, dusunebilirim. veya benim aklima gelmemis baska bir marka model tavsiye ederseniz dusunebilirim. 

NOT2: alarko carrier, digerlerinden %15 civari daha pahali, eger gelen yorumlardan, diger klimalarin ISITMA icin isimi gormeyecegine inanirsam, o klimayi dusunebilirim. 

NOT3: sadece katalog degerlerine baktigim zaman, samsung klima cok hos gozukuyor, ama sikayetvar.com daki sikayet yorumlarini okudugum zaman, arcelik, vestel, baymak klimalarinin en azindan sorunlari cozmeye calistigi, samsung un ise kurumsal kimlik show u yaparak herkese ayni yaziyi yazip gunes gozlugunun arkasina cekildigi intibasi aldim. 

NOT4: Niyeyse ARCELIK   BAYMAK arasinda karar verecegim gibi geliyor. 

NOT5: servislerin hemen hemen ayni  de oldugunu dusunebilirsiniz. 

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

ozyazganm Forumumuza Hosgeldiniz
Oldukca Guzel Bir Davranış Tum Konuyu Okumak

Kendinize Gore Cakarimlarda Bulunmak

Forumumuzda Kesinlikle Aluminyum Kondenser Sahip Klimalar Onermiyoruz

Arcelik Beko Vestel Samsung Tamami Aluminyum
Istisnai Eski Seriler Haric Onlari Bulamazsiniz

Gelelim Isin Ozune 24luk Dogru Tercih Olacaktir

Butce Olarak Nekadar Ayirdiniz
Ona Gore Tavsiyede Bulunalim

O Çevrimdışı

ozyazganm

Yeni Üye
6 Ağu 2016
4

Sota' Alıntı:

butce olarak 3500TL civari dusunuyorum ki, benim yazdigim alarko carrier haric digerleri hemen hemen ayni fiyatlarda.

ben sogurmada sikinti yasayacagima inanmiyorum, forumlarda okudugum kadariyla isitmada yasaniyor problem eger yasanacaksa.

is gorecek, butce dostu bir cihaz ariyorum.

beni sasirtan ise, hic kisin klima kullanan insanlarin yorumlarda bulunmamasi.. hic kimse mi klimayla isinmiyor anlamiyorum

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ozyazganm' Alıntı:
Sota' Alıntı:

butce olarak 3500TL civari dusunuyorum ki, benim yazdigim alarko carrier haric digerleri hemen hemen ayni fiyatlarda.

ben sogurmada sikinti yasayacagima inanmiyorum, forumlarda okudugum kadariyla isitmada yasaniyor problem eger yasanacaksa.

is gorecek, butce dostu bir cihaz ariyorum.

beni sasirtan ise, hic kisin klima kullanan insanlarin yorumlarda bulunmamasi.. hic kimse mi klimayla isinmiyor anlamiyorum

arkadaşım carrier ısıtmada sorun çıkartmaz yazdıklarınızın içinde gönül rahatlığıyla alabilrsiniz.

O Çevrimdışı

ozyazganm

Yeni Üye
6 Ağu 2016
4

9köy' Alıntı:
arkadaşım carrier ısıtmada sorun çıkartmaz yazdıklarınızın içinde gönül rahatlığıyla alabilrsiniz.
hocam

diger klimalarin hepsi isitmada sorunlu mu demek istiyorsunuz? 

yoksa diger klimalarin isitmasi hakkinda bilginiz mi yok?

bilginiz yoksa, bunu elestiremem, zira benim de yok(( ben forumlarda, klima kullanicilarinin "ben kullandim iyidir", "ben kullandim kotudur", "veya "ben kullandim, iyidir ama bla bla" tarzi birseyler soylemelerini beklerim sahsen.

lutfen yanlis anlamayin, ama ben alarko marka klimayi yazmasam hangisini tavsiye edecekti insanlar, bunu da ogrenmek isterim.

veya benim aklima gelmeyen baska bir klimayi.

ben cikabilecegim en ust klima su deyince, direk o klima oneriliyorsa, ben de uzman gibi gorus belirtebilirim. hangi klimayi sorayim diyene bundan sonra, en pahali klimayi alin derim...

ya da gercekten oyleyse, bunu konusalim, arcelik, beko, lg, samsung, baymak, airfel, vs segmentindeki tum klimalarin aslinda alinmamasi gereken klimalar oldugunu soyleyelim.

ben sahsen, araba alirken bu kadar zorlanmadim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt